TAEKWONDO.HRBAT.COM

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

vijesti
naslovnica
olimpijske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
etu a-turniri
poomsae
natječaji
obrazovanje
ostalo-arhiva
2012
2011
2010
2009
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

panameričke kvalifikacije za Olimpijske igre 2012.

Queretaro, Meksiko - 18/20. studenoga 2011.

21. 11. 2011.

Panameričke olimpijske kvalifikacije

 
Panameričke taekwondo kvalifikacije za olimpijske igre 2012. uspješno je ugostio meksički kongresni grad Queretaro. Nakon tri dana borbi u ozračju fair-playa, mjesto na olimpijadi je osiguralo 12 sportašica i 12 sportaša iz 13 zemalja.
  Iako su svoje nastupe na Svjetskim kvalifikacijama okončali totalnim neuspjehom, punu kvotu od četiri taekwondo boraca na ovom su turniru popunili Meksiko i SAD, a po tri olimpijca imat će Kanada i Kuba. Argentina je osigurala dva mjesta, a po jedno imaju Brazil, Čile, Grenada, Gvatemala, Kolumbija, Kostarika, Jamajka i Peru. S kontinenta će im se pridružiti još po jedan borac Brazila i Dominikanske Republike, koji su plasmane osigurali na Svjetskim kvalifikacijama.
  Na turniru nije bilo gužve zbog činjenice da je svaka zemlja za nastup morala izabrati pola od po četiri muške i ženske olimpijske kategorije. Usuđujemo se tvrditi kako bi to mogao biti idealan natjecateljski format za promicanje taekwondoa zahvaljujući nastupima ponajboljih sportaša, kad ne bi bilo jedne sitnice: u pola kategorija finalni mečevi nisu održani zbog predaje jednog od natjecatelja. Takvo ponašanje valja mijenjati ako želimo isplivati iz amaterskih voda.
  U Londonu će se boriti četvero Lopeza: Carola (Argentina), Peter (Peru) te brat i sestra Diana i Steven (SAD). Steven Lopez u Američkom taekwondo savezu ima povlašteni tretman i olimpijsko mjesto ne mora braniti protiv izazivača, tako da već sad može reći kako ruši još jedan rekord - bit će jedini taekwondo sportaš svijeta s nastupom na sva četiri službena olimpijska turnira. Zasad ima zlatne medalje iz Sydneya i Atene te broncu iz Pekinga, a sada cilja na četvrto olimpijsko odličje; svijet se ubrzano mijenja, pa će za novi poduhvat uz dobre pripreme ipak trebati i dosta sreće.
koga su sve pobijedili pobjednici:

SF-49kg (16)

Elizabeth Zamora, GUA - Lianne Muller, AHO 11:4
Elizabeth Zamora, GUA - Katia Arakaki, BRA 6:5
Elizabeth Zamora, GUA - Carolena Carstens, PAN 6:2
Elizabeth Zamora, GUA - Jannet Alegria, MEX 6:5

SF-57kg (12)

Nidia Munoz Aleman, Cuba - Adanys Cordero, VEN 8:2
Nidia Munoz Aleman, Cuba - Doris Patino, COL 3:2
Nidia Munoz Aleman, Cuba - Diana Lopez, USA 11:2
Nidia Munoz Aleman, Cuba - Yeny Contreras, CHI 6:1

SF-67kg (6)

Karine Sergerie, CAN - Katherine Alvarado, CRC 9:4
Karine Sergerie, CAN - Paige McPherson, USA 7:5

SF+67kg (7)

Natalia Silva, Brazil - Keyla Avila, HON 11:7
Natalia Silva, Brazil - Glehnis Hernandez Horta, CUB 4:3
Natalia Silva, Brazil - Maria Espinoza, MEX wdr

SM-58kg (15)

Oscar Munoz, COL - Miguel Lasso, PAN 12:0
Oscar Munoz, COL - Patricio E Morreira Briones, ECU 7:3
Oscar Munoz, COL - Marcio Ferreira, BRA 5:4
Oscar Munoz, COL - Heiner Oviedo, CRC 5:4

SM-68kg (15)

Idulio Islas, Mexico - Dorian Alexander, TRI 9:2
Idulio Islas, Mexico - Jimenez A Modesto Mora, CUB 14:7
Idulio Islas, Mexico - Jhohanny Bartermy, DOM 4:1
Idulio Islas, Mexico - Peter Lopez, PER wdr

SM-80kg (12)

Sebastian Crismanich, ARG - Miguel Ferrera, HON 11:5
Sebastian Crismanich, ARG - Carlos Vasquez, VEN 5:3
Sebastian Crismanich, ARG - Steven Lopez, USA wdr

SM+80kg (8)

Robelis Despaigne, Cuba - Tudor Sanon, HAI dsq
Robelis Despaigne, Cuba - Juan Diaz, VEN 3:1
Robelis Despaigne,CUB - Francois Coulombe Fortier,CAN wdr

Panamerički olimpijci

SF-49kg:
Jannet Alegria (MEX), Elizabeth Zamora Gordillo (GUA), Carola Lopez (ARG)

SF-57kg:
Yeny Contreras (CHI), Nidia Munoz Aleman (CUB), Diana Lopez (USA)

SF-67kg:
Paige McPherson (USA), Karine Sergerie (CAN), Andrea St. Bernard (GRN)

SF+67kg:
Maria Espinoza (MEX), Natalia Silva (BRA), Glehnis Hernandez Horta (CUB)

SM-58kg:
Oscar Munoz (COL), Heiner Oviedo (CRC), Damian Villa (MEX)

SM-68kg:
Peter Lopez (PER), Idulio Islas (MEX), Terrence Jennings (USA)

SM-80kg:
Steven Lopez (USA), Sebastian Crismanich (ARG), Sebastian Michaud (CAN)

SM+80kg:
Francois Coulombe (CAN), Robelis Despaigne (CUB), Kenneth Edwards (JAM)






 
olimpijske igre

olimpijske igre mladih
olimpijske kvalifikacije
PANAMERIČKE KVALIFIKACIJE ZA OI 2012
pojedinačni poredak
žene
Female Fly -49kg (16)
1. Elizabeth Zamora Gordillo, Guatemala
2. Jannet Alegria, Mexico
3. Carola Lopez, Argentina
substitute:
4. Carolena Carstens, Panama
5. Jaeraatila V/Dlinde Aishal, Aruba

Female Feather -57kg (12)
1. Nidia Munoz Aleman, Cuba
2. Yeny Contreras, Chile
3. Diana Lopez, USA
substitute:
4. Disnansi Polanco, Dominican R.
5. Doris Patino, Colombia

Female Welter -67kg (6)
1. Karine Sergerie, Canada
2. Paige McPherson, USA
3. Andrea St. Bernard, Grenada
substitute:
4. Katherine Alvarado, Costa Rica
5. Asuncion Ocasio, Puerto Rico

Female Heavy +67kg (7)
1. Natalia Silva, Brazil
2. Maria Espinoza, Mexico
3. Glehnis Hernandez Horta, Cuba
substitute:
4. Deysy Montes de Oca, Dominican R.
5. Keyla Avila, Honduras
muškarci
Male Fly -58kg (15)
1. Oscar Munoz, Colombia
2. Heiner Oviedo, Costa Rica
3. Damian Villa, Mexico
substitute:
4. Marcio Ferreira, Brazil
5. Patricio Eugenio Moreira Briones, Ecuador

Male Feather -68kg (15)
1. Idulio Islas, Mexico
2. Peter Lopez, Peru
3. Terrence Jennings, USA
substitute:
4. Jhohanny Bartermy, Dominican R.
5. Jimenez Angel Modesto Mora, Cuba

Male Welter -80kg (12)
1. Sebastian Crismanich, Argentina
2. Steven Lopez, USA
3. Sebastian Michaud, Canada
substitute:
4. Carlos Vasquez, Venezuela
5. Miguel Ferrera, Honduras

Male Heavy +80kg (8)
1. Robelis Despaigne, Cuba
2. Francois Coulombe Fortier, Canada
3. Kenneth Edwards, Jamaica
substitute
4. Juan Diaz, Venezuela
5. Kristopher Moitland, Costa Rica

uspješnost Panameričkih zemalja
(po broju olimpijskih plasmana)

Mexico 4 (1+2+1)
USA 4 (0+2+2)

Cuba 3 (2+0+1)
Canada 3 (1+1+1)

Argentina 2 (1+0+1)

Brazil 1 (1+0+0)
Colombia 1 (1+0+0)
Guatemala 1 (1+0+0)
Chile 1 (0+1+0)
Costa Rica 1 (0+1+0)
Peru 1 (0+1+0)
Grenada 1 (0+0+1)
Jamaica 1 (0+0+1)

Panamerika: ukupno olimpijskih plasmana
(svjetske + kontinentalne kvalifikacije)

Mexico 4 (1+2+1)
USA 4 (0+2+2)
Cuba 3 (2+0+1)
Canada 3 (1+1+1)
Brazil 2 (1+0+1)

Argentina 2 (1+0+1)

Colombia 1 (1+0+0)
Guatemala 1 (1+0+0)
Chile 1 (0+1+0)
Costa Rica 1 (0+1+0)
Dominican Republic 1 (0+1+0)
Peru 1 (0+1+0)
Grenada 1 (0+0+1)
Jamaica 1 (0+0+1)

 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt