TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

THE GAMES OF THE 30th OLYMPIAD - 30. OLIMPIJSKE IGRE

olimpijski taekwondo turnir

 

ekipni poredak

muški

žene

ukupno

1. Spain 2 (1+1+0) 1 (0+1+0) 3 (1+2+0)
2. China 1 (0+0+1) 2 (1+1+0) 3 (1+1+1)
3/4. Korea 1 (0+1+0) 1 (1+0+0) 2 (1+1+0)
3/4. Turkey 1 (1+0+0) 1 (0+1+0) 2 (1+1+0)
5/6. Great Britain 1 (0+0+1) 1 (1+0+0) 2 (1+0+1)
5/6. Italy 1 (1+0+0) 1 (0+0+1) 2 (1+0+1)
7/8. Argentina 1 (1+0+0) 0 (0+0+0) 1 (1+0+0)
7/8. Serbia 0 (0+0+0) 1 (1+0+0) 1 (1+0+0)
9. France 0 (0+0+0) 2 (0+1+1) 2 (0+1+1)
10/11. Gabon 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
10/11. Iran 1 (0+1+0) 0 (0+0+0) 1 (0+1+0)
12/13. Russia 1 (0+0+1) 1 (0+0+1) 2 (0+0+2)
12/13. USA 1 (0+0+1) 1 (0+0+1) 2 (0+0+2)
14/15.  Afghanistan 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
14/15. Colombia 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
16/21. Croatia 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
16/21. Cuba 1 (0+0+1) 0 (0+0+0) 1 (0+0+1)
16/21. Germany 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
16/21. Mexico 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
16/21. Thailand 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)
16/21. Chinese Taipei 0 (0+0+0) 1 (0+0+1) 1 (0+0+1)

Repechage & Bronze:
Elizabeth Zamora, GUA - Erika Kasahara, JPN 6:2
bronca Chanatip Sonkham, THA - Elizabeth Zamora, GUA 8:0
Jannet Alegria, MEX - Carolena Carstens, PAN 7:2
bronca Lucija Zaninović, CRO - Jannet Alegria, MEX 1:0 gp

Repechage & Bronze
Mayu Hamada, JPN - Dragana Gladović, SRB 15:2
bronca Marlene Harnois, FRA - Mayu Hamada, JPN 12:8
Diana Lopez, USA - Suvi Mikkonen, FIN 4:9
bronca Tseng Li-Cheng, TPE  - Suvi Mikkonen, FIN 14:2

Repechage & Bronze:
Paige McPherson, USA - Andrea St. Bernard, GRN 15:2
bronca Paige McPherson, USA - Franka Anić, SLO 8:3
Helena Fromm, GER - Ruth Gbagbi, CIV 4:3
bronca Helena Fromm, GER - Carmen Marton, AUS 8:2

Repechage & Bronze:
Lee In Jong, KOR - Natalya Mamatova, UZB 8:1
bronca Anastasia Baryshnikova, RUS - Lee In Jong, KOR 7:6 gp
Maria del Rosario Espinoza, MEX - Talitiga Crawley, SAM 13:0
bronca Maria Espinoza, MEX - Glenhis Hernandez, CUB 4:2

sve borbe seniora:


Repechage & Bronze:
Safwan Khalil, AUS - Uno Sanli, SWE 3:0
bronca Alexey Denisenko, RUS - Safwan Khalil, AUS 3:1
Pen-Ek Karaket, THA - Tamer Bayoumi, KAZ 6:4
bronca Oscar Munoz, COL - Pen-Ek Karaket, THA 6:4

Repechage & Bronze:
Terrence Jennings, USA - Hryhorii Husarov, UKR 3:2
bronca Terrence Jennings, USA - Diogo Silva, BRA 8:5
Rohullah Nikpai, AFG - David Boui, CAF 14:2
bronca Rohullah Nikpai, AFG - Martin Stamper, GBR 5:3

Repechage & Bronze:
Yousef Karami, IRI - Lutalo Muhammad, GBR 7:11
bronca Lutalo Muhammad, GBR - Arman Yeremyan, ARM 9:3
Nesar Ahmad Bahawi, AFG - Scott Vaughn, NZL 11:6
bronca Mauro Sarmiento, ITA - Ahmad Bahawi, AFG 4:0

Repechage & Bronze:
Robelis Despaigne, CUB - Kaino Thomsen-Fuataga, SAM 14:2
bronca Robelis Despaigne, CUB - Daba Modibo Keita, MLI wdr
Liu Xiaobo, CHN - Alisher Gulov, TJK 6:1
bronca Liu Xiaobo, CHN - Bahri Tanrikulu, TUR 3:2

vijesti za kolovoz 2012 - kronološki

 
višesportske igre

> olimpijske

europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
olimpijske igre
Olimpijske igre LONDON 2012

Female Fly -49kg
1. Wu Jingyu, China
2. Brigitte Yague Enrique, Spain
3. Chanapa Sonkham, Thailand
3. Lucija Zaninović, Croatia
  =5. Jannet Alegria, Mexico
=5. Elizabeth Zamora, Guatemala
=7. Carolena Carstens, Panama
=7. Erika Kasahara, Japan
=9. Carola Lopez, Argentina
=9. Yang Shu-Chun, C. Taipei
=11. Sanaa Atabrour, Morocco
=11. Raya Hatahet, Jordan
=11. Kang Seulki,Central African R.
=11. Kristina Kim, Russia
=11. Sumeyye Manz, Germany
=11. Theresa Tona, Papua NG
 
Female Feather -57kg
1. Jade Jones, Great Britain
2. Hou Yuzhuo, China
3. Marlene Harnois, France
3. Tseng Li-Cheng, Chinese Taipei
  =5. Mayu Hamada, Japan
=5. Suvi Mikkonen, Finland
=7. Dragana Gladović, Serbia
=7. Diana Lopez, USA
=9. Andrea Paoli, Lebanon
=9. Hedaya Wahba, Egypt
=11. Robin Cheong, New Zealand
=11. Yeny Contreras, Chile
=11. Bineta Diedhiou, Senegal
=11. Nidia Munoz, Cuba
=11. Rangsiya Nisaisom, Thailand
=11. Ana Zaninović, Croatia
 
Female Welter -67kg
1. Kyung-Seon Hwang, Korea
2. Nur Tatar, Turkey
3. Paige McPherson, USA
3. Helena Fromm, Germany
  =5. Franka Anić, Slovenia
=5. Carmen Marton, Australia
=7. Ruth Gbagbi, Cote d'Ivoire
=7. Andrea St Bernard, Grenada
=9. Elin Johansson, Sweden
=9. Karine Sergerie, Canada
=11. G. Aitmukhambetova, KAZ
=11. Farida Azizova, Azerbaijan
=11. Chu Hoang Dieu Linh, Vietnam
=11. Seham Al Sawalhy, Egypt
=11. Sousan Hajipourgoli, Iran
=11. Sarah Stevenson, GB
 
Female Heavy +67kg
1. Milica Mandić, Serbia
2. Anne-Caroline Graffe, France
3. Anastasia Baryshnikova, Russia
3. Maria del Rosario Espinoza, Mexico
  =5. Glenhis Hernandez, Cuba
=5. Lee In Jong, Korea
=7. Talitiga Crawley, Samoa
=7. Natalya Mamatova, Uzbekistan
=9. Maryna Konieva, Ukraine
=9. Nuša Rajher, Slovenia
=11. Khaoula Ben Hamza, Tunisia
=11. Nadin Dawani, Jordan
=11. Wiam Dislam, Morocco
=11. Natalia Falavigna, Brazil
=11. Davin Sorn, Cambodia
=11. Feruza Yergeshova, KAZ
 
Male Fly -58kg
1. Joel Gonzalez Bonilla, Spain
2. Dae-hoon Lee, Korea
3. Alexey Denisenko, Russia
3. Oscar Munoz Oviedo, Colombia
  =5. Pen-Ek Karaket, Thailand
=5. Safwan Khalil, Australia
=7. Tamer Bayoumi, Egypt
=7. Uno Sanli, Sweden
=9. Tameem Al-Kubati, Yemen
=9. Wei Chen-Yang, C. Taipei
=11. Diego Garcia, Mexico
=11. Le Huynh Chau, Vietnam
=11. Nursultan Mamaev, Kazahstan
=11. Yulis Mercedes, Dominican R.
=11. Mokdad El-Yamine, Algeria
=11. Heiner Oviedo, Costa Rica
 
Male Feather -68kg
1. Servet Tazegul, Turkey
2. Mohammad Bagheri Motamed, Iran
3. Terrence Jennings, USA
3. Rohullah Nikpai, Afghanistan
  =5. Diogo Silva, Brazil
=5. Martin Stamper, GB
=7. David Boui, Central African R.
=7. Hryhorii Husarov, Ukraine
=9. Mohammad Abulibdeh, Jordan
=9. Damir Fejzić, Serbia
=11. Logan Campbell, New Zealand
=11. Dmitriy Kim, Uzbekistan
=11. Michal Loniewski, Poland
=11. Peter Lopez, Peru
=11. Isah Muhammad, Nigeria
=11. Erick Osornio, Mexico
 
Male Welter -80kg
1. Sebastian Crismanich, Argentina
2. Nicolas Garcia Hemme, Spain
3. Lutalo Muhammad, Great Britain
3. Mauro Sarmiento, Italy
  =5. Nesar Ahmad Bahawi, AFG
=5. Arman Yeremyan, Armenia
=7. Yousef Karami, Iran
=7. Scott Vaughn, New Zealand
=9. Ramin Azizov, Azerbaijan
=9. Tommy Mollet, Netherlands
=11. Rasul Abduraim, Kyrgyzstan
=11. Ahmed Abdelrahman, Egypt
=11. Issam Chernoubi, Morocco
=11. Steven Lopez, USA
=11. Sebastien Michaud, Canada
=11. Farkhod Negmatov, Tajikistan
 
Male Heavy +80kg
1. Carlo Molfetta, Italy
2. Anthony Obame, Gabon
3. Robelis Despaigne, Cuba
3. Liu Xiaobo, China
  =5. Daba Modibo Keita, Mali
=5. Bahri Tanrikulu, Turkey
=7. Alisher Gulov, Tajikistan
=7. Kaino Thomsen-Fuataga,Samoa
=9. Cha Dongmin, Korea
=9. Francois Coulombe-Fortier,CAN
=11. Chika Chukwumerije, Nigeria
=11. Kenneth Edwards, Jamaica
=11. Akmal Irgashev, Uzbekistan
=11. Alexandros Nikolaidis, Greece
=11. Ivan Trajkovič, Slovenia
=11. Gadzhi Umarov, Russia
 

uspješnost kontinentalnih taekwondo unija


European TU = 16 (5+4+7) - 9 zemalja
Asian TU = 9 (2+3+4) - 6 zemalja
Pan-American TU = 6 (1+0+5) - 5 zemalja
African TU = 1 (0+1+0) - 1 zemlja
Oceania TU = 0
 

više o Olimpijskim Igrama

Olympic Games London 2012






o Olimpijskim igrama London 2012.
detaljno izvještavamo
ovdje

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt