TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

Grand Prix Final 2017 * WTF G-8

Abidjan, Obala Bjelokosti, 2./3. 12. 2017.

prijave po kategorijama (potvrđeno/ždrijeb)

  SF-49kg (16/15)
SF-57kg (15/16)
SF-67kg (15/13)
SF+67kg (15/14)
  SM-58kg (16/16)
SM-68kg (16/16)
SM-80kg (16/16)
SM+80kg (16/16)
 
  61 / 58 125 / 122 64 / 64  

G-8 bodovi za ranking:
1.=80; 2.=48; 3.=28.8; 4.=17.28; 5.=12.10; 9.=8.47 bodova
novčane nagrade:
1.=6.000 USD; 2.=3.000 USD; 3.=1.000 USD

raspored natjecanja

poredak

subota,
2. 12.
SF-49kg
SF+67kg
SM-58kg
SM-80kg
Kristina Tomić
Iva Radoš
--
Toni Kanaet
Osvit
Metalac
--
Marjan
WT/15.
WT/8.
--
WT/15.
5.
9.
--
9.
nedjelja,
3. 12.
SF-57kg
SF-67kg
SM-68kg
SM+80kg
Nikita Glasnović
Matea Jelić
Lovre Brečić
Vedran Golec
??
Marjan
Marjan
Jastreb
WT/4.
WT/14.
WT/11.
WT/14.
9.
5.
5.
9.

treneri: Toni Tomas (Marjan), Dejan Mesarov (Osvit)

internet streaming (samo polufinala i finala)
subota,
2. 12.
17:00-21:20 SF-49, SF+67, SM-58, SM-80
Awarding Ceremony
YouTube
nedjelja,
3. 12.
17:00-21:20 SF-57, SF-67, SM-68, SM+80
Awarding Ceremony
YouTube

zastupljenost zemalja (po prihvaćenim pozivnicama)

abecednim redom

po broju sudionika

Australia 1 (0f+1m)
Azerbaijan 5 (1f+4m)
Belgium 4 (1f+3m)
Brazil 2 (2f+0m)
Canada 2 (1f+1m)
China 3 (2f+1m)
Chinese Taipei 1 (0f+1m)
Colombia 1 (1f+0m)
Costa Rica 1 (1f+0m)
Cote D'ivoire 8 (4f+4m)
Croatia 6 (3f+3m)
Cyprus 1 (1f+0m)
Egypt 2 (1f+1m)
France 2 (1f+1m)
Gabon 1 (0f+1m)
Germany 5 (3f+2m)
Great Britain 7 (3f+4m)
Iran 4 (0f+4m)
Ireland 1 (0f+1m)
Italy 1 (1f+0m)
Jordan 1 (0f+1m)
Korea 11 (6f+5m)
Latvia 1 (1f+0m)
Mexico 5 (1f+4m)
Moldova 2 (0f+2m)
Niger 1 (0f+1m)
Norway 1 (0f+1m)
Panama 1 (1f+0m)
Poland 3 (3f+0m)
Portugal 1 (0f+1m)
Russia 10 (5f+5m)
Serbia 3 (3f+0m)
Slovenia 1 (0f+1m)
Spain 5 (1f+4m)
Sweden 1 (1f+0m)
Thailand 3 (1f+2m)
Tunisia 2 (0f+2m)
Turkey 5 (5f+0m)
Ukraine 1 (1f+0m)
USA 4 (3f+1m)
Uzbekistan 3 (1f+2m)
Vietnam 1 (1f+0m)

11 Korea (6f+5m)
10 Russia (5f+5m)
8 Cote D'ivoire (4f+4m)
7 Great Britain (3f+4m)
Croatia (4f+3m)
5 Azerbaijan (1f+4m)
Germany (3f+2m)
Mexico (1f+4m)
Spain (1f+4m)
Turkey (5f+0m)
4 Belgium (1f+3m)
Iran (0f+4m)
USA (3f+1m)
3 China (2f+1m)
Poland (3f+0m)
Serbia (3f+0m)
Thailand (1f+2m)
Uzbekistan (1f+2m)
2 Brazil (2f+0m)
Canada (1f+1m)
Egypt (1f+1m)
France (1f+1m)
Moldova (0f+2m)
Tunisia (0f+2m)
1 Australia (0f+1m)
Chinese Taipei (0f+1m)
Colombia (1f+0m)
Costa Rica (1f+0m)
Cyprus (1f+0m)
Gabon (0f+1m)
Ireland (0f+1m)
Italy (1f+0m)
Jordan (0f+1m)
Latvia (1f+0m)
Niger (0f+1m)
Norway (0f+1m)
Panama (1f+0m)
Portugal (0f+1m)
Slovenia (0f+1m)
Sweden (1f+0m)
Ukraine (1f+0m)
Vietnam (1f+0m)
pojedinačni poredak
 
SF-49kg (15)

1. Panipak Wongpattanakit, THA
2. So-hui Kim, KOR
3. Thi Kim Tuyen Truo, VIE
   4. Rukiye Yildirim,TUR
   5. Jae-young SIM, KOR
   5. Kristina Tomić, CRO
   5. Vanja Stanković, SRB
   5. Nour Abdelsalam, EGY

SM-58kg (16)

1. Tae-hun Kim, KOR
2. Farzan Ashourzadeh Fallah, IRI
3. Jesus Tortosa Cabrera, ESP
   4. Mikhail Artamonov, RUS
   5. Tawin Hanprab, THA
   5. Safwan Khalil, AUS
   5. Salaheddine Bensaleh, BEL
   5. Stepan Dimitrov, MDA
  SF-57kg (16)
1. Jade Jones, GBR
2. Marta Calvo Gomez, ESP
3. Tatiana Kudashova, RUS
   4. Ekaterina Kim, RUS
   5. Raheleh Asemani, BEL
   5. Ah-Reum Lee, KOR
   5. Carolena Carstens, PAN
   5. Hatice Kubra Ilgun, TUR
SM-68kg (16)
1. Dae-hoon Lee, KOR
2. Alexey Denisenko, RUS
3. Yu-Jen Huang, TPE
   4. Jaouad Achab, BEL
   5. Abolfazl Yaghoubijouybari, IRI
   5. Peter Longobardi, GBR
   5. Seok-bae Kim, KOR
   5. Lovre Brečić, CRO
  SF-67kg (13)
1. Yunfei Guo, CHN
2. Hyeri Oh, KOR
3. Ruth Gbagbi, CIV
   4. Paige McPherson, USA
   5. Nur Tatar, TUR
   5. Matea Jelić, CRO
   5. Lauren Williams, GBR
   5. Elin Johansson, SWE
SM-80kg (16)
1. Cheick Sallah Cisse, CIV
2. Maksim Khramtcov, RUS
3. Nikita Rafalovich, UZB
   4. Yassine Trabelsi,TUN
   5. Anton Kotkov, RUS
   5. Seif Eissa, EGY
   5. Tahir Guelec, GER
   5. Richard A. Ordemann, NOR
  SF+67kg (14)
1. Bianca Walkden, GBR
2. Da-bin Lee, KOR
3. Shuyin Zheng, CHN
   4. Milica Mandić, SRB
   5. Saebom An, KOR
   5. Jackie Galloway, USA
   5. Karina Zhdanova, RUS
   5. Briseida Acosta, MEX
 
SM+80kg (16)
1. Vladislav Larin, RUS
2. Kyo-don In, KOR
3. Abdoul Issoufou, NIG
   4. Sajjad Mardani, IRI
   5. Mahama Cho, GBR
   5. Radik Isaev, AZE
   5. Anthony Obame, GAB
   5. Dmitriy Shokin, UZB
 
službena uspješnost zemalja -ukupno- po medaljama
1. Korea (2+4+0)
2. Great Britain (2+0+0)
3. Russia (1+2+1)
4. Cote d'Ivoire (1+0+1)
4. China (1+0+1)
6. Thailand (1+0+0)
7. Spain (0+1+1)
8. Iran (0+1+0)
9. Vietnam (0+0+1)
9. Uzbekistan (0+0+1)
9. Chinese Taipei (0+0+1)
9. Niger (0+0+1)
uspješnost kontinentalnih unija
Azija • 13 medalja (4+5+4) - sedam zemalja
Europa • 8 medalja (3+3+2) - tri zemlje
Afrika • 3 medalje (1+0+2) - dvije zemlje
s naše strane ždrijeba
   

Kristina Tomić, Osvit, SF-49kg (15) *  5.

Kristina Tomić -1- Kyriaki Kouttouki, CYP 15:4
Kristina Tomić -2-So-hui Kim, KOR 14:20
So-hui Kim, KOR -PF- Thi Kim Tuyen Truo, VIE 17:15
So-hui Kim, KOR -F- Panipak Wongpattanakit, THA 11:25
za broncu:
Thi Kim Tuyen Truo,VIE  - Rukiye Yildirim, TUR 27:17

   

Nikita Glasnović, SF-57kg (16) *  9.

Nikita Glasnović -1- Ekaterina Kim, RUS 7:8
Ekaterina Kim, RUS -2- Carolena Carstens, PAN 14:7
Ekaterina Kim, RUS -PF- Marta Calvo Gomez, ESP 9:10 gp
Marta Calvo Gomez, ESP -F- Jade Jones, GBR 7:26
za broncu:
Ekaterina Kim, RUS - Tatiana Kudashova, RUS 9:11 gp

   

Matea Jelić, Marjan, SF-67kg (13) *  5.

Matea Jelić -1- Daniela Rotolo, ITA
Matea Jelić -2- Hyeri Oh, KOR 5:8
Hyeri Oh, KOR -PF- Paige McPherson, USA 20:15
Hyeri Oh, KOR -F- Yunfei Guo, CHN 9:31
za broncu:
Paige McPherson, USA - Ruth Gbagbi, CIV 9:14

   

Iva Radoš, Metalac, SF+67kg (14) *  9.

Iva Radoš -1- Da-bin Lee, KOR 13:16
Da-bin Lee, KOR -2- Jackie Galloway, USA 16:2
Da-bin Lee, KOR -PF- Shuyin Zheng, CHN 8:7
Da-bin Lee, KOR -F- Bianca Walkden, GBR 9:16
za broncu:
Shuyin Zheng, CHN - Milica Mandić, SRB 16:11

   

Lovre Brečić, Marjan, SM-68kg (16) *  5.

Lovre Brečić -1- Aykhan Taghizade, AZE
Lovre Brečić -2- Jaouad Achab, BEL 9:18
Jaouad Achab, BEL -PF- Alexey Denisenko, RUS 13:16
Alexey Denisenko, RUS -F- Dae-hoon Lee, KOR 13:14
za broncu:
Jaouad Achab, BEL - Yu-Jen Huang, TPE 8:21

   

Toni Kanaet, Marjan, SM-80kg (16) *  9.

Toni Kanaet -1- Nikita Rafalovich, UZB 14:15
Nikita Rafalovich, UZB -2- Tahir Guelec, GER 17:3
Nikita Rafalovich, UZB -PF- Cheick Sallah Cisse, CIV 11:18
Cheick Sallah Cisse, CIV -F- Maksim Khramtcov, RUS 33:28
za broncu:
Nikita Rafalovich, UZB - Yassine Trabelsi, TUN 15:13

   

Vedran Golec, Jastreb, SM+80kg (16) *  9.

Vedran Golec -1- Dmitriy Shokin, UZB
Dmitriy Shokin, UZB -2- Sajjad Mardani, IRI 7:9
Sajjad Mardani, IRI -PF- Kyo-don In, KOR 7:12
Kyo-don In, KOR -F- Vladislav Larin, RUS 0:2 gp
za broncu:
Sajjad Mardani, IRI - Abdoul Issoufou, NIG 5:11

sve borbe pobjednika
   

Panipak Wongpattanakit, Thailand, SF-49kg (15)
Panipak Wongpattanakit -1- slobodna
Panipak Wongpattanakit -2- Jae-young SIM, KOR 8:6
 Panipak Wongpattanakit -PF- Rukiye Yildirim, TUR 18:15
Panipak Wongpattanakit -F- So-hui Kim, KOR 25:11

   

Jade Jones, Great Britain, SF-57kg (16)
Jade Jones -1- B. Diomande, CIV 29:9
Jade Jones -2- Raheleh Asemani, BEL 13:10
Jade Jones -PF- Tatiana Kudashova, RUS 18:14
Jade Jones -F- Marta Calvo Gomez, ESP 26:7

    Yunfei Guo, China, SF-67kg (13)
Yunfei Guo -1- Polina Khan, RUS 8:3
Yunfei Guo -2- Nur Tatar, TUR 5:3
Yunfei Guo -PF- Ruth Gbagbi, CIV 8:8 sup
Yunfei Guo -F- Hyeri Oh, KOR 31:9
    Bianca Walkden, Great Britain, SF+67kg (14)
Bianca Walkden -1- slobodna
Bianca Walkden -2- Saebom An, KOR 18:2
Bianca Walkden -PF- Milica Mandić, SRB 7:6
Bianca Walkden -F- Da-bin Lee, KOR 16:9
    Tae-hun Kim, Korea, SM-58kg (16)
Tae-hun Kim -1- A. F. Kobenan, CIV 25:6
Tae-hun Kim -2- Tawin Hanprab, THA 45:27
Tae-hun Kim -PF- Jesus Tortosa Cabrera, ESP 10:5
Tae-hun Kim -F- Farzan Ashourzadeh Fallah, IRI 14:2
    Dae-hoon Lee, Korea, SM-68kg (16)
Dae-hoon Lee -1- P. Logbo, CIV 38:17
Dae-hoon Lee -2- Abolfazl Yaghoubijouybari, IRI 25:4
Dae-hoon Lee -PF- Yu-Jen Huang, TPE 24:7
Dae-hoon Lee -F- Alexey Denisenko, RUS 14:13
    Cheick Sallah Cisse, Cote d'Ivoire, SM-80kg (16)
Cheick Sallah Cisse -1- Julio Ferreira, POR 10:3
Cheick Sallah Cisse -2- Anton Kotkov, RUS 8:6
Cheick Sallah Cisse -PF- Nikita Rafalovich, UZB 18:11
Cheick Sallah Cisse -F- Maksim Khramtcov, RUS 33:28
    Vladislav Larin,  Russia, SM+80kg (16)
Vladislav Larin -1- Daniel Ros Gomez, ESP 19:2
Vladislav Larin -2- Mahama Cho, GBR 22:12
Vladislav Larin -PF- Abdoul Issoufou, NIG 9:8
Vladislav Larin -F- Kyo-don In, KOR 2:0

NAREDNI TURNIR GP SERIJE:


World Taekwondo Grand-Prix Rome 2018
 

ostale vijesti za prosinac 2017

 
Grand Prix Serija

2013

2014

2015

2016

>2017 2018 2019 2020
Grand Prix Serija 2017




Grand Prix Final Abidjan 2017
sudionici (prihvaćene pozivnice,
temeljem službenog rankinga za studeni)
SF-49kg (15)
1. Panipak WONGPATTANAKIT, Thailand *  1.
2. So-hui KIM, Korea *  2.
3. Tijana BOGDANOVIC, Serbia * 9.
4. Rukiye YILDIRIM, Turkey *  4.
7. Iris TANG SING, Brazil * 9.
9. Iryna ROMOLDANOVA, Ukraine * 9.
10. Kyriaki KOUTTOUKI, Cyprus * 9.
11. Yasmina AZIEZ, France * 9.
12. Jae-young SIM, Korea *  5.
14. Patimat ABAKAROVA, Azerbaijan
15. Kristina TOMIC, Croatia *  5.
16. Vanja STANKOVIC, Serbia *  5.
20. Nour ABDELSALAM, Egypt *  5.
21. Svetlana IGUMENOVA, Russia * 9.
23. Thi Kim Tuyen TRUONG, Vietnam *  3.
HOST: B.F. Coulibaly, Cote d'Ivoire * 9.
SF-57kg (16)
1. Jade JONES, Great Britain *  1.
2. Ah-Reum LEE, Korea *  5.
4.Nikita GLASNOVIC, Croatia * 9.
5. Hatice Kubra ILGUN, Turkey *  5.
7. Tatiana KUDASHOVA, Russia *  3.
8. Zeliha AGRIS, Turkey * 9.
9. Skylar PARK, Canada * 9.
11. Raheleh ASEMANI, Belgium *  5.
12. Anna-Lena FROEMMING, Germany * 9.
14. Marta CALVO GOMEZ, Spain *  2.
16. Carolena CARSTENS, Panama *  5.
17. Madeline FOLGMANN, Germany * 9.
20. Inese TARVIDA, Latvia * 9.
21. Ekaterina KIM, Russia *  4.
24. Patrycja ADAMKIEWICZ, Poland * 9.
HOST: B. Diomande, Cote d'Ivoire * 9.
SF-67kg (13)
1. Hyeri OH, Korea * 2.
2. Nur TATAR, Turkey *  5.
3. Ruth GBAGBI, Cote D'ivoire *  3.
4. Elin JOHANSSON, Sweden *  5.
7. Paige MC PHERSON, USA *  4.
9. Lauren WILLIAMS, Great Britain *  5.
11. Yunfei GUO, China *  1.
14. Matea JELIC, Croatia *  5.
15. Rabia GULEC, Germany
20. Daniela ROTOLO, Italy * 9.
21. Katherine DUMAR, Colombia
23. Polina KHAN, Russia * 9.
25. Anika GODEL-CHELMECKA, Poland * 9.
26. Nigora TURSUNKULOVA, Uzbekistan * 9.
27. Katherine ALVARADO, Costa Rica * 9.
HOST: -o-
SF+67kg (14)
1. Bianca WALKDEN, Great Britain *  1.
2. Shuyin ZHENG, China *  3.
3. Jackie GALLOWAY, USA *  5.
5. Milica MANDIC, Serbia *  4.
7. Briseida ACOSTA, Mexico *  5.
8. Iva RADOS, Croatia * 9.
9. Nafia KUS, Turkey * 9.
10. Aleksandra KOWALCZUK, Poland * 9.
12. Saebom AN, Korea *  5.
18. Karina ZHDANOVA, Russia *  5.
19. Da-bin LEE, Korea *  2.
21. Raphaella GALACHO, Brazil * 9.
22. Mamina KONE, Cote D'ivoire * 9.
25. Madelynn GORMAN-SHORE, USA * 9.
HOST: -o-
SM-58kg (16)
1. Tae-hun KIM, Korea *  1.
2. Carlos NAVARRO, Mexico * 9.
3. Farzan ASHOURZADEH FALLAH, Iran *  2.
4. Jesus TORTOSA CABRERA, Spain *  3.
5. Cesar RODRIGUEZ, Mexico * 9.
6. Armin HADIPOUR SEIGHALANI, Iran * 9.
7. Mikhail ARTAMONOV, Russia *  4.
8. Mourad LAACHRAOUI, Belgium * 9.
9. Tawin HANPRAB, Thailand *  5.
10. Ramnarong SAWEKWIHAREE, Thailand * 9.
11. Safwan KHALIL, Australia *  5.
12. Salaheddine BENSALEH, Belgium *  5.
13. Jack WOOLLEY, Ireland * 9.
16. Max CATER, Great Britain * 9.
17. Stepan DIMITROV, Moldova *  5.
HOST: A. F. Kobenan, Cote d'Ivoire * 9.
SM-68kg (16)
1. Dae-hoon LEE, Korea *  1.
2. Jaouad ACHAB, Belgium *  4.
3. Alexey DENISENKO, Russia *  2.
4. Ahmad ABUGHAUSH, Jordan * 9.
5. Saul GUTIERREZ, Mexico * 9.
6. Joel GONZALEZ BONILLA, Spain * 9.
7. Aykhan TAGHIZADE, Azerbaijan * 9.
8. Abolfazl YAGHOUBIJOUYBARI, Iran *  5.
10. Shuai ZHAO, China * 9.
11. Lovre BRECIC, Croatia *  5.
12. Peter LONGOBARDI, Great Britain *  5.
13. Seok-bae KIM, Korea *  5.
14. Yu-Jen HUANG, Chinese Taipei *  3.
15. Mahammad MAMMADOV, Azerbaijan * 9.
16. Javier PEREZ POLO, Spain * 9.
HOST: P. Logbo, Cote d'Ivoire * 9.
SM-80kg (16)
1. Milad BEIGI HARCHEGANI, Azerbaijan * 9.
2. Cheick Sallah CISSE, Cote D'ivoire *  1.
3. Aaron COOK, Moldova * 9.
4. Maksim KHRAMTCOV, Russia *  2.
5. Seif EISSA, Egypt *  5.
6. Nikita RAFALOVICH, Uzbekistan *  3.
8. Anton KOTKOV, Russia *  5.
11. Damon SANSUM, Great Britain * 9.
12. Yassine TRABELSI, Tunisia *  4.
14. Hun KIM, Korea * 9.
15. Toni KANAET, Croatia * 9.
16. Rene LIZARRAGA, Mexico * 9.
17. Oussama OUESLATI, Tunisia * 9.
18. Tahir GUELEC, Germany *  5.
20. Julio FERREIRA, Portugal * 9.
21. Richard Andre ORDEMANN, Norway *  5.
HOST: -o-
SM+80kg (16)
1. Radik ISAEV, Azerbaijan *  5.
2. Abdoul ISSOUFOU, Niger *  3.
3. Vladislav LARIN, Russia *  1.
4. Sajjad MARDANI, Iran *  4.
5. Dmitriy SHOKIN, Uzbekistan *  5.
6. Mahama CHO, Great Britain *  5.
7. Alexander BACHMANN, Germany * 9.
8. Kyo-don IN, Korea *  2.
10. Ivan TRAJKOVIC, Slovenia * 9.
11. Anthony OBAME, Gabon *  5.
13. Stephen LAMBDIN, USA * 9.
14. Vedran GOLEC, Croatia * 9.
16. M'bar N'DIAYE, France * 9.
18. Daniel ROS GOMEZ, Spain * 9.
22. Marc Andre BERGERON, Canada * 9.
HOST: F. Zokou, Cote d'Ivoire * 9.
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt