TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

vijesti
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
etu a-turniri
poomsae
natječaji
obrazovanje
ostalo-arhiva
2012
2011
2010
2009
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 
 

europske kvalifikacije za OI 2012.

Kazan, Russia, 27.-29. siječnja 2012.

7. 1. 2012.

 

najava

 

Promotori: WTF/ETU
Organizator: Russian Taekwondo Union
Mjesto: Palace of Martial Arts "Ak Bars", Kazan, Russia
Kotizacija: 200 US$ po natjecatelju
Rok za prijave: 7. 1. 2012.
Sustav natjecanja:
- jednostruke eliminacije bez repasaža;
- gubitnici polufinala odrađuju dodatni meč za broncu;
- medalje donose olimpijski plasman za NOO;
- u slučaju odustajanja nekog nacionalnog olimpijskog odbora zamjene na OI poslat će NOO-i iz kojih su 4. i 5. sportaš.

23. 1. 2012.

 

perspektive

  Europski taekwondo sportaši polako pristižu u ruski Kazan, gdje se koncem tjedna održavaju trodnevne Europske olimpijske kvalifikacije koje će odrediti posljednja 24 putnika za London. Svaka zemlja na Olimpijskim igrama može imati najviše dvije seniorke i dva seniora, pa je nastup na jedinom europskom popravnom ispitu poslije Svjetskih kvalifikacija prijavilo samo 120 sportaša (55 seniorki i 65 seniora); oni će se u četiri ženske i četiri muške kategorije boriti za po tri medalje vrijedne olimpijskog plasmana.
  Mirno može biti samo vodstvo Britanskog taekwondo saveza, koji kao domaćin Olimpijskih igara ima pravo na punu kvotu natjecatelja, ali njihovi sportaši još par mjeseci ipak neće spavati mirno: Savez je morao izabrati težinske kategorije u kojima će nastupiti (SF-57kg, SF-67kg, SM-68kg, SM-80kg),
ali će imena olimpijaca obznaniti tek koncem svibnja, poslije Europskog prvenstva kojemu su također domaćini.
  Na prste možemo prebrojiti zemlje koje su dio problema riješile na Svjetskim kvalifikacijama: dva olimpijska mjesta tamo su izborile Hrvatska (sestre Zaninović), Azerbajdžan i Rusija, a po jedno Francuska, Grčka, Italija, Švedska i Turska.
  Konkurencija će stoga biti malo prorijeđena, ali se ne valja zavaravati: nastupit će ponajbolji sportaši kojima Europa danas raspolaže, uz ogradu da su neke zemlje možda izabrale krive kategorije. Na to ipak ne valja previše računati, jer je poznato kako europski taekwondo ima kvalitetu zahvaljujući kojoj jedini uspješno drži korak s azijskim.
  Na temperaturi koja u Kazanu ovih dana pleše oko minus 15 nastupit će dva naša seniora: Stipe Jarloni (SM-58kg) i Filip Grgić (SM-68kg). Njihova konkurencija nije bezazlena, ali na papiru ne djeluje ni nepremostivo, pa nam preostaje poželjeti im sreću pri ždrijebu.

23. 1. 2012.

 

raspored natjecanja

   


27. siječnja:
SM-58kg, SF-49kg
28. siječnja: SM-68kg, SM+80kg, SF-57kg
29. siječnja: SM-80kg, SF-67kg, SF+67kg
 

23. 1. 2012.

 

hrvatska delegacija

 

SM-58kg - Stipe Jarloni (Knin)
SM-68kg - Filip Grgić (Metalac)
treneri: Dragan Pinjuh i Marko Novak
fizioterapeut: Mario Novak
koordinator reprezentacije: Petar Josipović
glavna tajnica: Mihaela Štrok
član Komisije za nadzor natjecanja: Franjo Prot

27. 1. 2012.

 

SM-58kg (14 boraca)

 

Stipe Jarloni, CRO - Liran Malachi, ISR 9:2
Stipe Jarloni, CRO - Andrei Rotaru, MDA 5:11
Andrei Rotaru, MDA - Joel Gonzalez Bonilla, ESP 6:13
Joel Gonzalez Bonilla, ESP - Alexey Denisenko, RUS 3:4 zlato
za broncu:
Andrei Rotaru, MDA - Uno Sanli, SWE 7:10 bronca

28. 1. 2012.

 

SM-68kg (21 borac)

 

Filip Grgić, CRO - slobodan
Filip Grgić, CRO - Viktor Jankovsky, CZE 12:6
Filip Grgić, CRO - Damir Fejzić, SRB 3:6
Damir Fejzić, SRB - Hryhorii Husarov, UKR 3:1
zlato Damir Fejzić, SRB - Michal Loniewski, POL 8:4
za broncu:
bronca Hryhorii Husarov, UKR - Dennis Bekkers, NLD 6:2

   

sve borbe pobjednika:

SF-49kg

 

Brigitte Yague Enrique, Spain (1981)

   

Brigitte Yague Enrique, ESP - Anna Mirkin, ISR10:0
Brigitte Yague Enrique, ESP
- Iliyana Eneva, BUL 12:0
Brigitte Yague Enrique, ESP
- Kristina Kim, RUS 8:7
Brigitte Yague, ESP
-finale- Sumeyye Manz, GER 5:3
za broncu:
Kristina Kim, RUS - Ganna Soroka, UKR 8:4

SF-57kg

 

Dragana Gladović, Srbija (1992)

   

Dragana Gladović, SRB - Veronica Calabrese, ITA 2:1
Dragana Gladović, SRB
- Mariana Mihaila Malina, ROU 10:6
Dragana Gladović, SRB
- Marlene Harnois, FRA 4:3
Dragana Gladović, SRB
-finale- Suvi Mikkonen, FIN 0:0 wdr
za broncu:
Marlene Harnois, FRA - Deborah Louz, NLD 5:4

SF-67kg

 

Nur Tatar, Turkey (1992)

 

Nur Tatar, TUR - slobodna
Nur Tatar, TUR - Simona Hradilova, CZE 10:0
Nur Tatar, TUR
- Franka Anić, SLO 11:2
Nur Tatar, TUR
-finale- Helena Fromm, GER 5:1
za broncu:
Franka Anić, SLO - Viktoryia Belanouskaya, BLR 10:8

SF+67kg

 

Maryna Konieva, Ukraina (1987)

 

Maryna Konieva, UKR - Tina Skaar, NOR 8:3
Maryna Konieva, UKR
- Nuša Rajher, SLO 5:3
Maryna Konieva, UKR
-finale- Milica Mandić, SRB 8:5
za broncu:
Nuša Rajher, SLO - Rosanna Simon Alamo, ESP 12:7

SM-58kg

 

Alexey Denisenko, Russia (1993)

   

Alexey Denisenko, RUS - Bogdan Bodnar, UKR 14:7
Alexey Denisenko, RUS - Levent Tuncat, GER 9:4
Alexey Denisenko, RUS - Uno Sanli, SWE 8:3
Alexey Denisenko, RUS -finale- Joel Gonzalez, ESP 4:3
za broncu:
Uno Sanli, SWE - Andrei Rotaru, MDA 10:7

SM-68kg

 

Damir Fejzić, Srbija (1994)

   

Damir Fejzić, SRB - Anatol Kachuk, BLR 1:0
Damir Fejzić, SRB
- Filip Grgić, CRO 6:3
Damir Fejzić, SRB
- Hryhorii Husarov, UKR 3:1
Damir Fejzić, SRB
-finale- Michal Loniewski, POL 8:4
za broncu:
Hryhorii Husarov, UKR - Dennis Bekkers, NLD 6:2

SM-80kg

 

Arman Yeremyan, Armenia (1986)

   

Arman Yeremyan, ARM - Tomas Hrdina, CZE 7:1
Arman Yeremyan, ARM
- Alberto Celestrin, GER 6:3
Arman Yeremyan, ARM
- Nicolas Garcia, ESP 7:6 gp
Arman Yeremyan, ARM
-finale- Tommy Mollet, NLD 0:0 wdr
za broncu:
Nicolas Garcia, ESP
- Eirik Nilssen Bratli, NOR 10:3

SM+80kg

 

Bahri Tanrikulu, Turkey (1980)

 

 

Bahri Tanrikulu, TUR - slobodan
Bahri Tanrikulu, TUR - Pascal Gentil, FRA 7:6 gp
Bahri Tanrikulu, TUR
- Ivan Trajkovič, SLO 5:4
Bahri Tanrikulu, TUR
-finale- Carlo Molfetta, ITA 0:0 wdr
za broncu:
Ivan Trajkovič, SLO - Christoph Decker, AUT 9:8






 
olimpijske igre

olimpijske igre mladih
olimpijske kvalifikacije

europske kvalifikacije za OI 2012.
pojedinačni poredak
žene
Female Fly -49kg (16)
1. Brigitte Yague Enrique, ESP
2. Sumeyye Manz, GER
3. Kristina Kim, RUS
substitute:
4. Ganna Soroka, UKR
5. Iliyana Eneva, BUL
Female Feather -57kg (18)
1. Dragana Gladović, SRB
2. Suvi Mikkonen, FIN
3. Marlene Harnois, FRA
substitute:
4. Deborah Louz, NLD
5. Mariana Mihaila Malina, ROU
Female Welter -67kg (13)
1. Nur Tatar, TUR
2. Helena Fromm, GER
3. Franka Anić, SLO
substitute:
4. Viktoryia Belanouskaya, BLR
5. Simona Hradilova, CZE
Female Heavy +67kg (8)
1. Maryna Konieva, UKR
2. Milica Mandić, SRB
3. Nuša Rajher, SLO
substitute:
4. Rosanna Simon Alamo, ESP
5. Tina Skaar, NOR
muškarci
Male Fly -58kg (14)
1. Alexey Denisenko, RUS
2. Joel Gonzalez Bonilla, ESP
3. Uno Sanli, SWE
substitute:
4. Andrei Rotaru, MDA
5. Levent Tuncat, GER
Male Feather -68kg (21)
1. Damir Fejzić, SRB
2. Michal Loniewski, POL
3. Hryhorii Husarov, UKR
substitute:
4. Dennis Bekkers, NLD
5. Filip Grgić, CRO
Male Welter -80kg (17)
1. Arman Yeremyan, ARM
2. Tommy Mollet, NLD
3. Nicolas Garcia, ESP
substitute:
4. Eirik Nilssen Bratli, NOR
5. Alberto Celestrin, GER
Male Heavy +80kg (13)
1. Bahri Tanrikulu, TUR
2. Carlo Molfetta, ITA
3. Ivan Trajkovič, SLO
substitute:
4. Christoph Decker, AUT
5. Pascal Gentil, FRA

ekipno - po broju plasmana

1. Serbia 3 (2+1+0)
2. Spain 3 (1+1+1)
3. Slovenia 3 (0+0+3)

4. Turkey 2 (2+0+0)
5. Russia 2 (1+0+1)
6. Ukraina 2 (1+0+1)
7. Germany 2 (0+2+0)

8. Armenia 1 (1+0+0)
9. Finland 1 (0+1+0)
9. Italy 1 (0+1+0)
9. Netherlands 1 (0+1+0)
9. Poland 1 (0+1+0)
13/14. France 1 (0+0+1)
13/14. Sweden 1 (0+0+1)

Taekwondo na Olimpijskim igrama

4 olimpijca
(6 zemalja)

Egypt, Mexico, South Korea, USA,
Great Britain, Russia

3 olimpijca
(16 zemalja)

Brazil, Canada, China, Cuba,
Chinese Taipei, Iran, Jordan, Kazakhstan, New Zealand, Morocco, Thailand, Uzbekistan,
Serbia, Slovenia, Spain, Turkey

2 olimpijca
(16 zemalja)

Afghanistan, Argentina, Australia, Central Africa, Japan, Nigeria, Samoa, Tajikistan, Vietnam,
Azerbaijan, Croatia, France, Germany, Italy, Sweden, Ukraina

1 olimpijac
(21 zemlja)
Algeria, Chile, Colombia, Costa Rica, Cote d'Ivoire, Dominican Republic, Guatemala, Gabon, Grenada, Jamaica, Kyrgystan, Lebanon,
Papua New Guinea, Peru, Senegal, Tunisia, Armenia, Finland, Greece, Netherlands, Poland

 

Vrh - Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt