TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

22. Europsko prvenstvo (20. za žene)

Montreux, Switzerland, 19.-22. 5. 2016.

 

G4 bodovi za ranking:
1.=40; 2.=24; 3.=14.4; 5.=8.64; 9.=6.05; 17.=4.23; 33.=2.96 65.=2.07;
U kategorijama s manje od osam boraca plasmani vrijede manje:
1.=24; 2.=14.4; 3.=8.64; 5.=6.05;
U kategorijama s manje od četiri borca bodovi se ne dodjeljuju

 

Hrvatska na Europskom prvenstvu

 
  nacionalni tim Kup predsjednika WTF-a
SF-46
SF-49
SF-53
SF-57
SF-62
SF-67
SF-73
SF+73
Tena Marinović (Metalac)
Lucija Zaninović (Marjan)
Ana Zaninović (Marjan)
Martina Zubčić (Dubrava)
Marina Sumić (Metalac)
Matea Jelić (Marjan)
Iva Radoš (Metalac)
Melani Adamić Golić (Zaprešić)
--
Kristina Tomić (Osvit)
--
Bruna Vuletić (Marjan)
--
--
--
--
SM-54
SM-58
SM-63
SM-68
SM-74
SM-80
SM-87
SM+87
David Bazjak (Kondor)
Marko Maljković (Osvit)
Lovre Brečić (Marjan)
Filip Grgić (Metalac)
Toni Kanaet (Marjan)
Luka Horvat (Jastreb)
Nikola Bojo (Zadar)
Vedran Golec (Jastreb)
--
--
Deni Andrun Razić (Osvit)
Marko Mutak, Piero Marić (Casper)
--
--
--
--
 
 

raspored natjecanja

 

19. 5.

SF-46kg (15)
SF-49kg (18)
SF-49kg (18)
SM-54kg (26)
SM-58kg (28)
Tena Marinović
Lucija Zaninović
Kristina Tomić
David Bazjak
Marko Maljković
(1997)
(1987)
(1995)
(1998)
(1997)
CroNT/Metalac
CroNT/Marjan
Osvit
CroNT/Kondor
CroNT/Osvit

20. 5.

SF-53kg (25)
SF-57kg (26)
SF-57kg (26)
SM-63kg (30)
SM-63kg (30)
SM-68kg (35)
SM-68kg (35)
SM-68kg (35)
Ana Zaninović
Martina Zubčić
Bruna Vuletić
Lovre Brečić
Deni Andrun Razić
Filip Grgić
Piero Marić
Marko Mutak
(1987)
(1989)
(1999)
(1996)
(1995)
(1989)
(1996)
(1995)
CroNT/Marjan
CroNT/Dubrava
Marjan
CroNT/Marjan
Osvit
CroNT/Metalac
Casper
Casper

21. 5.

SF-62kg (24)
SF-67kg (23)
SM-74kg (33)
SM-80kg (25)
Marina Sumić
Matea Jelić
Toni Kanaet
Luka Horvat
(1991)
(1997)
(1995)
(1996)
CroNT/Metalac
CroNT/Marjan
CroNT/Marjan
CroNT/Jastreb

22. 5.

SF-73kg (17)
SF+73kg (13)
SM-87kg (24)
SM+87kg (18)
Iva Radoš
Melani Adamić Golić
Nikola Bojo
Vedran Golec
(1995)
(1997)
(1989)
(1989)
CroNT/Metalac
CroNT/Zaprešić
CroNT/Zadar
CroNT/Jastreb
 

zastupljenost klubova u reprezentaciji (f+m)

 

Marjan - 5 (3+2)
Metalac - 3 (3+0)
Jastreb - 2 (0+2)

Dubrava - 1 (1+0)
Kondor - 1 (0+1)

Osvit - 1 (0+1)
Zadar - 1 (0+1)
Zaprešić - 1 (1+0)

 

 ukupno - 15 (8+7)

 

ukupna zastupljenost klubova - repka+klubovi (f+m)

 

Marjan - 6 (4+2)
Metalac - 3 (3+0)
Osvit - 3 (1+2)

Casper - 2 (0+2)
Jastreb - 2 (0+2)
Dubrava - 1 (1+0)

Kondor - 1 (0+1)
Zadar - 1 (0+1)
Zaprešić - 1 (1+0)

 

 sveukupno - 20 (10+10)

 

pojedinačni poredak

 
SF-46kg (15)
1. Iryna Romoldanova, Ukraine
2. Blanca Palmer Soler, Spain
3. Hajer Mustapha, France
3. Rukiye Yildirim, Turkey
SF-49kg (18)
1. Tijana Bogdanović, Serbia
2. Ana Petrušić, Slovenia
3. Lucija Zaninović, Croatia
3. Alexandra Lychagina, Russia
SF-53kg (25)
1. Tatiana Kudashova, Russia
2. Patimat Abakarova, Azerbaijan
3. Zeliha Agris, Turkey
3. Floriane Liborio, France
SF-57kg (26)
1. Jade Jones, Great Britain
2. Nikita Glasnovic, Sweden
3. Martina Zubčić, Croatia
3. Raheleh Asemani, Belgium
SF-62kg (24)
1. Irem Yaman, Turkey
2. Magda Wiet Henin, France
3. Daniela Rotolo, Italy
3. Rabia Gulec, Germany
SF-67kg (23)
1. Lauren Williams, Great Britain
2. Nur Tatar, Turkey
3. Matea Jelić, Croatia
3. Haby Niare, France
SF-73kg (17)
1. Iva Radoš, Croatia
2. Milica Mandić, Serbia
3. Reshmie Oogink, Netherlands
3. Petra Matijašević, Macedonia
SF+73kg (13)
1. Bianca Walkden, Great Britain
2. Nafia Kus, Turkey
3. Rosanna Simon Alamo, Spain
3. Olga Ivanova, Russia
SM-54kg (26)
1. Mourad Laachraoui, Belgium
2. Jesus Tortosa Cabrera, Spain
3. Stanislav Denisov, Russia
3. Mikhail Artamonov, Russia
SM-58kg (28)
1. Rui Braganca, Portugal
2. Ron Atias, Israel
3. Ruslan Poiseev, Russia
3. Feyi Pearce, Great Britain
SM-63kg (30)
1. Jaouad Achab, Belgium
2. Jaroslaw Mecmajer, Poland
3. Stevens Barclais, France
3. Joel Gonzalez Bonilla, Spain
SM-68kg (35)
1. Servet Tazegul, Turkey
2. Hamza Adnan-Karim, Germany
3. Konstantin Minin, Russia
3. Sergey Vardazaryan, Armenia
SM-74kg (33)
1. Julio Ferreira, Portugal
2. Toni Kanaet, Croatia
3. Nicholas Corten, Belgium
3. Claudio Treviso, Italy
SM-80kg (25)
1. Milad Beigi Harchegani, Azerbaijan
2. Yunus Sari, Turkey
3. Piotr Pazinski, Poland
3. Aaron Cook, Moldova
SM-87kg (24)
1. Vladislav Larin, Russia
2. Arman Yeremyan, Armenia
3. Payam Ghobadi Oughaz, Azerbaijan
3. Draško Jovanov, Serbia
SM+87kg (18)
1. Arman-Marshall Silla, Belarus
2. Roman Kuznetsov, Russia
3. Piotr Hatowski, Poland
3. Omar El Yazidi, France

 

sve borbe naših sportaš(ic)a

 

Iva Radoš, NT/Metalac, SF-73kg (17) *  1.
Iva Radoš - Marie Paul Ble, France 1:0
Iva Radoš - Anastasiia Gurskaia, Russia 1:0
Iva Radoš -PF- Reshmie Oogink, Netherlands 4:3
Iva Radoš -F- Milica Mandić, Serbia 1:0

 

Toni Kanaet, NT/Marjan, SM-74kg (33) *  2.
Toni Kanaet - Ghenadii Bitco, Romania 15:1
Toni Kanaet - Berkcan Sungu, Turkey 8:5
Toni Kanaet - Balša Radunović, Montenegro 7:4
Toni Kanaet -PF- Claudio Treviso, Italy 10:1
Toni Kanaet -F- Julio Ferreira, Portugal 3:5

 

Lucija Zaninović, NT/Marjan, SF-49kg (18) *  3.
Lucija Zaninović - Agni Danai Chioti, Greece 13:1
Lucija Zaninović - Ipek Cidem, Turkey 8:2
Lucija Zaninović -PF- Tijana Bogdanović, Serbia 2:4
Martina Zubčić, NT/Dubrava, SF-57kg (26) *  3.
Martina Zubčić - 1. kolo slobodna
Martina Zubčić - Milana Driamova, Russia 5:1
Martina Zubčić - Suvi Mikkonen, Finland 7:6
Martina Zubčić -PF- Jade Jones, Great Britain 5:7
Matea Jelić, NT/Marjan, SF-67kg (23) *  3.
Matea Jelić - 1. kolo slobodna
Matea Jelić - Iveta Jirankova, Czech 3:0
Matea Jelić - Anastasiia Baryshnikova, Russia 0:0 sup
Matea Jelić -PF- Lauren Williams, Great Britain 12:13

 

Kristina Tomić, Osvit, SF-49kg (18) *  5.
Kristina Tomić - Giuliana Federici, Germany 3:0
Kristina Tomić - Tijana Bogdanović, Serbia 2:6
Ana Zaninović, NT/Marjan, SF-53kg (25) *  5.
Ana Zaninović - 1. kolo slobodna
Ana Zaninović - Mariana Malina Mihaila, Romania 9:8
Ana Zaninović - Tatiana Kudashova, Russia 0:3
Marina Sumić, NT/Metalac, SF-62kg (24) *  5.
Marina Sumić - 1. kolo slobodna
Marina Sumić - Ingibjorg Gretarsdottir, Iceland 2:0
Marina Sumić - Magda Wiet Henin, France 0:4
Vedran Golec, NT/Jastreb, SM+87kg (18) *  5.
Vedran Golec - Athanasios Nikolaidis, Greece 10:8
Vedran Golec - Piotr Hatowski, Poland 6:13

 

Bruna Vuletić, Marjan, SF-57kg (26) *  9.
Bruna Vuletić - Clara Mallien, France 6:1
Bruna Vuletić - Nikita Glasnovic, Sweden 0:3
Lovre Brečić, NT/Marjan, SM-63kg (30) *  9.
Lovre Brečić - Qendrim Sejfijaj, Kosovo 6:5
Lovre Brečić - Jaroslaw Mecmajer, Poland 5:8
Deni Andrun Razić, Osvit, SM-63kg (30) *  9.
Deni Andrun Razić - Mitko Dzhordzhev, Bulgaria 6:5
Deni Andrun Razić - Simone Crescenzi, Italy 10:13
Tena Marinović, NT/Metalac, SF-46kg (15) *  9.
Tena Marinović - Shae Rom Kim, Germany 1:4
Melani Adamić Golić, NT/Zaprešić, SF+73kg (13) *  9.
Melani Adamić Golić - Lorena Brandl, Germany 0:1

 

David Bazjak, NT/Kondor, SM-54kg (26) *  17.
David Bazjak - Trifan Ovidiu, Romania 9:22
Marko Maljković, NT/Osvit, SM-58kg (28) *  17.
Marko Maljković - Cihat Cakmak, Turkey 1:15
Piero Marić, Casper, SM-68kg (35) *  17.
Piero Marić - Jean-Francois Sarr, France 6:12
Marko Mutak, Casper, SM-68kg (35) *  17.
Marko Mutak - Konstantinos Chamalidis, Greece 8:9
Luka Horvat, NT/Jastreb, SM-80kg (25) *  17.
Luka Horvat - Nikolaos Tzellos, Greece 0:1
Nikola Bojo, NT/Zadar, SM-87kg (24) *  17.
Nikola Bojo - Payam Ghobadi Oughaz, Azerbaijan 0:4

sve borbe europskih prvaka

    Iryna Romoldanova, Ukraine, SF-46kg (15)
Iryna Romoldanova - Ilayda Kardelen Ciftci, Azerbaijan 1:0
Iryna Romoldanova - Shae Rom Kim, Germany 6:3
Iryna Romoldanova - Hajer Mustapha, France 1:0
Iryna Romoldanova -F- Blanca Palmer Soler, Spain 3:0
    Tijana Bogdanović, Serbia, SF-49kg (18)
Tijana Bogdanović - Sara Damnjanović, Serbia 13:1
Tijana Bogdanović - Kristina Tomić, Croatia 6:2
Tijana Bogdanović - Lucija Zaninović, Croatia 4:2
Tijana Bogdanović -F- Ana Petrušić, Slovenia 7:0
    Tatiana Kudashova, Russia, SF-53kg (25)
Tatiana Kudashova - Gulhanim Yesildal, Azerbaijan 3:1
Tatiana Kudashova - Maria Arslanoglou, Greece 6:0
Tatiana Kudashova - Ana Zaninović, Croatia 3:0
Tatiana Kudashova - Zeliha Agris, Turkey 10:6
Tatiana Kudashova -F- Patimat Abakarova, Azerbaijan 4:3
    Jade Jones, Great Britain, SF-57kg (26)
Jade Jones - 1. kolo slobodna
Jade Jones - Ewelina Mierzwinska, Poland 14:0
Jade Jones - Daria Zhuravleva, Russia 8:1
Jade Jones - Martina Zubčić, Croatia 7:5
Jade Jones -F- Nikita Glasnovic, Sweden 11:5
    Irem Yaman, Turkey, SF-62kg (24)
Irem Yaman - 1. kolo slobodna
Irem Yaman - Tugba Ayva, Turkey 4:0
Irem Yaman - Yaprak Eris, Azerbaijan 8:0
Irem Yaman - Rabia Gulec, Germany 3:1
Irem Yaman -F- Magda Wiet Henin, France 5:0
    Lauren Williams, Great Britain, SF-67kg (23)
Lauren Williams - Rebeka Furedi, Hungary 13:6
Lauren Williams - Elin Johansson, Sweden 6:5
Lauren Williams - Tetiana Tetereviatnykova, Ukraine 1:0 gp
Lauren Williams - Matea Jelić, Croatia 13:12
Lauren Williams -F- Nur Tatar, Turkey 4:3
  Iva Radoš, NT/Metalac, SF-73kg (17)
Iva Radoš - Marie Paul Ble, France 1:0
Iva Radoš - Anastasiia Gurskaia, Russia 1:0
Iva Radoš -PF- Reshmie Oogink, Netherlands 4:3
Iva Radoš -F- Milica Mandić, Serbia 1:0
    Bianca Walkden, Great Britain, SF+73kg (13)
Bianca Walkden - 1. kolo slobodna
Bianca Walkden - Ana Bajić, Serbia 7:4
Bianca Walkden -PF- Rosanna Simon Alamo, Spain 4:1
Bianca Walkden -F- Nafia Kus, Turkey 5:4
 

Mourad Laachraoui, Belgium, SM-54kg (26)
Mourad Laachraoui - 1. kolo slobodan
Mourad Laachraoui - Vadim Dimitrov, Moldova 4:3
Mourad Laachraoui - Jorge Canales Torres, Spain 12:3
Mourad Laachraoui - Stanislav Denisov, Russia 7:5
Mourad Laachraoui -F- Jesus Tortosa Cabrera, Spain 6:3

 

Rui Braganca, Portugal, SM-58kg (28)
Rui Braganca - 1. kolo slobodan
Rui Braganca - Bogdan Bodnar, Ukraine 4:2
Rui Braganca - Yahor Nikitsenka, Belarus 15:5
Rui Braganca - Ruslan Poiseev, Russia 3:2
Rui Braganca -F- Ron Atias, Israel 1:0

  Jaouad Achab, Belgium, SM-63kg (30)
Jaouad Achab - 1. kolo slobodan
Jaouad Achab - Shamsutdin Gamzatov, Russia 11:7
Jaouad Achab - Arman Irgaliev, Russia 1:0
Jaouad Achab - Stevens Barclais, France 7:2
Jaouad Achab -F- Jaroslaw Mecmajer, Poland 8:2
    Servet Tazegul, Turkey, SM-68kg (35)
Servet Tazegul - Boris Ruiz, Andorra 3:2
Servet Tazegul - Ben Haines, Great Britain 6:2
Servet Tazegul - Viacheslav Minin, Russia 9:7
Servet Tazegul - Konstantin Minin, Russia 15:5
Servet Tazegul -F- Adnan-Karim Hamza, Germany 6:5
  Julio Ferreira, Portugal, SM-74kg (33)
Julio Ferreira - Christian Mcneish, Great Britain 3:1
Julio Ferreira - Raihau Chin, France 7:3
Julio Ferreira - Daniel Quesada Barrera, Spain 7:6
Julio Ferreira - Nicholas Corten, Belgium 5:4
Julio Ferreira -F- Toni Kanaet, Croatia 5:3
  Milad Beigi Harchegani, Azerbaijan, SM-80kg (25)
Milad Beigi Harchegani - 1. kolo slobodan
Milad Beigi Harchegani - Ivan Karajlović, Serbia 13:0
Milad Beigi - Lutalo Muhammad, Great Britain 13:1
Milad Beigi Harchegani - Piotr Pazinski, Poland 16:4
Milad Beigi Harchegani -F- Yunus Sari, Turkey 5:0
    Vladislav Larin, Russia, SM-87kg (24)
Vladislav Larin - 1. kolo slobodan
Vladislav Larin - Kyriakos Stratouras, Cyprus 8:1
Vladislav Larin - Serdar Yuksel, Turkey 4:0
Vladislav Larin - Payam Ghobadi Oughaz, Azerbaijan 10:0
Vladislav Larin -F- Arman Yeremyan, Armenia WDR
    Arman-Marshall Silla, Belarus, SM+87kg (18)
Arman-Marshall Silla - Lyle Walker, Great Britain 9:4
Arman-Marshall Silla - Kaan Kilic, Turkey 16:4
Arman-Marshall Silla - Piotr Hatowski, Poland 15:6
Arman-Marshall Silla -F- Roman Kuznetsov, Russia 11:10

vijesti za svibanj 2016 - kronološki

 
europska prvenstva

> seniori

olimpijske

u-21 klubovi
studenti juniori
kadeti ml.kadeti
  veterani
seniorska ep
Europsko prvenstvo 2016
sve hrvatske medalje
1. Iva Radoš, NT/Metalac, SF-73kg (17)
2. Toni Kanaet, NT/Marjan, SM-74kg (33)
3. Lucija Zaninović, NT/Marjan, SF-49kg (18)
3. Matea Jelić, NT/Marjan, SF-67kg (23)
3. Martina Zubčić, NT/Dubrava, SF-57kg (26)

uspješnost zemalja - ukupno

1.Great Britain (3+0+1)
2. Turkey (2+3+2)
3. Russia (2+1+6)
12. France (0+1+5)
13. Poland (0+1+2)
14. Armenia (0+1+1)
4. Belgium (2+0+2)
5. Portugal (2+0+0)
6. Croatia (1+1+3)
7. Serbia (1+1+1)
7. Azerbaijan (1+1+1)
9. Belarus (1+0+0)
9. Ukraine (1+0+0)
11. Spain (0+2+2)
14. Germany (0+1+1)
16. Israel (0+1+0)
16. Slovenia (0+1+0)
16. Sweden (0+1+0)
19. Italy (0+0+2)
20. Macedonia (0+0+1)
20. Moldova (0+0+1)
20.Netherlands (0+0+1)

uspješnost zemalja - seniorke

1.Great Britain (3+0+0)
2. Turkey (1+2+2)
3. Serbia (1+1+0)
9. Azerbaijan (0+1+0)
9. Slovenia (0+1+0)
9. Sweden (0+1+0)
4. Croatia (1+0+3)
5. Russia (1+0+2)
6. Ukraine (1+0+0)
7. France (0+1+3)
8. Spain (0+1+1)
12. Belgium (0+0+1)
12. Germany (0+0+1)
12. Italy (0+0+1)
12. Macedonia (0+0+1)
12.Netherlands (0+0+1)

uspješnost zemalja - seniori

1. Belgium (2+0+1)
2. Portugal (2+0+0)
3. Russia (1+1+4)
10. Croatia (0+1+0)
10. Germany (0+1+0)
10. Israel (0+1+0)
13. France (0+0+2)
14.Great Britain (0+0+1)
14. Italy (0+0+1)
14. Moldova (0+0+1)
14. Serbia (0+0+1)
4. Turkey (1+1+0)
5. Azerbaijan (1+0+1)
6. Belarus (1+0+0)
7. Poland (0+1+2)
8. Armenia (0+1+1)
8. Spain (0+1+1)

posebne nagrade prvenstva

Most Valuable Players / Best Athlete:
Female: Jade Jones (GBR)
Male: Jaouad Achab (BEL)

Fair play Award:
Female: Lauren Williams (GBR)
Male: Mourad Laachraoui (BEL)

Best Referee:
1. Antonia Sotiriadou (GRE);
2. Asuman Akdemir (TUR);
3. Norbert Benko (HUN);
4. Federico Zanette (ITA);
5. Vladimir Belokapov (BUL)

Best Team Overall:
1. Great Britain
2. Turkey
3. Russia

Best Team Female:
1. Great Britain
2. Turkey
3. Serbia

Best Team Male:
1. Belgium
2. Portugal
3. Russia

svi naši europski prvaci

Dragan Jurilj - Zagreb, Croatia 1994.
Nataša Vezmar - Eindhoven, Netherlands 1998.
Nataša Vezmar - Samsun, Turkey 2002.
Nataša Vezmar - Lillehammer, Norway 2004.
Miet Filipović - Lillehammer, Norway 2004.
Martina Zubčić - Riga, Latvia 2005.
Sandra Šarić - Roma, Italy, 2008.
Lucija Zaninović - St. Petersbirg, Russia 2010.
Lucija Zaninović - Manchester, GB 2012.
Lucija Zaninović - Baku, Azerbajdžan 2014.
Ana Zaninović - Baku, Azerbajdžan 2014.
Iva Radoš - Baku, Azerbajdžan 2014.
Iva Radoš - Montreux, Switzerland 2016.

Hrvatska na EP - kronološki

  seniorke seniori ukupno
EP 1992 0+0+0=0 0+0+1=1 0+0+1=1
EP 1994 0+3+1=4 1+0+1=2 1+3+2=6
EP 1996 0+0+2=2 0+0+1=1 0+0+3=3
EP 1998 1+0+2=3 0+0+0=0 1+0+2=3
EP 2000 0+0+2=2 0+0+1=1 0+0+3=3
EP 2002 1+1+1=3 0+0+1=1 1+1+2=4
EP 2004 2+0+0=2 0+1+1=2 2+1+1=4
EP 2005 1+0+1=2 0+0+1=1 1+0+2=3
EP 2006 0+0+2=2 0+0+0=0 0+0+2=2
EP 2008 1+1+0=2 0+0+0=0 1+1+0=2
EP 2010 1+0+0=1 0+1+1=2 1+1+1=3
EP 2012 1+2+1=4 0+1+1=2 1+3+2=6
EP 2014 3+1+1=5 0+1+0=1 3+2+1=6
EP 2016 1+0+3=4 0+1+0=1 1+1+3=5
ukupno 12+8+16=36 1+5+9=15 13+13+25=51

Hrvatska na EP - najbolje godine

1. EP 2014 - 3+2+1=6
2. EP 2004 - 2+1+1=4
3. EP 1994 - 1+3+2=6
3. EP 2012 - 1+3+2=6
5. EP 2016 - 1+1+3=5
6. EP 2002 - 1+1+2=4
7. EP 2010 - 1+1+1=3
8. EP 2008 - 1+1+0=2
9. EP 1998 - 1+0+2=3
9. EP 2005 - 1+0+2=3
11. EP 1996 - 0+0+3=3
11. EP 2000 - 0+0+3=3
13. EP 2006 - 0+0+2=2
14. EP 1992 - 0+0+1=1



sva naša Europska prvenstva: ovdje

 
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt