TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

KUĆA SLAVNIH
top 10 - muški
top 10 - žene
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
europske igre
grand prix
svjetski kup
univerzijade
studentska sp
vojna sp
godišnje nagrade
hoo
"dražen petrović"
grad Zagreb
World Taekwondo Federation
 

NAGRADE HRVATSKOG OLIMPIJSKOG ODBORA

  2016. Najuspješniji sportašica i sportaš:
SANDRA PERKOVIĆ (atletika/disk - 1. mjesta: OI 2016; EP; Dijamantna liga )
JOSIP GLASNOVIĆ (streljaštvo - olimpijsko zlato; ekipno 1. i pojedinačno 2. na EP)
  2015. Najuspješniji sportašica i sportaš:
SANDRA PERKOVIĆ (atletika/disk - SP/2.; Dijamantna liga /1.)
GIOVANNI CERNOGORAZ (streljaštvo - pobjednik završnice Svjetskog kupa)
Iz taekwondoa nominirani:
Iva Radoš (Metalac - SP/3., Europske igre/3., EPok/2.); Marina Sumić (Metalac - SP/5., EPok/3.); Filip Grgić (Metalac - SP/5., EPok/2.); Ana Zaninović (Marjan - SP/3., EI/2.);
Lucija Zaninović (Marjan - EI/3., EPok/3.); Vedran Golec (Jastreb - EI/3., EPok/3.)
  2014. Najuspješniji sportašica i sportaš:
SANDRA PERKOVIĆ (atletika/disk - 1. mjesto EP Zurich)
IVICA KOSTELIĆ (ZOI Soči, alpsko skijanje - super kombinacija /2.)
  2013. Najuspješniji sportašica i sportaš:
SANDRA PERKOVIĆ (atletika/disk - svjetska prvakinja)
IVICA KOSTELIĆ (skijanje - ukupni pobjednik kombinacije; slalom Svjetskog kupa /3.)
  2012. Najuspješniji sportašica i sportaš:
SANDRA PERKOVIĆ (atletika/disk - zlato na OI London)
GIOVANNI CERNOGORAZ (streljaštvo - zlato na OI London)
  2011. Najuspješniji sportašica i sportaš:
ANA ZANINOVIĆ (taekwondo)
IVICA KOSTELIĆ (skijanje)
treneri godine: Toni Tomas (taekwondo) i Ante Kostelić (skijanje)
Iz taekwondoa nominirani: Marina Sumić i trener Marko Novak
  2010. Najuspješniji sportašica i sportaš:
BLANKA VLAŠIĆ (atletika - SP/1.; EP/1.)
IVICA KOSTELIĆ (skijanje - ZOI/2 srebra)
Iz taekwondoa nominirana Lucija Zaninović (EP/1.)
  2009. Najuspješniji sportašica i sportaš:
BLANKA VLAŠIĆ (atletika - svjetska prvakinja)
IVAN KLJAKOVIĆ GAŠPIĆ (jedrenje - EP/1., SP/3.)
Iz taekwondoa nominiranaSandra Šarić (SP/3.)
  2008. Najuspješniji sportašica i sportaš:
BLANKA VLAŠIĆ (atletika - OI/2.; dvoransko SP/1.)
FILIP UDE (gimnastika, konj s hvataljkama - OI 2008/2.; EP/2.)
Iz taekwondoa nominiranaSandra Šarić (OI/3.; EP/1.)
Najveće nade hrvatskog sporta: MARTINA ZUBČIĆ(taekwondo - OI/3.; EP/2.);
MARIN PREMERU (atletika - SJP/2.; SJP/3.)
  2007. Najuspješniji sportašica i sportaš:
BLANKA VLAŠIĆ (atletika - 1. mjesto na SP)
FILIP GRGIĆ (taekwondo - 1. mjesto na SP -62kg) i IVANO BALIĆ (najbolji rukometaš svijeta po izboru Svjetske rukometne federacije)
Iz taekwondoa nominirana i Ana Zaninović (SP/2.)
  2006. Najuspješniji sportašica i sportaš:
JANICA KOSTELIĆ (skijanje - 1. i 2. na OI, ukupno 1. mjesto na SK)
DUJE DRAGANJA (plivanje - zlato, srebro i bronca na EP)
Taekwondo nije imao nominiranih sportaša
  2005. Najuspješniji sportašica i sportaš:
JANICA KOSTELIĆ (skijanje - 3 zlata na SP)
IVAN LJUBIČIĆ (tenis - 1. mjesto Davis Cup, 9. na ATP rang listi)
Iz taekwondoa nominirani: Martina Zubčić (1. na EP -55kg), Josipa Kusanić (3. na EP -59kg), Sandra Šarić (3. na SP -67kg), Matija Šantić (3. na EP -67kg)
  2004. Najuspješniji sportašica i sportaš:
BLANKA VLAŠIĆ (atletika, bronca na dvoranskom SP)
DUJE DRAGANJA (plivanje, srebro na OI 2004, bronca na SP/25m)
Iz taekwondoa nominirane:Miet Filipović (1. mjesto na EP)
Nataša Vezmar (1. mjesto na EP i 2. mjesto u Europskom kupu)
    Najveće nade hrvatskog sporta:
JELENA KOVAČEVIĆ (karate, zlato na Juniorskom EP/borbe)
GORAN PERCAN (boćanje, zlato na Juniorskom SP)
Iz taekwondoa nominirana: Martina Zubčić (bronca na jun. SP)
  2003. Najuspješniji sportašica i sportaš:
JANICA KOSTELIĆ (skijanje, 2 zlata na SP, 2 zlata Svjetski kup)
IVICA KOSTELIĆ (slalomsko zlato na Svjetskom prvenstvu)
Iz taekwondoa nominirana: Nataša Vezmar (2. mjesto na SP)
    Najuspješniji sportašica i sportaš:
JANICA KOSTELIĆ (skijanje, tri zlata i srebro na ZOI Salt Lake 2002)
GORDAN KOŽULJ (plivanje, zlato EP/50m, bronca EP/25m bazeni)
  2002. Iz taekwondoa nominirani: Nataša Vezmar (1.na EP, 2.na SK), Lana Baneli (2. na EP, 3. na SK), Ivana Vujčić (3. na EP, 3. na SK), Tomislav Bučanac (3. na EP)
    Najbolji trener: ANTE KOSTELIĆ (tri zlata i srebro Janice Kostelić na OI Salt Lake 2002, ukupna pobjeda Ivice Kostelića u slalomu na Svjetskom Kupu)
    Iz taekwondoa nominiran trener Ivica Klaić (1. mjesto na EP i 2. u SK Nataše Vezmar, 2. mjesto na EP i 3. u SK Lane Banely; 3. mjesto na EP i 3. u SK Ivane Vujčić)
  2001. Najuspješniji sportašica i sportaš:
JANICA KOSTELIĆ (skijanje, ukupno 1. u Svjetskom kupu)
GORAN IVANIŠEVIĆ (tenis, pobjednik Wimbledona)
Iz taekwondoa nominiran: Mići Kuzmanović (bronca na Svjetskom prvenstvu)
    Najveće nade hrvatskog sporta:
SANJA JOVANOVIĆ (plivanje, srebro i bronca na MI)
ZORAN PRODANOVIĆ (kuglanje, 3 zlata i srebro na juniorskom SP)
Iz taekwondoa nominirane:Ivana Žagar (1. na Juniorskom EP),
Lana Banely (1. na Juniorskom EP), Sandra Šarić (1. na Junior. EP)
   
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt