TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
siječanj 2017
veljača 2017
ožujak 2017
travanj 2017
svibanj 2017
lipanj 2017
srpanj 2017
kolovoz 2017
rujan 2017
listopad 2017
studeni 2017
prosinac 2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

najveća natjecanja WTF-a u 2017.

World Championships * G12
World Para TKD Championships * G10
 Grand-Prix Final * G8 • Universiade * G2
World Grand-Prix Series 1• 2• 3 * G4
World Cup Team Championships * G2
World Beach TKD Poomsae Champs
President Cup * G2 • World Cadet Champs
Europen Champs Olympic WC * G1
European Clubs Championship * G1
European u-21 Championships
European Junior Championships * G2
European Cadet • European Kids
European Poomsae Champs * G4
European Para-TKD Open * G4/G2

  vijesti za prosinac 2017.

Sport i ljudska prava1. 12. 2017.

  Predsjednik MOO-a Thomas Bach u Ženevi je održao uvodni govor na "The Sporting Chance Forum", koji su ove godine organizirali švicarska vlada i Institut za ljudska prava i biznis. Forum je platforma za raspravu o dužnosti i odgovornosti sudionika po pitanju ljudskih prava, a izvješća kažu da je okupio "sve vodeće predstavnike vlada, agencija UN-a, sportskih upravnih tijela, gradova domaćina, trgovačkih unija, ne-vladinih organizacija, sponzora i TV kuća, te MOO-a", ali nismo načuli da ga je posjetio itko iz Hrvatske.
 Thomas Bach je naglasio posvećenost MOO-a unaprjeđenju zaštite, promicanja i uvažavanja ljudskih prava, jer su ona direktno povezana sa organiziranjem Olimpijskih igara:"Ljudska prava su čvrsto usidrena u Olimpijsku povelju. Stoga naša misija stavljanja sporta u službu čovječanstva ide pod ruku sa ljudskim pravima. U olimpijskim sportovima svi su ljudi jednaki, neovisno o rasi, spolu, seksualnoj orijentaciji, društvenom statusu, kulturnoj pozadini i vjerovanju. Taj princip ne-diskriminacije dopušta sportu promicanje mira i razumijevanja među svim ljudima, jer ista pravila vrijede za sve."
  Glavni direktor Međunarodne organizacija rada ("International Labour Organisation") pohvalio je dosegnuti napredak te mnogim organizacijama, uključujući MOO, zahvalio "na stavljanju radničkih prava u centar svojih događanja." Kao dobar primjer navodi sporazum s organizatorima OI 2000. o društveno odgovornim radnim pravima osoblja koje priprema Igre. Više: MOO

YOG: Natječaj za dizajn medalja1. 12. 2017.

  Natječaj za dizajn medalja Olimpijskih igara mladih Buenos Aires 2018. (YOG) traje već pola mjeseca, a radovi se primaju online do 12. siječnja 2018. Pobjednika čekaju nagradni boravak na Igrama, besplatan ulaz na svečano otvaranje i natjecanja te kolekcija medalja izrađenih po njegovom rješenju.
   Više: MOO * Natječaj: OVDJE

WT: Nove novotarije2. 12. 2017.

  Predsjednik WT-a Chungwon Choue je uoči Grand Prix Finala otkrio neke od planova za olimpijsku budućnost: U Tokiju 2020. federacija kani koristiti moderne 4-D kamere koje će omogućiti snimanje u 360 stupnjeva, a nadaju se da će sustav biti testiran već na skoroj Grand Slam seriji u kineskom Wuxiju.
  Kamere se neće koristiti samo za prikaz spektakularnih akrobatskih tehnika elitnih boraca, već i da bi se sucima osigurao vrhunski alat za video-replay.
  Dr. Choue:"Taekwondo ima drevnu tradiciju,ali je jako moderan sport. Imamo povijest uvođenja najnovijih tehnologija radi osiguravanja da smo u najvećoj mogućoj mjeri uzbudljivi našoj globalnoj publici, pa ćemo to nastaviti i sa 4-D kamerama u Tokiju. Ljudi diljem svijeta, posebice mladi ljudi, konzumiraju sve više video sadržaja, pa svojem proizvodu moramo osigurati najveću kvalitetu. Uporaba 4-D kamera za snimanje u 360 stupnjeva pokazat će naš zapanjujući sport onakvim kakav još nije viđen i fanove će približiti akciji." Više: WT
 

WT: Popis suspendiranih sportaša2. 12. 2017.

 

popis sportaša suspendiranih zbog dopinga osvježen je 1. 12. 2017.

 
Bogdan Grechkin
James Howe
Delpak Komeil
Victoriya Khan
RUS
USA
IRI
RUS
Sparring
Sparring
Sparring
Sparring

od

2015-06-11
2016-06-13
2016-02-20
2015-07-27

do

2015-12-11
2016-09-13
2017-02-19
2017-07-27
Camilo Perez
Ghavam Seyed Mehran
Ghaleb Akkor
Hakima El Meslahy
Gulsum Demiral
Dmitry Dedov
Omid Amidi
Yevgenil Kamyshnikov
CHI
IRI
KSA
MOR
TUR
RUS
IRI
KAZ
Sparring
Sparring
Sparring
Sparring
Para-TKD
Sparring
Sparring
Sparring
2015-11-26
2016-02-20
2016-03-30
2016-06-20
2016-12-05
2016-09-10
2016-10-20
2016-12-15
2019-11-26
2020-02-20
2020-03-30
2020-06-20
2020-09-06
2020-09-10
2020-10-20
2020-12-14
Arman-Marshall Silla
Bellah Abu Zaid Al Mutasem
BLR
JOR
Sparring
Sparring
2017-07-20
2017-04-08
2021-04-07
2021-04-08
Nathalia Danis Santos Lima
Chen Yaolong
Alireza Darvishpour
BRA
CHN
IRI
Sparring
Sparring
Sparring
2016-03-18
2016-12-14
2017-04-14
2018-03-18
2017-12-13
2021-04-14
Jeremy David Sanchez
Saran Tangchatkaew
Seyda Selcuk
PER
THA
TUR
Sparring
Sparring
Sparring

od

2017-01-27
2016-11-16
2016-11-24

do

2017-07-26
2018-11-15
2018-11-23

više informacija o dopingu WT donosi ovdje

WT: Dopune natjecateljskog kalendara3. 12. 2017.

 

2018 Egypt Open • 16.-18. veljače
2018 Spanish Open • 25. ožujka
2018 Africa Senior Champoinships - Para: • 28. ožujka / Agadir, Morocco
2018 Africa Senior Champoinships - Poomsae: • 28. ožujka / Agadir, Morocco
2018 Africa Senior Champoinships: • 29.-30. ožujka / Agadir, Morocco (G-4)
2nd WT Presidents Cup-Africa Region • 31.3. - 1.4. / Agadir, Morocco (G-2)
2018 German Open • 7.-8. travnja
2018 Youth All African Games • 17.-27. srpnja / Algeria, Algeria
2018 Rwanda Gorilla Open • 12.-14. listopada / Kigali, Rwanda

9. Izložba sportske fotografije 3. 12. 2017.

  U riječkoj galeriji Principij traje 9. Izložba sportske fotografije, koja ove godine ima temu "Odlučujući trenutak". 85 autora iz Italije, Slovenije, BiH i Hrvatske na natječaj je poslalo 572 uratka, a na izložbu su upala 44 autora sa 65 fotografija. Glavne nagrade dobili su Alvin Lučić (pobjednik), Mario Šebetovsky i Arsen Miletić, a najboljim mladim autorom (do 21 godine) proglašena je Gabrijela Skender. Pohvalnice organizatora dobivaju: Jaki Franja, Gordana Kvajo, Manuel Angelini, Stanislav Juretić i Igor Kupljenik. Izložba je otvorena do 9. prosinca.

Pojačanje iz Skandinavije4. 12. 2017.

  Wikipedia kaže da je Nikita Glasnović rođena u Švedskoj (Malmo, 17. 1. 1995) od roditelja hrvatskog podrijetla, da sa mlađim bratom Leonom trenira u Taekwondo klubu Toigye, kojega u Malmou vodi njen otac Mario; da je taekwondo počela vježbati sa četiri godine. Wikipediji treba ažuriranje: ranije smo čitali o nezadovoljstvu obitelji Glasnović tretmanom koji imaju u Švedskoj i "prijetnje" da razmišljaju o preseljenju u Hrvatsku, a to se upravo dogodilo jer je Švedski taekwondo savez odobrio njezin transfer. Premijerni nastup na GP Finalu nije prošao slavno, ali vjerujemo da će biti bolje. Ni drugi nam se nisu proslavili. Wikipedia * Večernji
  Seniorske uspješnice Nikite Glasnović (bez G1/G2 turnira):
  2016 Rio Olympic Games - 5. mjesto
2017 World Taekwondo Championships Muju - 3. mjesto
2016 European Taekwondo Championships Montreux - 2. mjesto
2014 European Taekwondo Championships Baku - 3. mjesto
2015 European Games Baku - 3. mjesto
2015 Universiade Gwangju - 3. mjesto
2015 Grand Prix Samsun - 3. mjesto
2015 Grand Prix Manchester - 3. mjesto
2014 Grand Prix Astana - 3. mjesto

 

"Grand Prix Final Abidjan 2017" (G-8)4. 12. 2017.

 
SF-49kg (15)
SF-57kg (16)
SF-67kg (13)
SF+67kg (14)
Kristina Tomić
Nikita Glasnović
Matea Jelić
Iva Radoš
Osvit
(Marjan?)
Marjan
Metalac
WT/15.
WT/4.
WT/14.
WT/8.
5.
9.
5.
9.
 
SM-58kg (16)
SM-68kg (16)
SM-80kg (16)
SM+80kg (16)
--
Lovre Brečić
Toni Kanaet
Vedran Golec
--
Marjan
Marjan
Jastreb
--
WT/11.
WT/15.
WT/14.
--
5.
9.
9.
 

treneri: Toni Tomas (Marjan), Dejan Mesarov (Osvit)

 

rezultate, poredak i statistike donosimo OVDJE

"4th WT Annual Gala Awards"5. 12. 2017.

  Ponajbolji taekwondaši svijeta su na Grand Pix Finalu u Abidjanu odlučili tko je trenutno najbolji na tatamiju. Ponajbolji timovi svijeta sad još moraju odraditi ekipne borbe muških, ženskih i miješanih timova, kako bi to isto dokazali na Ekipnom prvenstvu svijeta, a dan odmora između dvaju natjecanja iskorišten je za glamuroznu gala večeru pojačanu dodjelom godišnjih nagrada WT-a sportaši(ca)ma, treneri(ca)ma, dužnosnicima...
  Dodjelu nagrada otvorio je predsjednik WT-a Chungwon Choue nabrajanjem najvećih ovogodišnjih postignuća, s naglascima na uspješnosti dosad najvećeg Svjetskog prvenstva, rastućoj ulozi Afrike i dobrotvornim naporima Humanitarne taekwondo fondacije. Dobitnici nagrada za 2017. godinu su:
  "The Best Female Athlete of the year" • Bianca Walkden, Velika Britanija
"The Best Male Athlete of the Year" • Dae-hoon Lee, Koreja
"The Coach of the Year" • Dragan Jović, Srbija
"The Best Kick of the Year" • Aaron Cook, Moldavija
"The Best Member National Association of the Year" • Koreja
"The Female Referee of the Year" - Julie Dib, Libanon
"The Male Referee of the Year" • Abdelkhalek Chbibi, Belgija
"The Best Continental Union of the Year" • Afrika
"The Best National Team of the Year" • 1. Koreja, 2. Rusija, 3. Velika Britanija
  (za najviše osvojenih medalja na Svjetskom prvenstvu i GP seriji 2017)
  Dvije spomenute velike priredbe ipak ne zaključuju natjecateljsku godinu, koja će se s Grand Slam serijom protegnuti kroz cijeli siječanj; Svojevrsna "prvenstva prvaka" na pet će nam turnira još jednom predstaviti najbolje od najboljih muškaraca, žena i ekipa, a sportaši će za taj nastup biti posebno motivirani u taekwondou nikad viđenim iznosima gotovine. Više: WT

7. Svjetske igre IWAS-a (G-6)5. 12. 2017.

Vila Real de Santo Antonio, Portugal, 30.11.–6.12. 2017.

 

 U pet sportova nastupa preko 400 sportaša s amputacijama, niskim rastom, cerebralnom paralizom i u invalidskim kolicima. Hrvatska delegacija broji 25 sportaša koji se nadmeću u atletici, plivanju, stolnom tenisu i parataekwondu (izostali su nam samo streličari).

 

Parataekwondo je svoje odradio već prvog dana, a naš jedini reprezentativac Ivan Mikulić je za Hrvatsku osvojio prvu medalju. Potom se otvorilo i ostalima, pa su nam para-sportaši izborili ukupno 25 odličja (8+7+10).

Ivan Mikulić • Galeb • MK44+75kg •  3. mjesto
1. kolo: Ivan Mikulić - Matt Bush, Great Britain 21:8
Polufinale: Ivan Mikulić - Asghar Aziziaghdams, Iran 2:15

 

izbornik: Mladen Tomić

 

poredak i statistike donosimo OVDJE

IWAS: Glavna (izborna) skupština6. 12. 2017.

  IWAS je uoči svojih Svjetskih igara u Portugalu održao Glavnu skupštinu. Dosadašnji predsjednik Paul De Pace je napustio fotelju ne kandidiravši se za novi mandat, pa se od članova oprostio emotivnim govorom: "Bijaše čast biti dijelom promjenjivog pejzaža paraolimpijskog pokreta. Bila je privilegija voditi ovu organizaciju tijekom mojih 16 godina na dužnosti predsjednika."
  Novo vodstvo IWAS-a čine:
  Predsjednik • Rudi Van den Abbeele (FRA)
Dopredsjednik • Tariq Ahmad Bin Khadim Al Nuaimi (UAE)
2. Dopredsjednik • Pavel Rozhkov (RUS)
Počasni predsjednik • Paul De Pace
Upravni odbor • Karl Vilhelm Nielsen (DEN), Dina Sotiriadi (GRE), Pal Szekeres (HUN), Maryam Shokouhi (IRI), Ernesta Strydom (RSA), Pavel Rozhkov (RUS).
  Rudi Van den Abbeele je nakon izbora izjavio: "Moje golemo iskustvo sportaša, međunarodnog klasifikatora i predavača dopušta mi uvid u prostore za rast paraolimpijskjog pokreta. Položaj predsjednika IWAS-a je moj novi izazov za rast organizacije kroz naredne četiri godine, uz bok jako iskusnom upravnom odboru. Radujem se osmišljavanju novih projekata na korist sportaša, naših nacionalnih članica i cijelog globalnog paraolimpijskog pokreta." Više: IWAS

6. Parataekwondo prvenstvo Europe (G4/G2)7. 12. 2017.

 

Ivan Mikulić, Galeb, K44 M+75kg (10) *  2.
Ivan Mikulić - David Spinelli (ITA) 12:0
Ivan Mikulić - Bayram Kayanas (TUR) 12:0
Ivan Mikulić -F- Aliskhab Ramazanov (RUS) 14:20

izbornik: Mladen Tomić

Vijeće HOO-a7. 12. 2017.

  Vijeće HOO-a je na 12. sjednici aktualnog saziva dva sata razmatralo 18 točaka dnevnog reda. Najviše se govorilo o financijama, pa se pod točkom Izmjene i dopune planiranih prihoda za 2017. čulo o povećanju sredstava na 135,1 milijun kuna. Središnjem državnom uredu za šport je na odobrenje poslan prijedlog Programa javnih potreba sporta državne razine i Financijski plan HOO-a za 2018., koji predviđa 151 milijun kuna prihoda (13,4% više no u 2017), od kojih bi 137.876.975 trebalo kapnuti iz državnog proračuna.
  Iz statusa privremenog u status pridruženog člana HOO-a promovirani su:
- Hrvatski savez za obaranje ruke;
- Hrvatski cheerleading savez;
- Hrvatski kendo savez;
- Hrvatski powerlifting savez.
  U točki o izmjeni i dopuni nomenklature sportova i sportskih grana HOO-a naziv bodybuilding promijenjen je u fitness i bodybuilding, a u nekoliko su sportova uvrštene i granske discipline - u kajaku i kanuu (morski kajak i stojeće veslanje na dasci), u motociklizmu (moto ubrzanje ili drag bike, trial, extreme enduro i freestyle) te u ju-jitsuu (ne-waza ju-juitsu, duo system i fighting system).
  Razvojni programi HOO-a: Jedriličar Mihovil Fantela, mlađi brat zlatnog olimpijca Šime Fantele, s 1. listopada 2017. dobiva status predolimpijskog kandidata za Tokio 2020. Pozitivno je riješena i zamolba Hrvatskog jedriličarskog saveza za prenamjenu dijela novčanih sredstava iz redovnog godišnjeg plana: 130.250 kn planira se utrošiti za nabavu opreme i rekvizita (uz ostalo, i za novi brod braće Fantela u olimpijskoj disciplini 49er). Prenamjena sredstava odobrena je i Hrvatskom skijaškom savezu u iznosu od 435.000 kuna.
  Vijeće je dalo pozitivno mišljenje za prijam trojice sportaša u državljanstvo te podržalo organizaciju sedam međunarodnih natjecanja u 2018. Više: HOO

HOO: Suradnja s Kubom8. 12. 2017.

  U Ministarstvu vanjskih i europskih poslova održan je sastanak predstavnika HOO-a s kubanskim veleposlanikom (koji ima sjedište u Beču). Međudržavnim sporazumom konkretizirane su aktivnosti iz prošlogodišnjeg sporazuma s Kubanskim olimpijskim odborom o razmjeni sportskih iskustava i stručnjaka. Prisutni su bili i s Kineziološkog fakulteta u Zagrebu te čelnici nacionalnih saveza sportova pogodnih za suradnju u Kubom (bejzbol, judo, vaterpolo, futsal).
  Veleposlanik je navodno istaknuo da Kuba i Hrvatska imaju brojne sličnosti - od veličine država i broja stanovnika do susjednih mjesta na ljestvici osvojenih medalja na OI 2016., pa valja spomenuti da je Kubanaca ipak zera više - 11 milijuna, a zbog nečeg nam se čini da smo si najbliži po želji za iseljavanjem.
  Svi prisutni su naglasili spremnost za suradnju. Kineziološki fakultet tako je najavio spremnost za razmjenu studenata i iskustava iz sportske dijagnostike. Hrvatski judo savez nudi Program judo u školama, koji je prihvaćen od našeg Ministarstva znanosti i obrazovanja te nagrađen međunarodnim priznanjem. Vaterpolski savez je spomenuo obilje naših vrsnih trenera te da bi za razvoj kubanskog vaterpola bila odlična stručna radionica Ratka Rudića. Ponudili smo i stručnu pomoć za razvoj futsala, a Kubanci su nam spremni pomagati oko baseballa, hrvanja, boksa, odbojke. Taekwondo nije spominjan. Više: HOO

WT: Priznanje MOO-a8. 12. 2017.

  Predsjednik MOO-a Thomas Bach je "World Taekwondo" nagradio diplomom "Women and Sport" u znak priznanja za izuzetan doprinos promicanju razvoja i sudjelovanja žena u sportu. Uz ravnopravnu zastupljenost naših olimpijki i olimpijaca, posebno je zamijećena i u dlaku jednaka zastupljenost muških i ženskih međunarodnih sudaca na Olimpijskim igrama Rio 2016.
  Zamijećena je i nova kategorija godišnjeg Ekipnog prvenstva svijeta - natjecanje miješanih timova, kojemu smo ove godine svjedočili po drugi put.
  Dr. Choue, predsjednik WT-a: "Jako je korisno dobiti priznanje od MOO-a za naše napore na promicanju ravnopravnosti spolova. Ali ravnopravnost spolova nam više nije jedini izazov, izazov nam je ravnopravnost na svim područjima: WT teži slamanju svih spolnih, rasnih, vjerskih, regionalnih i kulturnih barijera kako bi postao istinski sport za sve." Izvor: WT
 

O aktualnim rang listama boraca9. 12. 2017.

 

rang liste WT-a za prosinac • objavljeno 9. 12. 2017.
obrađena su natjecanja održana zaključno s 30. 11. 2017.

 
  uračunato u 2017. godini:  
G12

World Taekwondo Championships (12)

 
G8

-o-

 
G4 World Taekwondo Grand-Prix Moscow 2017 (11)
World Taekwondo Grand-Prix Rabat 2017 (11)
World Taekwondo Grand-Prix London 2017 (10)
 
G2

Egypt Open

New Zealand

Turkish Open

US Open

Chunceon Korea Open • WTF President's Cup Africa
WTF President's Cup Asia • WTF President's Cup Europe
WTF President's Cup Panamerica • Summer Universiade (8)
Asian Junior Championships
European Junior Championships (25/6)

 
G1
Argentina Open
Austrian Open (11)
Belgian Open
Canada Open
China Open
Colombia Open
Costa Rica Open
Croatia Open
Fajr Open
Fujairah Open
German Open
Ghana Open
Greece Open
Israel Open
Kazakhstan Open
Kimunyong Cup
Lotto Dutch Open
Luxembourg Open
Moldova Open
Palestine Open
Paris Open
Polish Open
Riga Open
Russia Open
Serbia Open (7)
Slovenia Open
Sofia Open
Spanish Open
Ukraine Open

European Clubs Championships • Asian Clubs Championships
Islamic Solidarity Games • Maccabiah Games
South East Asian Games • Asian Indoor & Martial Arts Games
Commonwealth Taekwondo Championships
Open Qualification Tournament for WT Grand Slam Series

 
 
  + 25% bodova iz 2014 + 50% iz 2015 + 75% iz 2016.*  
  * obračun se vrši u mjesecu održavanja turnira
** u plavo su ofarbani nastupi hrvatske reprezentacije,
a u zagradama je naveden broj naših reprezentativaca
 
 

Olimpijski ranking za prosinacNAŠI U TOP-509. 12. 2017.

 
SF-49kg

13.
18.

Lucija Zaninović
Kristina Tomić

Marjan
Osvit

192.06
179.66

SF-57kg

24.
26.
31.
34.
50.

Ana Zaninović
Marija Štetić
Martina Zubčić
Bruna Vuletić
Marina Sumić

Marjan
Dubrava
Dubrava
Marjan
Metalac

122.98
121.17
110.15
106.86
76.09

SF-67kg

15.

Matea Jelić

Marjan

167.23

SF+67kg

9.
36.

Iva Radoš
Melani Adamić Golić

Metalac
Zaprešić

225.22
88.45

SM-58kg

--

--

--

--

SM-68kg

12.
20.

Lovre Brečić
Deni Andrun Razić

Marjan
Osvit

166.89
134.73

SM-80kg

17.
37.

Toni Kanaet
Luka Horvat

Marjan
Jastreb

176.96
102.94

SM+80kg

14.

Vedran Golec

Jastreb

199.01

 

Svjetski ranking za prosinac NAŠI U TOP-5010. 12. 2017.

 
SF-46kg - -- - -
SF-49kg 5.
12.
Kristina Tomić
Lucija Zaninović
Osvit
Marjan
221.78
159.68
SF-53kg 19.
43.
Ana Zaninović
Tanja Rastović
Marjan
Marjan
69.29
38.62
SF-57kg 13.
15.
37.
Bruna Vuletić
Martina Zubčić
Ana Zaninović
Marjan
Dubrava
Marjan
116.62
110.15
53.69
SF-62kg 9.
17.
24.
37.
Marija Štetić
Marina Sumić
Ivana Babić
Kristina Beroš
Dubrava
Metalac
Marjan
Dubrava
103.20
76.09
60.64
38.56
SF-67kg 12.
30.
Matea Jelić
Doris Pole
Marjan
Dubrava
175.15
62.46
SF-73kg 4. Iva Radoš Metalac 160.45
SF+73kg 22.
23.
Melani Adamić Golić
Iva Radoš
Zaprešić
Metalac
83.73
66.83
SM-54kg

-

--

-

-

SM-58kg - -- - -
SM-63kg 3.
5.
Lovre Brečić
Deni Andrun Razić
Marjan
Osvit
158.02
116.96
SM-68kg 45. Filip Grgić Metalac 54.55
SM-74kg 4.
38.
Toni Kanaet
Marko Mutak
Marjan
Casper
172.48
40.65
SM-80kg 20. Luka Horvat Jastreb 124.86
SM-87kg 24.
37.
Dinko Šegedin
Hrvoje Šep
Forteca
Jastreb
55.98
39.58
SM+87kg 8. Vedran Golec Jastreb 208.35

 

EP olimpijskih kategorija (G-1)POBJEDNICI10. 12. 2017.

 

SF-49kg (26) •  Svetlana Igumenova, RUS
SF-57kg (27) • Tatiana Kudashova, RUS
SF-67kg (20) • Polina Khan, RUS
SF+67kg (20) • Olga Ivanova, RUS

 

 
SM-58kg (31) • Mikhail Artamonov, RUS
SM-68kg (36) • Arman Irgaliev, RUS
SM-80kg (31) • Albert Gaun, RUS
SM+80kg (20) • Dejan Georgievski, MKD

poredak i statistike donosimo OVDJE

"Prvenstvo prvaka"11. 12. 2017.

Glavni kriterij za poziv na pojedini turnir Grand Slam serije je posjedovanje aktualne titule olimpijskog pobjednika, svjetskog prvaka i/ili pobjednika nekog od pet zadnjih turnira Grand Prix serije. Za sve te prvake na Grand Slam turnirima je rezervirano po osam (od ukupno 12) mjesta u pojedinoj olimpijskoj kategoriji, i upravo stoga Grand Slam serija nosi nadimak "Prvenstvo prvaka".
 Spomenutih titula prvaka na osam se natjecanja skupilo ukupno 64. Otišle su u 14 zemalja, a s najviše pobjednika mogu se hvaliti Koreja (18) i Britanija (13). Azija i Europa sakupile su po 28 zlata, Afrika sedam, a jedno zlato je otišlo u Panameriku, put Meksika. Naši nisu došli ni do jedne titule relevantne za upad na Grand Slam turnire, a podjela tog plijena izgleda ovako ("s duplićima"):
 
Koreja 18
Velika Britanija 13
Obala Bjelokosti 6
Rusija 5
Kina 4
Turska 4
Tajland 3
Azerbajdžan 3
Jordan 2
Srbija 2
Njemačka 1
Iran 1
Meksiko 1
Niger 1
  Kako to obično biva, neki su se sportaši bahatili pobjedama na više kriterijskih natjecanja, pa će njihov "upražnjeni višak rezervacija" popuniti najbolje rangirani borci koji nisu ubilježili pobjede na kriterijskim natjecanjima, ali i pojedinci kojima se posreće neke preporuke.
  Među seniorkama, ali i ukupno najbahatija bijaše Britanka Bianca Walkden, koja je od GP Finala 2016. u teškoj kategoriji osvojila sve što se moglo te stoga oslobađa PET mjesta u Grand Slamu. Među seniorima za dlaku slabiji bijaše Korejac Dae-Hoon Lee, koji oslobađa "samo" ČETIRI mjesta zahvaljujući propuštanju jednog GP turnira.
  Za razliku od teškašica, gdje nije teško procijeniti koje su seniorke trenutno najbolje, teškaši to moraju razriješiti na tatamiju jer je na osam natjecanja pobjeđivalo osam različitih imena.
  Od ukupno 64 mjesta "duplići" su oslobodili njih čak 28, pa o konačnom popisu sudionika Grand Slam serije nema smisla nagađati prije objave ždrijeba. Uz pobjednike kriterijskih natjecanja zasad su nam poznata i imena osvajača medalja s Kvalifikacijskog turnira za Grand Slam, njih troje po kategoriji (OVDJE); medalje ima devet zemalja, najuspješnije su bile Koreja i Kina s po šest te Iran s pet plasiranih, a i naš Taekwondo klub Osvit je plasirao svoj dvojac. Prije popunjavanja ispražnjenih mjesta ukupna zastupljenost zemalja u Grand Slam seriji izgleda ovako:
Kina 9 (+8)
Koreja 14
Iran 6
Rusija 6
Velika Britanija 5
Turska 4
Azerbajdžan 2
Obala Bjelokosti 2
Hrvatska 2
Srbija 2
Njemačka 1
Jordan 1
Meksiko 1
Niger 1
Norveška 1
Poljska 1
Tajland 1
Kineski Tajpeh 1
  • Uz devet osiguranih plasmana, Kinezi kao domaćini u svakoj kategoriji imaju rezervirano jedno dodatno mjesto (+8).
• U Grand Slam seriji ima mjesta za ukupno 96 sportaš(ic)a, pa pozivnicama valja popuniti još 28 mjesta koja su oslobodili "duplići".

Iz ždrijeba za Grand Slam I.11. 12. 2017.

Vuxi, Kina, 30. 12. 2017.

 

 SF+67kg (12)
1. Shuyin ZHENG (OG'2016/1.), Kina
2. Bianca WALKDEN (WC'2017/1.), Velika Britanija
3. Milica MANDIĆ (WC'2017/1.), Srbija
4. Jackie GALLOWAY (olympic ranking), SAD
5. Briseida ACOSTA (olympic ranking), Meksiko
6. Nafia KUS (olympic ranking), Turska
7. Saebom AN (TC recommendation), Koreja
8. Wiam DISLAM (TC recommendation), Maroko
9. Aleksandra KOWALCZUK (qualifications/1.), Poljska
10. Zahra POURESMAEIL (qualifications/2.), Iran
11. Chen LI (qualifications/3.), Kina
12. Lulu NIU (host country), Kina

 

SM-80kg (12)
1. Cheick Sallah CISSE (OG'2016/1.), Obala Bjelokosti
2. Milad BEIGI HARCHEGANI (WC'2017/1.), Iran
3. Maksim KHRAMTCOV (WC'2017/1.), Rusija
4. Anton KOTKOV (GP Moscow 2017/1.), Rusija
5. Aaron COOK (olympic ranking), Moldova
6. Seif EISSA (olympic ranking), Egipat
7. Nikita RAFALOVICH (TC recommendation), Uzbekistan
8. Lutalo MUHAMMAD (TC recommendation), Velika Britanija
9. Hwan NAMGOONG (qualifications/1.), Koreja
10. Richard ORDEMANN (qualifications/2.), Norveška
11. Tsung Yeh YANG (qualifications/3.), Kineski Tajpeh
12. Zhen WANG (host country), Kina

zastupljenost zemalja na Grand Slam I.

 
Kina 4
Iran 2
Koreja 2
Rusija 2
Velika Britanija 2
Egipat 1
Kineski Tajpeh 1
Maroko 1
Meksiko 1
Moldova 1
Norveška 1
Obala Bjelokosti 1
Poljska 1
SAD 1
Srbija 1
Turska 1
Uzbekistan 1

IPC: 50 naj-trenutaka godine12. 12. 2017.

Međunarodni paraolimpijski odbor (IPC) odrađuje uobičajeno novogodišnje odbrojavanje zvano 50 vrhunskih trenutaka 2017. ("Top 50 Moments of 2017"). Počeli su 12. studenoga predstavljanjem 50. trenutka za pamćenje i od tad nas svakog dana podsjećaju na novi događaj, da bi sve kulminiralo 31. prosinca proglašenjem najznačajnijeg trenutka godine.
  24. mjesto u TOP-50 zaradila je taekwondašica Enkhtuya Khurelbaatar iz Mongolije, koja je svoju dvogodišnju dominaciju u K44-49kg obilježila zlatom s Para-taekwondo SP-a. Khurelbaatar prije dvije godine nije ni bila rangirana, a na putu ka svjetskoj kruni u međuvremenu je izborila i dvije titule prvakinje Azije. Pa kaže: “Para-taekwondo mi je otvorio oči ka svijetu. Sad sam puna samosvijesti. Želim otvoriti umove žena s oštećenjima i pokazati im da usprkos ograničenjima mogu biti vrijedne u sportu, na poslu, u životu."
  Para-taekwondo iz mjeseca u mjesec dokazuje kako je vrijedan pažnje, IPC iz mjeseca u mjesec prepoznaje njegovu vrijednost, pa se imamo pravo nadati kako će se do konca godine još neki trenutak naći u TOP-50. Više: IPC

Ukida se nacionalna registracija12. 12. 2017.

  Svjetska taekwondo federacija od 1. 1. 2018. uvodi promjene u registraciji natjecatelja. Želja im je da u jednoj bazi imaju registrirane sve natjecatelje, i one koji nastupaju na nacionalnoj razini (hrvatski turniri i državna natjecanja) i one na međunarodnoj razini (G turniri). Način na koji je do sada obavljana nacionalna registracija natjecatelja stoga gubi smisao i ukida se, a svi će se natjecatelji od 1. 1. 2018. registrirati preko aplikacije SimplyCompete.
 

Uputa o načinu i troškovima registracije: na stranicama HTS-a - OVDJE

U slučaju prijelaza sportaša iz jednog kluba u drugi važeća su trenutna pravila WT-a koja kažu da licencu za nastup na G natjecanjima sportaš prenosi u novu sredinu, za koju može nastupiti odmah (uključujući i Croatia Open). Na ostalim hrvatskim turnirima i državnim natjecanjima primjenjuje se HTS-ov Pravilnik o registraciji, pa pri promjeni kluba sportaš mora u HTS dostaviti Zahtjev za prijelaz i Ispisnicu, a proceduru registracije nastavlja admin kluba.

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

vijesti za studeni 2017.

 
prosinac 2017.

World Taekwondo Grand-Prix Final G8
World Taekwondo Team Championships
G2
IWAS World Games
G6
European Para Taekwondo Championships
G4/G2
European Championships Olympic Categories
G1
Wuxi 2017 World Taekwondo Grand Slam I.
Central American Games
G1 * Sveti Nikola

Upravni odbor HTS-a 2016.-2018.

Izvanredna izborna skupština 13.3.2016.

Anto Nobilo - predsjednik
Nikola Pemper - dopredsjednik
Franjo Prot - dopredsjednik

Ivica Blatančić
Umberto Coce
Drago Maček
Boris Makarun
Jurica Prpić
Viktor Romančuk
Mladen Uskok
Damir Zahirović

Nadzorni odbor

Marko Kallay, Igor Pataky, Stjepan Šegota

Stegovna komisija

Zoran Kruneš, Darko Josić, Damir Javorović

HOO 2016.-2020.

 Zlatko Mateša - predsjednik

dopredsjednici:

- Damir Martin, Komisija sportaša HOO-a
- Željko Jerkov, Hrvatski klub olimpijaca
- Sanda Čorak, Hrvatski judo savez
(zadužena za odbor olimpijskih sportova)
-Morana Paliković Gruden, Hrvatski klizački savez
(zadužena za odbor zimskih sportova)

članovi Vijeća:

- Stevo Tkalčec, Hrvatski gimnastički savez
- Zlatko Taritaš, Hrvatski jedriličarski savez
- Boris Mesarić, Hrvatski rukometni savez
- Marijan Hanžeković, Hrvatski sanjkaški savez
- Miho Glavić, Hrvatski skijaški savez
- Ivo-Goran Munivrana, Hrvatski stolnoteniski sav.
- Željan Konsuo, Hrvatski vaterpolski savez
- Branimir Bašić, Hrvatski veslački savez
- Damir Knjaz, Sportski savez Grada Zagreba
- Zrinko Gregurek, Hrvatski auto/karting savez (zadužen za neolimpijski sport);
- Zvjezdana Tuma Pavlov, Športska zajednica Osječko-baranjske županije
(zadužena za lokalni sport)

Nadzorni odbor:

- Romeo Vrečka, Hrvatski rukometni savez
- Ivan Jelenčić, Hrvatski streljački savez
- Marijan Klanac, SZ Zadarske županije
- Stjepan Krznarić, Sportska zajednica
Osječko-baranjske županije
- Goran Kovačić, Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije

Etički odbor:

- Stjepan Čelan, Hrvatski karate savez
- Mirna Rajle Brođanac, Hrvatski veslački savez
- Dubravko Ižaković, Športska zajednica
Osječko-baranjske županije
- Slobodan Gračaković, Zajednica športova Primorsko-goranske županije
- Josip Freiler, Zajednica športskih udruga
i saveza Međimurske županije

predstavnici u Hrvatskom fair play odboru:
Danira Bilić (predsjednica),
Morana Brkljačić Žagrović, Božo Starčević,
Romana Caput-Jogunica, Dubravko Ižaković,
Goran Jukić, Marija Maraić, Nataša Muždalo,
Nataša Vezmar, Martina Zubčić,
Morana Paliković-Gruden, Biserka Vrbek
Komisija sportaša HOO-a

Damir Martin (veslanje) - predsjednik

Šime Fantela (jedrenje)
Snježana Pejčić (streljaštvo)
Barbara Matić (judo)
Lucija Zaninović (taekwondo)
Mario Todorović (plivanje)
Natko Zrnčić Dim (skijanje)
Vedrana Malec (skijaško trčanje)
Ana Znaor (kickboxing)
Marin Ćubela (boćanje)

Komisija sportaša MOO-a
The IOC Athletes' Commission

Angela RUGGIERO, USA (Ice hockey) - Chair
Tony ESTANGUET, France (Canoe) - Vice-Chair

James TOMKINS, OAM, Australia (Rowing)
Patrick SINGLETON, Bermuda (Skeleton)
Hayley WICKENHEISER, Canada (Ice hockey)
Todd NICHOLSON, Canada (Para-Ice Hockey)
Yang YANG, China (Speed skating)
Adam L. PENGILLY, Great Britain (Skeleton)
Danka BARTEKOVA, Slovakia (Shooting)
Stefan HOLM, Sweden (Athletics/high jump)
Kirsty COVENTRY, Zimbabwe (Swimming)

elected 2016:

Britta HEIDEMANN, Germany (Fencing)
Daniel GYURTA, Hungary (Swimming)
Yelena ISINBAYEVA, Russia (Athletics/pole vault)
Seung Min RYU, Republic of Korea (Table tennis)

appointed 2016:

Nadin DAWANI, Jordan (Taekwondo)
Luis SCOLA, Argentina (Basketball)
Aya MEDANY, Egypt (Modern pentathlon)
Saina NEHWAL, India (badminton)
Sarah WALKER, New Zealand (Cycling/BMX)

svi naši taekwondo olimpijci




sve naše ljetne OLIMPIJSKE medalje
uspješnost sportova 1992-2016.

1. Atletika (3+1+1)
2. Streljaštvo (2+0+1)
2. Rukomet (2+0+1)

4. Veslanje (1+3+1)
5. Vaterpolo (1+2+0)
6. Jedrenje (1+1+0)
7. Dizanje utega (1+0+1)
8. Košarka (0+1+0)
9. Gimnastika (0+1+0)
9. Plivanje (0+1+0)
11. Taekwondo (0+0+3)
11. Tenis (0+0+3)
13. Boks (0+0+1)

ukupno 33 (11+10+12)

1992/2. Košarka (m)
1992/3. Goran Ivanišević (tenis)
1992/3. Goran Ivanišević,Goran Prpić (tenis/par)

1996/1. Rukomet (m)
1996/2. Vaterpolo (m)

2000/1. Nikolaj Pešalov (dizanje utega -62kg)
2000/3. Veslanje - osmerac (m)
2004/1. Rukomet (m)
2004/2. Duje Draganja (plivanje 50m slobodno)
2004/2. Siniša i Nikša Skelin (veslanje/dva bez)
2004/3. Mario Ančić, Ivan Ljubičić (tenis/par)
2004/3. Nikolaj Pešalov (dizanje utega -69kg)
2008/2. Blanka Vlašić (atletika/skok u vis)
2008/2. Filip Ude (gimnastika/konj-hvataljke)
2008/3. Snježana Pejčić (streljaštvo/zračna10m)
2008/3. Martina Zubčić (taekwondo F-57kg)
2008/3. Sandra Šarić (taekwondo F-67kg)

2012/1. Sandra Perković (atletika/disk)
2012/1. Giovanni Cernogoraz (streljaštvo/trap)
2012/1. Vaterpolo (m)
2012/2. Veslanje - četverac na pariće (m)
2012/3. Rukomet (m)
2012/3. Lucija Zaninović (taekwondo F-49kg)

2016/1. Sandra Perković (atletika/disk)
2016/1. Sara Kolak (atletika/koplje)
2016/1. Josip Glasnović (streljaštvo/trap)
2016/1. Martin i Valent Sinković (veslanje/parići)
2016/1. ŠimeFantela, IgorMarenić (jedrenje/470)
2016/2. Tonči Stipanović (jedrenje/laser)
2016/2. Damir Martin (veslanje/samac)
2016/2. Vaterpolo (m)
2016/3. Blanka Vlašić (atletika/skok u vis)
2016/3. Filip Hrgović (boks +91kg)

sve naše Olimpijske igre mladih
uspješnost sportova 2010-2014.

1. Plivanje (2+0+0)

2. Judo (1+0+3)
3. Taekwondo (1+0+0)
4. Boks (0+1+1)
5. Košarka (0+1+0)

ukupno (4+2+4)

2010/1. Ivan Capan (plivanje/50m prsno)
2010/2. košarka (3x3)
2010/3. Barbara Matić (judo -63kg)
2010/3. Barbara Matić (judo/mix team Kairo)

2014/1. Brigita Matić (judo -78kg)
2014/1. Nikola Obrovac (plivanje/50m prsno)
2014/1. Ivana Babić (taekwondo F-55kg)
2014/2. Toni Filipi (boks 91kg)
2014/3. Luka Plantić (boks -75kg)
2014/3. Brigita Matić (judo/mix team Douillet)

sve naše ljetne PARAOLIMPIJADE
uspješnost sportova 1992-2016.

1. Atletika (4+4+5)

2. Stolni tenis (1+1+0)
3. Plivanje (0+0+4)

ukupno 19 (5+5+9)

1992/3. Milka Milinković (atletika/koplje THW5)

2004/3. Jelena Vuković (atletika/disk F42-46)
2004/3. Mihovil Španja (plivanje/400m free S8)
2004/3. Mihovil Španja (plivanje/100m back S8)
2004/3. Mihovil Španja (plivanje/200 medley S8)

2008/1. Antonia Balek (atletika/kugla F32-34/52)
2008/1. Antonia Balek (atletika/koplje F33/52)
2008/1. Darko Kralj (atletika/kugla F42)
2008/2. Branimir Budetić (atletika/koplje F11/12)

2012/2. Mihovil Španja (plivanje/100m back S7)
2012/2. Zoran Talić (atletika/dalj F20)
2012/3. Darko Kralj (atletika/kugla F42/44)
2012/3. Branimir Budetić (atletika/koplje F12/13)
2012/3. Mikela Ristoski (atletika/dalj F20)

2016/1. Sandra Paović (stolni tenis/C6)
2016/1. Mikela Ristoski (atletika/dalj F20)
2016/2. Zoran Talić (atletika/dalj T20)
2016/2. Dretar-Karić, Mužunić (st.tenis/par C1-3)
2016/3. Velimir Šandor ((atletika/disk F52)

sve naše ljetne DEAFLYMPICS medalje
uspješnost sportova 1993-2017.

1. Rukomet (3+1+2)

2. Atletika (1+0+0)
3. Streljaštvo (0+2+1)
4. Taekwondo (0+2+0)

ukupno 12 (4+5+3)

1993/3. Rukomet (M)
1997/2. Rukomet (M)
2001/1. Rukomet (M)
2005/1. Rukomet (M)
2009/1. Rukomet (M)

2013/2. Lana Skeledžija (zračni pištolj 10m)

2017/1. Laura Štefanac (atletika/koplje)
2017/2. Matea Kolovrat (taekwondo/SF-57kg)
2017/2. Sara Rajčević (taekwondo/SF-67kg)

2017/2. Boris Gramnjak (streljaštvo/pištolj 50m)
2017/3. Boris Gramnjak (streljaštvo/z.pištolj10m)
2017/3. Rukomet (M)


naši u TOP-1000 karijera - 1. 12. 2017.

RH

sportaši/ce god. ETU WTF bod
1. Lucija Zaninović 1987 18 30   = 704
2. Ana Zaninović 1987 19 31   = 699
3. Martina Zubčić 1989 32 63   = 602
4. Nataša Vezmar 1976 37 68   -1 585
5. Sandra Šarić 1984 56 110   -2 523
6. Marina Sumić 1991 64 129   -1 490
7. Filip Grgić 1989 66 131   -1 483
8. Vedran Golec 1989 127 211   6 398
9. Iva Radoš 1995 124 216   7 395
10. Miet Filipović 1975 132 277   -4 348
11. Lovre Brečić 1996 184 307   11 324
12. Matea Jelić 1997 211 408   -40 280
13. Stipe Jarloni 1991 196 410   -2 278
14. Toni Kanaet 1995 337 599   21 221
15. Kristina Tomić 1995 349 609   29 217
16. Deni Andrun Razić 1995 396 644   34 208
17. Mići Kuzmanović 1976 334 743   -7 187
18. Iva Gavez 1974 343 753   -5 185
19. Matija Šantić 1985 395 852   -4 173
21. Ivana Babić 1997 424 856   32 173
20. Lana Banely 1985 409 881   -4 168
22. Tanja Rastović 1995 427 897   13 165
strjelice ilustriraju pomake u odnosu na 1. 11. 2017.


naši u TOP-50 olimpijskog rankinga
objavljeno 9. 12. 2017.

RH

sportaši/ce klub kat. WTF bod.
1 Iva Radoš Metalac F+67 9.   225.22
2 Lovre Brečić Marjan M-68 12.   166.89
3 Lucija Zaninović Marjan F-49 13.   192.06
4 Vedran Golec Jastreb M+80 14.   199.01
5 Matea Jelić Marjan F-67 15.   167.23
6 Toni Kanaet Marjan M-80 17.   176.96
7 Kristina Tomić Osvit F-49 18.   179.66
8 Deni Andrun Razić Osvit M-68 20.   134.73
9 Ana Zaninović Marjan F-57 24.   122.98
10 Marija Štetić Dubrava F-57 26.   121.17
11 Martina Zubčić Dubrava F-57 31.   110.15
12 Bruna Vuletić Marjan F-57 34.   106.86
13 MelaniAdamićGolić Zaprešić F+67 36.   88.45
14 Luka Horvat Jastreb M-80 37.   102.94
15 Marina Sumić Metalac F-57 50.   76.09


TOP-10 aktualnog olimpijskog rankinga
objavljeno 4. 11. 2017.

  SF-49kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Panipak Wongpatanakit
So-hui Kim
Tijana Bogdanović
Rukiye Yildirim
Itzel Manjarrez
Jingju Wu
Iris Tang Sing
Yvette Yong
Iryna Romoldanova
Kyriaki Kouttouki
THA
KOR
SRB
TUR
MEX
CHN
BRA
CAN
UKR
CYP
463,30
411,28
355,73
254,66
252,86
242,36
229,74
220,65
215,24
214,27
13. Lucija Zaninović CRO 193,86
  SF-57kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Jade Jones
Ah-Reum Lee
Hedaya Malak Wahba
Nikita Glasnovic
Hatice Kubra Ilgun
Mayu Hamada
Tatiana Kudashova
Zeliha Agris
Skylar Park
So-Hee Kim
GBR
KOR
EGY
SWE
TUR
JPN
RUS
TUR
CAN
KOR
609,42
393,43
330,40
302,48
240,32
231,87
228,17
215,33
207,21
204,23
23. Ana Zaninović CRO 125.38
  SF-67kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Hyeri Oh
Nur Tatar
Ruth Gbagbi
Elin Johansson
Haby Niare
Chia Chia Chuang
Paige McPherson
Irem Yaman
Lauren Williams
Melissa Pagnotta
KOR
TUR
CIV
SWE
FRA
TPE
USA
TUR
GBR
CAN
527,66
506,41
388,44
319,97
305,76
294,00
292,73
275,89
251,94
222,38
14. Matea Jelić CRO 172.13
  SF+67kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Bianca Walkden
Shuyin Zheng
Jackie Galloway
Maria Espinoza
Milica Mandić
Reshmie Oogink
Briseida Acosta
Iva Radoš
Nafia Kus
Aleksandra Kowalczuk
GBR
CHN
USA
MEX
SRB
NED
MEX
CRO
TUR
POL
622,33
507,30
362,01
357,95
357,06
300,74
260,87
228,62
225,72
224,77
34. Melani Adamić Golić CRO 91.03
  SM-58kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Tae-hun Kim
Carlos Navarro Valdez
Farzan Ashourzadeh Fallah
Jesus Tortosa Cabrera
Cesar Rodriguez
Armin Hadipour Seighalani
Mikhail Artamonov
Mourad Laachraoui
Tawin Hanprab
Ramnarong Sawekwiharee
KOR
MEX
IRI
ESP
MEX
IRI
RUS
BEL
THA
THA
565,38
359,52
323,09
290,14
274,37
270,00
243,63
234,04
206,60
192,18
53. Marko Maljković CRO 59.12
  SM-68kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Dae-hoon Lee
Jaouad Achab
Alexey Denisenko
Ahmad Abughaush
Saul Gutierrez
Joel Gonzalez Bonilla
Aykhan Taghizade
Abolfazl Yaghoubijouybari
Servet Tazegul
Shuai Zhao
KOR
BEL
RUS
JOR
MEX
ESP
AZE
IRI
TUR
CHN
563,22
425,98
334,36
331,10
264,73
217,01
207,69
199,12
197,69
189,00
11. Lovre Brečić CRO 171.43
  SM-80kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Milad Beigi Harchegani
Cheick Sallah Cisse
Aaron Cook
Maksim Khramtcov
Seif Eissa
Nikita Rafalovich
Lutalo Muhammad
Antun Kotkov
Albert Gaun
Yunus Sari
AZE
CIV
MDA
RUS
EGY
UZB
GBR
RUS
RUS
TUR
472,36
442,14
303,52
277,20
269,88
261,31
257,36
221,65
213,99
206,20
15. Toni Kanaet CRO 181.86
  SM+80kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Radik Isaev
Abdoul Razik Issoufou
Vladislav Larin
Sajjad Mardani
Dmitriy Shokin
Mahama Cho
Alexander Bachmann
Kyo-don In
Roman Kuznetsov
Ivan Trajković
AZE
NIG
RUS
IRI
UZB
GBR
GER
KOR
RUS
SLO
437,70
379,41
367,39
339,45
289,69
276,63
260,22
246,34
245,32
230,24
14. Vedran Golec CRO 205.45

naši prvaci svijeta


naši u TOP-50 svjetskog rankinga
objavljeno 9. 12. 2017.

RH

sportaši/ce klub kat. WTF bod.
1 Lovre Brečić Marjan M-63 3.   158.02
2 Toni Kanaet Marjan M-74 4.   172.48
3 Iva Radoš Metalac F-73 4.   160.45
4 Kristina Tomić Osvit F-49 5.   221.78
5 Deni Andrun Razić Osvit M-63 5.   116.96
6 Vedran Golec Jastreb M+87 8.   208.35
7 Marija Štetić Dubrava F-62 9.   103.20
8 Matea Jelić Marjan F-67 12.   175.15
9 Lucija Zaninović Marjan F-49 12.   159.68
10 Bruna Vuletić Marjan F-57 13.   116.62
11 Martina Zubčić Dubrava F-57 15.   110.15
12 Marina Sumić Metalac F-62 17.   76.09
13 Ana Zaninović Marjan F-53 19.   69.29
14 Luka Horvat Jastreb M-80 20.   124.86
15 MelaniAdamićGolić Zaprešić F+73 22.   83.73
16 Iva Radoš Metalac F+73 23.   66.83
17 Ivana Babić Marjan F-62 24.   60.64
18 Dinko Šegedin Forteca M-87 24.   55.98
19 Doris Pole Dubrava F-67 30.   62.46
20 Ana Zaninović Marjan F-57 37.   53.69
21 Hrvoje Šep Jastreb M-87 37.   39.58
22 Kristina Beroš Dubrava F-62 37.   38.56
23 Marko Mutak Casper M-74 38.   40.65
24 Tanja Rastović Marjan F-53 43.   38.62
25 Filip Grgić Metalac M-68 45.   54.55


TOP-10 aktualnog svjetskog rankinga
objavljeno 4. 11. 2017.

  SF-46kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Kyriaki Kouttouki
Yvette Yong
Iryna Romoldanova
Napaporn Charanawat
Jae-young Sim
Fadia Farhani
Wan-Ting Lin
Rukiye Yildirim
Thi Kim Tuyen Truong
Dina Pouryounes Langeroudi
CYP
CAN
UKR
THA
TUN
KOR
TPE
TUR
VIE
NED
203,90
197,77
170,59
149,87
149,07
146,45
134,40
119,35
113,53
111,91
49. Tena Marinović CRO 26.87
  SF-49kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
So-Hui Kim
Panipak Wongpatanakit
Tijana Bogdanović
Itzel Manjarrez
Kristina Tomić
Yasmina Aziez
Jingju Wu
Vanja Stanković
Nour Abdelsalam
Svetlana Igumenova
KOR
THA
SRB
MEX
CRO
FRA
CHN
SRB
EGY
RUS
363,56
358,50
276,63
252,86
220,32
216,28
168,68
166,88
165,51
161,90
12. Lucija Zaninović CRO 159.68
  SF-53kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Tatiana Kudashova
Zeliha Agris
Radwa Abdelkader
Inese Tarvida
Madeline Folgmann
Min-Jeong Kim
Yun-wen Huang
Rahma Ben Ali
Roxana Nothaft
Tijana Bogdanović
RUS
TUR
EGY
LAT
GER
KOR
TPE
TUN
GER
SRB
195,50
189,36
136,70
130,26
122,67
113,92
110,34
105,65
102,76
96,98
18. Ana Zaninović CRO 71.96
  SF-57kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Jade Jones
Ah-reum Lee
Nikita Glasnovic
Eva Calvo Gomez
Hedaya Malak
Mayu Hamada
Hatice Kubra Ilgun
Skylar Park
Raheleh Asemani
Anna-Lena Froemming
GBR
KOR
SWE
ESP
EGY
JPN
TUR
CAN
BEL
GER
609,42
393,43
302,92
290,22
280,50
241,87
238,80
201,21
179,57
157,46
13. Bruna Vuletić CRO 113.12
  SF-62kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Irem Yaman
Ruth Gbagbi
Ashley Kraayeveld
Marta Calvo Gomez
Rabia Gulec
Magda Wiet Henin
Daniela Rotolo
So-Hee Kim
Marija Štetić
Rachelle Booth
TUR
CIV
CAN
ESP
GER
FRA
ITA
KOR
CRO
GBR
256,31
206,10
145,04
140,17
130,03
129,01
122,05
118,94
104,64
101,88
16. Marina Sumić CRO 79.49
  SF-67kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Nur Tatar
Hyeri Oh
Haby Niare
Paige McPherson
Elin Johansson
Chia Chia Chuang
Lauren Williams
Guo YunFei
Farida Azizova
Melissa Pagnotta
TUR
KOR
FRA
USA
SWE
TPE
GBR
CHN
AZE
CAN
486,21
350,26
307,56
292,73
288,33
275,00
247,44
217,55
207,13
200,46
12. Matea Jelić CRO 180.05
  SF-73kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Milica Mandić
Hyeri Oh
Maria Espinoza
Iva Radoš
Reshmie Oogink
Karina Zhdanova
Petra Matijašević
Yanna Schneider
Da-Bin Lee
Aleksandra Krzemieniecka
SRB
KOR
MEX
CRO
NED
MKD
RUS
GER
KOR
POL
253,84
177,40
176,12
163,85
146,82
132,05
124,64
119,28
118,00
115,83
122 Melani Adamić Golić CRO 6.22
  SF+73kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Bianca Walkden
Shuyin Zheng
Jackie Galloway
Briseida Acosta
Nafia Kus
Aleksandra Kowalczuk
Gwladys Epangue
Saebom An
Maria Espinoza
Olga Ivanova
GBR
CHN
USA
MEX
TUR
POL
FRA
MEX
KOR
RUS
612,33
404,39
304,53
263,37
231,72
231,07
188,39
179,55
175,83
175,78
21. Melani Adamić Golić CRO 84.81
  SM-54kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Taehun Kim
Armin Hadipour Seighalani
Jack Wooley
Cesar Rodriguez
Ramnarong Sawekwiharee
Mourad Laachraoui
Moaz Nabil
Moustapha Kama
Gashim Magomedov
Stanislav Denisov
KOR
IRI
IRL
MEX
THA
BEL
EGY
SEN
AZE
RUS
235,60
213,00
192,68
178,37
150,71
143,11
127,60
102,92
86,85
83,28
72. Marko Maljković CRO 25.44
  SM-58kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Carlos Navarro
Tae-hun Kim
Farzan Ashourzadeh Fallah
Jesus Tortosa Cabrera
Rui Braganca
Tawin Hanprab
Mikhail Artamonov
Shuai Zhao
Salaheddine Bensaleh
Safwan Khalil
MEX
KOR
IRI
ESP
POR
THA
RUS
CHN
BEL
AUS
358,54
329,78
304,88
221,83
209,64
206,60
204,51
201,43
177,40
177,23
69. Marko Maljković CRO 33.68
  SM-63kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Jaouad Achab
Shuai Zhao
Lovre Brečić
Mahammad Mammadov
Deni Andrun Razić

Bolat Izutdinov
Lucas Guzman
Mirhashem Hosseini
Ouahid Briki
Seok-Bae Kim
BEL
CHN
CRO
AZE
CRO
RUS
ARG
IRI
TUN
KOR
278,88
174,31
162,56
146,49
123,66
116,13
113,73
112,00
102,21
101,58
134 Filip Jureta CRO 13.64
  SM-68kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Dae-Hoon Lee
Alexey Denisenko
Ahmad Abughaush
Aykhan Taghizade
Saul Gutierrez
Servet Tazegul
Yu Jen Huang
Peter Longobardi
Jaouad Achab
Konstantin Minin
KOR
RUS
JOR
AZE
MEX
TUR
TPE
GBR
BEL
RUS
499,15
335,60
323,80
203,15
192,07
169,48
165,36
164,16
148,33
142,83
47. Filip Grgić CRO 54.82
  SM-74kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Maksim Khramtcov
Nikita Rafalovich
Seif Eissa
Toni Kanaet
Masoud Hajizavareh
Jaysen Ishida
Hun Kim
Damir Fejzić
Thomas Rahimi
Julio Ferreira
RUS
UZB
EGY
CRO
IRI
USA
KOR
SRB
USA
POR
247,15
215,02
178,48
177,38
144,28
126,88
124,58
121,24
119,56
117,58
39. Marko Mutak CRO 37.05
  SM-80kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Milad Beigi Harchegani
Cheick Sallah Cisse
Aaron Cook
Antun Kotkov
Lutalo Muhammad
Yunus Sari
Damon Sansum
Mahdi Khodabakhshi
Moises Hernandez
Albert Gaun
AZE
CIV
MDA
RUS
GBR
TUR
GBR
IRI
DOM
RUS
472,36
442,14
303,52
237,65
215,86
204,40
198,69
193,58
187,02
175,77
19. Luka Horvat CRO 126.51
  SM-87kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Vladislav Larin
Alexander Bachmann
Yassine Trabelsi
Kyo-don In
Daniel Ros Gomez
Jasur Baykuziyev
Ivan Trajković
Jordan Stewart
Bryan Salazar
Radik Isaev
RUS
GER
TUN
KOR
ESP
UZB
SLO
CAN
MEX
AZE
249,20
235,93
186,32
135,34
129,79
125,34
125,19
117,37
103,85
97,66
30. Dinko Šegedin CRO 52.64
  SM+87kg    
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Abdoul Issoufou
Radik Isaev
Sajjad Mardani
Dmitiy Shokin
Mahama Cho
Roman Kuznetsov
Anthony Obame
Vedran Golec
Stephen Lambdin
Dongmin Cha
NIG
AZE
IRI
UZB
GBR
RUS
GAB
KOR
USA
CRO
379,50
340,04
339,45
290,77
276,63
251,32
222,73
213,59
208,39
176,72
138 Ivan Radoš CRO 8.02

 

 

 

naši juniorski prvaci svijeta

2014/1. Matea Jelić, Div Knin, JF-63kg
2014/1. Ivana Babić, Marjan, JF-55kg

naši kadetski prvaci svijeta

2014/1. Kristina Čerina, Marjan, CF-59kg

naši para-taekwondo prvaci svijeta

2015/1. Ivan Mikulić, ST Kwan, MK44+75kg
2014/1. Luka Baković, Galeb, Open M-75kg

deaf-taekwondo prvakinje svijeta

2016/1. Matea Kolovrat, Imotski, SF-57kg
2016/1. Sara Rajčević, Fox, SF-67kg

HOO: norme za kategorizaciju sportaša
1. 1. 2016.

Skupština HOO-a je u prosincu 2015. usvojila Pravilnik o kategorizaciji sportaša, koji se primjenjuje od 1. siječnja 2016. Za taekwondo (WTF borbe i forme) norme su slijedeće:

1. KATEGORIJA

Seniori

• 1.-8. mjesto na OI, SP borbe
• 1.-3. mjesto na EP borbe
• 1.-3. mjesto na SP forme
• 1. mjesto na EP forme

2. KATEGORIJA

Seniori

• 9.-16. mjesto na OI , SP borbe
• 5.-8. mjesto na EP borbe
• 1.-3. mjesto na SK (ukupno)
• 1. mjesto na jednom natjecanju SK
• 4.-6. mjesto na SP forme
• 2.-3. mjesto na EP forme
• 1.-10. na godišnjoj svjetskoj rang listi

Juniori

• 1. mjesto na SP

3. KATEGORIJA

Seniori

• 1.-8. mjesto na OI, SP borbe
• 1.-3. mjesto na EP borbe
• 1.-3. mjesto na SP forme
• 1. mjesto na EP forme

Juniori

• 2.-8. mjesto na SP
• 1.-3. mjesto na EP

Kadeti

• 1. mjesto na SP

4. KATEGORIJA

Seniori

• sudjelovanje na EP borbe
• 9.-16. mjesto na SK (ukupni poredak)
• 4.-8. na jednom natjecanju SK
• sudjelovanje na SP, EP forme
• 4.-8. mjesto na EK (ukupni poredak)
• 1.-2. na jednom natjecanju EK
• 5.-8. na međunarodnom A natjecanju
• 5.-8. na Univerzijadi
• 3.-4. na nacionalnom prvenstvu
• 2.-3. na nacionalnom prvenstvu forme

Juniori

• 9.-16. mjesto na SP
• 5.-8. mjesto na EP
• 1.-6. mjesto na Olimpijske igre mladi
• 1.–2. mjesto na EJOF-u

Kadeti

• 2.-3. mjesto na SP
• 1. mjesto na EP

5. KATEGORIJA

Juniori

• sudjelovanje na SP
• 9.-16. mjesto na EP
• 1.-3. na nacionalnom prvenstvu

6. KATEGORIJA

Kadeti

• sudjelovanje na EP
• 1.-3. na nacionalnom prvenstvu

HOO: kategorizirani turniri za 2017.
1. 2. 2017.

Na prijedlog Hrvatskog taekwondo saveza, Vijeće Hrvatskog olimpijskog odbora je 27. siječnja usvojilo odluku o utvrđivanju međunarodnih natjecanja za kategoriziranje sportaša u 2017.:

• German Open (WTF G1) • 21.-22. siječnja
• Lotto Dutch Open (WTF G1) • 11.-12. ožujka
• President Cup - Europe (G2) • 27.-30. travnja
• Austrian Open (WTF G1) • 3.-4. lipnja
• Serbia Open (WTF G1) • 14.-15. listopada
• Croatia Open (WTF G1) • 11.-12. studenoga

brze poveznice

KLIKNI ZA IZVJEŠĆA
preuzimanja

how to score in taekwondo

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt