TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

THE GAMES OF THE 31st OLYMPIAD - 31. OLIMPIJSKE IGRE

olimpijski taekwondo turnir: 17.-20. 8. 2016.

 

naše putovnice za Rio

  U Riju nas predstavlja 88 imena iz 17 sportova. Mimo ekipnih sportova, najbrojniji su nam atletičari (10), jedriličari (8) i strijelci (7), a slijedi tenis sa četiri te taekwondo i veslanje s po tri sportaša. Među olimpijcima su nam po dva imena iz biciklizma, boksa, gimnastike, i plivanja, dok po jedno ime imaju judo, hrvanje, skokovi u vodu i stolni tenis.
  Taekwondaši su na Olimpijske igre dosad mogli samo preko kontinentalnih i svjetskih kvalifikacija, a naše taekwondašice su putovale na sva četiri izdanja. Punu kvotu po zemlji činile su dvije seniorke i dva seniora, a naše djevojke su odradile sedam od mogućih osam nastupa i uzele tri bronce - Lucija Zaninović u Londonu 2012., Martina Zubčić i Sandra Šarić u Pekingu 2008.
  MAKSIMALNA kvota za Rio povećana je na četiri seniorke i četiri seniora i mogla se popuniti samo kroz olimpijski ranking, a zemlje koje to nisu uspjele mogle su na kontinentalnim kvalifikacijama popuniti TEMELJNU kvotu od dvije seniorke i dva seniora. Sestre Zaninović su olimpijke zahvaljujući rankingu, pa nam druge djevojke nisu mogle na kvalifikacije, a muškarci su prigodu iskoristili polovično i taekwondo nam prvi put ima jednog olimpijca: Filip Grgić okušat će se u kategoriji do 68kg. Prognozeri nam nisu skloni, pa nam preostaje nada kako ih možemo posramiti.
 

pravila igre

  Pravilnikom o provedbi olimpijskog taekwondo turnira WTF je definirao baš sve. Natjecanje će se održati po sustavu jednostrukih eliminacija, a u repasaž za bronce ulaze svi koji svoje mečeve izgube od finalista, osim onih koji ih izgube diskvalifikacijom.
  Ždrijeb će biti odrađen dva dana prije prvih borbi, zajedno će ga kontrolirati WTF i Organizacijski odbor OI, a sportaši će biti postavljani prema plasmanu u olimpijskom rankingu na dan 1. srpnja 2016. Ždrijeb se ne ponavlja čak ni u slučaju da u istoj kategoriji bude diskvalificirano više sportaša.
  Domaćini su iskoristili pravo na izbor dviju olimpijki i dvaju olimpijaca po svom nahođenju, koji će biti postavljeni za 4. nositelje ako u rankingu nisu uspješniji; tu povlasticu mogu odbiti, ali samo "u paketu" za sve svoje borce.

satnica

17. 8. F-49hg
M-58kg
Lucija Zaninović (TK Marjan)
--
18. 8. F-57kg
M-68kg
Ana Zaninović (TK Marjan)
Filip Grgić (TK Metalac)
19. 8. F-67kg
M-80kg
--
--
20. 8. F+67kg
M+80kg
--
--
 

HOO u Odluci o sastavu hrvatske olimpijske delegacije navodi da su u
taekwondo timu dva trenera: Toni Tomas (Marjan) i Marko Novak (Marjan)

 

Repechage & Bronze:
Patimat Abakarova (AZE) - Jingyu Wu (CHN) 4:3
Patimat Abakarova (AZE) -bronze- Yasmina Aziez (FRA) 7:2
Panipak Wongpattanakit (THA) - Julisa Diez Canseco (PER) 4:2
Panipak Wongpattanakit (THA) -bronze- Itzel Manjarrez (MEX) 15:3
 

Repechage & Bronze:
Jesus Tortosa Cabrera (ESP) - Omar Hajjami (MAR) 4:1
Jesus Tortosa Cabrera (ESP) -bronze- Luisito Pie (DOM) 5:6 gp
Tae-hun Kim (KOR) - Safwan Khalil (AUS) 4:1
Tae-hun Kim (KOR) -bronze- Carlos Ruben Navarro (MEX) 7:5
 

Repechage & Bronze
Raheleh Asemani (BEL) - Naima Bakkal (MAR) 12:0
Raheleh Asemani (BEL) -bronze- Hedaya Malak Wahba (EGY) 0:1
Kimia Alizadeh Zenoorin (IRI) - Phannapa Hansujin (THA) 14:10
Kimia Alizadeh Zenoorin (IRI) -bronze- Nikita Glasnović (SWE) 5:1
 

Repechage & Bronze:
Edgar Contreras (VEN) - Servet Tazegul (TUR) 5:4
Edgar Contreras (VEN) -bronze- Joel Gonzalez Bonilla (ESP) 3:4
 Dae-hoon Lee (KOR) - Ghofran Ahmed Zaki (EGY) 14:6
Dae-hoon Lee (KOR) -bronze- Jaouad Achab (BEL) 11:7
 

Repechage & Bronze:
Ruth Gbagbi (CIV) - Aniya Louissant (HAI) 7:2
Ruth Gbagbi (CIV) -bronze- Farida Azizova (AZE) 7:1
Chia-chia Chuang (TPE) - Melissa Pagnotta (CAN) 4:1
Chia-chia Chuang (TPE) -bronze- Nur Tatar (TUR) 3:7
 

Repechage & Bronze:
Steven Lopez (USA) - Hayder Shkara (AUS) 0:0 sup
Steven Lopez (USA) -bronze- Oussama Oueslati (TUN) 5:14
Piotr Pazinski (POL) - Tahir Gulec (GER) 6:5 gp
Piotr Pazinski (POL) -bronze- Milad Beigi Harceghani (AZE) 0:12
 

Repechage & Bronze:
Wiam Dislam (MAR) - Kirstie Elane Alora (PHI) 7:5
Wiam Dislam (MAR) -bronze- Bianca Walkden (GBR) 1:7
Gwladys Epangue (FRA) - Nisha Rawal (NEP) 4:3
Gwladys Epangue (FRA) -bronze- Jackie Galloway (USA) 1:2
 

Repechage & Bronze:
Maicon Andrade Siqueira (BRA) - MBar NDiaye (FRA) 5:2
Maicon Andrade Siqueira (BRA) -bronze- Mahama Cho (GBR) 5:4
Dong-min Cha (KOR) - Ruslan Zhaparov (KAZ) 15:8
Dong-min Cha (KOR) -bronze- Dmitriy Shokin (UZB) 4:3
 
 

sudionici

F-49kg

WTF

M-58kg

WTF
1. (CHN) Jingyu Wu
2. (THA) Panipak Wongpattanakit
3. (CRO) Lucija Zaninović
4. (BRA) Iris Tang Sing
5. (MEX) Itzel Manjarrez
6. (FRA) Yasmina Aziez
7. (KOR) So-hui Kim
8. (SRB) Tijana Bogdanović
9. (AZE) Patimat Abakarova
10. (PER) Julisa Diez Canseco
11. (ARU) Monica Pimentel
12. (COD) Rosa Keleku
13. (NZL) Andrea Kilday
14. (KAZ) Ainur Yesbergenova
15. (CPV) Maria Andrade
16. (TPE) Huai-hsuan Huang
1.
2.
3.
6.
4.
5.
10.
13.
21.
28.
48.
52.
74.
125.
129.
243.
1. (IRI) Farzan Ashourzadeh
2. (KOR) Tae-hun Kim
3. (POR) Rui Braganca
4. (BRA) Venilton Teixeira
5. (MEX) Carlos Ruben Navarro
6. (GER) Levent Tuncat
7. (BEL) Si Mohamed Ketbi
8. (CHN) Shuai Zhao
9. (ESP) Jesus Tortosa Cabrera
10. (AUS) Safwan Khalil
11. (DOM) Luisito Pie
12. (LBA) Yousef Shriha
13. (ISR) Ron Attias
14. (COL) Oscar Luis Munoz
15. (THA) Tawin Hanprab
16. (MAR) Omar Hajjami
1.
2.
4.
26.
5.
6.
8.
11.
13.
14.
20.
45.
48.
56.
64.
80.

F-57kg

 

M-68kg

 
1. (GBR) Jade Jones
2. (ESP) Eva Calvo Gomez
3. (EGY) Hedaya Malak Wahba
4. (BRA) Julia Vasconcelos
5. (SWE) Nikita Glasnovic
6. (JPN) Mayu Hamada
7. (CRO) Ana Zaninović
8. (PAN) Carolena Carstens
9. (BEL) Raheleh Asemani
10. (IRI) Kimia Alizadeh Zenoorin
11. (TUN) Rahma Ben Ali
12. (AUS) Caroline Marton
13. (FIN) Suvi Mikkonen
14. (COL) Doris Patino
15. (THA) Phannapa Hansujin
16. (MAR) Naima Bakkal
1.
2.
3.
24.
4.
5.
6.
15.
20.
21.
22.
23.
33.
40.
64.
73.
1. (BEL) Jaouad Achab
2. (KOR) Dae-hoon Lee
3. (MEX) Saul Gutierrez
4. (RUS) Aleksey Denisenko
5. (TUR) Servet Tazegul
6. (ESP) Joel Gonzalez Bonilla
7. (EGY) Ghofran Ahmed Zaki
8. (POL) Karol Robak
9. (SEN) Balla Dieye
10. (JOR) Ahmad Abu-Ghaush
11. (CRO) Filip Grgić
12. (CHI) Ignacio Morales
13. (VEN) Edgar Contreras
14. (MGL) Temuujin Purevjav
15. (CAF) David Patrick Boui
16. (PNG) Maxemillion Kassman
1.
2.
3.
4.
5.
6.
16.
17.
22.
40.
43.
61.
92.
112.
115.
0

F-67kg

 

M-80kg

 
1. (FRA) Haby Niare
2. (SWE) Elin Johansson
3. (TPE)  Chia-chia Chuang
4. (TUR) Nur Tatar
5. (RUS) Anastasia Baryshnikova
6. (KOR) Hye-ri Oh
7. (USA) Paige McPherson
8. (EGY) Seham El-Sawalhy
9. (CIV) Ruth Gbagbi
10. (AZE) Farida Azizova
11. (CAN) Melissa Pagnotta
12. (GER) Rabia Gulec
13. (AUS) Carmen Marton
14. (KAZ) Cansel Deniz
15. (UZB) Nigora Tursunkulova
16. (HAI) Aniya Louissant
1.
2.
3.
4.
5.
6.
10.
11.
13.
14.
15.
16.
21.
51.
93.
120.
1. (IRI) Mahdi Khodabakhshi
2. (MDA) Aaron Cook
3. (CIV) Cheick Sallah Cisse
4. (RUS) Albert Gaun
5. (GBR) Lutalo Muhammad
6. (GER) Tahir Gulec
7. (UZB) Nikita Rafalovich
8. (MLI) Ismael Coulibaly
9. (AZE) Milad Beigi Harceghani
10. (TUN) Oussama Oueslati
11. (DOM) Moises Hernandez
12. (AUS) Hayder Shkara
13. (USA) Steven Lopez
14. (POL) Piotr Pazinski
15. (TPE) Wei-ting Liu
16. (HON) Miguel Ferrera
1.
2.
3.
4.
5.
9.
10.
14.
15.
17.
19.
20.
21.
23.
32.
50.

F+67kg

 

M+80kg

 
1. (MEX) Maria Espinoza
2. (CHN) Shuyin Zheng
3. (GBR) Bianca Walkden
4. (USA) Jackie Galloway
5. (NED) Reshmie Oogink
6. (SRB) Milica Mandić
7. (FRA) Gwladys Epangue
8. (DOM) Katherine Rodríguez
9. (MAR) Wiam Dislam
10. (CIV) Mamina Kone
11. (NOR) Tina Skaar
12. (CAM) Seavmey Sorn
13. (PUR) Crystal Weekes
14. (PNG) Samantha Kassman
15. (NEP) Nisha Rawal
16. (PHI) Kirstie Elane Alora
1.
2.
3.
4.
5.
7.
8.
20.
21.
26.
31.
33.
46.
99.
289.
0
1. (UZB) Dmitriy Shokin
2. (IRI) Sajjad Mardani
3. (AZE) Radik Isayev
4. (BRA) MaiconAndradeSiqueira
5. (FRA) MBar NDiaye
6. (KOR) Dong-min Cha
7. (GAB) Anthony Obame
8. (TUN) Yassine Trabelsi
9. (CUB) Rafael Castillo
10. (GBR) Mahama Cho
11. (BLR) Arman-Marshall Silla
12. (NIG) Abdoul Razak Issoufou
13. (USA) Stephen Lambdin
14. (KAZ) Ruslan Zhaparov
15. (TGA) Pita Taufatofua
16. (CHN) Sen Qiao
1.
3.
4.
51.
5.
7.
8.
9.
11.
12.
13.
14.
19.
49.
157.
0

vijesti za kolovoz 2016

 
višesportske igre

> olimpijske

europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
olimpijske igre
Olimpijske igre RIO 2016
pojedinačni poredak
 

Female Fly -49kg
1. So-hui Kim (KOR)
2. Tijana Bogdanović (SRB)
3. Patimat Abakarova (AZE)
3. Panipak Wongpattanakit (THA)

 
  5. Yasmina Aziez (FRA)
5. Itzel Manjarrez (MEX)
7. Julisa Diez Canseco (PER)
7. Jingyu Wu (CHN)
9. Iris Tang Sing (BRA)
9. Lucija Zaninović (CRO)
11. Maria Andrade (CPV)
11. Huai-hsuan Huang (TPE)
11. Rosa Keleku (COD)
11. Andrea Kilday (NZL)
11. Monica Pimentel (ARU)
11. Ainur Yesbergenova (KAZ)
 

Female Feather -57kg
1. Jade Jones (GBR)
2. Eva Calvo Gomez (ESP)
3. Kimia Alizadeh Zenoorin (IRI)
3. Hedaya Malak Wahba (EGY)

 
  5. Raheleh Asemani (BEL)
5. Nikita Glasnović (SWE)
7. Naima Bakkal (MAR)
7. Phannapa Hansujin (THA)
9. Mayu Hamada (JPN)
9. Suvi Mikkonen (FIN)
11. Rahma Ben Ali (TUN)
11. Carolena Carstens (PAN)
11. Caroline Marton (AUS)
11. Doris Patino (COL)
11. Julia Vasconcelos (BRA)
11. Ana Zaninović (CRO)
 

Female Welter -67kg
1. Hye-ri Oh (KOR)
2. Haby Niare (FRA)
3. Nur Tatar (TUR)
3. Ruth Gbagbi (CIV)

 
  5. Chia-chia Chuang (TPE)
5. Farida Azizova (AZE)
7. Melissa Pagnotta (CAN)
7. Aniya Louissant (HAI)
9. Rabia Gulec (GER)
9. Nigora Tursunkulova (UZB)
11. Anastasia Baryshnikova (RUS)
11. Cansel Deniz (KAZ)
11. Seham El-Sawalhy (EGY)
11. Elin Johansson (SWE)
11. Carmen Marton (AUS)
11. Paige McPherson (USA)
 

Female Heavy +67kg
1. Shuyin Zheng (CHN)
2. Maria Espinoza (MEX)
3. Jackie Galloway (USA)
3. Bianca Walkden (GBR)

 
  5. Gwladys Epangue (FRA)
5. Wiam Dislam (MAR)
7. Nisha Rawal (NEP)
7. Kirstie Elane Alora (PHI)
9. Milica Mandić (SRB)
9. Reshmie Oogink (NED)
11. Samantha Kassman (PNG)
11. Mamina Kone (CIV)
11. Katherine Rodríguez (DOM)
11. Tina Skaar (NOR)
11. Seavmey Sorn (CAM)
11. Crystal Weekes (PUR)
 

Male Fly -58kg
1. Shuai Zhao (CHN)
2. Tawin Hanprab (THA)
3. Tae-hun Kim (KOR)
3. Luisito Pie (DOM)

 
  5. Carlos Ruben Navarro (MEX)
5. Jesus Tortosa Cabrera (ESP)
7. Omar Hajjami (MAR)
7. Safwan Khalil (AUS)
9. Rui Braganca (POR)
9. Venilton Teixeira (BRA)
11. Farzan Ashourzadeh (IRI)
11. Ron Attias (ISR)
11. Si Mohamed Ketbi (BEL)
11. Oscar Luis Munoz (COL)
11. Yousef Shriha (LBA)
11. -- (Levent Tuncat/GER - DSQ)
 

Male Feather -68kg
1. Ahmad Abu-Ghaush (JOR)
2. Aleksey Denisenko (RUS)
3. Joel Gonzalez Bonilla (ESP)
3. Dae-hoon Lee (KOR)

 
  5. Jaouad Achab (BEL)
5. Edgar Contreras (VEN)
7. Ghofran Ahmed Zaki (EGY)
7. Servet Tazegul (TUR)
9. Temuujin Purevjav (MGL)
9. Karol Robak (POL)
11. David Patrick Boui (CAF)
11. Balla Dieye (SEN)
11. Filip Grgić (CRO)
11. Saul Gutierrez (MEX)
11. Maxemillion Kassman (PNG)
11. Ignacio Morales (CHI)
 

Male Welter -80kg
1. Cheick Sallah Cisse (CIV)
2. Lutalo Muhammad (GBR)
3. Oussama Oueslati (TUN)
3. Milad Beigi Harceghani (AZE)

 
  5. Steven Lopez (USA)
5. Piotr Pazinski (POL)
7. Tahir Gulec (GER)
7. Hayder Shkara (AUS)
9. Mahdi Khodabakhshi (IRI)
9. Wei-ting Liu (TPE)
11. Aaron Cook (MDA)
11. Ismael Coulibaly (MLI)
11. Miguel Ferrera (HON)
11. Albert Gaun (RUS)
11. Moises Hernandez (DOM)
11. Nikita Rafalovich (UZB)
 

Male Heavy +80kg
1. Radik Isayev (AZE)
2. Abdoul Razak Issoufou (NIG)
3. Maicon Andrade Siqueira (BRA)
3. Dong-min Cha (KOR)

 
  5. Mahama Cho (GBR)
5. Dmitriy Shokin (UZB)
7. Ruslan Zhaparov (KAZ)
7. MBar NDiaye (FRA)
9. Rafael Castillo (CUB)
9. Sajjad Mardani (IRI)
11. Stephen Lambdin (USA)
11. Anthony Obame (GAB)
11. Sen Qiao (CHN)
11. Pita Taufatofua (TGA)
11. Yassine Trabelsi (TUN)
11. -- (Arman-Marshall Silla - DSQ)

uspješnost zemalja

  7. Spain (0+1+1)
7. Thailand (0+1+1)
1. Korea (2+0+3)
2. China (2+0+0)
3. GBR (1+1+1)
9. France (0+1+0)
9. Mexico (0+1+0)
9.Nigeria (0+1+0)
4. Azerbaijan (1+0+2)
5.Cote dIvoire (1+0+1)
6. Joran (1+0+0)
 
9. Russia (0+1+0)
9. Serbia (0+1+0)
14. Brazil (0+0+1)
14. Dominican (0+0+1)
14. Egypt (0+0+1)
14. Iran (0+0+1)
14. Tunisia (0+0+1)
14. Turkey (0+0+1)
14. USA (0+0+1)

uspješnost kontinentalnih unija

Azija- 11 medalja (5+1+5) - pet zemalja
Europa - 12 medalja (2+5+5) - sedam zemalja
Afrika - 5 medalja (1+1+3) - četiri zemlje
Panamerika - 4 medalje (0+1+3) - četiri zemlje



prvih PET Olimpijada taekwondoa
ukupna uspješnost zemalja

1. Korea (12+2+5)
2. China (7+1+2)
3. USA (2+2+5)
4. Mexico (2+2+3)
5. Chinese Taipei (2+1+5)

6. Great Britain (2+1+3)
6. Iran (2+1+3)
8 Spain (1+4+1)
9. Turkey (1+3+3)
10. Greece (1+3+0)
11. Cuba (1+2+2)
12. Italy (1+1+1)
13. Serbia (1+1+0)
13. Australia (1+1+0)
15. Azerbaijan (1+0+2)
16. Cote dIvoire (1+0+1)
17. Argentina (1+0+0)
17. Joran (1+0+0)
19. France (0+3+4)
20. Dominican Republic (0+1+1)
20. Nigeria (0+1+1)
22. Thailand (0+2+3)
23. Russia (0+2+2)
24. Norway (0+2+0)
25. Canada (0+1+1)
25. Germany (0+1+1)
27. Gabon (0+1+0)
27. Vietnam (0+1+0)
29. Croatia (0+0+3)
30. Afghanistan (0+0+2)
30. Brazil (0+0+2)
30. Egypt (0+0+2)
30. Venezuela (0+0+2)
34. Colombia (0+0+1)
34. Japan (0+0+1)
34. Kazahstan (0+0+1)
34. Tunisia (0+0+1)

priče s OI Rio 2016. donosimo ovdje

 

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt