TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 
Seniorsko prvenstvo Hrvatske 2011

Zagreb, 26. 3. 2011.

27. ožujka 2011. (početak natjecanja u 9:30)

Sportska dvorana Sutinska vrela
Podsusedski trg 14b, Zagreb

organizator: Hrvatski taekwondo savez
domaćin: Taekwondo klub Susedgrad-sokol
pravo nastupa: "natjecatelji/ke u 16 godini u godini
održavanja prvenstva i minimum zeleni pojas"

broj natjecatelja nije ograničen
standardne kategorije, elektronika DaeDo
rok za prijave: 23. 3. 2011. * ovdje
kotizacija: 100 kuna po natjecatelju

28. 3. 2011.

VELIKO PRESLAGIVANJE

 
Ovogodišnje Seniorsko prvenstvo Hrvatske najviše svjedoči o velikoj seobi sportaša: ne sjećamo se da je ikad dosad toliko natjecatelja istovremeno promijenilo boje klubova.
  Oduvijek smo malo alergični na natjecanja koja zbog jadnog odaziva pojedinim sportašima poklanjaju brončane medalje poslije gubitka njihove jedine borbe.Zahvaljujući skandalozno slabom odzivu seniorki, na prvenstvu države takvih brončanih situacija bijaše čak osam, a one od tih sretnih sportašica koje su pobijedile u prvom meču potom su se borile za zlato. Valja spomenuti kako su u dvije kategorije nastupile samo po četiri sportašice, pa su sve osvojile medalje.
  Lucija Zaninović i Petra Matijašević su suverenim nastupima i ovom prigodom nastavile niz uspješnica, a malo iznenađenje predstavljaju finalni porazi Marine Sumić do 62kg i Martine Zubčić do 57kg (koja zbog povrede nije završila borbu) minimalnim razlikama od jednog boda. Iznenađenje dana pak predstavlja poraz Ane Zaninović u prvoj borbi kategorije do 53kg, ali Ana je zahvaljujući ždrijebu kući ipak ponijela medalju. TK Marjan je u toj kategoriji imao tri sportašice:
dvije su izgubile prvu borbu, a treća je pobijedila u tri meča, pa su sa te tri pobjede tako osvojili zlato i broncu, što neupućenom luzeru može djelovati prilično apsurdno.
  U usporedbi s odzivom žena, muške su kategorije bile dobro popunjene, a favoriti nisu ostavili prostora za iznenađenja.
  Dobra je stvar što je na prvenstvu nastupilo šest klubova
više no prošle godine (47 naprama 41), a i broj sudionika je veći za skromnih 19 sportaša. 64 raspoložive medalje (16+16 +32) na koncu su podijelila 24 kluba. Državne prvake ima 9 klubova, koji su zajedno osvojili 40 odličja (16+8+16). Kao i prošle godine, samo Dubrava i Metalac imaju prvake i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Nastavlja se koncentracija moći u sve manjem broju klubova, a vrijeme će pokazati koliko je to dobro za naš nevelik sport: na PH 2010. medalje
je podijelilo 26 klubova, a prvake ih je imalo 10, koji su uzeli ukupno 35 medalja (16+7+12).
  Na prvenstvu se nije pojavila naša najuspješnija aktivna seniorka Sandra Šarić i čini se kako si napokon moramo priznati da više baš i nije aktivna: čini se kako će još jedno naše vrhunsko ime potiho nestati sa scene, bez oproštaja i
lijepe riječi za rastanak - kao da nije zaslužna, već kriva, za kakav-takav međunarodni ugled našega sporta.
27. 3. 2011.

KLUBOVI NA PH (sportaša/kategorija)

 
klubovi seniorke seniori +
Banija Pandas sf 1/1 - 1/1
Brod - sm 2/2 2/2
Čigra sf 1/1 sm 2/2 3/3
Drenova sf 1/1 - 1/1
Dubrava sf 8/5 sm 7/4 15/9
Duga Resa - sm 1/1 1/1
Dugo Selo - sm 3/3 3/3
Feniks-Vukomerec sf 2/1 sm 5/4 7/5
Forteca sf 1/1 sm 3/2 4/3
Fox sf 2/1 sm 2/2 4/3
Gacka sf 1/1 - 1/1
Galeb - sm 3/3 3/3
Imotski - sm 1/1 1/1
Jastreb - sm 14/5 14/5
Karlovac - sm 5/3 5/3
Kneževi Vinogradi - sm 2/2 2/2
Knin - sm 3/2 3/2
Kocunar DC - sm 3/3 3/3
Kondor sf 1/1 sm 3/3 4/4
Kong So Do - sm 1/1 1/1
Likos sf 3/1 sm 1/1 4/2
Lokomotiva sf 1/1 sm 1/1 2/2
Maksimir - sm 2/2 2/2
Marjan sf 7/5 sm 1/1 8/6
Master - sm 1/1 1/1
Medvedgrad sf 3/2 sm 2/2 5/4
Metalac sf 5/5 sm 5/4 10/9
Monter - sm 3/2 3/2
M.T.A. - sm 8/5 8/5
Neryo sf 2/2 sm 3/3 5/5
Novi Zagreb sf 1/1 sm 3/3 4/4
Omega sf 5/4 sm 4/4 9/8
Orion - sm 3/2 3/2
Osijek sf 1/1 sm 2/2 3/3
Osvit sf 6/4 sm 6/4 12/8
Otok - sm 2/2 2/2
Pantera sf 2/2 sm 1/1 3/3
Radnik - sm 5/3 5/3
Rugvica sf 2/2 sm 4/3 6/5
Sajnami sf 1/1 sm 3/3 4/4
Senj sf 1/1 - 1/1
Susedgrad Sokol sf 4/3 sm 10/5 14/8
Sušak - sm 1/1 1/1
Škorpion - sm 1/1 1/1
Zadar sf 1/1 sm 4/4 5/5
Zagreb - sm 1/1 1/1
Zaprešić - sm 1/1 1/1
47 63/8 137/8 200/16

poredak klubova na
Prvenstvu Hrvatske 2011
ukupno seniorke seniori
1. 2. 3. + 1. 2. 3. + 1. 2. 3. +
1. Marjan 4 1 2 7 4   2 6   1   1
2. Metalac 3 2 1 6 1 2   3 2   1 3
3. Dubrava 3 1 3 7 2 1 3 6 1     1
4. Osvit 1 2 4 7 1 2 2 5     2 2
5. Jastreb 1 2 1 4         1 2 1 4
6. Forteca 1   2 3     1 1 1   1 2
7/9. Galeb 1   1 2         1   1 2
7/9. Knin 1   1 2         1   1 2
7/9. Zadar 1   1 2         1   1 2
10. Susedgrad Sokol   3 2 5     1 1   3 1 4
11/13. Likos   1 1 2   1 1 2        
11/13. Novi Zagreb   1 1 2           1 1 2
11/13. Omega   1 1 2   1 1 2        
14/15. Dugo Selo   1   1           1   1
14/15. Neryo   1   1   1   1        
16/17. Karlovac     2 2             2 2
16/17. M.T.A.     2 2             2 2
18/24. Čigra     1 1     1 1        
18/24. Fox     1 1     1 1        
18/24. Kneževi Vinogradi     1 1             1 1
18/24. Pantera     1 1     1 1        
18/24. Sajnami     1 1     1 1        
18/24. Senj     1 1     1 1        
18/24. Škorpion     1 1             1 1
    16 16 32 64 8 8 16 32 8 8 16 32

PH 2011 - seniorke

medalje PH 2011 - seniori medalje
1. 2. 3. + 1. 2. 3. +
1. Marjan 4   2 6 1. Metalac 2   1 3
2. Dubrava 2 1 3 6 2. Jastreb 1 2 1 4
3. Osvit 1 2 2 5 3/6. Forteca 1   1 2
4. Metalac 1 2   3 3/6. Galeb 1   1 2
5/6. Likos   1 1 2 3/6. Knin 1   1 2
5/6. Omega   1 1 2 3/6. Zadar 1   1 2
7. Neryo   1   1 7. Dubrava 1     1
8/14. Čigra     1 1 8. S. Sokol   3 1 4
8/14. Forteca     1 1 9. Novi Zagreb   1 1 2
8/14. Fox     1 1 10/11 Dugo Selo   1   1
8/14. Pantera     1 1 10/11 Marjan   1   1
8/14. Sajnami     1 1 12/14 Karlovac     2 2
8/14. Senj     1 1 12/14 M.T.A.     2 2
8/14. Susedgrad Sokol     1 1 12/14 Osvit     2 2
    8 8 16 32 15/16 Kneževi Vinogr.     1 1
  15/16 Škorpion     1 1
    8 8 16 32

službeni ekipni poredak - po bodovima

seniorke ukupno seniori
1. Marjan - 42
2. Dubrava - 30
3. Osvit - 24
4. Metalac - 20
5. Omega - 7
6. Likos - 5
7. Neryo - 4
8. Susedgrad Sokol - 3
9. Fox - 3
10. Forteca - 2
1. Marjan - 47
2. Metalac - 45
3. Dubrava - 43
4. Jastreb - 33
5. Osvit - 32
6. Susedgrad Sokol - 26
7. Forteca - 16
8. Zadar - 14
9. Galeb - 13
10. Knin - 11
1. Jastreb - 33
2. Metalac - 25
3. Susedgrad Sokol - 23
4. Forteca - 14
5. Zadar - 14
6. Galeb - 13
7. Dubrava - 13
8. Knin - 11
9. Novi Zagreb - 9
10. Osvit - 8
11. Medvedgrad - 2
12. Sajnami - 2
13. Senj - 2
14. Čigra - 1
15. Pantera - 1
16. Zadar - 1
Omega - 10
Novi Zagreb - 9
 MTA 7
Karlovac - 7
Dugo Selo - 5
Kneževi Vinogradi - 5
Likos - 5
Neryo - 4
Radnik - 3
Škorpion - 3
Fox 6
Orion - 2
Medvedgrad - 2
Monter - 2
Sajnami - 2
Senj - 2
Brod - 1
Kocunar DC - 1
Maksimir - 1
Duga Resa - 1
Kondor - 1
Sušak - 1
Čigra - 1
Pantera - 1
Zadar - 1
Zagreb - 1
11. MTA 7
12. Karlovac - 7
13. Dugo Selo - 5
14. Marjan - 5
15. Kneževi Vinogradi - 5
16. Radnik - 3
17. Škorpion - 3
18. Fox 3
19. Omega - 3
20. Orion - 2
21. Monter - 2
22. Brod - 1
23. Kocunar DC - 1
24. Maksimir - 1
25. Duga Resa - 1
26. Kondor - 1
27. Sušak - 1
28. Zagreb - 1

vijesti za ožujak - kronološki

 
prvenstva Hrvatske
2010 >2011 2012 2013
2014 2015 2016 2017

2018

2019

2020

2021

SENIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE 2011
seniorke
SF-46kg (4)
1 Marina Usanović, Marjan
2 Katarina Buzov, Neryo
3 Marija Korač, Pantera
3 Dina Vidović, Čigra
SF-49kg (8)
1 Lucija Zaninović, Marjan
2 Stela Šimunić, Metalac
3 Irena Bikić, Forteca
3 Karla Ivček, Susedgrad Sokol
SF-53kg (7)
1 Tanja Rastović, Marjan
2 Antonia Lauš, Omega
3 Ana Zaninović, Marjan
3 Sara Strojin, Osvit
SF-57kg (11)
1 Iskra Pezdirc, Osvit
2 Martina Zubčić, Dubrava
3 Tonija Bonković, Marjan
3 Lucija Mataić, Osvit
SF-62kg (16)
1 Marija Štetić, Dubrava
2 Marina Sumić, Metalac
3 Vlatka Jezernik, Fox
3 Rea Budić, Dubrava
SF-67kg (7)
1 Petra Matijašević, Marjan
2 Lana Čaktaš, Osvit
3 Diana Letica, Omega
3 Marija Koledić, Sajnami
SF-73kg (4)
1 Dijana Skočić, Metalac
2 Rea Veseli, Osvit
3 Iva Radoš, Dubrava
3 Mia Radoš, Dubrava
SF+73kg (6)
1 Martina Jazbec, Dubrava
2 Ivana Žagar, Likos
3 Ana Lopac, Senj
3 Nikolina Kovač, Likos
 seniori
SM-54kg (8)
1 Mirko Madžar, Galeb
2 Filip Jureta, Susedgrad Sokol
3 Adrian Vraneša, Osvit
3 Ivan Muth, Osvit
SM-58kg (11)
1 Stipe Jarloni, Knin
2 Marin Nevešćanin, Marjan
3 Slaven Janković, Knin
3 Jure Perović, Zadar
SM-63kg (26)
1 Tomislav Karaula, Dubrava
2 Matej Škreblin, Jastreb
3 Ivan Priselac, Kneževi Vinogradi
3 Vanja Rutar, Metalac
SM-68kg (20)
1 Filip Grgić, Metalac
2 Tin Solenički, Susedgrad Sokol
3 Mario Maletić, Škorpion
3 Boris Epet, Karlovac
SM-74kg (33)
1 Dean Šarčević, Metalac
2 Juraj Stinčić, Susedgrad Sokol
3 Marko Mutak, Jastreb
3 Filip Majcen, Susedgrad Sokol
SM-80kg (18)
1 Dinko Šegedin, Forteca
2 Goran Potrebić, Novi Zagreb
3 Krešimir Marković, MTA
3 Darko Tasovac, Forteca
SM-87kg (11)
1 Nikola Bojo, Zadar
2 Ivan Matić, Dugo Selo
3 Marko Muhić, Karlovac
3 Stipe Varnica, Galeb
SM+87kg (10)
1 Vedran Golec, Jastreb
2 Mario Vujinović, Jastreb
3 Hrvoje Brajković, MTA
3 Ivan Karačić, Novi Zagreb
ekipni poredak - po medaljama
seniorke
1 Marjan 6 (4+0+2)
2 Dubrava 6 (2+1+3)
3 Osvit 5 (1+2+2)
4 Metalac 3 (1+2+0)
5/7 Likos 2 (0+1+1)
5/7 Omega 2 (0+1+1)
5/7 Neryo 1 (0+1+0)
8/14 Čigra 1 (0+0+1)
8/14 Forteca 1 (0+0+1)
8/14 Fox 1 (0+0+1)
8/14 Pantera 1 (0+0+1)
8/14 Sajnami 1 (0+0+1)
8/14 Senj 1 (0+0+1)
8/14 Susedgrad Sokol 1 (0+0+1)
seniori
1 Metalac 3 (2+0+1)
2 Jastreb 4 (1+2+1)
3/6 Forteca 2 (1+0+1)
3/6 Galeb 2 (1+0+1)
3/6 Knin 2 (1+0+1)
3/6 Zadar 2 (1+0+1)
7 Dubrava 1 (1+0+0)
8 Susedgrad Sokol 4 (0+3+1)
9 Novi Zagreb 2 (0+1+1)
10/11 Dugo Selo 1 (0+1+0)
10/11 Marjan 1 (0+1+0)
12/14 Karlovac 2 (0+0+2)
12/14 MTA 2 (0+0+2)
12/14 Osvit 2 (0+0+2)
15/16 Kneževi Vinogradi 1 (0+0+1)
15/16 Škorpion 1 (0+0+1)
seniorke + seniori
1 Marjan 7 (4+1+2)
2 Metalac 6 (3+2+1)
3 Dubrava 7 (3+1+3)
4 Osvit 7 (1+2+4)
5 Jastreb 4 (1+2+1)
6 Forteca 3 (1+0+2)
7/9 Galeb 2 (1+0+1)
7/9 Knin 2 (1+0+1)
7/9 Zadar 2 (1+0+1)
10 Susedgrad Sokol 5 (0+3+2)
11/13 Likos 2 (0+1+1)
11/13 Novi Zagreb 2 (0+1+1)
11/13 Omega 2 (0+1+1)
14/15 Dugo Selo 1 (0+1+0)
14/15 Neryo 1 (0+1+0)
16/17 Karlovac 2 (0+0+2)
16/17 MTA 2 (0+0+2)
18/24 Čigra 1 (0+0+1)
18/24 Fox 1 (0+0+1)
18/24 Kneževi Vinogradi 1 (0+0+1)
18/24 Pantera 1 (0+0+1)
18/24 Sajnami 1 (0+0+1)
18/24 Senj 1 (0+0+1)
18/24 Škorpion 1 (0+0+1)
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt