TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

1. Europske igre - 1st European Games

taekwondo turnir: 16.-19. 6. 2015.

pozvano po 16 najboljih Europljana iz olimpijskog rankinga za travanj

  SF-49kg (16)
SF-57kg (16)
SF-67kg (16)
SF+67kg (16)
  SM-58kg (16)
SM-68kg (16)
SM-80kg (16)
SM+80kg (16)
 
  64 128 64  

G-4 bodovi za ranking: 1.=40; 2.=24; 3.=14.4; 5.=8.64; 9.=6.05

 

hrvatska taekwondo reprezentacija

  SF-49kg * Lucija Zaninović, Marjan (WTF/1.)
  SF-57kg * Ana Zaninović, Marjan (WTF/6.)
  SF-67kg * Marina Sumić, Metalac (WTF/10.)
  SF+67kg * Iva Radoš, Metalac ( WTF/10.)

  SM-68kg * Filip Grgić, Metalac (WTF/22.)
  SM+80kg * Vedran Golec, Jastreb (WTF/18.)

 Treneri: Toni Tomas (Marjan), Veljko Laura (Marjan)

 

pojedinačni taekwondo poredak

SF-49kg (16)
1. Charlie Maddock (GBR)
2. Tijana Bogdanović (SRB)
3. Patimat Abakarova (AZE)
3. Lucija Zaninović (CRO)
    5. Ivett Gonda (HUN)
    5. Erica Nicoli (ITA)
    7. Indra Craen (BEL)
    7. Iryna Romoldanova (UKR)
SF-57kg (16)
1. Jade Jones (GBR)
2. Ana Zaninović (CRO)
3. Eva Calvo Gomez (ESP)
3. Nikita Glasnovic (SWE)
    5. Dragana Gladović (SRB)
    5. Edina Kotsis (HUN)
    7. Ekaterina Kim (RUS)
    7. Despina Pilavaki (CYP)
SF-67kg (16)
1. Anastasiia Baryshnikova (RUS)
2. Farida Azizova (AZE)
3. Elin Johansson (SWE)
3. Nur Tatar (TUR)
    5. Haby Niare (FRA)
    5. Tetiana Tetereviatnykova (UKR)
    7. Aleksandra Krzemieniecka (POL)
    7. Joyce van Baaren (NED)
SF+67kg (16)
1. Gwladys Epangue (FRA)
2. Milica Mandić (SRB)
3. Iva Radoš (CRO)
3. Olga Ivanova (RUS)
    5. Maryna Konieva (UKR)
    5. Rosanna Simon Alamo (ESP)
    7. Anđela Popović (MNE)
    7. Nuša Rajher (SLO)
SM-58kg (16)
1. Rui Braganca (POR)
2. Jesus Tortosa Cabrera (ESP)
3. Si Mohamed Ketbi (BEL)
3. Levent Tuncat (GER)
    5. Miloš Gladović (SRB)
    5. Mahammad Mammadov (AZE)
    7. Illia Kokshyntsau (BLR)
    7. Gorkem Sezer (TUR)
SM-68kg (16)
1. Aykhan Taghizade (AZE)
2. Karol Robak (POL)
3. Alexey Denisenko (RUS)
3. Joel Gonzalez Bonilla (ESP)
    5. Vladislav Arventii (MDA)
    5. Servet Tazegul (TUR)
    7. Jure Pantar (SLO)
    7. Mario Silva (POR)
SM-80kg (16)
1. Milad Beigi Harchedani (AZE)
2. Albert Gaun (RUS)
3. Julio Gerreira (POR)
3. Lutalo Muhammad (GBR)
    5. Roberto Botta (ITA)
    5. Richard Ordemann (NOR)
    7. Damir Fejzić (SRB)
    7. Arman Yeremyan (ARM)
SM+80kg (15)
1. Radik Isaev (AZE)
2. Vladislav Larin (RUS)
3. Vedran Golec (CRO)
3. Daniel Ros Gomez (ESP)
    5. Ivan Trajković (SLO)
    5. Jeroen Wanrooij (NED)
    7. Claudiu Roseanu (ROU)
    7. (--)
 

   

s naše strane ždrijeba

   

Lucija Zaninović, Marjan, SF-49kg (16)
Lucija Zaninović
- Terezija Pavkova (SVK) 14:2
Lucija Zaninović - Tijana Bogdanović (SRB) 1:2
Tijana Bogdanović (SRB) - Patimat Abakarova (AZE) 7:6 gp
Tijana Bogdanović (SRB) -f- Charlie Maddock (GBR) 9:10 gp

repasaž: Lucija Zaninović - Indra Craen (BEL) 7:3
za broncu: Lucija Zaninović - Ivett Gonda (HUN) 9:1

plasman: 3. mjesto ( boda za ranking)

   

Ana Zaninović, Marjan, SF-57kg (16)
Ana Zaninović - Ekaterina Kim (RUS) 9:3
Ana Zaninović
- Dragana Gladović (SRB) 14:1
Ana Zaninović
- Eva Calvo Gomez (ESP) 7:5
Ana Zaninović -finale- Jade Jones (GBR) 9:12

plasman: 2. mjesto (24 boda za olimpijski ranking)

   

Marina Sumić, Metalac, SF-67kg (16)
Marina Sumić - Aleksandra Krzemieniecka (POL) 1:3
Krzemieniecka (POL) - Anastasiia Baryshnikova (RUS) 3:11
Anastasiia Baryshnikova (RUS) - Haby Niare (FRA) 11:3
Anastasiia Baryshnikova (RUS)
-f- Farida Azizova (AZE) 6:5

plasman: 11. mjesto (? bodova za ranking)

   

Iva Radoš, Metalac, SF+67kg (16)
Iva Radoš
- Casandra Ikonen (SWE) 15:3
Iva Radoš
- Reshmie Oogink (NED) 7:3
Iva Radoš - Gwladys Epangue (FRA) 6:13
Gwladys Epangue (FRA) -finale- Milica Mandić (SRB) 9:8

repasaž: Rosana Simon (ESP) - Anđela Popović (MNE) 6:1
za broncu: Iva Radoš - Rosana Simon (ESP) 12:4

plasman: 3. mjesto (14,4 boda za ranking)

   

Filip Grgić, Metalac, SM-68kg (16)
Filip Grgić - Martin Stamper (GBR) 13:18
Martin Stamper (GBR) - Alexey Denisenko (RUS) 6:18
Alexey Denisenko (RUS) - Aykhan Taghizade (AZE) 5:7
Aykhan Taghizade (AZE) -finale- Karol Robak (POL) 10:9 gp

plasman: 11. mjesto (? bodova za ranking)

   

Vedran Golec, Jastreb, SM+80kg (15)
Vedran Golec
- Omar El Yazidi (FRA) 10:7
Vedran Golec
- Konstantinos Gkoltsios (GRE) 15:11
Vedran Golec - Vladislav Larin (RUS) 0:8
Vladislav Larin (RUS) -finale- Radik Isaev (AZE) 3:4

repasaž: Jeroen Wanrooij (NED) - slobodan
za broncu: Vedran Golec - Jeroen Wanrooij (NED) 7:5

plasman: 3. mjesto (14,4 boda za ranking)

 

pitanje elementarne pristojnosti

  Olimpijske rang liste odredile su koji će taekwondaši putovati na Europske igre i o tom se nije moglo raspravljati, a domaći "ljudski faktor" odredio je stručnjake koji će im čuvati leđa. Mudre su glave zaključile kako je za državni tim najbolje da dvije sportašice Marjana uz sebe imaju dva trenera iz Marjana, pa nikad nećemo saznati bi li troje boraca Metalca imalo iole bolji učinak da je u pratnji bio jedan njihov trener. Čak i ako ne bi, ta je ravnoteža pitanje elementarne pristojnosti, koja nam očito fali uvijek i svuda.

vijesti za lipanj 2015

 
višesportske igre

olimpijske

> europske

oi mladih ei mladih
univerzijade eusa
mediteranske mediteran/plaža
si na plaži ei na plaži
hrvatske si veterani
vojne borilačke
europske igre
Europske igre Baku 2015

hrvatske taekwondo medalje

2. Ana Zaninović, Marjan, SF-57kg

3. Lucija Zaninović, Marjan, SF-49kg

3. Iva Radoš, Metalac, SF+67kg

3. Vedran Golec, Jastreb, SM+80kg

ostale hrvatske medalje

1. Maša Martinović (Čakovec) karate/kumite F+68

2. Jelena Kovačević (Rijeka) karate/kumite F-55

2. Nikola Obrovac (Zagreb) plivanje/50m prsno

2. Petar Gorša (Vir) streljaštvo/trostav 50m

3. Josip Bepo Filipi (Dugi Otok) boks -91kg

3. Dominik Etlinger (Zagreb) hrvanje/GR 71kg

3. Ana Lenard (Zagreb) karate/kumite F-61kg

ekipni taekwondo poredak - ukupno
  6. Srbija (0+2+0)
1. Azerbajdžan (3+1+1)
2. V. Britanija (2+0+1)
3. Rusija (1+2+2)
4. Portugal (1+0+1)
5. Francuska (1+0+0)
7. Hrvatska (0+1+3)
7. Španjolska (0+1+3)
9. Poljska (0+1+0)
10. Švedska (0+0+2)
11. Belgija (0+0+1)
  11. Njemačka (0+0+1)
11. Turska (0+0+1)
seniorke seniori
1. V. Britanija (2+0+0)
2. Rusija (1+0+1)
3. Francuska (1+0+0)
4. Srbija (0+2+0)
5. Hrvatska (0+1+2)
6. Azerbajdžan (0+1+1)
7. Švedska (0+0+2)
8. Turska (0+0+1)
8. Španjolska (0+0+1)
1. Azerbajdžan (3+0+0)
2. Portugal (1+0+1)
3. Rusija (0+2+1)
4. Španjolska (0+1+2)
5. Poljska (0+1+0)
6. Belgija (0+0+1)
6. Hrvatska (0+0+1)
6. Njemačka (0+0+1)
6. V. Britanija (0+0+1)

sveukupan ekipni poredak
1. Russian Federation 164 (79+40+45)
2. Azerbaijan 56 (21+15+20)
3. Great Britain 47 (18+10+19)
4. Germany 66 (16+17+33)
5. France 43 (12+13+18)
6. Italy 47 (10+26+11)
7. Belarus 43 (10+11+22)
8. Ukraine 46 (8+14+24)
9. Netherlands 29 (8+12+9)
10. Spain 30 (8+11+11)
  11. Hungary (8+4+8)
12. Serbia (8+4+3)
13.Switzerland (7+4+4)
14. Turkey (6+4+19)
15. Belgium (4+4+3)
16. Denmark (4+3+5)
17. Romania (3+5+4)
18. Portugal (3+4+3)
19. Poland (2+8+10)
20. Austria (2+7+4)
21. Georgia (2+6+8)
22. Israel (2+4+6)
23. Slovakia (2+2+3)
24. Lithuania (2+1+4)
25. Ireland (2+1+3)
26. Croatia (1+4+6)
27. Bulgaria (1+4+5)
28. Greece (1+4+4)
29. Sweden (1+3+3)
30. Slovenia (1+1+3)
31. Latvia (1+0+1)
32. Czech (0+2+5)
33. Estonia (0+1+2)
33. Moldova (0+1+2)
35. SanMarino (0+1+1)
36. Armenia (0+1+0)
36. Cyprus (0+1+0)
38. Macedonia (0+0+2)
38. Norway (0+0+2)
40. Finland (0+0+1)
40. Kosovo (0+0+1)
40.Montenegro (0+0+1)

priče s Europskih igara donosimo ovdje

Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt