TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

THE GAMES OF THE 29th OLYMPIAD - 29. OLIMPIJSKE IGRE

Beijing, China - August/kolovoz 2008

 

ekipni poredak

muški

žene

ukupno

1. Koreja 2 (2+0+0) 2 (2+0+0) 4 (4+0+0)
2. Mexico 1 (1+0+0) 1 (1+0+0) 2 (2+0+0)
3. China 1 (0+0+1) 1 (1+0+0) 2 (1+0+1)
4. Iran 1 (1+0+0) 0 (0+0+0) 1 (1+0+0)
5. USA 2 (0+1+1) 1 (0+0+1) 3 (0+1+2)
6. Turkey 1 (0+0+1) 1 (0+1+0) 2 (0+1+1)
7/12. Canada 0 (0+0+0) 1 (0+1+0) 1 (0+1+0)
7/12. Dominican Republic 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
7/12. Greece 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
7/12. Italy 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
7/12. Norway 0 (0+0+0) 1 (0+1+0) 1 (0+1+0)
7/12. Thailand 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
13/14. Chinese Taipei 2 (0+0+2) 0 (0+0+0) 2 (0+0+2)
13/14. Croatia 0 (0+0+0) 2 (0+0+2) 2 (0+0+2)
15/22. Afghanistan 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
15/22. Brazil 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
15/22. Cuba 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
15/22. France 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
15/22. GB 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
15/22. Kazahstan 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
15/22. Nigeria 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
15/22. Venezuela 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)

NA OLIMPIJSKE IGRE SU SE KVALIFICIRALI:

Female Fly -49kg
Andrea Melissa Kilday (New Zealand)
Charlotte Craig (USA)
Dalia Contreras (Venezuela)
Daynellis Montejo Poll (Cuba)
Ghizlane Toudali (Morocco)
Gladis Mora (Colombia)
Ha Giang Hoang (Vietnam)
Hanna Zajc (Sweden)
Ivett Gonda (Canada)
Mae-Num Chirdkiatisak (Thailand)
Milka Akinyi (Kenya)
Manuela Bezzola (Switzerland)
Sara Khosh Jamal Fekry (Iran)
Shu Chung Yang (Chinese Taipei)
Sumeyye Gulec (Germany)
Female Feather-57kg
Azize Tanrikulu (Turkey)
Bat El Getterer (Israel)
Bineta Diedhiou (Senegal)
Debora Nunes (Brasil)
Diana López (USA)
Doris Patino (Colombia)
Elaine Teo Shueh Fhern (Malaysia)
Hoai Thu Nguyen Thi (Vietnam)
Hua Tseng Pei (Chinese Taipei)
Lim Su-jeong (Korea)
Mariam Bah (Cote d'Ivoire)
 Martina Zubcic (Croatia)
Premwaew Chonnapas (Thailand)
Veronica Calabrese (Italy)
Young Cheong Hye (New Zealand)
Female Welter-67kg
Asuncion Ocasio (Puerto Rico)
Barry Mariama Dalanda (Guinea)
Elisavet Mystakidou (Greece)
Gwladys Epangue (France)
Karine Sergerie (Canada)
Kyung-seon Hwang (Korea)
Liya Nurkina (Kazakhstan)
Mary Antoinette Rivero (Philippines)
Mouna Ben Abderrassoul (Morocco)
Pinar Budak (Germany)
 Sandra Saric (Croatia)
Sibel Guler (Turkey)
Vanina Sanchez (Argentina)
Yoriko Okamoto (Japan)
Tina Morgan (Australia)
Female Heavy +67kg
Adriana Carmona (Venezuela)
Amy Ash (Australia)
Chew Chan Che (Malaysia)
Evgeniya Karimova (Uzbekistan)
Karolina Kedzierska (Sweden)
Khaoula Ben Hamza (Tunisia)
Kyriaki Kouvari (Greece)
Maria del Rosario Espinoza (Mexico)
Lorena Aida Benitez (Ecuador)
Natalia Falavigna (Brazil)
Nakin Dawani (Jordan)
Nina Solheim (Norway)
Noha Safwat Hafez Abd Rabo (Egypt)
Rosana Simon Alamo (Spain)
Sarah Stevenson (GB)
Male Fly -58kg
Behzad Khodadad K. (Iran)
Chu Mu Yen (Chinese Taipei)
Dech Sutthikunkarn (Thailand)
Dickson Wamwiri Wanjiku (Kenya)
Gabriel Mercedes (Rep. Dominicana)
Guillermo Pérez (México)
Juan Antonio Ramos Sanchez (Spain)
Levent Tuncat (Germany)
Marcio Wenceslao (Brasil)
Ogoudjobi Jean Moloise (Benin)
Pedro Miguel Moreira Povoa (Portugal)
Rohullah Nikpai (Afghanistan)
Ryan Carneli (Australia)
Tshomlee Go (Philippines)
Tyrone Robinson (Great Britain)
Male Feather-68kg
Daniel Manz (Germany)
Dennis Bekkers (Netherlands)
Dmitriy Kim (Uzbekistan)
Ezedin Belgasem Salem (Libya)
Gessler Viera Abreu (Cuba)
Hassan Burak (Australia)
Idulio Islas (México)
Kismet Logan Tane Campbell (NZ)
Mark Lopez (USA)
Muhammad Isah Adam (Nigeria)
Peter Lopez (Peru)
Rasul Abduraim (Kyrgyzstan)
Servet Tazegul (Turkey)
Son Tae-jin (Korea)
Yu Chi Sung (Chinese Taipei)
Male Welter -80kg
Aaron Cook (Great Britain)
Akmal Lrgashev (Uzbekistan)
Anju Jason (Marshall Island)
Arman Chilmanov (Kazakhstan)
Bahri Tanrikuku (Turkey)
Carlos Vázquez (Venezuela)
Juan Sánchez (Puerto Rico)
Lioner Bagule (Gabon)
Mauro Sarmiento (Italy)
Miguel Ferrera (Honduras)
Nguyen Van Hung (Vietnam)
Rashad Ahmadov (Azerbaijan)
Sebastien Konan Nguessan (C.Ivoire)
Sebastien Michaud (Canada)
Steven Lopez (US)
Male Heavy +80kg
Alexandros Nikolaidis (Greece)
Angel Matos (Cuba)
Cha Dong-min (Korea)
Chika Chukwumerije (Nigeria)
Daba Modibo Keita (Mali)
Deepak Bista (Nepal)
Hadi Saei Bonehkohal (Iran)
Jon Garcia Aguado (Spain)
Juan Diaz (Venezuela)
Kristopher Moitland (Costa Rica)
Leonardo Basile (Italy)
Matthew Francis Beach (New Zealand)
Michael Borot (France)
Sarhan Abdul Qader (Qatar)
Zrouri Abdelkader (Morocco)

SVE BORBE SENIORKI

Women's -49kg (fly, 26. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Yang Shu-Chun (Taipei) vs Gladys Mora (Columbia) 1:0
Sara Khosh Jamal (Iran) vs Ghizlane Toudali (Morocco) 5:0
Wu Jingyu (China) vs Mildred Alango (Kenya) 7:0
Hanna Zajc (Sweden) vs Ivett Gonda (Canada) 2:0
Dalia Contreras (Venezuela) vs Sumeyye Gulec (Ger) 4:2
Charlotte Craig (USA) vs Manuela Bezzola (Switzerland) 4:0
Thi Ngoc Tran (Vietnam) vs Theresa Tona (Papua NG) 5:0
Buttree Puedpong (Tailand) vs Daynellis Montejo (Cuba) 1:0
Quarterfinals
Yang Shu-Chun (Taipei) vs Sara Khosh Jamal (Iran) 2:0
Wu Jingyu (China) vs Hanna Zajc (Sweden) 8:1
Dalia Contreras (Venezuela) vs Charlotte Craig (USA) 3:2
Buttree Puedpong (Tailand) vs Thi Ngoc Tran (Vietnam) 2:1
Semifinals
Wu Jingyu (China) vs Yang Shu-Chun (Taipei) 4:1
Buttree Puedpong (Tailand) vs Contreras (Venezuela) SUP 2:2
Bronze Medal Repechage
Daynellis Montejo (Cuba) vs Thi Ngoc Tran (Vietnam) 4:0
Daynellis Montejo (Cuba) vs Yang Shu-Chun (Taipei) 3:2
Mildred Alango (Kenya) vs Hanna Zajc (Sweden) SUP 2:2
Dalia Contreras (Venezuela) vs M Alango (Kenya) 1:0
Gold Medal Match
Wu Jingyu (China) vs Buttree Puedpong (Thailand) 1:-1
Women's -57kg (feather, 27. 8. 2004.)
Preliminary Round of 16
Mariam Bah (Cote d'Ivoire) vs Robin Cheong (NZ) 0:1
Li-Wen Su (Chinese Taipei) vs Sujeong Lim (Korea) 0:1
Doris Patino (Columbia) vs Veronica Calabrese (Italy) 0:2
Nguyen Thi Hoai Thu (Vietnam) vs Bineta Diedhiou (Sen) 0:1
Diana Lopez (USA) vs Premwaew Chonnapas (Thailand) 2:0
Azize Tanrikulu (Turkiye) vs Elaine Teo (Malaysia) 7:4
Martina Zubcic (Croatia) vs Bat-El Gattereer (Israel) 4:3
Debora Nunes (Brazil) won Lailatou Amadou Lele (Niger) DISQ
Quarterfinals
Robin Cheong (NZ) vs Sujeong Lim (Korea) 1:4
Veronica Calabrese (Italy) vs Bineta Diedhiou (Senegal) 3:0
Diana Lopez (USA) vs Azize Tanrikulu (Turkiye) 1:2
Martina Zubcic (Croatia) vs Debora Nunes (Brazil) 3:2
Semifinals
Sujeong Lim (Korea) vs Veronica Calabrese (Italy) 5:1
Azize Tanrikulu (Turkiye) vs Martina Zubcic (Croatia) 5:3
Bronze Medal Repechage
Su Li-Wen (Chinese Taipei) vs Robin Cheong (NZ) 1:0
Martina Zubcic (Croatia) vs Su Li-Wen (Chinese Taipei) 5:4
Diana Lopez (USA) vs Elaine Teo (Malaysia) 3:0
Diana Lopez (USA) vs Veronica Calabrese (Italy) 3:2
Gold Medal Match
Sujeong Lim (Korea) vs Azize Tanrikulu (Turkiye) 1:0
Women -67 kg (welter, 28. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Asuncion Ocasio (Puerto Rico) vs E. Mystakidou (Greece) 1:0
Helena Fromm (Germany) vs Mariama D. Barry (Guinea) 6:1
Karine Sergerie (Canada) vs Tina Morgan (Australia) SUP 0:0
Vanina Sanchez (Argentina) vs Sibel Guler (Turkiye) 4:0
Sandra Saric (Croatia) vs Mary A. Rivero (Philippines) 4:1
Kyungseon Hwang (Korea) vs Sheikha Maitha (UAE) 5:1
Mouna Benabderrassoul (Morocco) vs Y. Okamoto (Japan) 2:0
Gwladys Epangue (France) vs Liya Nurkina (Kazakhstan) 3:0
Quarterfinals
Asuncion Ocasio (Puerto Rico) vs Helena From (Germany) 2:0
Karine Sergerie (Canada) vs Vanina Sanchez (Argentina) 3:0
Kyungseon Hwang (Korea) vs Sandra Saric (Croatia) 3:1
Gwladys Epangue (France) vs Benabderrasol (Moroco) sup 1:1
Semifinals
Karine Sergerie (Canada) vs Asuncion Ocasio (PuertoRico) 2:0
Kyungseon Hwang (Korea) vs Gwladys Epangue (France) 2:1
Bronze Medal Repechage
Sandra Saric (Croatia) vs Sheikha Maitha (UAE) 4:0
Sandra Saric (Croatia) vs Asuncion Ocasio (PuertoRico) 5:1
Tina Morgan (Australia) vs Vanina Sanchez (Argentina) 9:2
Gwladys Epangue (France) vs Tina Morgan (Australia) 4:1
Gold Medal Match
Kyungseon Hwang (Korea) vs Karine Sergerie (Canada) 2:1
Women +67 kg (heavy, 29. 8. 2004)

Preliminary Round of 16
Nina Solheim (Norway) vs Noha Abd Rabo (Egypt) 9:3
Che Chew Chan (Malaysia) vs Evgeniya Karimova (Uzb.) 5:4
Carmen Marton (Australia) vs Lorena Benitez (Ekuador) 2:0
Natalia Falavigna (Brazil) vs Kyriaki Kouvari (Greece) 3:1
Maria del Rosario (Mexico) vs Khaoula Ben Hamza (Tunis) 4:0
Karolina Kedzierska (Sweden) vs Rosana Simon (Spain) 5:4
Chen Zhong (China) vs Adriana Carmona (Venezuela) 3:1
Sarah Stevenson (GB) vs Nadin Dawani (Jordan) 3:2
Quarterfinals
Nina Solheim (Norway) vs Che Chew Chan (Malaysia) 3:1
Natalia Falavigna (Brazil) vs Carmen Marton (Australia) 5:2
Maria del Rosario (Mexico) vs Karolina Kedzierska (Swe) 4:2
Sarah Stevenson (GB) vs Chen Zhong (China) 1:0
Semifinals
Nina Solheim (Norway) vs Natalia Falavigna (Brazil) SUP 2:2
Maria del Rosario (Mexico) vs Sarah Stevenson (GB) 4:1
Bronze Medal Repechage
Karolina Kedzierska (Sweden) vs K.Ben Hamza (Tunis) 5:4
Natalia Falavigna (Brazil) vs Kedzierska (Sweden) 5:2
Noha Abd Rabo (Egypt) vs Che Chew Chan (Malaysia) 5:1
Sarah Stevenson (GB) vs Noha Abd Rabo (Egypt) 5:1
Gold Medal Match
Maria del Rosario Espinoza (Mexico) vs Nina Solheim (Norway) 3:1

SVE BORBE SENIORA

Men's -58 kg (fly, 26. 8. 2004)

Preliminary Round of 16
Guillermo Perez (Mexico) vs Michael Harvey (GB) 3:2
Rohullah Nikpai (Afghanistan) vs Levent Tuncat (Germ) 4:3
Chutchawal Khawlaor (Thailand) vs JM Ogoudjobi (Benin) 4:2
Ryan Carneli (Australia) vs Tshomlee Go (Philippines) 1:0
Chu Mu-Yen (Chinese Taipei) vs Dickson Wamwiri (Kenya) 7:0
Yulis G Mercedes (Dominican R) vs Pedro Povoa (Portugal) 3:0
Juan Antonio Ramos (Spain) vs Alfonso Martinez (Belize) 2:1
Marcio Ferreira (Brazil) vs Reza Naderian (Iran) 2:1
Quarterfinals
Guillermo Perez (Mexico) vs Rohullah Nikpai (Afghanistan) 2:1
Chutchawal Khawlaor (Thailand) vs Carneli (Australia) 2:0
Yulis G Mercedes (Dominican R) vs Chu Mu-Yen (Taipei) 3:2
Juan Antonio Ramos (Spain) vs Marcio Ferreira (Brazil) 3:2
Semifinals
Guillermo Perez (Mexico) vs C Khawlaor (Thailand) 3:1
Yulis G Mercedes (Dominican R) vs Juan A Ramos (Spain) 3:2
Bronze Medal Repechage
Chu Mu-Yen (Chinese Taipei) vs Pedro Povoa (Portugal) 1:-1
Chu Mu-Yen (Ch. Taipei) vs C Khawlaor (Thailand) vs 4:2
Rohullah Nikpai (Afghanistan) vs Michael Harvey (GB) 2:1
Rohullah Nikpai (Afghanistan) vs JA Ramos (Spain) 4:1
Gold Medal Match
Guillermo Perez (Mexico) vs Yulis Gabriel Mercedes (Dominican R) SUP 1:1
Men -68 kg (feather, 27. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Hasan Burak (Australia) vs Peter Lopez (Peru) 1:3
Mohammad Isah (Nigeria) won Idulio Islas (Mexico) 2:2 SUP
Nesar A Bahave (Afghanistan) vs Mark Lopez (USA) 0:3
Abduraim Rasul (Kyrgystan) vs Daniel Manz (Germany) 0:1
Servet Tazegul (Turkey) vs Gessler Viera (Cuba) 4:3
Taejin Son (Korea) vs Dennis Bekkkers (Netherlands) 4:3
Dmitriy Kim (Uzbekistan) won Ezedin Tlish (Lybia) DISQ
Yu-Chi Sung (Chinese Taipei) vs Logan Campbell (NZ) 4:0
Quarterfinals
Peter Lopez (Peru) vs Mohammad Isah (Nigeria) 3:0
Mark Lopez (USA) vs Daniel Manz (Germany) 3:1
Servet Tazegul (Turkey) vs Taejin Son (Korea) 0:1
Dmitriy Kim (Uzbekistan) vs Yu-Chi Sung (Taipei) 2:3
Semifinals
Mark Lopez (USA) vs Peter Lopez (Peru) 2:1
Taejin Son (Korea) vs Yu-Chi Sung (Chinese Taipei) 7:6
Bronze Medal Repechage
Daniel Manz (Germany) vs BAHAVE Nesar Ahmad AFG 4:3
Sung Yu-Chi (Ch.Taipei) vs Daniel Manz (Germany) 4:3
Servet Tazegul (Turkey) vs Dennis Bekkers (Netherlands) 3:2
Servet Tazegul (Turkey) vs Peter Lopez (Peru) 1:0
Gold Medal Match
Taejin Son (Korea) vs Mark Lopez (USA) 3:2
Men -80 kg (welter, 28. 8. 2004)
Preliminary Round of 16
Carlos Vasquez (Venezuela) vs Lionel Baguissi (Gabon) 5:0
Aaron Cook (GB) vs Anju Jason (Marshal Island) 7:0
Steven Lopez (USA) vs Bahri Tanrikulu (Turkey) 3:0
Mauro Sarmiento (Italy) vs N.S. Konan (Cote d'Ivore) 4:1
Rashad Ahmadov (Azerb.) vs A.H. Sarhan (Quatar) 5:0
Sebastien Michaud (Canada) vs A.R. Martinez (P. Rico) 2:1
Guo Zhu (China) vs Miguel F. Rodriguez (Honduras) 3:1
Hadi Saei (Iran) vs Deepak Bista (Nepal) 7:0
Quarterfinals
Aaron Cook (GB) vs Carlos Vasquez (Venezuela) 5:2
Mauro Sarmiento (Italy) vs Steven Lopez (USA) 2:1
Rashad Ahmadov (Azerb.) vs S. Michaud (Canada) sup 0:0
Hadi Saei (Iran) vs Guo Zhu (China) 3:2
Semifinals
Mauro Sarmiento (Italy) vs Aaron Cook (GB) 6:5
Hadi Saei (Iran) vs Rashad Ahmadov (Azerbaijan) 4:1
Bronze Medal Repechage
Guo Zhu (China) vs Deepak Bista (Nepal) 6:2
Guo Zhu (China) vs Aaron Cook (GB) 4:2
Steven Lopez (USA) vs N.S. Konan (Cote d'Ivore) 3:0
Steven Lopez (USA) vs Rashad Ahmadov (Azerbaijan) 3:2
Gold Medal Match
Hadi Saei (Iran) vs Mauro Sarmiento (Italy) 6:4

Men +80 kg (heavy, 29. 8. 2004)

Preliminary Round of 16
Chika Chukwumerije (Nigeria) vs Van Hung (Vietnam) 3:1
Daba Modibo Keita (Mali) vs Mickael Borot (France) 6:5
Alexandros Nikolaidis (Greece) vs Chilmanov (Kazahstan) 4:3
Abdelkader Zrouri (Morocco) vs Juan C. Diaz (Ven) 2:1 KO
Liu Xiaobo (China) vs Matt Beach (Australia) 4:1
Angel Valodia Matos (Cuba) vs Leonardo Basile (Italy) 3:1
Akmal Irgashev (Uzbekistan) vs Jon Garcia (Spain) 11:10
Cha Dongmin (Korea) vs Kristopher Moitland (CostaRica) 1:-2
Quarterfinals
Chika Chukwumerije (Nigeria) vs Daba M. Keita (Mali) 3:2
Alexandros Nikolaidis (Greece) vs A. Zrouri (Morocco) 5:4
Angel Valodia Matos (Cuba) vs Liu Xiaobo (China) 2:1
Cha Dongmin (Korea) vs Akmal Irgashev (Uzbekistan) 2:0
Semifinals
Alexandros Nikolaidis (Greece) vs Chukwumerije (Nigeria) 3:2
Cha Dongmin (Korea) vs Angel Valodia Matos (Cuba) 1:0
Bronze Medal Repechage
Akmal Irgashev (Uzbekistan) vs Moitland (CostaRica) 6:5
Chukwumerije (Nigeria) vs Irgashev (Uzbekistan) 4:3
Arman Chilmanov (Kazaghstan) vs Zrouri (Morocco) WDR
Arman Chilmanov (Kazaghstan) vs Matos (Cuba) WDR
Gold Medal Match
Cha Dongmin (Korea) vs Alexandros Nikolaidis (Greece) 5:4

 
višesportske igre

> olimpijske

europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
olimpijske igre

Olimpijske igre PEKING 2008
žene
Female Fly -49kg
1. Jingyu WU - China
2. Buttree PUEDPONG - Thailand
3. Dalia CONTRERAS - Venezuela
3. Daynellis MONTEJO - Cuba
Female Feather -57kg
1. Sujeong LIM - Korea
2. Azize TANRIKULU - Turkey
3. Diana LOPEZ - USA
3. Martina ZUBCIC - Croatia
Female Welter -67kg
1. Kyungseon HWANG - Korea
2. Karine SERGERIE - Canada
3. Gwladys EPANGUE - France
3. Sandra SARIC - Croatia
Female Heavy +67kg
1. Maria del Rosario Espinoza - Mexico
2. Nina Solheim - Norway
3. Natalia Falavigna - Brazil
3. Sarah Stevenson - GB
muškarci
Male Fly -58kg
1. Guillermo PEREZ - Mexico
2. Gabriel MERCEDES - Dominican Rep.
3. Mu-Yen CHU - Chinese Taipei
3. Rohullah NIKPAI - Afghanistan
Male Feather -68kg
1. Taejin SON - Korea
2. Mark LOPEZ - USA
3. Yu-Chi SUNG - Chinese Taipei
3. Servet TAZEGUL - Turkey
Male Welter -80kg
1. Hadi SAEI - Iran
2. Mauro SARMIENTO - Italia
3. Steven LOPEZ - USA
3. Guo ZHU - China
Male Heavy +80kg
1. Cha Dongmin - Korea
2. Alexandros Nikolaidis - Greece
3. Arman Chilmanov - Kazahstan
3. Chika Chukwumerije - Nigeria

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt