TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

VIJESTI
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
etu a-turniri
natječaji
obrazovanje
OSTALO - ARHIVA
2010
2009
ZAŠTITA SPORTAŠA
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
International Olympic Committee
General Association of International Sports Federations
Association of Summer Olympic International Federations
International Committee for Fair Play
World Anti-doping Agency
World Olympians Association
World Taekwondo Federation
African Taekwondo Union
Asian Taekwondo Union
European Taekwondo Union
Oceania Taekwondo Union
Pan American Taekwondo Union
Kukkiwon - World Taekwondo Headquarters
Hrvatski olimpijski odbor - Croatian Olympic Committee
Hrvatski taekwondo savez - Croatian Taekwondo Federation
WTF Taekwondo TV
1st Youth Olympic Games
 

DUTCH OPEN (ETU A-CLASS & WTF G-1)

4. 2. 2010.

PRIJAVE

37. Otvoreno prvenstvo Nizozemske za seniore i juniore bit će održano u Eindhovenu 20. i 21. ožujka. Prošle godine sudjelovalo je više od 1100 natjecatelja i 70 međunarodnih sudaca sa svih strana svijeta, a i ove godine očekuju sličan odaziv. Krajnji rok za prijave je 14. ožujak, a zaprimanje online prijava počelo je na adresi MA RegOnline; treba voditi računa da su registracije važeće samo ako najviše tri dana kasnije organizator zaprimi kotizaciju od 50€ po osobi. TBN
17. 3. 2010.

WTF G-1 ?!?

Iako organizatori već duže vrijeme tvrde da su 18. 2. dobili
G-1 status, na službenim stranicama WTF-a još nije moguće naći potvrdu te činjenice. Kako god bilo, za osvojene medalje europski će seniori dobiti bodove na ETU A-class rang listama za 2010. I poveću količinu sportskog ugleda jer je, sudeći po konačnoj listi, s 25 prijavljenih državnih reprezentacija za dlaku nadmašen broj nacionalnih timova koji su nastupili na German Open. Čeka nas veseli sportski vikend.
17. 3. 2010.

DETALJI

I seniori i juniori borit će se s elektronskim štitnicima tvrtke Daedo, a navlake za stopala moći će se kupiti po 35 eura. Nasumce odabrani sportaši bit će podvrgnuti doping kontroli.
  Natjecanja će se održati po sustavu jednostrukih eliminacija. Sve runde će trajati 3x2 minute, sa 30 sekundi odmora.
  Organizatori zbog nečega posebno naglašavaju da njihov zakon kaže kako svi sportaši i gledatelji pri ruci moraju imati putovnicu ili drugi važeći dokaz svoga postojanja.
17. 3. 2010.

TIMETABLE - SUBOTA

8.30-9: uručenje ždrijebnih listi za subotu
9.00-18: natjecanja
12-13: ručak
13-16: registracija i vaganje za nedjelju
18-19: večera
19–22: finalne borbe, proglašenje pobjednika, vip-prijem
19–20: uručenje ždrijebnih listi za nedjelju

17. 3. 2010.

TIMETABLE - NEDJELJA

8.30-09: uručenje ždrijebnih listi za nedjelju
9-18: natjecanja
12.30 -13.30: ručak
18-19: finalne borbe, proglašenje pobjednika

 

SENIORSKE DRŽAVNE SELEKCIJE

Alžir
Belgija
Finska
Francuska

Gruzija
Hrvatska
Indija
Iran
Irska
Island
Izrael
Kongo
Kambodža
Kanada
Litva

Maroko
Njemačka
Poljska
Slovačka
Slovenija
Srbija
Škotska
Švicarska
Turska
V. Britanija
selekcije označene crvenim nastupile su i na German Open
 

HRVATSKI KLUBOVI (prijave)

Banija

-53kg (25) Marija Vičić
-55kg (24) Ana Vranešić (jun)
-59kg (21) Valentina Malović (jun)

Dubrava

-58kg (47) Domagoj Jeren
-63kg (62) Robert Ledinski
-59kg (21) Mirela Jaganjac (jun)
-55kg (32) Vedran Ferenčak (jun)

Duga Resa

-63kg (62) Robert Franjković

Galeb Split

-54kg (35) Mirko Madžar
-58kg (47) Marko Telenta
-80kg (50) Ivan Batistić
+78kg (8) Marko Batistić (jun)
+78kg (8) Stipe Varnica (jun)
Jastreb -63kg (62) Matej Skreblin
Karlovac -49kg (34) Marijana Bartolić
-87kg (31) Marko Muhić

Marjan

-58kg (47) Marin Neveščanin
-44kg (12) Dora Podrug (jun)
-55kg (24) Dona Lucin (jun)
-55kg (24) Tonija Bonković (jun)
-45kg (23) Lovre Brečić (jun)
-45kg (23) Luka Bugarin (jun)
-45kg (23) Piero Marić (jun)
-63kg (22) Toni Kanaet (jun)
Metalac -73kg (21) Dijana Skočić

Novi Zagreb

-49kg (17) Brigita Mamić (jun)
Omega -57kg (44) Jelena Božić
-68kg (81) Dean Letica
-49kg (17) Martina Pour (jun)
-48kg (17) Matija Pesec (jun)
-68kg (21) Ivan Zelić (jun)
Orion -53kg (25) Jelena Žeravica
-63kg (62) Bruno Pavasović
-68kg (81) Alen Brkić
-46kg (16) Mia Roso (jun)
-51kg (26) Magor Papiga (jun)
Osvit -57kg (44) Iskra Pezdirc
-44kg (12) Sanja Maljković (jun)
-46kg (16) Adriana Djuretec (jun)
-49kg (17) Sara Strojin (jun)
-52kg (17) Jana Beligoj (jun)
-59kg (21) Petra Blazinić (jun)
+68kg (7) Maja Šiprak (jun)
-48kg (17) Adrian Vraneša (jun)
-51kg (26) Deni Andrun Razić (jun)
-55kg (32) Ivan Muth (jun)
-63kg (22) Luka Cingulin (jun)
+78kg (8) Josip Beligoj (jun)
Pantera -57kg (44) Marijana Staneković
-44kg (12) Dora Horvat (jun)
-48kg (17) Leon Bjažić (jun)
-51kg (26) David Tenjer (jun)
Susedgrad
Sokol
-49kg (34) Karla Ivček
-62kg (38) Jelena Jureta
-74kg (69) Juraj Stinčić
-48kg (17) Filip Jureta (jun)
-63kg (22) Hrvoje Gluhak (jun)
-68kg (21) Filip Majcen (jun)

Škorpion

-42kg (15) Matea Knežević (jun)
-49kg (17) Elena Ružička (jun)
-63kg (22) Mario Maletić (jun)

Trnje-Hong

-57kg (44) Antonela Marjan
-57kg (44) Iva Zahija
-62kg (38) Josipa Kusanić
-62kg (38) Nives Ambruš
-55kg (24) Iva Marinčić (jun)

Zagreb

-74kg (69) Zoran Franjković

Zaprešić

+73kg (14) Tihana Živković
-49kg (17) Lea Zizak (jun)
-52kg (17) Gabrijela Jurišić (jun)
-52kg (17) Hannelore Arnaut (jun)
-55kg (24) Josipa Matić (jun)
-59kg (21) Helena Gjurević (jun)

 

HRVATSKA REPREZENTACIJA

SENIORKE -49kg Lucija Zaninović, NT/Marjan
-53kg Ana Zaninović, NT/Marjan
-53kg Jelena Ivančić, NT/Susedgrad Sokol
-57kg Martina Zubčić, NT/Dubrava
-62kg Antonija Žeravica, NT/Orion
-62kg Marina Sumić, NT/Metalac
-67kg Lana Čaktaš, NT/Osvit
-67kg Anamaria Radić, NT/Dubrava
-73kg Martina Jazbec, NT/Dubrava
-73kg Ines Kovač, NT/Likos
+73kg Ivana Žagar, NT/Likos
SENIORI -63kg Tomislav Karaula, NT/Dubrava (ozlijeđen)
-80kg Filip Šikić, NT/Dubrava
-68kg Martin Erdeljac, NT/Duga Resa
+80kg Vedran Golec, NT/Jastreb
-58kg Stipe Jarloni, NT/Knin
-80kg Marko Gavranić, NT/Kocunar DC
-74kg Matija Šantić, NT/Kondor
-63kg Ivan Pavlović, NT/Metalac
-63kg Vanja Rutar, NT/Metalac
-68kg Filip Grgić, NT/Metalac
-74kg Dean Šarčević, NT/Metalac
LOGISTIKA trener seniora: Branimir Blečić
trenerica seniorki: Lidija Katalinić-Špoljarić

poredak klubova na
Seniorskom PH 2009

medalje PH

Dutch Open

medalje DO

1. 2. 3. +

repka

klub

repka klub
1. Dubrava 2 3 3 8 5 2    
2. Metalac 2 2 2 6 5 1    
3. Marjan 2 1 0 3 2 1 2+0+0 0+0+1
4. Likos 2 0 0 2 2      
5. Susedgrad Sokol 1 1 2 4 1 3    
6. Trnje-Hong 1 1 1 3   4    
7. Kondor 1 1 0 2 1      
8/9. Galeb - Split 1 0 1 2   3    
8/9. Knin 1 0 1 2 1      
10/12. Duga Resa 1 0 0 1 1 1    
10/12. Kocunar DC 1 0 0 1 1      
10/12. Jastreb 1 0 0 1 1 1    
13. Forteca 0 2 0 2        
14. Osvit 0 1 3 4 1 1    
15. Neryo 0 1 2 3        
16. Orion 0 1 1 2 1 3    
17/18. Feniks 0 1 0 1        
17/18. Novi Zagreb 0 1 0 1        
19. Karlovac 0 0 5 5   2    
20/29. Brod 0 0 1 1        
20/29. Gacka 0 0 1 1        
20/29. Imotski 0 0 1 1        
20/29. Maksimir 0 0 1 1        
20/29. MTA 0 0 1 1        
20/29. Omega 0 0 1 1   2    
20/29. Osijek 0 0 1 1        
20/29. Radnik 0 0 1 1        
20/29. Rugvica 0 0 1 1        
20/29. Zagreb 0 0 1 1        
  Banija           1    
  Pantera           1    
  Zaprešić           1    

 

RASPORED BORBI - SUBOTA

Senior Female -49kg, -57kg, -67kg, +73kg
Senior Male  -58kg, -68kg, -80kg, -87kg
Junior Female  -46kg, -49kg, -52kg, -55kg, -59kg
Junior Male  -51kg, -55kg, -59kg, -63kg, -68kg
 

RASPORED BORBI - NEDJELJA

Senior Female -46kg, -53kg, -62kg, -73kg
Senior Male -54kg, -63kg, -74kg, +87kg
Junior Female -42kg, -44kg, -63kg, -68kg, +68kg
Junior Male -45kg, -48kg, -73kg, -78kg, +78kg

20.3.  21.3.

SVE BORBE NAŠIH SENIORKI - reprezentacija

-49kg (27) Lucija Zaninović, NT/Marjan - Judy Marton, ENG 25:9
Lucija Zaninović, NT/Marjan  - Nildem Kayas, GER 28:0
Lucija Zaninović, NT/Marjan - Hanna Zajc, SWE 7:4
Lucija Zaninović, NT/Marjan
- Elisabeth Belleau, CAN 11:3
zlato Lucija Zaninović, NT/Marjan - Hatice Kubra, TUR 9:5
-53kg (25) Ana Zaninović, NT/Marjan - Markiewicz Magdalena, POL 13:0
Ana Zaninović, NT/Marjan - Sibel Yildirim, TUR 18:6
Ana Zaninović, NT/Marjan - Ivett Gonda, CAN 7:1
Ana Zaninović, NT/Marjan - Daryl Richardson, IRL 16:1
zlato Ana Zaninović, NT/Marjan - Anna Mirkin, ISR 13:3
-53kg (25) Jelena Ivančić, NT/Susedgrad - Annie-Pier Turcotte, CAN 2:4
-57kg (43) Martina Zubčić, NT/Dubrava - Maryse Brassard, CAN 5:0
Martina Zubčić, NT/Dubrava - Ozlem Ulas, TUR 4:4gp
-62kg (38) Antonija Žeravica, NT/Orion - Melissa Grau, GER 10:3
Antonija Žeravica, NT/Orion - Rumeysa Sila Olcek, TUR 3:7
-62kg (38) Marina Sumić, NT/Metalac - Jessica Otero Prieto, ESP 6:0
Marina Sumić, NT/Metalac - Esther Scholten, GER 0:3
-67kg (21) Lana Čaktaš, NT/Osvit - Mandy Barbic, NED 0:0 KO
Lana Čaktaš, NT/Osvit - Franka Anic, SLO 3:7
-67kg (21) Anamaria Radić, NT/Dubrava - Melissa Pagnotta, CAN 1:9
-73kg (21) Martina Jazbec, NT/Dubrava - Kraayveld, Ashley CAN 6:7
-73kg (21) Ines Kovač, NT/Likos - Nusa Rajher, SLO 5:7
+73kg (15) Ivana Žagar, NT/Likos - Rachel Wilson, SWE 2:4
 

SVE BORBE NAŠIH SENIORA - reprezentacija

-58kg (37) Stipe Jarloni, NT/Knin - Duran Kilic, GER 7:7gp
Stipe Jarloni, NT/Knin - Mehdi Ahmadi, IRI 2:7
-63kg (62) Ivan Pavlović, NT/Metalac - M'hamed Rami, FRA 1:8
-63kg (62) Vanja Rutar, NT/Metalac - Roberto Belfiore, ENG 4:6
-68kg (67) Filip Grgić, NT/Metalac - Sebastian Gorus, GER 8:3
Filip Grgić, NT/Metalac - Tom Hovav, ISR 6:0
Filip Grgić, NT/Metalac - Davoud Etminani, ENG 10:3
Filip Grgić, NT/Metalac - Christopher Iliesco, CAN 1:7
-68kg (81) Martin Erdeljac, NT/D.Resa-Kyriakos Konstantinidis,GRE 8:8
-74kg (69) Dean Šarčević, NT/Metalac -Jean Francois Lebreux,CAN 2:5
-74kg (69) Matija Šantić, NT/Kondor - Flamur Zuberi, SUI 3:5
-80kg (38) Marko Gavranić, NT/Kocunar DC - Abdallah Ounis, GER 11:9
Marko Gavranić - Rohollah Talebi Kahanagh, IRI  6:5
Marko Gavranić, NT/Kocunar DC - Tommy Mollet, NED 2:8
-80kg (38) Filip Šikić, NT/Dubrava - Robert Honningdalsnes, NOR 5:7
+87kg (31) Vedran Golec, NT/Jastreb - Martin Huber, AUT 5:0
Vedran Golec, NT/Jastreb - Serdar Yuksel, TUR 6:6gp
Vedran Golec, NT/Jastreb - Hosein Tajik, IRI 0:6
 

SVE BORBE NAŠIH SENIORKI - klubovi

-49kg (27) Marijana Bartolić, Karlovac
-49kg (27) Karla Ivček, Susedgrad - Yasmina Aziez, FRA 3:5
-53kg (25) Jelena Žeravica, Orion - Carolyn Scharf, GER 2:4
-53kg (25) Marija Vičić, Banija ?
-57kg (43) Marijana Staneković, Pantera
-57kg (43) Iskra Pezdirc, Osvit - Stephanie Mackay, USA 4:2
Iskra Pezdirc, Osvit - Samantha Nisi, ITA 12:4
Iskra Pezdirc, Osvit - Vinciane Douet, FRA 1:4
-57kg (43) Jelena Božić, Omega - Jelena Garidis, GER 1:5
-57kg (43) Antonela Marjan, Trnje-Hong - Sibel Sagir, TUR 9:4
Antonela Marjan, Trnje-Hong - Julia Baransky, GER 10:1
Antonela Marjan, Trnje-Hong - Carla Summerhill, SCO 2:2gp
-57kg (43) Iva Zahija, Trnje-Hong - Jennifer Kopf, GER 6:8
-62kg (38) Josipa Kusanić, Trnje-Hong - Se'era Anstruther, CAN 6:0
Josipa Kusanić, Trnje-Hong - Julia Swietkowiak, GER 0:1
-62kg (38) Nives Ambruš, Trnje-Hong - Karine Sergerie, CAN 0:7
-62kg (38) Jelena Jureta, Susedgrad - Amal Arrad, NED 4:0
Jelena Jureta, Susedgrad - Helene Weingart, GER 0:3
-73kg (21) Dijana Skočić, Metalac - Aminata Doumbia, MLI 4:4gp
+73kg (15) Tihana Živković, Zaprešić- Stella Whitehead, ENG 3:5
 

SVE BORBE NAŠIH SENIORA - klubovi

-54kg (35)

Mirko Madžar, Galeb - Roberto Feldt, SWE 9:5
Mirko Madžar, Galeb - Remzi Basakbugday, TUR 6:10

-58kg (37) Marko Telenta, Galeb - Harun Ozdemir, GER 6:6gp
Marko Telenta, Galeb - Laurent Dorais, CAN 2:7
-58kg (37) Domagoj Jeren, Dubrava - Djordy Janmaat, NED 5:12
-58kg (37) Marin Neveščanin, Marjan - Recep Yazici, TUR 6:5
Marin Neveščanin, Marjan - Ninoslav Babic, SRB 10:7
Marin Neveščanin, Marjan - Alperen Bozdag, GER 4:2
bronca Marin Neveščanin, Marjan - Mehdi Ahmadi, IRI 7:10
-63kg (62) Robert Franjković, Duga Resa - Maciej Ruta, POL 1:7
-63kg (62) Robert Ledinski, Dubrava - Dawud Izza, ENG 4:10
-63kg (62) Matej Skreblin, Jastreb - Lars Flottorp Ness, NOR 11:9
Matej Skreblin, Jastreb - Adam Sagir, ISR 7:7gp
Matej Skreblin, Jastreb - Michael Wielgosz, POL 2:3
-63kg (62) Bruno Pavasović, Orion - Kennith Wydryck, BEL 12:8
Bruno Pavasović, Orion - Cem Ulugnuyan, TUR 9:13
-68kg (67) Alen Brkić, Orion - Marko Elenis, BEL 9:6
Alen Brkić, Orion - Daniel Manz, GER 3:7
-68kg (67) Dean Letica, Omega - Luigi Iannei, ITA 12:19
-74kg (69) Juraj Stinčić, Susedgrad - Karol Wielgosz, POL 4:7
-74kg (69) Zoran Franjković, Zagreb - Roman Rusinov, ISR 6:5
Zoran Franjković, Zagreb - Ross Eden, SCO 0:14
-80kg (38)

Ivan Batistić, Galeb - Kamil Chwesiuk, POL 0:0wd

+87kg (31)

Marko Muhić, Karlovac

 

SVE BORBE NAŠIH JUNIORKI

-42kg (15)

Matea Knežević, Škorpion (jun) - Chelsea Welch, ENG 15:5
Matea Knežević, Škorpion (jun) - Adriana Federici, GER 2:5

-44kg (12) Dora Podrug, Marjan (jun) - Dewey Roemeon, NED 18:6
Dora Podrug, Marjan (jun) - Tamara Eschweiler, GER 11:4
Dora Podrug, Marjan (jun) - Tamara Nothaft, GER 15:9
zlato Dora Podrug, Marjan - Sanja Maljković, Osvit 5:5gp
-44kg (12) Sanja Maljković, Osvit (jun) - Samantha Salow, GER 12:0
Sanja Maljković, Osvit (jun) - Sera Gokmen, GER 0:0sp
srebro Sanja Maljković, Osvit - Dora Podrug, Marjan 5:5gp
-44kg (12) Dora Horvat, Pantera (jun)
-46kg (14) Adriana Djuretec, Osvit (jun) - Nikki Pauwels, BEL 4:4gp
Adriana Djuretec, Osvit (jun) - Simge Altindag, GER 24:2
Adriana Djuretec, Osvit (jun) - Tabea Wenken, GER 6:1
srebro Adriana Djuretec, Osvit - Sabrina Nolp, GER 3:9
-46kg (14) Mia Roso, Orion (jun) - Ornella Wessel, NED 10:1
Mia Roso, Orion (jun) - Sabrina Nolp, GER 1:9
-49kg (18) Brigita Mamić, Novi Zagreb (jun) - Melissa Lamb, ENG 13:9
Brigita Mamić, N. Zagreb - Roxana Nothaft, GER 7:11
-49kg (18) Martina Pour, Omega (jun) - Roxana Nothaft, GER 5:9
-49kg (18) Sara Strojin, Osvit (jun) - Ana Petrusic, SLO 0:7
-49kg (18) Elena Ružička, Škorpion (jun) - Anna Leigh Gratsa, ENG 7:0
Elena Ružička, Škorpion (jun) - Maude Dufour, CAN 1:9
-49kg (18) Lea Zizak, Zaprešić (jun) - Yohanna Segaye, NOR 2:4
-52kg (17) Gabrijela Jurišić, Zaprešić (jun) - Annika Koch, GER 3:3gp
-52kg (17) Jana Beligoj, Osvit (jun) - Rosaly Fatbinan, NED 5:0
Jana Beligoj, Osvit (jun) - Andriana Peropoulou, GRE 3:5
-52kg (17) Hannelore Arnaut, Zaprešić (j) - Angelina Kaupp, GER 1:5
-55kg (22) Ana Vranešić, Banija (jun) ?
-55kg (22) Dona Lucin, Marjan (jun) - Yanna Schneider, GER 7:2
Dona Lucin, Marjan (jun) - Romy Van Noije, NED 6:4
Dona Lucin, Marjan (jun) - Josipa Matić, Zaprešić 2:5
-55kg (22) Tonija Bonković, Marjan (jun) - Jennifer Marjason, ENG 10:5
Tonija Bonković, Marjan (jun) - Alicja Palaszewska,POL 12:2
Tonija Bonković, Marjan (jun) - Rebecca Wezstein, GER 7:3
bronca Tonija Bonković, Marjan (jun) - Jade Jones, ENG 3:5
-55kg (22) Iva Marinčić, Trnje-Hong (jun) - Natalie Wenzel, GER 4:1
Iva Marinčić, Trnje-Hong (jun) - Saskia Keizer, NED 6:0
Iva Marinčić, Trnje-Hong (jun) - Jade Jones, ENG 1:14
-55kg (22) Josipa Matić, Zaprešić (jun) - Katrin Borgart, GER 5:1
Josipa Matić, Zaprešić (jun) - Dona Lucin, CRO 5:2
bronca Josipa Matić,Zaprešić - Anna Lena Fromming,GER 0:3
-59kg (19) Mirela Jaganjac, Dubrava (jun) - Jasmin Grosse, GER 10:10
Mirela Jaganjac, Dubrava - Roxanna Leadbeater, NED 6:10
-59kg (19) Valentina Malović, Banija (jun) ?
-59kg (19) Petra Blazinić, Osvit (jun) - Dunja Lemajic, SLO 0:1
-59kg (19) Helena Gjurević, Zaprešić (j) - Maiken Handberg,NOR 2:17
+68kg (7) Maja Šiprak, Osvit (jun) - Flavia Prandina, LUX 4:6
 

SVE BORBE NAŠIH JUNIORA

-45kg (23) Lovre Brečić, Marjan (jun) - Osama Saqr, GER 9:9gp
Lovre Brečić, Marjan (jun) - Marciano Hut, NED 5:1
Lovre Brečić, Marjan (jun) - Ahmad Kassem, GER 7:6
srebro Lovre Brečić, Marjan (jun) - Erdem Koc, GER 1:13
-45kg (23) Luka Bugarin, Marjan (jun) - Ismail Negro, NED 7:2
Luka Bugarin, Marjan (jun) - Abdullatif, Sezgin GER 10:8
Luka Bugarin, Marjan (jun) - Hasan-Ahmed Koca, GER 5:0
bronca Luka Bugarin, Marjan (jun) - Erdem Koc, GER 5:12
-45kg (23) Piero Marić, Marjan (jun) - Bogdan Imbru, ITA 15:5
Piero Marić, Marjan (jun) - Robert Dassen, NED 8:6
Piero Marić, Marjan (jun) - Ahmad Kassem, GER 7:11
-48kg (17) Matija Pesec, Omega (jun) - Aiden Morley, ENG 3:2
Matija Pesec, Omega (jun) - Norbert Szekely, GER 3:8
-48kg (17) Adrian Vraneša, Osvit (jun) - Lars Eric Ruhfuß, GER 12:5
Adrian Vraneša, Osvit - Mohamed Aouladsellam, NED 9:4
bronca Adrian Vraneša, Osvit (jun) - Adrian Paul, GER 19:5
-48kg (17) Leon Bjažić, Pantera (jun)
-48kg (17) Filip Jureta, Susedgrad (jun) - Maximilian Pfeifer, GER 11:2
Filip Jureta, Susedgrad (jun)- Ilias Dalianis, GER 4:3
bronca Filip Jureta, Susedgrad - Norbert Szekely,GER 0:4
-51kg (27) Magor Papiga, Orion (jun) - Sadik Hossam, NED 11:5
Magor Papiga, Orion (jun) - Faycel Belhadj, FRA 6:6gp
-51kg (27) Deni Andrun Razić, Osvit (j)-Michael Bochenkiewicz,POL 4:4
-51kg (27) David Tenjer, Pantera (jun)
-55kg (30) Vedran Ferenčak, Dubrava (jun) - Agebo Henoch, GER 7:2
Vedran Ferenčak, Dubrava - Zaoui Mouheb, NED 4:4 gp
Vedran Ferenčak, Dubrava - Fakinos Eleutherios, GRE 2:4
-55kg (30) Ivan Muth, Osvit (jun) - Erol Karakose, NED 10:1
Ivan Muth, Osvit (jun) - Enes Acikel, AUT 0:3
-63kg (22) Toni Kanaet, Marjan (jun) - Suleyman Subasi, GER 3:0
Toni Kanaet, Marjan (jun) - Fabrizio Ciminera, ITA 11:3
Toni Kanaet, Marjan (jun) - Nico Guntner, GER 7:2
bronca Toni Kanaet, Marjan (jun) - George Lee, ENG 6:11
-63kg (22) Luka Cingulin, Osvit (jun) - Nico Guntner, GER 0:3
-63kg (22) Hrvoje Gluhak, Susedgrad (jun) - Federico Zannoni,ITA 7:6
Hrvoje Gluhak, Susedgrad (jun) - Edvinas Rakickas, LTU 4:4
bronca Hrvoje Gluhak, Susedgrad - Mario Maletic, CRO 6:10
-63kg (22) Mario Maletić, Škorpion (jun) - Zakaria El Kahlfi, GER 3:1
Mario Maletić, Škorpion (jun) - Bradley Patten, ENG 12:8
Mario Maletić, Škorpion (jun) - Hrvoje Gluhak, Susedg. 10:6
zlato Mario Maletić, Škorpion (jun) - George Lee, ENG 9:6
-68kg (19) Ivan Zelić, Omega (jun) - Joeri Alles, BEL 3:0
Ivan Zelić, Omega (jun) - Siavash Hassanalipour, ENG 4:3
Ivan Zelić, Omega (jun) - David Dragisic, SWE 8:12
-68kg (19) Filip Majcen, Susedgrad (jun) - Majid E Hamouti, BEL 4:7
+78kg (8) Marko Batistić, Galeb (jun) - Erol-Tarik Yorulmaz, GER 11:8
bronca Marko Batistić, Galeb - Josip Beligoj, CRO 12:12gp
+78kg (8) Stipe Varnica, Galeb (jun) - Relja Prosenica, SRB 5:14
+78kg (8) Josip Beligoj, Osvit (jun) - Dejan Radinovic Lukic, SRB 13:0
Josip Beligoj, Osvit (jun) - Marko Batistić, CRO 12:12gp
srebro Josip Beligoj, Osvit (jun) - Relja Prosenica,SRB 1:10
NAREDNI ETU A-CLASS TURNIR:

vijesti za ožujak - kronološki

 
ETU A-class - 2009 * 2010 * 2011 * 2012
DUTCH OPEN 2010.
SVE HRVATSKE MEDALJE
 1. Lucija Zaninović, NT/Marjan -49kg
1. Ana Zaninović, NT/Marjan -53kg
3. Marin Neveščanin, Marjan -58kg
1. Dora Podrug, Marjan (jun) -44kg
1. Mario Maletić, Škorpion (jun) -63kg
2 Adriana Djuretec, Osvit (jun) -46kg
2. Josip Beligoj, Osvit (jun) +78kg
2. Sanja Maljković, Osvit (jun) -44kg
2. Lovre Brečić, Marjan (jun) -45kg
3. Luka Bugarin, Marjan (jun) -45kg
3. Tonija Bonković, Marjan (jun) -55kg
3. Toni Kanaet, Marjan (jun) -63kg
3. Adrian Vraneša, Osvit (jun) -48kg
3. Filip Jureta, Susedgrad Sokol (jun) -48kg
3. Hrvoje Gluhak, Susedgrad Sokol (jun) -63kg
3. Marko Batistić, Galeb (jun) +78kg
3. Josipa Matić
, Zaprešić (jun) -55kg
POJEDINAČNI POREDAK
SENIORKE SENIORI
-46kg (17)
1 Yildirim, Rukiye TUR
2 Selimoglu, Kadriye TUR
3 Tran, Emilie FRA
3 Pinteno, Alison FRA
-49kg (27)
1 Lucija Zaninovic, CRO
2 Hatice Kubra Ilgun, TUR
3 Elisabeth Belleau, CAN
3 Yasmina Aziez, FRA
-53kg (25)
1 Ana Zaninovic, CRO
2 Anna Mirkin, ISR
3 Daryl Richardson, IRL
3 Annie-Pier Turcotte, CAN
-57kg (43)
1 Batel Gatterer, ISR
2 Ozlem Ulas, TUR
3 Lisa Weinzierl, AUT
3 Carla Summerhill, SCO
-62kg (38)
1 Karine Sergerie, CAN
2 Sila Rumeysa Olcek, TUR
3 Esther Scholten, GER
3 Julia Swietkowiak, GER
-67kg (21)
1 Nur Tatar, TUR
2 Helena Fromm, GER
3 Sylvie Barker, CAN
3 Franka Anic, SLO
-73kg (17)
1 Gwladys Epangue, FRA
2 Aminata Doumbia, MLI
3 Songul Dinc, TUR
3 Nusa Rajher, SLO
+73kg (15)
1 Tuba Abus, TUR
2 Stella Whitehead, ENG
3 Katharina Weiss, GER
3 Iwona Kosiorek, POL
-54kg (29)
1 Remzi Basakbugday, TUR
2 Mokdad El-Yamine, ALG
3 Amir Ben David, ISR
3 Camilo Perez, CHI
-58kg (37)
1 Firat Pozan, TUR
2 Mehdi Ahmadi, IRI
3 Marin Nevescanin,CRO
3 Milos Petkovic, SRB
-63kg (55)
1 Cem Ulugnuyan, TUR
2 Dawud Izza, ENG
3 Milad Ashna, SWE
3 Orcun Ozturk, GER
-68kg (68)
1 Christopher Iliesco, CAN
2 Siddartha Bhat, CAN
3 Daniel Manz, GER
3 Tony Grisman, ENG
-74kg (53)
1 Servet Tazegul, TUR
2 Juho Kostianen, FIN
3 Maxime Potvin, CAN
3 Yunus Sari, TUR
-80kg (39)
1 Mamedy Doucara, FRA
2 Sebastien Michaud, CAN
3 Lutalo Mohammad, ENG
3 Tommy Mollet, NED
-87kg (29)
1 Yousef Karami, IRI
2 F.Coulombe-Fortier,CAN
3 Mehdi Bibak Asl, IRI
3 Karol Franz, NOR
+87kg (21)
1 Hosein Tajik, IRI
2 Mahama Cho, ENG
3 Teemu Heino, FIN
3 Soner Pinarcik, TUR
JUNIORKE JUNIORI
-42kg (11)
1 Simge Bagtas, GER
2 Katrin Koppe, GER
3 Milena Sorrentino, BEL
3 Adriana Federici, GER
-44kg (14)
1 Dora Podrug, CRO
2 Sanja Maljkovic, CRO

3 Sera Gokmen, GER
3 Tamara Nothaft, GER
-46kg (14)
1 Sabrina Nolp, GER
2 Adriana Djuretec,CRO
3 Tabea Wenken, GER
3 Lisa Langert, AUT
-49kg (18)
1 Ana Petrusic, SLO
2 Roxana Nothaft, GER
3 Yohanna Segaye, NOR
3 Maude Dufour, CAN
-52kg (17)
1 Tugce Zinal, GER
2 Elisa Ambach, AUT
3 Frida Thorsoe, NOR
3 Andriana Peropoulou,GRE
-55kg (22)
1 Jade Jones, ENG
2 Anna Lena Fromming,GER
3 Josipa Matic, CRO
3 Tonija Bonkovic, CRO
-59kg (19)
1 Yonca Celik, GER
2 Nikita Glasnovic, SWE
3 A. Krzemieniecka, POL
3 Maiken Handberg, NOR
-63kg (7)
1 Michelle Lorijn De, NED
2 Ikram Arrad, NED
3 Charlotte Warren, ENG
3 Martina Betto, ITA
-68kg (8)
1 Violeta Babic, GER
2 Aylin Akdeniz, NED
3 Alexandra Thomas, ENG
3 Casandra Ikonen, SWE
+68kg (6)
1 Vanessa Wirtz, GER
2 Manuella Baum, NED
3 Flavia Prandina, LUX
3 Tina Roe Skaar, NOR
-45kg (20)
1 Erdem Koc, GER
2 Lovre Brecic, CRO
3 Ahmad Kassem, GER
3 Luka Bugarin, CRO
-48kg (14)
1 Norbert Szekely, GER
2 Adrian Paul, GER
3 Adrian Vranesa, CRO
3 Filip Jureta, CRO
-51kg (27)
1 Omar Berhanu, GER
2 Faycel Belhadj, FRA
3 James Barry, IRL
3 M. Bochenkiewicz, POL
-55kg (30)
1 Eleutherios Fakinos, GRE
2 Niall Gibson, ENG
3 Enes Acikel, AUT
3 S. Bensaleh, BEL
-59kg (26)
1 Patryk Rodzik, POL
2 Halil Goksu, GER
3 Rene Voglar, SLO
3 Nejc Hladnik, SLO
-63kg (21)
1 Mario Maletic, CRO
2 George Lee, ENG
3 Hrvoje Gluhak, CRO
3 Toni Kanaet, CRO
-68 (19)
1 Majid E Hamouti, BEL
2 Niklas Aargren, NOR
3 Luke Holman, ENG
3 David Dragisic, SWE
-73kg (7)
1 Ruebyn Richards, ENG
2 Mehrdad Seifi, GER
3 Ahmad Walid Hashimi, GER
3 Omer Ozturk, GER
-78kg (7)
1 Ibrahim Ahmadsei, GER
2 Daniel Nitzlnader, AUT
3 Fabio Iacona, GER
3 Tor Loevset Waage, NOR
+78kg (8)
1 Relja Prosenica, SRB
2 Josip Beligoj, CRO
3 Marko Batistic, CRO
3 Jonny Bose, GER
Ana & Lucija Zaninovic
EKIPNI POREDAK SENIORA
SENIORKE SENIORI
1. Turska 3+4+1
2. Hrvatska 2+0+0
3. Izrael 1+1+1
4/5. Francuska 1+0+3
4/5. Kanada 1+0+3
6. Njemačka 0+1+3
7/8. Engleska 0+1+0
7/8. Mali 0+1+0
9/12. Slovenija 0+0+2
9/12. Austrija 0+0+1
9/12. Poljska 0+0+1
9/12. Škotska 0+0+1
1. Turska 4+0+2
2. Iran 2+1+1
3. Kanada 1+3+1
4. Francuska 1+0+0
5. Engleska 0+2+2
6. Finska 0+1+1
7. Alžir 0+1+0
8. Njemačka 0+0+2
9/15. Čile 0+0+1
9/15. Hrvatska 0+0+1
9/15. Izrael 0+0+1
9/15. Nizozemska 0+0+1
9/15. Norveška 0+0+1
9/15. Srbija 0+0+1
9/15. Švedska 0+0+1
UKUPNO
1. Turska 7+4+3
2. Kanada 2+3+4
3. Iran 2+1+1
4. Francuska 2+0+3
5. Hrvatska 2+0+1
6. Izrael 1+1+1
7. Engleska 0+3+2
8. Njemačka 0+1+5
9. Finska 0+1+1
10/11. Alžir 0+1+0
10/11. Mali 0+1+0
12. Slovenija 0+0+2
13/21:
Austrija 0+0+1
Čile 0+0+1
Irska 0+0+1
Nizozemska 0+0+1
Norveška 0+0+1
Poljska 0+0+1
Srbija 0+0+1
Škotska 0+0+1
Švedska 0+0+1
EKIPNI POREDAK JUNIORA
JUNIORKE JUNIORI
1. Njemačka 6+3+4
2. Nizozemska 1+3+0
3. Hrvatska 1+2+2
4. Engleska 1+0+2
5. Slovenija 1+0+0
6/7. Švedska 0+1+1
6/7. Austrija 0+1+1
8. Norveška 0+0+4
9/14. Belgija 0+0+1
9/14. Kanada 0+0+1
9/14. Grčka 0+0+1
9/14. Italija 0+0+1
9/14. Luksemburg 0+0+1
9/14. Poljska 0+0+1
1. Njemačka 4+3+5
2. Hrvatska 1+2+6
3. Engleska 1+2+1
4/5. Belgija 1+0+1
4/5. Poljska 1+0+1
6/7. Grčka 1+0+0
6/7. Srbija 1+0+0
8/9. Norveška 0+1+1
8/9. Austrija 0+1+1
10. Francuska 0+1+0
11. Slovenija 0+0+2
12/13. Irska 0+0+1
12/13. Švedska 0+0+1
UKUPNO
1. Njemačka 10+6+9
2. Hrvatska 2+4+8
3. Engleska 2+2+3
4. Nizozemska 1+3+0
5/7. Belgija 1+0+2
5/7. Poljska 1+0+2
5/7. Slovenija 1+0+2
8. Grčka 1+0+1
9. Srbija 1+0+0
10. Austrija 0+2+2
11. Norveška 0+1+5
12. Švedska 0+1+2
13. Francuska 0+1+0
14/17. Kanada 0+0+1
14/17. Irska 0+0+1
14/17. Italija 0+0+1
14/17. Luksemburg 0+0+1
 
O D J E C I
22. 3. 2010.   NIZOZEMSKA A KLASA
Dolazak na Otvoreno prvenstvo Nizozemske prijavilo je 955 sportaša iz 55 zemalja, ali već na primjeru Hrvatske vidimo kako se manji broj boraca iz raznih razloga nije pojavio.
  Turska se pojavila s čak tri selekcije i u A-class konkurenciji pomela suparnike. S ukupno 14 medalja (7+4+3) bili su najuspješniji i među muškarcima i među ženama: seniorke su im osvojile 8 (3+4+1), a seniori 6 medalja (4+0+2). Mi se pak možemo tješiti kako su na tom svom pohodu 9 puta naletjeli na naše i u međusobnom skoru izgubili s 5:4.
  Seniorske medalje podijelila je 21, a prvake ima 6 zemalja.
  Kanada je odradila još jedan solidan nastup i u ukupnom poretku zauzela drugo mjesto sa 9 medalja (2+3+4). Treći bijaše muški studentski tim Irana (2+1+1), četvrta Francuska (2+0+3), a peti je Taekwondo klub Marjan (2+0+1). Pardon: Hrvatska, za koju su sestre Zaninović kao reprezentativke uzele zlatne medalje, a Marin Neveščanin broncu o trošku kluba. Posljednje raspoloživo zlato je završilo u Izraelu.
22. 3. 2010.   JUNIORSKI DUTCH OPEN
Usprkos otkazima kojih je najviše bilo baš među pomlatkom, juniorski Dutch Open bijaše mrvicu jači od German Open: nastupilo je 315 mladih sportaša (136 juniorki i 179 juniora).
  Juniorska odličja podijelilo je 17, a prvake ima 9 zemalja.
  U ukupnom poretku najuspješnija bijaše Njemačka s 25 (10 +6+9). Hrvatska je druga s 14 medalja (2+4+8) zahvaljujući pomlatku koji je došao iz 12 klubova. Treća je Engleska sa 7 (2+2+3), a slijede Belgija, Poljska i Slovenija s identičnim brojem odličja (1+0+2). Prvake imaju još Grčka i Srbija.
  I u juniorskoj konkurenciji Taekwondo klub Marjan ispisuje posebnu priču: u onim brojnijim kategorijama nastupili su s 7 boraca i osvojili 5 medalja (1+1+3). Do titule prvaka došao je još TK Škorpion (1+0+0). Medalje odlaze i u Osvit (0+3+1), Susedgrad Sokol (0+0+2) te Galeb i Zaprešić (0+0+1).
23. 3. 2010.   ETU A-class RANKING
Na stranicama Europske taekwondo unije još nema službenog rankinga uspješnosti na A-class turnirima, a kad će ga biti, i hoće li uopće, nije poznato. Naime, ETU je prošle godine spominjala preseljenje svojih godišnjih rang listi na projekt TaekwondoDATA, ali se do danas to nije dogodilo.
  Svoj neslužbeni popis vodećih po kategorijama izradili smo služeći se sustavom koji je ETU koristila prošlih godina. Na rang liste mogu upasti samo seniori iz Europe, pa je potrebno iz popisa pobjednika izbaciti sve druge, a Europljanima dati 7 bodova za zlato, 5 bodova za srebro i 3 boda za broncu.
  Poslije tri završena ETU A-class turnira prerano je posebno hvaliti najbolje. Spomenimo tek kako je najbolje startala Njemica Helena Fromm s tri finala iz kojih je izvukla dva zlata i srebro, a nas posebno vesele prva mjesta sestara Zaninović koja su si osigurale jednim jedinim nastupom; bez opuštanja, molimo, postignuća je jednako teško braniti.
ETU A-class 2010: najbolje SENIORKE
-46 kg Alison Pinteno France
-49 kg Hanna Zajc
Svetlana Igumenova
Lucija Zaninović
Sweden
Russia
Marjan-CRO
-53 kg Ana Zaninović Marjan-CRO
-57 kg Jennifer Agren
Andrea Rica
Batel Gatterer
Sweden
Spain
Israel
-62 kg Joyce Van Baaren Netherlands
-67 kg Helena Fromm Germany
-73 kg Mimmi Petreas
Anastasia Baryshnikova
Gwladys Epangue
Sweden
Russia
France
+73 kg Stella Whitehead GB
ETU A-class 2010: najbolji SENIORI
-54 kg Sergej Kolb Germany
-58 kg Levent Tuncat
Joel Gonzalez
Firat Pozan
Germany
Spain
Turkey
-63 kg Konstantinos Konstantinidis
Steven Barclais
Cem Ulugnuyan
Germany
France
Turkey
-68 kg Daniel Manz Germany
-74 kg Sean Joyce
Servet Tazegul
Ireland
Turkey
-80 kg Mamedy Doucara France
-87 kg Christoph Lehmann Germany
+87 kg Teemu Heino Finland
Vodeći poslije Dutch Open. Kompletne rang liste: ETU
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt