TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

Juniorsko prvenstvo svijeta 2016.

Burnaby, Canada, 16.-20. 11. 2016.

 

sportaša po kategorijama

 
JF-42kg (31)
JF-44kg (33)
JF-46kg (41)
JF-49kg (48)
JF-52kg (46)
JF-55kg (44)
JF-59kg (36)
JF-63kg (36)
JF-68kg (31)
JF+68kg (28)
JM-45kg (44)
JM-48kg (45)
JM-51kg (49)
JM-55kg (60)
JM-59kg (61)
JM-63kg (58)
JM-68kg (53)
JM-73kg (36)
JM-78kg (37)
JM+78kg (24)
 
374 841 467

 

hrvatska reprezentacija

 
16.11. • JF-42kg (31) • Paula ANTUNOVIĆ, Marjan
16.11. • JF-44kg (33) • Lucija ABRAMOVIĆ, Brod
17.11. • JF-46kg (41) • Tena ŠUSTERIĆ, Osvit
17.11. • JF-49kg (48) • Paola STRAŠČEK, Jastreb
18.11. • JF-52kg (46) • Ana DŽANAN, Div Knin
18.11. • JF-55kg (44) • Kristina BEROŠ, Dubrava
19.11. • JF-59kg (36) • Ana TASLAK, Jastreb
19.11. • JF-63kg (36) • Helena MRZLJAK, Elite
20.11. • JF-68kg (31) • Kristina ČERINA, Velika Gorica
20.11. • JF+68kg (28) • Iva POŽEGA, Banija Pandas

9.
17.
17.
9.
17.
 2.
5.
5.
 3.
17.

 
16.11. • JM-45kg (44) • --
16.11. • JM-48kg (45) • Luka TURKALJ, ZTŠ
17.11. • JM-51kg (49) • Lucian JERAK, Zadar
17.11. • JM-55kg (60) • Marko LIPOVAC, Jastreb
18.11. • JM-59kg (61) • Martin PUTAK, Contra
18.11. • JM-63kg (58) • Mateo ZORKO, Jastreb
19.11. • JM-68kg (53) • --
19.11. • JM-73kg (36) • Ivan VRGOČ, Zaprešić
20.11. • JM-78kg (37) • Luka PERAJICA, Kocunar
20.11. • JM+78kg (24) • Toni VIDOVIĆ, Kocunar

--
9.
17.
17.
33.
33.
--
17.
17.
9.

 

treneri: Hrvoje Bregeš, Branimir Blečić, Igor Matić

pojedinačni poredak

JF-42kg (31)
1. Mobina Nejad Katesari (IRI)
2. Irene Laguna Perez (ESP)
3. Karina Ushakova (RUS)
3. Sofia Zampetti (ITA)
JF-44kg (33)
1. Ho Thi Kim Ngan (VIE)
2. Maria Calderon (CRC)
3. Derya Esme (TUR)
3. Abigail Faye Valdez (PHI)
JF-46kg (41)
1. Napaporn Charanawat (THA)
2. Rim Bayaa (SWE)
3. Nuray Muratkyzy (KAZ)
3. Abishag Semberg (ISR)
JF-49kg (48)
1. Kim Yu-Jin (KOR)
2. Sung Chia Yin (TPE)
3. Gabriela Briskarova (SVK)
3. Daniela Paola Souza (MEX)
JF-52kg (46)

1. Lo Chia-Ling (TPE)
2. Ekaterina Kvartalnaia (RUS)
3. Laetitia Aoun (LIB)
3. Ikra Kayir (TUR)
JF-55kg (44)

1. Zhou Lijun (CHN)
2. Kristina Beroš (CRO)
3. Mobina Babalou (IRI)
3. Natalia Nikliborc (POL)
JF-59kg (36)
1. Skylar Park (CAN)
2. Yeh Yen Hsin (TPE)
3. Elizaveta Fedorova (RUS)
3. Aysenur Ozcan (TUR)
JF-63kg (36)
1. Seyma Sogut (TUR)
2. Margarita Blizniakova (RUS)
3. Parisa Javadi Kouchaksaraei (IRI)
3. Nadja Savković (SRB)
JF-68kg (31)

1. Lauren Williams (GBR)
2. Polina Khan (RUS)
3. Kristina Čerina (CRO)
3. Myeong Mi-Na (KOR)
JF+68kg (28)
1. Zahra Pouresmaeil (IRI)
2. Pan Yun Ci (TPE)
3. Rebecca McGowan (GBR)
3. Yoon Do-Hee (KOR)
JM-45kg (44)
1. Bae Jun-Seo (KOR)
2. Chang Cheng-Chun (TPE)
3. Ayaz Ganbarli (AZE)
3. Yutthaya Khongkraphan (THA)
JM-48kg (45)
1. Mok Jae-Hee (KOR)
2. Saran Tangchatkaew (THA)
3. Georgios Ioannou (GRE)
3. Tai Ting Wei (TPE)
JM-51kg (49)
1. Jang Jun (KOR)
2. Ebrahim Safari Soumeeh (IRI)
3. Sergei Kirsanov (RUS)
3. Huang Sheng-Lun (TPE)
JM-55kg (60)
1. Jung Chan-Ho (KOR)
2. Gashim Magomedov (AZE)
3. Ali Baseri (IRI)
3. Houssam El Amrani (MAR)
JM-59kg (61)
1. Hakan Recber (TUR)
2. Omar Lakehal (MAR)
3. Choi Woo-Jin (KOR)
3. David Nazaryan (RUS)
JM-63kg (58)
1. Amir Mohammad Bakhshi (IRI)
2. Nikita Pushanko (RUS)
3. Ferhat Can Kavurat (TUR)
3. Joshua Liu (USA)
JM-68kg (53)
1. Sarmat Tcakoev (RUS)
2. Kostiantyn Kostenevych (UKR)
3. Aliaskar Aliyev (AZE)
3. Ferhat Muhammet Saroglu (TUR)
JM-73kg (36)
1. Lee Seung-Min (KOR)
2. Sergey Karnuta (RUS)
3. Ayoub El Yaqini (MAR)
3. Zachary Hiebert (CAN)
JM-78kg (37)
1. Patrik Divkovič (SLO)
2. Hasan Can Lazoglu (TUR)
3. Yan Bai (CHN)
3. Chun Ho-Hyun (KOR)
JM+78kg (24)
1. Georgii Tandelov (RUS)
2. Aleksandar Keselj (GER)
3. Andrei Garbar (UKR)
3. Leandro Souza (BRA)

s naše strane ždrijeba

JF-42kg (31) • Paula Antunović, Marjan
Paula Antunović - Lian Pei Ni (MAS) dsq
Paula Antunović - Andrea Schnell (SUI) 10:14
Andrea Schnell (SUI) - Irene Laguna Perez (ESP) 0:13
Irene Laguna Perez (ESP) - Sofia Zampetti (ITA) 12:0
Irene Laguna Perez (ESP) -finale- Mobina Nejad Katesari (IRI) 0:8
JF-44kg (33) • Lucija Abramović, Brod
Lucija Abramović - Bianca Pantaleoni (ITA) 0:3
Bianca Pantaleoni (ITA) - Abigail Faye Valdez (PHI) 0:0 sup
Abigail Faye Valdez (PHI) - Seyedeh Kosar Hosseini (IRI) 7:6
Abigail Faye Valdez (PHI) - Ho Thi Kim Ngan (VIE) 1:3
Ho Thi Kim Ngan (VIE) -finale- Maria Calderon (CRC) 5:2
JF-46kg (41) • Tena Šusterić, Osvit
Tena Šusterić - Liu Kaiqi (CHN) dsq
Liu Kaiqi (CHN) - Ryshae Forbes (NZL) 12:0
Liu Kaiqi (CHN) - Napaporn Charanawat (THA) 0:4
Napaporn Charanawat (THA) - Abishag Semberg (ISR) 5:4
Napaporn Charanawat (THA) -finale- Rim Bayaa (SWE) 11:7
JF-49kg (48) • Paola Strašćek, Jastreb
Paola Strašćek - Oliwia Krajewska (POL) 2:0
Paola Strašćek - Viktoriya Sobko (UKR) 0:0 sup
Paola Strašćek - Gabriela Briskarova (SVK) 1:3
Gabriela Briskarova (SVK) - Baby Jessica Canabal (PHI) 7:0
Gabriela Briskarova (SVK) - Kim Yu-Jin (KOR) 0:14
Kim Yu-Jin (KOR) -finale- Sung Chia Yin (TPE) 7:2
JF-52kg (46) • Ana Džanan, Div Knin
Ana Džanan - Saffron Tambyrajah (AUS) 1:0
Ana Džanan - Mobina Shakeri (IRI) 0:3
Mobina Shakeri (IRI) - Beatrice Kassandra Gaerlan (PHI) 4:5
Beatrice Kassandra Gaerlan (PHI) - Ekaterina Kvartalnaia (RUS) 0:6
Ekaterina Kvartalnaia (RUS) - Laetitia Aoun (LIB) 10:8
Ekaterina Kvartalnaia (RUS) -finale- Lo Chia-Ling (TPE) 1:5
JF-55kg (44) • Kristina Beroš, Dubrava
Kristina Beroš - Clara Dib (LIB) 7:0
Kristina Beroš - Xiomara Maria Torres (DOM) 16:0
Kristina Beroš - Tugba Yilmaz (TUR) 4:4 sup
Kristina Beroš - Diana Gadzhalieva (AZE) 5:0
Kristina Beroš - Mobina Babalou (IRI) 13:5
Kristina Beroš -finale- Zhou Lijun (CHN) 13:18
JF-59kg (36) • Ana Taslak, Jastreb
Ana Taslak - Trinity Sullivan (USA) 4:1
Ana Taslak - Nora Hofeldt (SWE) 10:4
Ana Taslak - Petra Stolbova (CZE) 6:2
Ana Taslak - Elizaveta Fedorova (RUS) 8:9
Elizaveta Fedorova (RUS) -pf- Skylar Park (CAN) 1:4
Skylar Park (CAN) -finale- Yeh Yen Hsin (TPE) 20:8
JF-63kg (36) • Helena Mrzljak, Elite
Helena Mrzljak - Francesca Pollet (BEL) 5:0
Helena Mrzljak - Lena Ceppi (SUI) 4:3
Helena Mrzljak - Parisa Javadi Kouchaksaraei (IRI) 1:13
Parisa Javadi Kouchaksaraei (IRI) -pf- Margarita Blizniakova (RUS) 3:10
Margarita Blizniakova (RUS) -finale- Seyma Sogut (TUR) 2:16
JF-68kg (31) • Kristina Čerina, Velika Gorica
Kristina Čerina - Cigdem Danisman (GER) 2:1 gp
Kristina Čerina - Zahra Sheidaei (IRI) 2:1 gp
Kristina Čerina - Souzanna Tomazou (CYP) 2:0
Kristina Čerina -pf- Lauren Williams (GBR) 2:17
Lauren Williams (GBR) -finale- Polina Khan (RUS) 13:4
JF+68kg (28) • Iva Požega, Banija Pandas
Iva Požega - Melisa Mizrak (TUR) 5:10
Melisa Mizrak (TUR) - Ikram Himdi (MAR) 3:4
Ikram Himdi (MAR) - Pan Yun Ci (TPE) 3:8
Pan Yun Ci (TPE) -pf- Rebecca McGowan (GBR) 13:11
Pan Yun Ci (TPE) -finale- Zahra Pouresmaeil (IRI) 4:5
JM-48kg (45) • Luka Turkalj, ZTŠ
Luka Turkalj - Ghaith Boulaabi (TUN) 4:3
Luka Turkalj - Tai Ting Wei (TPE) 3:4
Tai Ting Wei (TPE) - Burak Asik (TUR) 6:5
Tai Ting Wei (TPE) - Saran Tangchatkaew (THA) 5:6 gp
Saran Tangchatkaew (THA) -finale- Mok Jae-Hee (KOR) 0:12
JM-51kg (49) • Lucian Jerak, Zadar
Lucian Jerak - Bahruz Guluzade (AZE) 17:13
Lucian Jerak - Hani Neffati (TUN) 1:10
Hani Neffati (TUN) - Abdullah Abdulrahman Alqoud (KSA) 0:0 sup
Hani Neffati (TUN) - Jang Jun (KOR) 3:17
Jang Jun (KOR) - Sergei Kirsanov (RUS) 19:5
Jang Jun (KOR) -finale- Ebrahim Safari Soumeeh (IRI) 4:1
JM-55kg (60) • Marko Lipovac, Jastreb
Marko Lipovac - Jeancy Mangungu (COD) dsq
Marko Lipovac - Gabriele Caulo (ITA) 4:14
Gabriele Caulo (ITA) - Hasham Bandar Bin Dookhy (KSA) 12:9
Gabriele Caulo (ITA) - Gashim Magomedov (AZE) 7:8
Gashim Magomedov (AZE) - Ali Baseri (IRI) 21:8
Gashim Magomedov (AZE) -finale- Jung Chan-Ho (KOR) 0:12
JM-59kg (61) • Martin Putak, Contra
Martin Putak - Serghei Uscov (MDA) 0:13
Serghei Uscov (MDA) - Sal Luiji Estrada (PHI) 9:3
Serghei Uscov (MDA) - Mohamed Farag (EGY) 9:9 sup
Serghei Uscov (MDA) - Omar Lakehal (MAR) 5:6 gp
Omar Lakehal (MAR) -pf- Choi Woo-Jin (KOR) 13:8
Omar Lakehal (MAR) -finale- Hakan Recber (TUR) 12:18
JM-63kg (58) • Mateo Zorko, Jastreb
Mateo Zorko - Muhammedcan Gokce (GER) 7:9
Muhammedcan Gokce (GER) - Juan Camilo Hernandez Moreno (COL) 4:5
Juan Camilo Hernandez Moreno (COL) - Nuchit Rakyart (THA) 0:16
Nuchit Rakyart (THA) - Joshua Liu (USA) 10:12
Joshua Liu (USA) -pf- Nikita Pushanko (RUS) 6:12
Nikita Pushanko (RUS) -finale- Amir Mohammad Bakhshi (IRI) 0:4
JM-73kg (36) • Ivan Vrgoč, Zaprešić
Ivan Vrgoč - Su Huang Chia (TPE) 2:3
Su Huang Chia (TPE) - Ayoub El Yaqini (MAR) 2:14
Ayoub El Yaqini (MAR) - Emiliano Cruz (MEX) 6:5
Ayoub El Yaqini (MAR) -pf- Sergey Karnuta (RUS) 5:18
Sergey Karnuta (RUS) -finale- Lee Seung-Min (KOR) 21:22
JM-78kg (37) • Luka Perajica, Kocunar
Luka Perajica - Alexandr Lupu (MDA) 1:3
Alexandr Lupu (MDA) - David Simek (CZE) 7:0
Alexandr Lupu (MDA) - Chun Ho-Hyun (KOR) 3:4
Chun Ho-Hyun (KOR) -pf- Hasan Can Lazoglu (TUR) 7:9
Hasan Can Lazoglu (TUR) -finale- Patrik Divkovič (SLO) 5:6
JM+78kg (24) • Toni Vidović, Kocunar
Toni Vidović  - Georgii Tandelov (RUS) 2:14
Georgii Tandelov (RUS) - Kim Min-Seo (KOR) 22:15
Georgii Tandelov (RUS) -pf- Andrei Garbar (UKR) 4:2
Georgii Tandelov (RUS) -finale- Aleksandar Keselj (GER) 20:6

vijesti za studeni 2016

 
prvenstva svijeta

seniorska

ekipna

> juniorska studentska
kadetska vojna
juniorska prvenstva svijeta


Juniorsko prvenstvo svijeta 2016.

- sve hrvatske medalje -
2. Kristina BEROŠ, Dubrava, JF-55kg (44)
 3. Kristina ČERINA, Velika Gorica, JF-68kg (31)
ekipni poredak - po bodovima
juniorke (TOP-30/75)
1. Iran
2. Chinese Taipei
3. Russia
4. Turkey
5. Korea
16. Serbia
17. Philippines
18. Greece
19. Mexico
20. Kazakhstan
6. Canada
7. China
8. Croatia
9. Spain
10. Great Britain
11. Thailand
12. Vietnam
13. Sweden
14. Italy
15. USA
21. Brazil
22. India
23. Colombia
24. France
25. Poland
26. Israel
27. Switzerland
28. Dominican Rep.
29. Argentina
30. Lebanon
juniori (TOP-30/92)
1. Korea
2. Russia
3. Turkey
4. Iran
5. Chinese Taipei
16. Spain
17. Germany
18. Slovenia
19. Egypt
20. Philippines
6. Morocco
7. Azerbaijan
8. Ukraine
9. Thailand
10. USA
11. Canada
12. Kazakhstan
13. Mexico
14. Greece
15. China
21. Italy
22. France
23. Brazil
24. Serbia
25. India
26. New Zealand
27. Sweden
28. Croatia
29. Great Britain
30. Colombia
ekipni poredak - po medaljama
ukupno
1. Korea (6+0+4)
2. Iran (3+1+3)
3. Russia (2+5+4)
16. Costa Rica (0+1+0)
16. Spain (0+1+0)
16. Germany (0+1+0)
4. Turkey (2+1+5)
5. C. Taipei (1+4+2)
6. Thailand (1+1+1)
7. Canada (1+0+1)
7. China (1+0+1)
7. GB (1+0+1)
10. Slovenia (1+0+0)
10. Vietnam (1+0+0)
12. Azerbaijan (0+1+2)
12. Morocco (0+1+2)
14. Croatia (0+1+1)
14. Ukraine (0+1+1)
 
16. Sweden (0+1+0)
20. Brazil (0+0+1)
20. Greece (0+0+1)
20. Israel (0+0+1)
20. Italy (0+0+1)
20. Kazakhstan (0+0+1)
20. Lebanon (0+0+1)
20. Mexico (0+0+1)
20. Philippines (0+0+1)
20. Poland (0+0+1)
20. Serbia (0+0+1)
20. Slovakia (0+0+1)
20. USA (0+0+1)
juniorke
1. Iran (2+0+2)
2. C. Taipei (1+3+0)
3. Turkey (1+0+3)
12. Costa Rica (0+1+0)
12. Spain (0+1+0)
12. Sweden (0+1+0)
4. Korea (1+0+2)
5. GB (1+0+1)
6. Canada (1+0+0)
6. China (1+0+0)
6. Thailand (1+0+0)
6. Vietnam (1+0+0)
10. Russia (0+3+2)
11. Croatia (0+1+1)
 
15. Israel (0+0+1)
15. Italy (0+0+1)
15. Kazakhstan (0+0+1)
15. Lebanon (0+0+1)
15. Mexico (0+0+1)
15. Philippines (0+0+1)
15. Poland (0+0+1)
15. Serbia (0+0+1)
15. Slovakia (0+0+1)
juniori
1. Korea (5+0+2)
2. Russia (2+2+2)
3. Turkey (1+1+2)
9. Thailand (0+1+1)
9. Ukraine (0+1+1)
11. Germany (0+1+0)
4. Iran (1+1+1)
5. Slovenia (1+0+0)
6. Azerbaijan (0+1+2)
6. Morocco (0+1+2)
6. C. Taipei (0+1+2)
12. Brazil (0+0+1)
12. Canada (0+0+1)
12. China (0+0+1)
12. Greece (0+0+1)
12. USA (0+0+1)
uspješnost kontinentalnih unija
Azija 33 (13+6+14) • devet zemalja
Europa 38 (6+12+20) • 16 zemalja
Panamerika 6 (1+1+4) • pet zemalja
Afrika 3 (0+1+2) • jedna zemlja
nagrade i priznanja WTF-a
Female MVP: Skylar Park, Canada (JF-59kg)
Male MVP: Chan-Ho Jung, Korea (JM-55kg)
Best Female Teams:
Iran, Chinese Taipei, Russia, Turkey, Korea
Best Male Teams:
Korea, Russia, Turkey, Iran, Chinese Taipei
Best Coaches Awards:
Fatemeh Safarpour, Iran - female team
Jung-ho Kim, Korea - male team
Good Fighting Spirit Award - Brazil
Active Participation Award - Australia
Best Referees Awards:
Yassin Abdullah ai Naimat, Jordan
Eid Fairouz Mesmari, UAE
Panikos Loizou, Cyprus
Eric Wah, Canada
Guler Gencturkoglu, Turkey
sva naša Juniorska SP - kronološki
JSP juniorke juniori ukupno
1. 2. 3. + 1. 2. 3. + 1. 2. 3. +
1996       -       -       -
1998     1 1     1 1     2 2
2000   1 1 2   1   1   2 1 3
2002     1 1     2 2     3 3
2004     1 1       -     1 1
2006     2 2       -     2 2
2008   1 1 2     1 1   1 2 3
2010   2 1 3   1   1   3 1 4
2012     1 1       -     1 1
2014 2     2       - 2     2
2016   1 1 2       -   1 1 2
ukupno 2 5 10 17 - 2 4 6 2 7 14 23
sva naša Juniorska SP - po uspješnosti
JSP juniorke juniori ukupno
1. 2. 3. + 1. 2. 3. + 1. 2. 3. +
2014 2     2       - 2     2
2010   2 1 3   1   1   3 1 4
2000   1 1 2   1   1   2 1 3
2008   1 1 2     1 1   1 2 3
2016   1 1 2       -   1 1 2
2002     1 1     2 2     3 3
1998     1 1     1 1     2 2
2006     2 2       -     2 2
2004     1 1       -     1 1
2012     1 1       -     1 1
1996       -       -       -
ukupno 2 5 10 17 - 2 4 6 2 7 14 23
 
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt