TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

7th World Para-taekwondo Championships (G-10)

London, Velika Britanija, 19. 10. 2017.

 

263 sportaš(ic)a, 59 zemalja, borbe i forme

para-taekwondo reprezentacija Hrvatske

 

Ivan Mikulić • ST Kwan • MK44+75kg
Mladen Tomić (izbornik), Marko Telenta (kondicijski trener)

pojedinačni poredak - kyorugi

 
FK41-49kg (2)
1. Sakinat MAGOMEDOVA (RUS)
2. Dejana BACKO (SRB)
FK41+58kg (1)
1. Jelena TERZIC (SRB)
MK41-61kg (5)
1. Vladislav KRICHFALUSHIY (RUS)
2. Abdennour EL FEDAYNI (MAR)
3. Simon CSABA (HUN)
3.Jean DeLa Croix NIKWIGIZE (RWA)
MK41-75kg (1)
1. Valerii BAZIN (RUS)
MK41+75kg (2)
1. Spartak GAZZAEV (RUS)
2. Przemyslaw WIECZOREK (POL)
FK43-49kg (4)
1. Viktoriia MARCHUK (UKR)
2. Nurgul BILEK (TUR)
3. Violeta TODOROV (SRB)
3. Daniela JOVANOVIC (SRB)
FK43+58kg (1)
1. Seyma Nur EMEKSIZ (TUR)
MK43-61kg (10)
1. Alejandro VIDAL ALVAREZ (ESP)
2. Bopha KONG (FRA)
3. Anthony CAPPELLO (CAN)
3. Kadibagama OMAROV (RUS)
MK43-75kg (4)
1. Nurlan DOMBAYEV (KAZ)
2. Anton SHVETS (UKR)
3. Rachid ISMAILI ALAOUI (MAR)
3. Osman YALT (TUR)
FK42-49kg (1)
1. Nurgul BILEK (TUR)
FK42-58kg (1)
1. Consolee RUKUNDO (RWA)
FK42+58kg (2)
1. Ayse Dudu KARATAY (TUR)
2. Jelena TERZIC (SRB)
MK42-61kg (17)
1. Evgenii ALIFIRENKO (RUS)
2. Mehmet Sami SARAC (TUR)
3. Saeid SADEGHIANPOUR (IRI)
3. Shinebayar BATBAYAR (MGL)
MK42-75kg (9)
1. Mehmet Serkan SERPICI (TUR)
2. Daniel ESPINOSA (USA)
3. DSQ (RWA)
3. Lukman-Khakim ISTAMULOV (RUS)
MK42+75kg (6)
1. Nyshan OMIRALI (KAZ)
2. Yasar Sami GOKBABA (TUR)
3. Ahmad NARIMANI (IRI)
3. Hyun KIM (KOR)
FK44-49kg (11)
1. Enkhtuya KHURELBAATAR (MGL)
2. Claudia ROMERO (MEX)
3. Ranjana DHAMI (NEP)
3. Meryem Betul CAVDAR (TUR)
FK44-58kg (12)
1. Lisa GJESSING (DEN)
2. Ayshat RAMAZANOVA (RUS)
3. Jessica GARCIA (MEX)
3. Brianna SALINARO (USA)
FK44+58kg (10)
1. Amy TRUESDALE (GBR)
2. Rajae AKERMACH (MAR)
3. Guljonoy NAIMOVA (UZB)
3. Laura SCHIEL (FRA)
MK44-61kg (24)
1. Bolor-Erdene GANBAT (MGL)
2. Mahmut BOZTEKE (TUR)
3. Ali Can OZCAN (TUR)
3. Amir REKALAEV (RUS)
MK44-75kg (25)
1. Mahdi POURRAHNAMA (IRI)
2. Magomedzagir ISALDIBIROV (RUS)
3. Vladimir FEOFANOV (RUS)
3. Georgii KUPEEV (RUS)
MK44+75kg (21)
1. Aliskhab RAMAZANOV (RUS)
2. Ivan MIKULIĆ (CRO)
3. Evan MEDELL (USA)
3. Francisco PEDROZA (MEX)

službeni ekipni poredak - kyorugi

 
sportašice/female
1. Turkey 25 (3+1+1)
2. Serbia 15 (1+2+2)
3. Russia 10 (1+1+0)
4. Mongolia 7 (1+0+0)
5. Ukraine 7 (1+0+0)
6. Denmark 7 (1+0+0)
7. Great Britain 7 (1+0+0)
8. Rwanda 7 (1+0+0)
9. Mexico 4 (0+1+1)
10. Morocco 3 (0+1+0)
11. Uzbekistan 1 (0+0+1)
12. United States 1 (0+0+1)
13. France 1 (0+0+1)
14. Nepal 1 (0+0+1)
sportaši/male
1. Russia 43 (5+1+5)
2. Turkey 18 (1+3+2)
3. Kazakhstan 14 (2+0+0)
4. Iran 9 (1+0+2)
5. Mongolia 8 (1+0+1)
6. Spain 7 (1+0+0)
7. USA 4 (0+1+1)
8. Morocco 4 (0+1+1)
9. Ukraine 3 (0+1+0)
10. Croatia 3 (0+1+0)
11. France 3 (0+1+0)
12. Poland 3 (0+1+0)
13. Rwanda 2 (0+0+2)
14. Canada 1 (0+0+1)
15. Mexico 1 (0+0+1)
16. South Korea 1 (0+0+1)
17. Hungary 1 (0+0+1)
 

ukupno/overal

 
1. Russia 53 (6+2+5)
2. Turkey 43 (4+4+3)
3. Mongolia 15 (2+0+1)
4. Serbia 15 (1+2+2)
5. Kazakhstan 14 (2+0+0)
6. Ukraine 10 (1+1+0)
7. Iran 9 (1+0+2)
8. Rwanda 9 (1+0+2)
9. Denmark 7 (1+0+0)
10. Great Britain 7 (1+0+0)
11. Spain 7 (1+0+0)
12. Morocco 7 (0+2+1)
13. United States 5 (0+1+2)
14. Mexico 5 (0+1+2)
15. France 4 (0+1+1)
16. Croatia 3 (0+1+0)
17. Poland 3 (0+1+0)
18. Uzbekistan 1 (0+0+1)
19. Canada 1 (0+0+1)
20. South Korea 1 (0+0+1)
21. Hungary 1 (0+0+1)
22. Nepal 1 (0+0+1)

pojedinačni poredak - poomsae

  P20 F-30
1. Melissa ENGELS (BEL)
2. Paloma MARTINEZ (CHI)
3. Teodora JOVIC (SRB)
4. Shania HERSHEY (USA)
P20 F+30
1. Jhormary ROJAS (COL)
2. Nora FOLDY (HUN)
3. Agnieszka KMIEC (POL)
P20 M-Junior
1. Bradley BROCKIES (GBR)
2. Tomislav RANKOVIC (SRB)
P20 M-30
1. Alejandro GUTIERREZ (MEX)
2. Kirill ARUTIUNOV (RUS)
3. Claudio FUENTES (CHI)
4. Dusan MARISAVLJEVIC (SRB)
P20 M+30
1. Guillermo ERAZO SCHAUER (HON)
2. Nilson Javier ROSALES (ESA)
3. Rajinder CHATHA (GBR)
4. Michal PIEDZIA (POL)
  P30 Female P31
1. Stefanida STRIUKOVA (RUS)
P30 Female P32
1. Adrienn SEREGI (HUN)
P30 Female P33
1. Samantha CARRINGTON (GBR)
2. Elizaveta POPOVA (RUS)
3. Iris FUENTES (USA)
P30 Female P34
1. Janine WATSON (AUS)
2. Francesca PIVARO (GBR)
3. Lenka SIMECKOVA (CZE)
4. Adrienn SEREGI (HUN)
P30 Male P31
1. Jonathan MCNATT (USA)
2. Andrei TITOV (RUS)
3. Karen OVSEPYAN (KAZ)
4. Juan Sebastian PEREZ (COL)
P30 Male P32
1. Riccardo ZIMMERMAN (ITA)
P30 Male P33
1. Valentin KONDRATENKO (RUS)
2. Giovanni SUNSERI (ITA)
P30 Male P34
1. Artur TAIMAZOV (RUS)
2. Riccardo ZIMMERMAN (ITA)

ekipna uspješnost -medalje- poomsae

 

1. Russia (3+3+0)
2. Great Britain (2+1+1)
3. Italy (1+2+0)
4. Hungary (1+1+1)
5. USA (1+0+2)

6. Colombia (1+0+1)
7. Australia (1+0+0)
7. Belgium (1+0+0)
7. Honduras (1+0+0)
7. Mexico (1+0+0)
11. Serbia (0+1+2)

12. Chile (0+1+1)
13. El Salvador (0+1+0)
14. Poland (0+0+2)
15. Czech (0+0+1)
15. Kazakhstan (0+0+1)

ukupna ekipna uspješnost -medalje- kyorugi+poomsae

 

1. Russia (9+5+5)
2. Turkey (4+4+3)
3. Great Britain (3+1+1)
4. Kazakhstan (2+0+1)
4. Mongolia (2+0+1)
6. Serbia (1+3+4)
7. Italy (1+2+0)
8. USA (1+1+4)
9. Hungary (1+1+2)
9. Mexico (1+1+2)

11. Ukraine (1+1+0)
12. Iran (1+0+2)
12. Rwanda (1+0+2)
14. Colombia (1+0+1)
15. Australia (1+0+0)
15. Belgium (1+0+0)
15. Denmark (1+0+0)
15. Honduras (1+0+0)
15. Spain (1+0+0)
20. Morocco (0+2+1)

21. Poland (0+1+2)
22. Chile (0+1+1)
22. France (0+1+1)
24. Croatia (0+1+0)
24.El Salvador (0+1+0)
26. Canada (0+0+1)
26. Czech (0+0+1)
26. Korea (0+0+1)
26. Nepal (0+0+1)
30.Uzbekistan (0+0+1)

uspješnost kontinentalnih unija

 

Europa • 63 medalje (23+20+19) • 14 zemalja
Panamerika • 17 medalja (4+4+9) • sedam zemalja
Azija • 12 medalja (5+0+7) • šest zemalja
Afrika • 6 medalja (1+2+3) • dvije zemlje
Oceanija • 1 medalja (1+0+0) • jedna zemlja

ostale vijesti za listopad 2017

 
najveća para-taekwondo natjecanja

paralympic games

> world champs

 

euro champs

iwas*wg

iwas*wg-23

iwas*wwg

inas*gg

 

cpisra*wg

deaflympics

deaf*wc

deaf*ec

para-taekwondo prvenstva svijeta
Para-taekwondo SP 2017.

hrvatski nastup na SP

Ivan Mikulić, ST Kwan, K44 M+75kg
Ivan Mikulić -1- Matt Bush (GBR) 30:7
Ivan Mikulić -2- Bayram Kayan (TUR) 26:5
Ivan Mikulić -PF- Evan Madell (USA) 26:21
Ivan Mikulić -F- Aliskhab Ramazanov (RUS) 19:35

posebna priznanja prvenstva

female Most Valuable Player:
Enkhtuya Khurelbaatar (MGL)
male Most Valuable Player:
Mahdi Pourrahnama (IRI)
best female coach:
Zhanna Shcherbakova (RUS)
best male coach:
Narbayev Talgat (KAZ)
best referees of the championships:
Renata Crkvenac (CRO)
Andrey Khegay (RUS)
Barbara Ruth Marian (CAN)
"Booyung Scholarships"
Rwanda, Korea, Nepal, Uzbekistan, Peru

odaziv na prvenstva svijeta

2017. London: 263 sportaša, 59 zemalja
2015. Samsun: 118 sportaša, 34 zemlje
2014. Moskva: 111 sportaša, 37 zemalja
2013. Lausanne: 86 sportaša, 25 zemalja
2012. Aruba: 53 sportaša, 14 zemalja
2010. St. Petersburg: 66 sportaša, 21 zemlja
2009. Baku: 38 sportaša, 19 zemalja

hrvatski rezultati na svim SPP

2017/2. Ivan Mikulić, ST Kwan, K44 M+75kg
2015/1. Ivan Mikulić, ST Kwan, K44 M+75kg
2014/1. Luka Baković, TK Galeb, Open M-75kg
2014/2. Ivan Mikulić, ST Kwan, K44 M+75kg
2014/5. Bruno Kiš, TK Karlovac, K44 M+75kg
2013/9. Ivan Mikulić, ST Kwan, A7/8 M-80kg
2012/3. Ivan Mikulić, ST Kwan, A8-80kg
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt