TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

vijesti
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
etu a-turniri
poomsae
natječaji
obrazovanje
ostalo-arhiva
2012
2011
2010
2009
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

azijske kvalifikacije za Olimpijske igre 2012.

Bangkok, Tajland - 26/27. studenoga 2011.

27. 11. 2011.

Azijske olimpijske kvalifikacije

 
Azijske taekwondo kvalifikacije za Olimpijske igre 2012. održane su u Bangkoku, Tajland, u John Paul II Sports Center Sveučilišta Assumption. Turnir prvo bijaše planiran za početak mjeseca, ali je zbog najgore poplave Tajlanda u zadnjih pola stoljeća odgođen i skraćen sa četiri na dva dana.
  Za 24 olimpijska mjesta u četiri muške i četiri ženske olimpijske kategorije nadmetalo se ukupno 99 sportašica i sportaša iz 30 zemalja. Uspješni bijahu borci iz 13 zemalja.
Po tri olimpijska mjesta osigurali su Jordan, Kazahstan i Uzbekistan, dva mjesta imaju Afganistan, Japan, Tadžikistan, Tajland i Vijetnam, a po jedno mjesto osigurali su sportaši Irana, Kine, Kirgistana, Kineskog Tajpeha i Libanona.
  Obzirom da su na Svjetskim kvalifikacijama borci iz azijskih zemalja osvojili 11 plasmana (5+4+2), u London će iz te regije putovati sportaši 14 zemalja:
 

azijski olimpijci po zemljama - ukupno

4 olimpijca
(1 zemlja)

South Korea

3 olimpijca
(7 zemalja)

China, Chinese Taipei, Iran, Jordan,
Kazakhstan, Thailand, Uzbekistan

2 olimpijca
(4 zemlje)

Afghanistan, Japan,
Tajikistan, Vietnam

1 olimpijac
(2 zemlje)
Kyrgystan, Lebanon
Na Azijskim kvalifikacijama uspješno bijaše i dvoje osvajača medalja s Olimpijskih igara mladih: Jordanka Dana Touran (do 49kg) i Kazahstanac Nursultan Mamayev (do 58kg).
koga su sve pobijedili pobjednici:

SF-49kg (13)

Chanatip Sonkham, THA - slobodna
Chanatip Sonkham, THA - Latika Bhandari, IND 13:1
Chanatip Sonkham, THA - Dana Touran, JOR 8:1
Chanatip Sonkham, THA - Erika Kasahara, JPN 8:1
za broncu:
Dana Touran, JOR - Elaine Teo, MYS 12:9

SF-57kg (16)

Rangsiya Nisaisom, THA - Padi Gamage, SRI 14:2
Rangsiya Nisaisom, THA - Dilobar Saydullaeva, UZB 7:6
Rangsiya Nisaisom, THA - Mayu Hamada, JPN 9:8
Rangsiya Nisaisom, THA - Andrea Paoli, LEB 6:2
za broncu:
Mayu Hamada, JPN - Choeung Puthearim, CAM

SF-67kg (8)

Sousan Hajipourgoli, Iran - Dema Karma, BHU 18:0
Sousan Hajipourgoli - Gulanafis Altmukhambetova, KAZ 16:4
Sousan Hajipourgoli - Dieu Linh Chu Hoang, VIE 1:0 wdr
za broncu:
Gulanafis Altmukhambetova, KAZ - Manita Sahi, NEP

SF+67kg (8)

Nadin Dawani, Jordan - Fatemeh Rouhani, IRI 8:1
Nadin Dawani, Jordan - Natalya Mamatova, UZB 8:7
Nadin Dawani, Jordan - Feruza Yergeshova, KAZ 12:9
za broncu:
Natalya Mamatova, UZB - Davin Sorn, CAM 4:3

SM-58kg (17)

Wei Chen Yang, TPE - slobodan
Wei Chen Yang, TPE - P.S.H Weerasinghage, SRI 8:2
Wei Chen Yang, TPE - Ariosuseno Ong Stevanus, INA 7:4
Wei Chen Yang, TPE - Ryan Chong, MAS 6:4
Wei Chen Yang, TPE - Nursultan Mamayev, KAZ 7:5
za broncu:
Chau Le Huynh, VIE - Ryan Chong, MAS

SM-68kg (19)

Mohammad Abulibdeh, JOR - slobodan
Mohammad Abulibdeh, JOR - Afifuddin Mohd, MYS 1:1 wdr
Mohammad Abulibdeh, JOR - Daren Tubbs, CAM 17:4
Mohammad Abulibdeh, JOR - Tsung Jui Lo, TPE 8:2
Mohammad Abulibdeh, JOR - Dmitriy Kim, UZB 3:0
za broncu:
Rohullah Nikpai, AFG - Tsung Jui Lo, TPE 6:5

SM-80kg (11)

Nesar Ahmad Bahawi, AFG - slobodan
Nesar Ahmad Bahawi, AFG - Duong Thanh Tam, VIE 1:1 wdr
Nesar Ahmad Bahawi, AFG - Farkhod Negmatov, TJK 5:4
Nesar Ahmad Bahawi, AFG - Rasul Abduraim, KYR 0:0 wdr
za broncu:
Farkhod Negmatov, TJK - Ahmed Saad, QAT

SM+80kg (7)

Xiaobo Liu, China - Hadagiri Pat Mohottilage, SRI 1:0
Xiaobo Liu, China - Elias El Hedari, LIB 2:1
Xiaobo Liu, China - Alisher Gulov, TJK 9:6
za broncu:
Akmal Irgashev, UZB - Elias El Hedari, LIB

Azijske kvalifikacije - olimpijci

SF-49kg:
Erika Kasahara (JPN), Chanatip Sonkham (THA), Dana Touran (JOR)

SF-57kg:
Andrea Paoli (LEB), Rangsiya Nisaisom (THA), Mayu Hamada (JAP)

SF-67kg:
Chu Hoang Dieu Linh (VIE), Sousan Hajipourgoli (IRI),
Gulanafis Aitmukhambetova (KAZ)

SF+67kg:
Feruza Yergeshova (KAZ), Nadin Dawani (JOR), Natalya Mamatova (UZB)

SM-58kg:
Nursultan Mamayev (KAZ), Wei Chen Yang (TPE), Le Huynh Chau (VIE)

SM-68kg:
Dmitriy Kim (UZB), Mohammad Abulibdeh (JOR), Rohullah Nikpai (AFG)

SM-80kg:
Abdulraim Rasul (KYR), Nesar Ahmad Bahawi (AFG), Farkhod Negmatov (TJK)

SM+80kg:
Alisher Gulov (TJK), Liu Xiaobo (CHN), Akmal Irgashev (UZB)






 
olimpijske igre

olimpijske igre mladih
olimpijske kvalifikacije
PANAMERIČKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012
pojedinačni poredak
žene
SF-49kg (13)
1. Chanatip Sonkham, Thailand
2. Erika Kasahara, Japan
3. Dana Touran, Jordan
SF-57kg (16)
1. Rangsiya Nisaisom, Thailand
2. Andrea Paoli, Lebanon
3. Mayu Hamada, Japan
SF-67kg (8)
1. Sousan Hajipourgoli, Iran
2. Chu Hoang Dieu Linh, Vietnam
3. Gulanafis Aitmukhambetova, Kazakhstan
SF+67kg (8)
1. Nadin Dawani, Jordan
2. Feruza Yergeshova, Kazakhstan
3. Natalya Mamatova, Uzbekistan
muškarci
SM-58kg (17)
1. Wei Chen Yang, Chinese Taipei
2. Nursultan Mamayev, Kazakhstan
3. Le Huynh Chau, Vietnam
SM-68kg (19)
1. Mohammad Abulibdeh, Jordan
2. Dmitriy Kim, Uzbekistan
3. Rohullah Nikpai, Afghanistan
SM-80kg (11)
1. Nesar Ahmad Bahawi, Afghanistan
2. Abdulraim Rasul, Kyrgystan
3. Farkhod Negmatov, Tajikistan
SM+80kg (7)
1. Liu Xiaobo, China
2. Alisher Gulov, Tajikistan
3. Akmal Irgashev, Uzbekistan

uspješnost na azijskim kvalifikacijama
(po broju olimpijskih plasmana)

Jordan 3 (2+0+1)
Kazakhstan 3 (0+2+1)
Uzbekistan 3 (0+1+2)
Thailand 2 (2+0+0)
Afghanistan 2 (1+0+1)
Japan 2 (0+1+1)
Tajikistan 2 (0+1+1)
Vietnam 2 (0+1+1)
China 1 (1+0+0)
Chinese Taipei 1 (1+0+0)
Iran 1 (1+0+0)
Kyrgystan 1 (0+1+0)
Lebanon 1 (0+1+0)

Azija: ukupno olimpijskih plasmana
(svjetske + kontinentalne kvalifikacije)

South Korea 4
China 3
Chinese Taipei 3
Iran 3
Jordan 3
Kazakhstan 3
Thailand 3
Uzbekistan 3
Afghanistan 2
Japan 2
Tajikistan 2
Vietnam 2
Kyrgystan 1
Lebanon 1

Olimpijci - prije Afričkih i Europskih kvalifikacija

4 olimpijca
(4 zemlje)

Mexico, South Korea, USA
Great Britain (bez kvalifikacija!)

3 olimpijca
(11 zemalja)

Brazil, Canada, China, Cuba,
Chinese Taipei, Iran, Jordan, Kazakhstan, New Zealand,
Thailand, Uzbekistan

2 olimpijca
(10 zemalja)

Afghanistan, Argentina, Australia,
Azerbaijan, Croatia, Japan,
Russia, Samoa, Tajikistan, Vietnam

1 olimpijac
(16 zemalja)
Chile, Colombia, Costa Rica, Dominican Republic, France, Greece,
 Grenada, Guatemala, Italy, Jamaica, Kyrgystan, Lebanon, Papua New Guinea, Peru, Sweden, Turkey
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt