TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

THE GAMES OF THE 27th OLYMPIAD - 27. OLIMPIJSKE IGRE

Sydney, Australia - September/rujan 27-30, 2000

 

ekipni poredak

muški

žene

ukupno

1. Korea 1+1+0 2+0+0 3+1+0
2/3. Australia 0+1+0 1+0+0 1+1+0
2/3. Cuba 1+0+0 0+1+0 1+1+0
4/6. China 0+0+0 1+0+0 1+0+0
4/6. Greece 1+0+0 0+0+0 1+0+0
4/6. United States 1+0+0 0+0+0 1+0+0
7/11. Spain 0+1+0 0+0+0 0+1+0
7/11. Germany 0+1+0 0+0+0 0+1+0
7/11. Norway 0+0+0 0+1+0 0+1+0
7/11. Russia 0+0+0 0+1+0 0+1+0
7/11. Vietnam 0+0+0 0+1+0 0+1+0
12. Chinese Taipei 0+0+1 0+0+1 0+0+2
13/18. Canada 0+0+0 0+0+1 0+0+1
13/18. France 0+0+1 0+0+0 0+0+1
13/18. Iran 0+0+1 0+0+0 0+0+1
13/18. Japan 0+0+0 0+0+1 0+0+1
13/18. Mexico 0+0+1 0+0+0 0+0+1
13/18. Turkey 0+0+0 0+0+1 0+0+1

NA OLIMPIJSKE IGRE SU SE KVALIFICIRALI:

Female Fly -49kg
Kay Poe, USA
Dondu Guvenc, Turkey
Juana Wangsa Putri, INA
Xuan Mai Thi Nguyen, Vietnam
Likekeli Thamae, Lesotho
Huey Fang Lai, Chin.Taipei
Eva Marie Ditan, Philippines
Yanelis Labrada, Cuba
Agueda Perez Lopez, Mexico
F. Helvacioglv, Germany
Hanne Poulssen, Denmark
Female Feather -57kg
Hamide Bickin Tosun, Turkey
Cristiana Corsi, Italy
Hae Eun Kang, Korea
Hsu Chih Ling, Chin.Taipei
Shima Sobhy Afifi, Egypt
Tran Hieu Ngan, Vietnam
Jasmine Strachan, Philippin
Carmen Carolina, Brasil
Cheryl-Ann Sankar, TRI
V. Laurence, Netherlands
A.Athanasopoulou, Greece
Female Welter -67kg
Hyang Mi Cho, Korea
Ireane Ruiz, Spain
Mirjam Muskens, Netherlands
Sarah Stevenson, GB
Bidani Meryem, Morocco
Zhang Huijang, China
Yoriko Okamoto, Japan
Barbara Kunkel, USA
Monica Del Real, Mexico
K. Koskinen, Finland
Trude Gundersen, Norway
Female Heavy +67kg
 Natasa Vezmar, Croatia
Myriam Baverel, France
Adriana Carmona, Venezuela
Natalia Ivanova, Russia
Mounia Bourguigue, Morocco
Chen Zhong, China
Lee Wan Yuen, Malaysia
Dominique Bosshart, Canada
Sonallis Mayan, Cuba
Elena Benitez, Spain
Veera Livkkonen, Finland
Male Fly -58kg
Chih Hsiung Huang, Chin.Taipei
Gabriel Esparza, Spain
Kiyoteru Higuchi, Japan
Youness Sekkat, MAR
Talaat Mabrouk Abada, Egypt
Roberto Cruz, Philippines
Naser Badr Buftain, Kuwait
Jason Torres, USA
Gabriel Taraburelli, Argentina
Joseph Salim, Hungary
M. Mouroutsos, Greece
Male Feather -68kg
Hadi Saeibonehkohal, IRI
Tuncay Caliskan, Austria
Aziz Acharki, Germany
Claudio Nolano, Italy
Ogoudjobi Stamislas, Benin
Byung-Uk Kim, Korea
Chi Hung Hsu, Chin.Taipei
Alejandro Hernando, Argentina
Steven Lopez, USA
Francisco Zas, Spain
Dzitiev Aslanbek, Russia
Male Welter -80kg
Muhammed Dahmani, Denmark
Marcel More, Slovenia
Victor EstradaGaribay, Mexico
Faissal Ebnoutalib, Germany
Mokete Mokhosi, Lesotho
Madjid Aflakikhamseh, Iran
Donald Geisler, Philippines
Angel Matos, Cuba
Felipe Soto, CHI
Roman Livaja, Sweden
Mario De Meo, Italy
Male Heavy +80kg
Pascal Gentil, France
Je Gyoung Kim, Korea
Yahia Alam, Egypt
Colin Daley, GB
Donald Ravenscroft, South Africa
Aldosari Khalid, S.Arabia
Zhang Weiyong, China
Carlos Davila, NCA
Nelson Saenz, Cuba
Marcus Thoren, Sweden
Alexandros Nikolaidis, Greece

B O R B E

Female Fly -49kg

preliminary 1
Dondu Guvenc, TUR - Eva Marie Ditan, PHI 6:1
Urbia Melendez Rodriguez, CUB - Agueda Perez Lopez, MEX 4:1
Hanne Poulsen, DEN - Kay Poe, USA 4:3
Chi Shu-Ju, TPE - Fadime Helvacioglu, GER 1:0
preliminary 2
Dondu Guvenc, TUR - Xuan Mai Nguyen Thi, VIE 2:1
Urbia Melendez Rodriguez, CUB - Likeleli A. Thamae, LES 3:0
Hanne Poulsen, DEN - Juana Wangsa Putri, INA 7:2
Lauren Burns, AUS - Chi Shu-Ju, TPE 3:3 sup
preliminary 3
Urbia Melendez Rodriguez, CUB - Dondu Guvenc, TUR 3:1
Lauren Burns, AUS - Hanne Poulsen, DEN 1:0
Repechage
Agueda Perez Lopez, MEX - Likeleli A. Thamae, LES 5:3
Hanne Poulsen, DEN - Agueda Perez Lopez, MEX 2:1
Chi Shu-Ju, TPE - Dondu Guvenc, TUR 3:0
Finals
Chi Shu-Ju, TPE - Hanne Poulsen, DEN 4:0
Lauren Burns, AUS - Urbia Melendez Rodriguez, CUB 4:2

Female Feather -57kg
preliminary 1
Hsu Chih-Ling, TPE - Cyntia Cameron, AUS 6:0
Cristiana Corsi, ITA - Carmen Silva, BRA 5:2
Areti Athanasopoulou, GRE - Shimaa Afifi EGY 7:7 sup
Hieu Ngan Tran, VIE - Cheryl Ann Sankar, TRI 2:0
preliminary 2
Hamide Bickin, TUR - Hsu Chih-Ling,TPE 6:3
Jae-Eun Yung, KOR - Cristiana Corsi, ITA 8:1
Virginia Lourens, NED - Areti Athanasopoulou, GRE 8:6
Hieu Ngan Tran, VIE - Jasmin Strachan, PHI 8:3
preliminary 3
Jae-Eun Yung, KOR - Hamide Bickin, TUR 3:2
Hieu Ngan Tran, VIE - Virginia Lourens, NED 9:6
Repechage
Jasmin Strachan, PHI - Cheryl Ann Sankar, TRI 5:5 sup
Virginia Lourens, NED - Cristiana Corsi, ITA 6:5
Hamide Bickin, TUR - Jasmin Strachan, PHI 9:3
Finals
Hamide Bickin, TUR - Virginia Lourens, NED 7:5
Jae-Eun Yung, KOR - Hieu Ngan Tran, VIE 2:0
Female Welter -67kg
preliminary 1
Kirsimarja Koskinen, FIN - Elena Benitez, ESP 7:0
Mirjam Mueskens, NED - Lisa O'Keefe, AUS 8:6
Yoriko Okamoto, JPN - Meriem Bidani, MAR 4:1
Sarah Stevenson, GBR - Monica Deyhanira del Real, MEX 8:4
preliminary 2
Sun-Hee Lee, KOR - Kirsimarja Koskinen, FIN 5:1
Mirjam Mueskens, NED - Barbara Kunkel, USA 6:2
Trude Gundersen, NOR - Yoriko Okamoto, JPN 7:4
Sarah Stevenson, GBR - He Lumin, CHN 6:5
preliminary 3
Sun-Hee Lee, KOR - Mirjam Mueskens, NED 4:1
Trude Gundersen, NOR - Sarah Stevenson, GBR 2:2 sup
Repechage
Sarah Stevenson, GBR - Kirsimarja Koskinen, FIN 7:4
Yoriko Okamoto, JPN - Mirjam Mueskens, NED 7:5
Finals
Yoriko Okamoto, JPN - Sarah Stevenson, GBR 6:5
Sun-Hee Lee, KOR - Trude Gundersen, NOR 6:3

Female Heavy +67kg

preliminary 1
Myriam Baverel, FRA - Lee Wan Yuen, MAS 8:4
Zhong Chen, CHN - Tanya White, AUS 6:0
Dominique Bosshart, CAN - Veera Liukkonen, FIN 5:4
Ireane Ruiz, ESP - Sonallis Mayan Ramos, CUB 3:0
preliminary 2
Adriana Carmona, VEN - Myriam Baverel, FRA 8:3
Zhong Chen, CHN - Mounia Bourguigue, MAR 5:3
Natalia Ivanova, RUS - Dominique Bosshart, CAN 8:6
Nataša Vezmar, CRO - Ireane Ruiz, ESP 7:4
preliminary 3
Zhong Chen, CHN - Adriana Carmona, VEN 8:6
Natalia Ivanova, RUS - Nataša Vezmar, CRO 6:4
Repechage
Mounia Bourguigue, MAR - Tanya White, AUS 3:1
Nataša Vezmar, CRO - Mounia Bourguigue, MAR 4:1
Dominique Bosshart, CAN - Adriana Carmona, VEN 9:8
Finals
Dominique Bosshart, CAN - Nataša Vezmar, CRO 11:8
Zhong Chen, CHN - Natalia Ivanova, RUS 8:3

Male Fly -58kg
preliminary 1
Roberto Cruz, PHI - Gabriel Sagastume Rios, GUA 4:-1
Huang Chih-Hsiung, TPE - Kiyoteru Higuchi, JPN 4:0
Michail Mouroutsos, GRE - Talaat Abada, EGY 5:0
Joseph Salim, HUN - Juan Moreno, USA - 2:0
Naser Buftain, KUW - Mfanukhona Dlamini, SWZ RSC/3
Younes Sekkat, MAR - Paul Lyons, AUS 4:4 sup
preliminary 2
Gabriel Alberto Taraburelli, ARG - Roberto Cruz, PHI 7:5
Michail Mouroutsos, GRE - Huang Chih-Hsiung, TPE 2:1
Joseph Salim, HUN - Naser Buftain, KUW 1:1 sup
Gabriel Esparza, ESP - Younes Sekkat, MAR 3:1
preliminary 3
Michail Mouroutsos, GRE - Gabriel Alberto Taraburelli, ARG 2:1
Gabriel Esparza, ESP - Joseph Salim, HUN 5:0
Repechage
Huang Chih-Hsiung, TPE - Talaat Abada, EGY 7:2
Huang Chih-Hsiung, TPE - Joseph Salim, HUN 1:0
Gabriel Alberto Taraburelli, ARG - Younes Sekkat, MAR 5:4
Finals
Huang Chih-Hsiung, TPE - Gabriel Alberto Taraburelli, ARG 3:0
Michail Mouroutsos, GRE - Michail Mouroutsos, GRE 4:2
Male Feather -68kg
preliminary 1
Hadi Saei Bonehkohal, IRI - Hsu Chi-Hung, TPE 5:2
Sin Joon-Sik, KOR - Caliskan Tuncay, AUT 7:3
Aslander Dzitiev, RUS - Nizar Naeeli, LBA 12:3
Carlo Massimino, AUS - Francisco Zas, ESP 3:3 sup
Steven Lopez, USA - Claudio Nolano, ITA 7:0
Aziz Acharki, GER - Stanislas Ogoudjobi, BEN 7:0
preliminary 2
Hadi Saei Bonehkohal, IRI - Alejandro Fabian Hernando, ARG 3:0
Sin Joon-Sik, KOR - Aslander Dzitiev, RUS 9:1
Steven Lopez, USA - Carlo Massimino, AUS 1:1 sup
Aziz Acharki, GER - Olivier Bernasconi, MON 15:1
preliminary 3
Sin Joon-Sik, KOR - Hadi Saei Bonehkohal, IRI 5:3
Steven Lopez, USA - Aziz Acharki, GER 2:0
Repechage
Caliskan Tuncay, AUT - Aslander Dzitiev, RUS 6:0
Carlo Massimino, AUS - Claudio Nolano, ITA 9:7
Caliskan Tuncay, AUT - Aziz Acharki, GER 7:7 sup
Hadi Saei Bonehkohal, IRI - Carlo Massimino, AUS 6:5
Finals
Hadi Saei Bonehkohal, IRI - Caliskan Tuncay, AUT 4:2
Steven Lopez, USA - Sin Joon-Sik, KOR 1:0
Male Welter -80kg
preliminary 1
Roman Livaja, SWE - Donald David Geisler, PHI 4:4 sup
Angel Valodia Matos, CUB - Felipe Soto Alvarez, CHI 4:4 sup
Victor Estrada Garibay, MEX - Madjid Aflakikhamseh, IRI 4:3
Faissal Ebnoutalib, GER - Moh'd Alfararjeh, JOR 8:2
Warren Hansen, AUS - Muhammed Dahmani, DEN 6:5
Mokete Mokhosi, LES - Mario de Meo, ITA 3:3 sup
preliminary 2
Roman Livaja, SWE - Marcel More, SLO 4:2
Angel Valodia Matos, CUB - Victor Estrada Garibay, MEX 2:0
Faissal Ebnoutalib, GER - Warren Hansen, AUS 2:1
N'Guessan Sebastien Konan, CIV - Mokete Mokhosi, LES 4:3
preliminary 3
Angel Valodia Matos, CUB - Roman Livaja, SWE 4:0
Faissal Ebnoutalib, GER - N'Guessan Sebastien Konan, CIV 4:3
Repechage
Victor Estrada Garibay, MEX - Felipe Soto Alvarez, CHI 6:1
Warren Hansen, AUS - Moh'd Alfararjeh, JOR 5:4
Victor Estrada Garibay, MEX - N'Guessan Sebastien Konan, CIV 6:4
Roman Livaja, SWE - Warren Hansen, AUS 1:0
Finals
Victor Estrada Garibay, MEX - Roman Livaja, SWE 2:1
Angel Valodia Matos, CUB - Faissal Ebnoutalib, GER 3:1

Male Heavy +80kg

preliminary 1
Daniel Trenton, AUS - Marcus Thoren, SWE 6:3
Alexandros Nikolaidis, GRE - Donald Ravenscroft, RSA 6:3
Milton Castro, COL - Zhu Feng, CHN WDR/1
Kim Kyong-Hun, KOR - Khalid Al-Dosari, KSA 5:0
Pascal Gentil, FRA - Yahia Rashwan, EGY 4:1
preliminary 2
Colin Daley, GBR - Daniel Trenton, AUS 8:4
Milton Castro, COL - Alexandros Nikolaidis, GRE RSC/2
Kim Kyong-Hun, KOR - Carlos Delgado Davila, NCA 5:0
Pascal Gentil, FRA - Nelson Saenz Miller, CUB KO/3
preliminary 3
Daniel Trenton, AUS - Milton Castro, COL 8:2
Kim Kyong-Hun, KOR - Pascal Gentil, FRA 6:2
Repechage
Colin Daley, GBR - Marcus Thoren, SWE 9:2
Khalid Al-Dosari, KSA - Carlos Delgado Davila, NCA 3:1
Pascal Gentil, FRA - Colin Daley, GBR 3:0
Khalid Al-Dosari, KSA - Milton Castro, COL 3:2
Finals
Pascal Gentil, FRA - Khalid Al-Dosari, KSA WDR/2
Kim Kyong-Hun, KOR - Daniel Trenton, AUS 6:2

 
višesportske igre

> olimpijske

europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
olimpijske igre

Olimpijske igre SYDNEY 2000
žene
Female Fly -49kg
1. Lauren Burns - AUS
2. Urbia Melendez Rodriguez - CUB
3. Shu-Ju Chi- TPE
Female Feather -57kg
1. Jae-Eun Jung- KOR
2. Hieu Ngan Tran- VIE
3. Hamide Bikcin - TUR
Female Welter -67kg
1. Sun-Hee Lee- KOR
2. Trude Gundersen- NOR
3. Yoriko Okamoto- JPN
Female Heavy +67kg
1. Zhong Chen- CHN
2. Natalia Ivanova- RUS
3. Dominique Bosshart- CAN
(4. Natasa Vezmar - CRO)
muškarci
Male Fly -58kg
1. Mouroutsos, Michail - GRE
2. Esparza, Gabriel - ESP
3. Huang, Chih-Hsiung - TPE
Male Feather -68kg
1. Stephen Lopez - USA
2. Joon-Sik Sin- KOR
3. Hadi Saei Bonehkohal - IRI
Male Welter -80kg
1. Angel Valodia Matos - CUB
2. Faissal Ebnoutalib - GER
3. Victor Estrada Garibay -MEX
Male Heavy +80kg
1. Kyong-Hun Kim- KOR
2. Daniel Trenton, - AUS
3. Pascal Gentil, - FRA

Natasa Vezmar & Steven Lopez (Porec, Croatia, 1999)

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt