TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

Grand Prix Finale Baku 2016 * WTF G-8

Baku, Azerbaijan, 9.-10. 12. 2016.

sudionici po kategorijama

  SF-49kg (12)
SF-57kg (15)
SF-67kg (14)
SF+67kg (14)
  SM-58kg (16)
SM-68kg (13)
SM-80kg (14)
SM+80kg (16)
 
  55 114 59  

G-8 bodovi za ranking:
1.=80; 2.=48; 3.=28.8; 4.=17.28; 5.=12.10; 9.=8.47 bodova
novčane nagrade:
1.=6.000 USD; 2.=3.000 USD; 3.=1.000 USD

raspored natjecanja

9. 12. SF-49kg
SF-67kg
SM-58kg
SM-80kg
--
--
Lovre Brečić
--
--
--
Marjan
--
10. 12. SF-57kg
SF+67kg
SM-68kg
SM+80kg
Martina Zubčić
Iva Radoš
--
Vedran Golec
Dubrava
Metalac

Jastreb
pojedinačni poredak
  SF-49kg (12)
1. Charlie Maddock (GBR)
2. Sohui Kim (KOR)
3. Svetlana Igumenova (RUS)
   4. Iryna Romoldanova (UKR)
   5. Iris Tang Sing (BRA)
   5. Wan Ting Lin (TPE)
   5. Itzel Manjarrez (MEX)
   5. Min Ah Ha (KOR)
SM-58kg (16)
1. Carlos Navarro (MEX)
2. Tae Hun Kim (KOR)
3. Jesus Tortosa Cabrera (ESP)
   4. Salaheddine Bensaleh (BEL)
   5. Mourad Laachraoui (BEL)
   5. Lovre Brečić (CRO)
   5. Armin Hadipour Seighalani (IRI)
   5. Stepan Dimitrov (MDA)
  SF-57kg (15)
1. Jade Jones (GBR)
2. Hedaya Malak (EGY)
3. Ah-Reum Lee (KOR)
   4. Rachelle Booth (GBR)
   5. Martina Zubčić (CRO)
   5. Anna Lena Froemming (GER)
   5. Mayu Hamada (JPN)
   5. Nikita Glasnovic (SWE)
SM-68kg (13)
1. Dae Hoon Lee (KOR)
2. Jaouad Achab (BEL)
3. Konstantin Minin (RUS)
   4. Alexey Denisenko (RUS)
   5. Henrique Moura (BRA)
   5. Abolfazl Yaghoubijouybari (IRI)
   5. Saul Gutierrez (MEX)
   5. KOR Seok-Bae Kim (KOR)
  SF-67kg (14)
1. Hyeri Oh (KOR)
2. Chia Chia Chuang (TPE)
3. Elin Johansson (SWE)
   4. Petra Matijašević (MKD)
   5. Melissa Pagnotta (CAN)
   5. Yun Fei Guo (CHN)
   5. Irem Yaman (TUR)
   5. Nur Tatar (TUR)
SM-80kg (14)
1. Milad Beigi Harchegani (AZE)
2. Seif Eissa (EGY)
3. Albert Gaun (RUS)
   4. Rene Lizarraga (MEX)
   5. Damon Sansum (GBR)
   5. Aaron Cook (MDA)
   5. Piotr Pazinski (POL)
   5. Hun Kim (KOR)
  SF+67kg (14)
1. Bianca Walkden (GBR)
2. Shuyin Zheng (CHN)
3. Jackie Galloway (USA)
   4. Briseida Acosta (MEX)
   5. Iva Radoš (CRO)
   5. Reshmie Oogink (NED)
   5. Donghua Li (CHN)
   5. Aleksandra Kowalczuk (POL)
SM+80kg (16)
1. Sajjad Mardani (IRI)
2. Vladislav Larin (RUS)
3. Roman Kuznetsov (RUS)
   4. Abdoul Issoufou (NIG)
   5. Marc Andre Bergeron (CAN)
   5. Mahama Cho (GBR)
   5. Chol Ho Jo (KOR)
   5. Yassine Trabelsi (TUN)
   

s naše strane ždrijeba

   

Martina Zubčić, Dubrava, SF-57kg (15) *  5.

Martina Zubčić - Radwa Abdelkader (EGY) 1:0
Martina Zubčić - Hedaya Malak (EGY) 0:1
Hedaya Malak (EGY) - Rachelle Booth (GBR) 3:1
Hedaya Malak (EGY) -f- Jade Jones (GBR) 0:7

Rachelle Booth (GBR) -bronca- Ah-Reum Lee (KOR) 2:4

   

Iva Radoš, Metalac, SF+67kg (14) *  5.

Iva Radoš - Rosana Simon Alamo (ESP) 6:1
Iva Radoš - Jackie Galloway (USA) 0:1
Jackie Galloway (USA) - Bianca Walkden (GBR) 4:8
Bianca Walkden (GBR) -f- Shuyin Zheng (CHN) 3:1

Jackie Galloway (USA)-bronca- Briseida Acosta (MEX) 1:0gp

   

Lovre Brečić, Marjan, SM-58kg (16) *  5.

Lovre Brečić - Lucas Guzman (ARG) 2:1
Lovre Brečić - Jesus Tortosa Cabrera (ESP) 0:1 gp
Jesus Tortosa Cabrera (ESP) - Tae-hun Kim (KOR) 2:3
Tae-hun Kim (KOR) -f- Carlos Navarro (MEX) 0:1 gp

Jesus Tortosa (ESP)-bronca- Salaheddine Bensaleh (BEL) 4:3

   

Vedran Golec, Jastreb, SM+80kg (16) *  9.

Vedran Golec - Chol-ho Jo (KOR) 1:2
Chol-ho Jo (KOR) - Roman Kuznetsov (RUS) 0:3
Roman Kuznetsov (RUS) - Vladislav Larin (RUS) 8:10
Vladislav Larin (RUS) -f- Sajjad Mardani (IRI) 3:4

Roman Kuznetsov (RUS) -bronca- Abdoul Issoufou (NIG) 2:1

   

sve borbe pobjednika

   

Charlie Maddock, Great Britain, SF-49kg (12)
Charlie Maddock - Nour Abdelsalam (EGY) 9:6
Charlie Maddock - Itzel Manjarrez (MEX) 9:6
Charlie Maddock - Iryna Romoldanova (UKR) 2:1 gp
Charlie Maddock -f- Sohui Kim (KOR) 4:0

   

Jade Jones, Great Britain, SF-57kg (15)
Jade Jones - 1. kolo slobodna
Jade Jones - Anna Lena Froemming (GER) 8:2
Jade Jones - Ah-Reum Lee (KOR) 12:0
Jade Jones -f- Hedaya Malak (EGY) 7:0

    Hyeri Oh, Korea, SF-67kg (14)
Hyeri Oh - 1. kolo slobodna
Hyeri Oh - Melisa Pagnotta (CAN) 7:5
Hyeri Oh - Elin Johansson (SWE) 6:0
Hyeri Oh -f- Chia Chia Chuang (TPE) 8:4
    Bianca Walkden, Great Britain, SF+67kg (14)
Bianca Walkden - 1. kolo slobodna
Bianca Walkden - Aleksandra Kowalczuk (POL) 4:0
Bianca Walkden - Jackie Galloway (USA) 8:4
Bianca Walkden -f- Shuyin Zheng (CHN) 3:1
    Carlos Navarro, Mexico, SM-58kg (16)
Carlos Navarro - Georgios Simitsis (GRE) dsq
Carlos Navarro - Mourad Laachraoui (BEL) 8:2
Carlos Navarro - Salaheddine Bensaleh (BEL) 3:1
Carlos Navarro -f- Tae Hun Kim (KOR) 1:0 gp
    Dae Hoon Lee, Korea, SM-68kg (13)
Dae Hoon Lee - 1. kolo slobodan
Dae Hoon Lee - Seok-Bae Kim (KOR) 3:1
Dae Hoon Lee - Konstantin Minin (RUS) 2:1
Dae Hoon Lee -f- Jaouad Achab (BEL) 5:4
    Milad Beigi Harchegani, Azerbaijan, SM-80kg (14)
Milad Beigi Harchegani - Hayder Shkara (AUS) 14:0
Milad Beigi Harchegani - Hun Kim (KOR) 24:1
Milad Beigi Harchegani - Rene Lizarraga (MEX) 18:0
Milad Beigi Harchegani -f- Seif Eissa (EGY) 12:0
    Sajjad Mardani, Iran, SM+80kg (16)
Sajjad Mardani - Daniel Ros Gomez (ESP) 3:1
Sajjad Mardani - Yassine Trabelsi (TUN) 6:2
Sajjad Mardani - Abdoul Issoufou (NIG) 7:6
Sajjad Mardani -f- Vladislav Larin (RUS) 4:3

NAREDNI TURNIR GP SERIJE:

ostale vijesti za prosinac 2016

 
Grand Prix Serija

2013

2014

2015

>2016

2017 2018 2019 2020
Grand Prix Serija 2016
u olimpijskim godinama nema GP turnira
Grand Prix Finale 2016
uspješnost zemalja - po medaljama
1. Great Britain (3+0+0)
2. Korea (2+2+1)
3. Azerbaijan (1+0+0)
3. Iran (1+0+0)
3. Mexico (1+0+0)
4. Egypt (0+2+0)
5. Russia (0+1+4)
6. Belgium (0+1+0)
6. China (0+1+0)
6. Chinese Taipei (0+1+0)
9. Spain (0+0+1)
9. Sweden (0+0+1)
9. USA (0+0+1)
uspješnost kontinentalnih unija
Europa • 12 (4+2+6)
Azija • 8 (3+4+1)
Panamerika • 2 (1+0+1)
Afrika • 2 (0+2+0)
 

Grand Prix serija 2013.-2016.
11. 12. 2016.

 

TOP-11 seniorki u GP seriji (2013.-2016)

 

1. Jade Jones (GBR) F-57kg • (4+4+1)
2. Eva Calvo Gomez (ESP) F-57kg • (4+3+0)
3. Wu Jingju (CHN) F-49kg • (4+0+0)
4. Zheng Shuyin (CHN) F+67kg • (3+1+0)
5. Elin Johansson (SWE) F–67kg • (2+2+1)
6. Anastasia Baryshnikova (RUS) F-67 •(2+1+3)
7. Haby Niare (FRA) F–67kg • (2+1+1)
8. Brigida Yague (ESP) F–49kg • (2+1+0)
9. Lucija Zaninović (CRO) F–49kg • (2+0+1)
9. Jackie Galloway (USA) F+67kg • (2+0+1)
9. Hyeri Oh (KOR) F-67kg • (2+0+1)

TOP-10 seniora u GP seriji (2013.-2016)

 

1. Lee Dae-hoon (KOR) M-68kg • (5+1+1)
2. Alexey Denisenko (RUS) M-68kg • (4+0+0)
3. Farzan Ashour Zadeh (IRI) M-58 • (3+2+1)
4. Mahdi Khodabakhshi (IRI) M-80kg • (3+1+1)
5. Kim Tae-Hun (KOR) M-58kg • (2+2+3)
6. Sajjad Mardani (IRI) M+80kg • (2+1+3)
7. Lutalo Muhammad (GBR) M-80kg • (2+1+0)
8. Dmitriy Shokin (UZB) M+80kg • (2+0+1)
9. Chen-Yang Wei (TPE) M-58kg • (2+0+0)
10. Aaron Cook (IMN) M-80kg • (1+3+1)
11. Albert Gaun (RUS) M-80kg • (1+2+1)

 

ukupna uspješnost zemalja

 

1. Korea • 35 (12+10+13)
2. Great Britain • 24 (9+8+7)
3. Russia • 24 (9+6+9)
4. Iran • 33 (9+5+19)
5. China • 20 (8+6+6)

6. Spain • 15 (6+6+3)
7. France • 18 (3+4+11)
8. Chinese Taipei • 10 (3+3+4)
9. Sweden • 8 (2+2+4)
10. Uzbekistan • 7 (2+2+3)
11. USA • 6 (2+2+2)
12. Croatia • 5 (2+0+3)
13. Mexico • 11 (1+6+4)
14. Turkey • 11 (1+2+8)
15. Egypt • 5 (1+2+2)
16. Germany • 5 (1+1+3)
17. Netherlands • 4 (1+1+2)
18. Isle of Man • 3 (1+1+1)
18. Cote d Ivoire • 3 (1+1+1)
20. Azerbaijan • 5 (1+0+4)
20. Serbia • 5 (1+0+4)
22. Gabon • 2 (1+0+1)
22. Portugal • 2 (1+0+1)
24. Tunisia • 1 (1+0+0)
24. Kazakhstan • 1 (1+0+0)
26. Canada • 3 (0+3+0)
27. Thailand • 3 (0+2+1)
28. Moldova • 2 (0+2+0)
28. Brazil • 2 (0+2+0)
30. Hungary • 2 (0+1+1)
30. Belgium • 2 (0+1+1)
32. Cuba • 1 (0+1+0)
33. Argentina • 5 (0+0+5)
34. Japan • 3 (0+0+3)
34. Belarus • 3 (0+0+3)
36. Australia • 2 (0+0+2)
37. Albania • (0+0+1)
37. Mali • (0+0+1)
37. Ukraine • (0+0+1)
37. Macedonia • (0+0+1)
37. Italy • (0+0+1)
 

ukupna uspješnost kontinentalnih unija

 

Europa • 142 medalja (38+35+69)
Azija • 112 medalje (35+28+49)
Afrika • 12 medalja (4+3+5)
Panamerika • 28 medalja (3+14+11)
Oceanija • 2 medalje (0+0+2)

 

sve hrvatske medalje

 

Lucija Zaninović • SF-49kg/1. • GP Finale 2014
Lucija Zaninović • SF-49kg/1. • GP Astana 2014
Lucija Zaninović • SF-49/3.• GP Manchester 2014
Martina Zubčić • SF-57kg/3. • GP Moscow 2015
Iva Radoš • SF+67kg/3. • GP Samsun 2015

sve rezultate hrvatskih sportaš(ic)a u GP seriji
nabrajamo ovdje

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt