TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

THE GAMES OF THE 28th OLYMPIAD - 28. OLIMPIJSKE IGRE

Athens, Greece - August/kolovoz 2004

 

ekipni poredak

muški

žene

ukupno

1. Chinese Taipei 1+1+0=2 1+0+0=1 2+1+0=3
2. Korea 1+0+1=2 1+0+1=2 2+0+2=4
3. China 0+0+0=0 2+0+0=2 2+0+0=2
4. United States 1+0+0=1 0+1+0=1 1+1+0=2
5. Iran 1+0+1=2 0+0+0=0 1+0+1=2
6. Greece 0+1+0=1 0+1+0=1 0+2+0=2
7/8. France 0+0+1=1 0+1+0=1 0+1+1=2
7/8. Mexico 0+1+0=1 0+0+1=1 0+1+1=2
9/10. Cuba 0+0+0=0 0+1+0=1 0+1+0=1
9/10. Turkey 0+1+0=1 0+0+0=0 0+1+0=1
11/13. Egypt 0+0+1=1 0+0+0=0 0+0+1=1
11/13. Thailand 0+0+0=0 0+0+1=1 0+0+1=1
11/13. Venezuela 0+0+0=0 0+0+1=1 0+0+1=1

NA OLIMPIJSKE IGRE SU SE KVALIFICIRALI:

Female Fly -49kg
Brigida Yague - Spain
Chen Shih Hsin - Chinese Taipei
Dalia Contreras - Venezuela
Elaine Teo Shueh Fhern - Malaysia
Esraa Halawa - Egypt
Euda Carias - Guatemala
Gladis A. Mora - Columbia
Ivett Gonda - Canada
Juana Wangsa Putri - Indonesia
Lineo Mochesane - Lesotho
Maya Arussi - Israel
Nevena Lukic - Austria
Sangina Baidya - Nepal
Yaowapa Boorapolchai - Thailand
Yanely Labrada Diaz - Cuba
Female Feather -57kg
Abeer Essaawy - Egypt
Aleksandra Uscinska - Poland
Areti Athanasopoulou - Greece
Bah Mariam - Cote d’Ivoire
Chi Shu Ju - Chinese Taipei
Cristiana Corsi - Italy
Gladys Epangue - France
Iridia Salazar Blanco - Mexico
Irina Kaydashova - Uzbekistan
Ji Won Jang - Korea
Nia Abdallah - USA
Paola Delgado - Columbia
Rita Ivanova - Russia
Sonia Reyes - Spain
Sukkhongdumnoen Noot - Thailand
Female Welter -67kg
Caroline Bartasek - Australia
Charmie Sobers - Netherlands
Elisavet Mistakidou - Greece
Haydi Juarez - Guatemala
Iniabelie Diaz - Puerto Rico
Mary Antoinette Rivero - Philippines
Mouna Ben Abderassoul - Morocco
Mounira Nehdi - Tunisia
Nina Solheim - Norway
 Sandra Šarić - Croatia
Sarah Bainbridge - Great Britain
Varmina Sanchez - Argentina
Verina Wihongi - New Zealand
Wei Luo - China
Yeon Ji Kim - Korea
Female Heavy +67kg
Adriana Carmona - Venezuela
Daniela Castrignano - Italy
Dominique Bosshart - Canada
Laurence Rase - Belgium
Mounia Bourguigue - Morocco
Myriam Baverel - France
Nadin Farid Dawani - Jordan
Natalia Falavignia - Brazil
Natalya Mikrukova - Uzbekistan
 Nataša Vezmar - Croatia
Princess Dudu - Nigeria
Sarah Stevenson - Great Britain
Tina Morgan - Australia
Yoriko Okamoto - Japan
Zhong Cheng - China
Male Fly -58kg
Aleksandr Saposhnyk - Ucraine
Ezz Eldin Abo Elkassem - Libya
Gabriel Mercedes - Dominican Rep.
Juan Antonio Ramos - Spain
Marcel Menceslau - Brazil
Michail Mourotsous - Greece
Mu Yen Chu - Chinese Taipei
Nguyen Quoc Huan - Vietnam
Oscar Salazar - Mexico
Paul Green - Great Britain
Satriyo Rahadhani - Indonesia
Seifula Magomedov - Russia
Sutihlkunkarn Ussadate - Thailand
Tamer Salah - Egypt
Tshomlee Go - Philippines
Male Feather -68kg
Alejandro Hernando - Argentina
Caliskan Tuncay - Austria
Carlo Massimino - Australia
Carlo Molfetta - Italy
Deogo Silva - Brazil
Duncan Mahlangu - South Africa
Gabriel Sagastume - Guatemala
Garcia Luis - Venezuela
Hadi Saeibonehkohal - Iran
Huang Chih Hsiung - Chinese Taipei
Jesper Roesen - Danmark
Mohamed Omrani - Tunisia
Niyonaddin Pashayev - Azerbaijan
Tamer Abd Moniem - Egypt
Won Jae Lee - Korea
Male Welter -80kg
Angel Volodia Matos - Cuba
Bahri Tanrikulu - Turkey
Chinedum Osuji - Trinidad & Tobago
Christophe Negrel - France
Craig Brown - Great Britain
Daniel Trenton - Australia
Donald David Geisler - Philippines
Martins Obiorah - Nigeria
Noikoed Krianokrai - Thailand
Rashad Ahmadov - Azerbaidjan
Souhail Hammami - Tunisia
Steven Lopez - USA
Thijs Oude Lutthikuis - Netherlands
Victor Estrada Garibay - Mexico
Yossef Karami - Iran
Male Heavy +80kg
Adilkhan Sagindykov - Kazakhstan
Aleksandros Nikolaidis - Greece
Chika Chukwumerije - Nigeria
Ibrahima A. Kamal - Jordan
Jon Garcia - Spain
Julian Rojas - Columbia
Kristopher Moittland - Costa Rica
Luis Noguera - Venezuela
Nguyen Van Hung - Vietnam
Pascal Gentile - France
Sung Moon Dae - Korea
Teemu Heino - Finland
Tudor Sanon - Haiti
Zakaria Asidiah - Denmark
Zrouri Abdelkader - Morocco

SVE BORBE SENIORKI

Women's -49kg (fly, 26. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Yaowapa BOORAPOLCHAI (THA) - Brigitte YAGUE (ESP) PTS 13:6
Euda CARIAS (GUA) - Elaine TEO Shueh Fhern (MAS) SUP 4:4
Nevena LUKIC (AUT) - Lineo MOCHESANE (LES) PTS 4:0
Dalia CONTRERAS (VEN) - Maya ARUSI (ISR) PTS 5:1
Ivett GONDA (CAN) - Jermin ANWAR (EGY) PTS 3:2
Hsin CHEN Shih (TPE) - Sangina BAIDYA (NEP) PTS 4:0
MORA ROMERO Gladys (COL) - Juana WANGSA PUTRI (INA) PTS 2:2
Quarterfinals / Repechage
Yanelis LABRADA DIAZ (CUB) - Yaowapa BOORAPOLCHAI (THA) PTS 3:1
Euda CARIAS (GUA) - Nevena LUKIC (AUT) SUP 1:1
Ivett GONDA (CAN) - Dalia CONTRERAS (VEN) PTS 3:2
Hsin CHEN Shih (TPE) - Gladys MORA ROMERO (COL) PTS 1:0
Gladys MORA ROMERO (COL) - Sangina BAIDYA (NEP) PTS 5:-1
Semifinals / Repechage
Yanelis LABRADA DIAZ (CUB) - Euda CARIAS (GUA) PTS 8:3
Hsin CHEN Shih (TPE) - Ivett GONDA (CAN) PTS 3:2
Alicia MORA ROMERO Gladys (COL) - Euda CARIAS (GUA) PTS 2:0
Yaowapa BOORAPOLCHAI (THA) - Ivett GONDA (CAN) PTS 2:-1
Bronze Medal Match
Yaowapa BOORAPOLCHAI (THA) - Gladys MORA ROMERO (COL) 2:1
Gold Medal Match
Hsin CHEN Shih (TPE) - Yanelis LABRADA DIAZ (CUB) 5:4
Women's -57kg (feather, 27. 8. 2004.)
Preliminary Round of 16
Iridia SALAZAR BLANCO (MEX) - Paola DELGADO DIAZ (COL) PTS 5:2
Sonia REYES (ESP) - Aleksandra USCINSKA (POL) PTS 11:2
Won JANG Ji (KOR) - Mariam BAH (CIV) PTS 9:2
Nootcharin SUKKHONGDUMNOEN (THA) - A. ATHANASOPOULOU (GRE) 6:6
Ju CHI Shu (TPE) - Abeer ESSAWY (EGY) PTS 8:0
Nia ABDALLAH (USA) - Margarita MKRTCHYAN (RUS) PTS 16:9
Cristiana CORSI (ITA) - Gwladys EPANGUE (FRA) PTS 2:0
Quarterfinals / Repechage
Iridia SALAZAR BLANCO (MEX) - Irina KAYDASHOVA (UZB) SUP 7:7
Won JANG Ji (KOR) - Sonia REYES (ESP) PTS 3:2
Nootcharin SUKKHONGDUMNOEN (THA) - Ju CHI Shu (TPE) PTS 2:1
Nia ABDALLAH (USA) - Cristiana CORSI (ITA) PTS 3:2
Iridia SALAZAR BLANCO (MEX) - Cristiana CORSI (ITA) PTS 3:2
Sonia REYES (ESP) - Nootcharin SUKKHONGDUMNOEN (THA) PTS 6:3
Semifinals / Repechage
Cristiana CORSI (ITA) - Margarita MKRTCHYAN (RUS) PTS 5:2
Sonia REYES (ESP) - Mariam BAH (CIV) PTS 5:0
Won JANG Ji (KOR) - Iridia SALAZAR BLANCO (MEX) PTS 2:1
Nia ABDALLAH (USA) - Nootcharin SUKKHONGDUMNOEN (THA) PTS 7:7
Bronze Medal Match
Iridia SALAZAR BLANCO (MEX) - Sonia REYES (ESP) PTS 2:1
Gold Medal Match
Won JANG Ji (KOR) - Nia ABDALLAH (USA) PTS 2:1
Women -67 kg (welter, 28. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Mouna BENABDERASSOUL (MAR) - Mounira NAHDI (TUN) 6:2
Nina SOLHEIM (NOR) - Sandra SARIC (CRO) 5:2
Wei LUO (CHN) - Kyung Sun HWANG (KOR) 10:8
Elisavet MYSTAKIDOU (GRE) - Verina WIHONGI (NZL) 4:0
Heidy JUAREZ (GUA) - Caroline BARTASEK (AUS) 7:0
Charmie SOBERS (NED) - Sarah BAINBRIDGE (GBR) 7:6
Antoinette RIVERO Mary (PHI) - Vanina SANCHEZ BERON (ARG) S 10:10
Quarterfinals / Repechage
Ineabelle DIAZ (PUR) - Mouna BENABDERASSOUL (MAR) SUP 4:4
Wei LUO (CHN) - Nina SOLHEIM (NOR) RSC 3 01:05 (kod 5:4)
Elisavet MYSTAKIDOU (GRE) - Heidy JUAREZ (GUA) 6:4
Antoinette RIVERO Mary (PHI) - Charmie SOBERS (NED) 10:4
Heidy JUAREZ (GUA) - Verina WIHONGI (NZL) PTS 4:1
Sun HWANG Kyung (KOR) - Nina SOLHEIM (NOR) WDR (0:0)
Semifinals / Repechage
Wei LUO (CHN) - Ineabelle DIAZ (PUR) 5:3
Elisavet MYSTAKIDOU (GRE) - Antoinette RIVERO Mary (PHI) 3:2
Heidy JUAREZ (GUA) - Ineabelle DIAZ (PUR) 5:2
Sun HWANG Kyung (KOR) - Antoinette RIVERO Mary (PHI) 6:2
Bronze Medal Match
Sun HWANG Kyung (KOR) - Heidy JUAREZ (GUA) PTS 5:2
Gold Medal Match
Wei LUO (CHN) - Elisavet MYSTAKIDOU (GRE) PTS 7:6
Women +67 kg (heavy, 29. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Nadin DAWANI (JOR) - Princess DUDU (NGR) 12:9
Myriam BAVEREL (FRA) - Dominique BOSSHART (CAN) 7:5
Daniela CASTRIGNANO (ITA) - Mounia BOURGUIGUE (MAR) 6:4
Natalia SILVA (BRA) - Tina MORGAN (AUS) 7:2
Laurence RASE (BEL) - Natalya MIKRYUKOVA (UZB) 9:6
Zhong CHEN (CHN) - Yoriko OKAMOTO (JPN) 7:5
Adriana CARMONA (VEN) - Sarah STEVENSON (GBR) SUP 8:8
Quarterfinals / Repechage
Nadin DAWANI (JOR) - Natasa VEZMAR (CRO) 5:4
Myriam BAVEREL (FRA) - Daniela CASTRIGNANO (ITA) SUP 8:8
Natalia SILVA (BRA) - Laurence RASE (BEL) 8:4
Zhong CHEN (CHN) - Adriana CARMONA (VEN) 7:5
Adriana CARMONA (VEN) - Yoriko OKAMOTO (JPN) 5:2
Daniela CASTRIGNANO (ITA) - Dominique BOSSHART (CAN) 6:3
Semifinals / Repechage
Myriam BAVEREL (FRA) - Nadin DAWANI (JOR) 3:3
Zhong CHEN (CHN) - Natalia SILVA (BRA) 8:5
Adriana CARMONA (VEN) - Nadin DAWANI (JOR) 11:8
Natalia SILVA (BRA) - Daniela CASTRIGNANO (ITA) 6:3
Bronze Medal Match
Adriana CARMONA (VEN) - Natalia SILVA (BRA) 7:4
Gold Medal Match
Zhong CHEN (CHN) - Myriam BAVEREL (FRA) 12:5

SVE BORBE SENIORA

Men's -58 kg (fly, 26. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Tamer BAYOUMI (EGY) - Marcel FERREIRA (BRA) PTS 10:2
Michalis MOUROUTSOS (GRE) - Ussadate SUTTHIKUNKARN (THA) PTS 5:2
Yen CHU Mu (TPE) - Ezedin SALEM (LBA) RSC 1 01:15 (kod 4:0)
Juan RAMOS (ESP) - Tshomlee GO (PHI) PTS 7:6
Paul GREEN (GBR) - Satriyo RAHADHANI (INA) PTS 6:5
Huan NGUYEN Quoc (VIE) - Seyfula MAGOMEDOV (RUS) PTS 12:10
Oleksandr SHAPOSHNYK (UKR) - Akram ABDULLAH (YEM) PTS 7:5
SALAZAR BLANCO Oscar (MEX) - Gabriel MERCEDES (DOM) PTS 10:1
Quarterfinals / Repechage
Tamer BAYOUMI (EGY) - Michalis MOUROUTSOS (GRE) PTS 8:2
Yen CHU Mu (TPE) - Juan RAMOS (ESP) PTS 9:1
Huan NGUYEN Quoc (VIE) - Paul GREEN (GBR) PTS 4:2
SALAZAR BLANCO Oscar (MEX) - Oleksandr SHAPOSHNYK (UKR) PTS 6:2
Gabriel MERCEDES (DOM) - Oleksandr SHAPOSHNYK (UKR) WDR 0:0
Juan RAMOS (ESP) - Ezedin SALEM (LBA) WDR 0:0
Semifinals / Repechage
Yen CHU Mu (TPE) - Tamer BAYOUMI (EGY) PTS 5:4
SALAZAR BLANCO Oscar (MEX) - Huan NGUYEN Quoc (VIE) PTS 8:0
Tamer BAYOUMI (EGY) - Gabriel MERCEDES (DOM) WDR 3 02:59 (kod 5:0)
Juan RAMOS (ESP) - Huan NGUYEN Quoc (VIE) PTS 8:0
Bronze Medal Match
Tamer BAYOUMI (EGY) - Juan RAMOS (ESP) 7:1
Gold Medal Match
Yen CHU Mu (TPE) - SALAZAR BLANCO Oscar (MEX) 5:1
Men -68 kg (feather, 27. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Carlo MASSIMINO (AUS) - Mohamed OMRANI (TUN) 7:2
Gabriel SAGASTUME (GUA) - Duncan MAHLANGU (RSA) PTS 11:7
Tuncay CALISKAN (AUT) - Bertrand G. LIANGO (CAF) KO 3 01:45 (kod 4:1)
Hsiung HUANG Chih (TPE) - Tamer HUSSEIN (EGY) PTS 8:1
Hadi SAEI BONEHKOHAL (IRI) - Carlo MOLFETTA (ITA) RSC 2 01:53 (kod 11:4)
Diogo SILVA (BRA) - Alberto GARCIA Luis (VEN) PTS 6:5
Jesper ROESEN (DEN) - Alejandro HERNANDO (ARG) PTS 11:10
Seob SONG Myeong (KOR) - Niyamaddin PASHAYEV (AZE) PTS 15:13
Quarterfinals / Repechage
Gabriel SAGASTUME (GUA) - Carlo MASSIMINO (AUS) PTS 5:4
Hsiung HUANG Chih (TPE) - Tuncay CALISKAN (AUT) PTS 10:8
Hadi SAEI BONEHKOHAL (IRI) - Diogo SILVA (BRA) PTS 8:6
Seob SONG Myeong (KOR) - Jesper ROESEN (DEN) PTS 13:11
Diogo SILVA (BRA) - Carlo MOLFETTA (ITA) WDR 0:0
Tamer HUSSEIN (EGY) - Tuncay CALISKAN (AUT) PTS 8:4
Semifinals / Repechage
Hsiung HUANG Chih (TPE) - Gabriel SAGASTUME (GUA) PTS 7:5
Hadi SAEI BONEHKOHAL (IRI) - Seob SONG Myeong (KOR) PTS 9:9
Diogo SILVA (BRA) - Gabriel SAGASTUME (GUA) PTS 12:10
Seob SONG Myeong (KOR) - Tamer HUSSEIN (EGY) PTS 8:6
Bronze Medal Match
Seob SONG Myeong (KOR) - Diogo SILVA (BRA) PTS 12:7
Gold Medal Match
Hadi SAEI BONEHKOHAL (IRI) - Hsiung HUANG Chih (TPE) PTS 4:3
Men -80 kg (welter, 28. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Christophe NEGREL (FRA) - Patrick STEVENS (NED) PTS 13:10
Rashad AHMADOV (AZE) - Chinedum OSUJI (TRI) PTS 10:3
Bahri TANRIKULU (TUR) - III GEISLER Donald David (PHI) PTS 9:9
Hichem HAMDOUNI (TUN) - Martins OBIORAH Jacob (NGR) PTS 16:11
Daniel TRENTON (AUS) - Craig BROWN (GBR) PTS 12:6
Yossef KARAMI (IRI) - Kriangkrai NOIKOED (THA) PTS 16:12
Steven LOPEZ (USA) - Raid RASHEED (IRQ) PTS 12:0
Victor Manuel GARIBAY ESTRADA (MEX) - Angel Volodia MATOS (CUB) PTS 8:7
Quarterfinals / Repechage
Rashad AHMADOV (AZE) - Christophe NEGREL (FRA) PTS 24:17
Bahri TANRIKULU (TUR) - Hichem HAMDOUNI (TUN) PTS 6:4
Yossef KARAMI (IRI) - Daniel TRENTON (AUS) PTS 13:9
Steven LOPEZ (USA) - Victor Manuel GARIBAY (MEX) PTS 4:2
Victor Manuel GARIBAY (MEX) - Raid RASHEED (IRQ) WDR (0:0)
Hichem HAMDOUNI (TUN) - Donald David GEISLER (PHI) RSC (kod 7:7)
Semifinals / Repechage
Bahri TANRIKULU (TUR) - Rashad AHMADOV (AZE) SUP 6:6
Steven LOPEZ (USA) - Yossef KARAMI (IRI) PTS 7:6
Rashad AHMADOV (AZE) - Victor Manuel GARIBAY (MEX) PTS 9:9
Yossef KARAMI (IRI) - Hichem HAMDOUNI (TUN) PTS 12:4
Bronze Medal Match
Yossef KARAMI (IRI) - Rashad AHMADOV (AZE) PTS 9:8
Gold Medal Match
Steven LOPEZ (USA) - Bahri TANRIKULU (TUR) PTS 3:0
Men +80 kg (heavy, 29. 8. 2004)

Preliminary Round of 16
Ibrahim KAMAL (JOR) - Zakaria ASIDAH (DEN) PTS 9:6
Hung NGUYEN van (VIE) - Teemu HEINO (FIN) PTS 8:5
Abdelkader ZROURI (MAR) - Luis NOGUERA (VEN) PTS 8:5
Alexandros NIKOLAIDIS (GRE) - ROJAS RIVERA Julian (COL) PTS 7:3
Kristopher MOITLAND CABEZAS (CRC) - Tudor SANON (HAI) PTS 3:2
Pascal GENTIL (FRA) - Chika CHUKWUMERIJE (NGR) PTS 2:0
Jon GARCIA (ESP) - Zoran PRERAD (BIH) PTS 13:2
Sung MOON Dae (KOR) - Adilkhan SAGINDYKOV (KAZ) PTS 7:2
Quarterfinals / Repechage
Ibrahim KAMAL (JOR) - Hung NGUYEN van (VIE) PTS 9:7
Alexandros NIKOLAIDIS (GRE) - Abdelkader ZROURI (MAR) PTS 5:2
Pascal GENTIL (FRA) - Kristopher MOITLAND CABEZAS (CRC) PTS 4:-1
Sung MOON Dae (KOR) - Jon GARCIA (ESP) PTS 6:2
Adilkhan SAGINDYKOV (KAZ) - Jon GARCIA (ESP) PTS 5:5
Abdelkader ZROURI (MAR) - ROJAS RIVERA Julian (COL) PTS 6:2
Semifinals / Repechage
Alexandros NIKOLAIDIS (GRE) - Ibrahim KAMAL (JOR) PTS 6:3
Sung MOON Dae (KOR) - Pascal GENTIL (FRA) PTS 5:3
Ibrahim KAMAL (JOR) - Adilkhan SAGINDYKOV (KAZ) PTS 2:2
Pascal GENTIL (FRA) - Abdelkader ZROURI (MAR) PTS 3:1
Bronze Medal Match
Pascal GENTIL (FRA) - Ibrahim KAMAL (JOR) PTS 6:2
Gold Medal Match
Sung MOON Dae (KOR) - Alexandros NIKOLAIDIS (GRE) KO 1/02:10 (kod 3:0)

 
višesportske igre

> olimpijske

europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
olimpijske igre

Olimpijske igre ATENA 2004
žene
Female Fly -49kg
1. Shih Hsin Chen, TPE
2. Yanelis Labrada Diaz, CUB
3. Yaowapa Boorapolchai, THA
Female Feather -57kg
1. Ji Won Jang, KOR
2. Nia Abdallah, USA
3. Iridia Salazar Blanco, MEX
Female Welter -67kg
1. Wei Luo, CHN
2. Elisavet Mystakidou, GRE
3. Kyung-Seon Hwang, KOR
Female Heavy +67kg
1. Zhong Chen, CHN
2. Myriam Baverel, FRA
3. Adriana Carmona, VEN
muškarci
Male Fly -58kg
1. Chu Mu Yen, TPE
2. Oscar Salazar Blanco, MEX
3. Tamer Bayoumi, EGY
Male Feather -68kg
1. Hadi Saei, IRI
2. Chih Hsiung Huang, TPE
3. Seong Myong Sup, KOR
Male Welter -80kg
1. Steven Lopez, USA
2. Bahri Tanrikulu, TUR
3. Yossef Karami, IRI
Male Heavy +80kg
1. Dae Sung Moon, KOR
2. Alexandros Nikolaidis, GRE
3. Pascal Gentil, FRA

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt