TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

vijesti
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
etu a-turniri
poomsae
natječaji
obrazovanje
ostalo-arhiva
2014
2013
2012
2011
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

kvalifikacije za Olimpijske igre mladih 2014.

Taipei City, Chinese Taipei, 20/21. 3. 2014.

20. 3. 2014.

 

reprezentacija Hrvatske

 
Ivana Babić, CroNT/Marjan, JF-55kg
Matea Jelić, CroNT/Knin, JF-63kg
Doris Pole, CroNT/Dubrava, JF+63kg
Marko Maljković, CroNT/Osvit, JM-55kg
Karlo Krapec, CroNT/Osvit, JM-63kg
Fran Rezar, CroNT/Casper, JM-73kg

20. 3. 2014.

 

stručni tim

   

trener juniora: Hrvoje Bregeš
trenerica juniorki: Lidija Katalinić Špoljarić
fizioterapeut: Mario Novak Stanko
sutkinja: Iva Romanov

ekipni poredak - po medaljama

1. Russia (2+0+1)
2. Thailand (2+0+0)
3. Chinese Taipei (1+2+1)
4. Ukraine (1+1+1)
5. Croatia (1+1+0)
12. Spain (0+1+0)
12. Vietnam (0+1+0)
14. Brazil (0+0+2)
14. Egypt (0+0+2)
16/24. Canada (0+0+1)
6. Turkey (1+0+1)
6. Belgium (1+0+1)
8. Uzbekistan (1+0+0)
9. Iran (0+2+0)
10. Azerbaijan (0+1+1)
10. USA (0+1+1)

 
16/24. Colombia (0+0+1)
16/24. Equador (0+0+1)
16/24. France (0+0+1)
16/24. Great Britain (0+0+1)
16/24. Jordan (0+0+1)
16/24. Kazakhstan (0+0+1)
16/24. Mexico (0+0+1)
16/24. Poland (0+0+1)

zastupljenost zemalja na YOG 2014. (bez pozivnica)

abecednim redom

po broju sudionika

Argentina * 1
Austria * 1
Azerbaijan * 4
Belgium * 4
Brazil * 2
Canada * 1
Chile * 1
China * 6
Chinese Taipei * 5
Colombia * 2
Croatia * 2
Czech Republic * 1
Ecuador * 1
Egypt * 4
France * 2
Germany * 3
Great Britain * 2
Iran * 2
Italy * 2
Jordan * 1
Kazakhstan * 1
Korea * 1
Mexico * 4
Netherlands * 3
Poland 1
Puerto Rico * 1
Romania * 1
Russia * 4
Singapore * 1
Slovenia * 1
Spain * 1
Sweden * 1
Turkey * 3
Ukraine * 3
Thailand * 2
Malaysia * 1
Morocco * 1
USA * 1
Uzbekistan * 1
Vietnam * 1

6 China
5 Chinese Taipei
4 Azerbaijan
Belgium
Egypt
Mexico
Russia
3 Germany
Netherlands
Turkey
Ukraine
2 Brazil
Colombia
Croatia
France
Great Britain
Iran
Italy
Thailand
1 Argentina
Austria
Canada
Chile
Czech Republic
Ecuador
Jordan
Kazakhstan
Korea
Malaysia
Morocco
Poland
Puerto Rico
Romania
Singapore
Slovenia
Spain
Sweden
USA
Uzbekistan
Vietnam

40 zemalja, 80 olimpijaca (Kina kao domaćin: 6 mjesta, bez kvalifikacija)

zastupljenost kontinenata na YOG 2014. (bez pozivnica)


Europska taekwondo unija: 39 olimpijaca, 18 zemalja
Azijska taekwondo unija: 22 olimpijca, 11 zemalja
Pan-Američka taekwondo unija: 14 olimpijaca, 9 zemalja
Afrička taekwondo unija: 5 olimpijaca, 2 zemlje
 

s naše strane ždrijeba
Matea Jelić, CroNT/Knin, JF-63kg (26)
Matea Jelić - 1. kolo slobodna
Matea Jelić - Rachel Cuma, Canada 14:2
Matea Jelić - Amber Pannemans, Belgium 19:2
Matea Jelić - Yulia Turutina, Russia 10:8
zlato Matea Jelić -finale- Mahsa Jeddi, Iran 16:4
Ivana Babić, CroNT/Marjan, JF-55kg (43)
Ivana Babić - Andrea Jerom, Canada 3:2
Ivana Babić - Iniobong Ekong, Nigeria 5:0
Ivana Babić - Iris Jović Vujaković, Serbia 7:0
Ivana Babić - Adriana Simankova, Czech 7:2
Ivana Babić - Fatma Saridogan, Turkey 1:0
srebro Ivana Babić -finale- Tatiana Kudashova, Russia 1:10
Doris Pole, CroNT/Dubrava, JF+63kg (17)
Doris Pole - Kendall Yount, USA 4:7
Kendall Yount, USA - Crystal Weeks, Puerto Rico 7:3
Kendall Yount, USA - Milena Titoneli, Brazil 13:1
Kendall Yount, USA - Umida Abdullaeva, Uzbekistan 3:4
Marko Maljković, CroNT/Osvit, JM-55kg (53)
Marko Maljković - Mohammad Elagha, Jordan 17:5
Marko Maljković - Dong-hun Joo, Korea 12:13
Dong-hun Joo, Korea - Cong Dinh Nguyen, Vietnam 10:3
Dong-hun Joo, Korea - Fahd Zaouia, Netherlands 12:7
Dong-hun Joo, Korea - Yu-jen Huang, Chinese Taipei 5:15
Yu-jen Huang, Chinese Taipei - Jesus Tortosa, Spain 0:1
Karlo Krapec, CroNT/Osvit, JM-63kg (57)
Karlo Krapec - Henrik Badalyan, Armenia 7:8
Henrik Badalyan, Armenia - Nathan Young, Australia 8:14
Nathan Young, Australia - Soso Kvartskhava, Russia 5:18
Soso Kvartskhava, Russia - Edoval Pontes, Brazil 10:8
Soso Kvartskhava, Russia - Kuang-Wu Hou, Chinese Taipei 10:8
Fran Rezar, CroNT/Casper, JM-73kg (42)
Fran Rezar - Belgasem El Ahmar, Libya 15:5
Fran Rezar - Iurii Savenko, Ukraine 4:12
Iurii Savenko, Ukraine - Jeisson Serrano, Colombia 12:0
Iurii Savenko, Ukraine - Keven Saint Jean, Canada 15:5
Iurii Savenko, Ukraine - Said Guliyev, Azerbaijan 7:6

sve vijesti za ožujak 2014

 
olimpijske igre

olimpijske igre mladih
olimpijske kvalifikacije
kvalifikacije za YOG Nanjing 2014
svi olimpijski plasmani
JF-44kg (23)
1. Panipak Wongphattanakit, Thailand
2. Thi Thu Thuy Nguyen, Vietnam
3. Eman Aladaileh, Jordan
3. Brenda Lua, Mexico
  5. Chinese Taipei
6. Azerbaijan
7. Singapore
8. Great Britain
JF-49kg (41)
1. Indra Craen, Belgium
2. Huai Hsuan Huang, Chinese Taipei
3. Safiye Polat, Azerbaijan
3. Patrycja Adamkiweicz, Poland
  5. Mexico
6. Sweden
7. Turkey
8. China
JF-55kg (43)
1. Tatiana Kudashova, Russia
2. Ivana Babić, Croatia
3. Laura Roebben, Belgium
3. Fatma Saridogan, Turkey
  5. Italy
6. Czech
7. Germany
8. Azerbaijan
JF-63kg (26)
1. Matea Jelić, Croatia
2. Mahsa Jeddi, Iran
3. Debbie Natalia Yopasa, Colombia
3. Yulia Turutina, Russia
  5. Belgium
6. Malaysia
7. Egypt
8. China
JF+63kg (17)
1. Umida Abdullaeva, Uzbekistan
2. Kendall Yount, USA
3. Milena Titoneli, Brazil
3. Yulia Miyuts, Ukraine
  5. Mexico
6. Puerto Rico
7. Italy
8. China
JM-48kg (45)
1. Tawin Hanprab, Thailand
2. Mohammad Aslani, Iran
3. Chen Yu Wang, Chinese Taipei
3. Galymzhan Serikbay, Kazakhstan
  5. Netherlands
6. Germany
7. France
8. Argentina
JM-55kg (53)
1. Yu-Jen Huang, Chinese Taipei
2. Jesus Tortosa, Spain
3. Fabricio Arevalo, Ecuador
3. Edson Morales, USA
  5. Belgium
6. Egypt
7. Netherlands
8. Chile
JM-63kg (57)
1. Soso Kvartkshkava, Russia
2. Kuang-Wu Hou, Chinese Taipei
3. Christian McNeish, Great Britain
3. Edival Pontes, Brazil
  5. Mexico
6. Austria
7. Netherlands
8. China
JM-73kg (42)
1. Iurii Savenko, Ukraine
2. Said Guliyev, Azerbaijan
3. Seif Eissa, Egypt
3. Keven Saint Jean, Canada
  5. Colombia
6. Morocco
7. Germany
8. China
JM+73kg (17)
1. Talha Bayram, Turkey
2. Denys Voronovskyy, Ukraine
3. Yoann Miangue, France
3. Youssef Khallaf, Egypt
  5. Slovenia
6. Russia
7. Romania
8. China

fotografije s kvalifikacija: ovdje

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt