TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2015
2014
2011
2010
2009
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

20. SVJETSKO WTF TAEKWONDO PRVENSTVO

18. 4. 2011.

Outline


Datum: od 1. do 6. svibnja 2011.
Mjesto: Gyeongju Indoor Gymnasium, Gyeongju, Korea
Promotor: World Taekwondo Federation
Organizator: Korea Taekwondo Association
Kotizacija do 15. 3. 2011: 50 US$ po sportašu
(poslije 15.3. dodatno se plaća i 200 US$ kazne)
Kategorije:
F -46kg, -49kg, -53kg, -57kg, -62kg, -67kg, -73kg, +73kg
M -54kg, -58kg, -63kg, -68kg, -74kg, -80kg, -87kg, +87kg
Sudionici:
* državljani zemlje za koju nastupaju;
* članovi nacionalnih taekwondo saveza priznatih od WTF-a;
* stari najmanje 15 godina (rođeni 1. 12. 1996. i prije);
* vlasnici taekwondo Dan certifikata Kukkiwona ili WTF-a;
* vlasnici Natjecateljske licence WTF-a;
* po timu - najviše jedan sportaš u svakoj kategoriji.
Sustav natjecanja:
* jednostruke eliminacije bez repasaža;
* polufinala i finala će se održati narednog dana.
Nositelji kategorija:
* 25% prijavljenih sportaša po kategoriji,
temeljem WTF World Rankinga od 1. 4. 2011.
Anti-doping testovi:
* obavezno - svi osvajači medalja;
* 16 testiranja slučajno odabranih sportaša.
Bodovi za ekipni poredak:
* za svakog sportaša koji prođe vaganje - 1 bod;
* za svaku pobjedu - 1 bod;
* za svaku zlatnu medalju - 7 bodova;
* za svaku srebrnu medalju - 3 boda;
* za svaku brončanu medalju - 1 bod.
Bodovi za WTF World Ranking:
* 1. mjesto: 70 bodova
* 2. mjesto: 42 boda
* 3. mjesto: 25,2 boda
* 5. mjesto: 15,12 bodova
* 9. mjesto: 10,58 bodova

25. 4. 2011.

Podsjetnik za sudionike

1. Akreditacija sportaša: do 28. 4. 2011. u 22 sata
  Sportaši koji nastupaju na Svjetskom prvenstvu moraju ID kartice podići u Akreditacijskom centru do 28. travnja u 22 sata. Oni koji se do tad ne prijave neće biti uvršteni na popis koji će se 29. travnja koristiti za ždrijeb na sastanku čelnika timova. Timovi koji do tog roka ne mogu stići u Akreditacijski centar, moraju unaprijed izvijestiti WTF o kašnjenju.
2. Sastanak vođa timova & ždrijeb: 29. 4. 2011. od 14 sati
  U sklopu Sastanka vođa timova bit će održani tehnički sastanak za trenere o natjecateljskim pravilima, predavanje o dopingu i ždrijeb natjecanja. Svi vođe timova i treneri su obavezni pratiti cijeli sastanak (29. 4. od 14 do 18 sati).
3. Korejska viza
  Organizacijskom odboru treba unaprijed dostaviti potpuno popunjen Visa Details Form, kopiju putovnice te grad i državu korejskog veleposlanstva u kojoj je zatražena viza. Svi sudionici kojima trebaju vize moraju ih ponijeti sa sobom u Koreju, jer se ulazne vize neće izdavati u zračnim lukama.
4. Doček u zračnim lukama/Info Desk
  Za doček i lokalni prijevoz zadužena je službena putnička agencija prvenstva Chess Tours. Organizira ga u dvije zračne luke: Incheon (Seul) i Kimhae (Busan). Timovi koji do 15. travnja nisu dostavili plan puta (dan, vrijeme, let, broj putnika) moraju ga poslati online u Chess Tours.
- Info Deskovi rade od 24. travnja do 1. svibnja;
- od Incheon Airport do hotela: cca 400km (automobilom oko šest sati vožnje);
- od Busan Airport do hotela: cca 100km (automobilom oko sat i pol vožnje).
* Po dolasku u akreditacijski centar nacionalni timovi moraju Organizacijskom odboru predati Departure Form, s podacima poput broja članova tima, planiranim vremenom odlaska iz hotela i iz zračne luke...
5. WTF Global Athlete Licence (GAL)
  Slijedom odluke Glavne skupštine WTF-a iz listopada prošle godine, od ovogodišnjeg SP natjecatelji na svim službenim natjecanjima WTF-a uz Kukkiwondov Dan certifikat moraju imati i WTF Global Athlete Licence (GAL). Licenciranja su bili dužni obaviti nacionalni taekwondo savezi. Sudionici prvenstva prvo moraju podići svoje GAL iskaznice u GAL Registration Center, a potom se prijaviti u Akreditacijski centar: dva centra će biti smještena jedan uz drugi.
6. Profesionalna odjeća dužnosnika na borilištima
  Dužnosnici koji će tijekom mečeva sjediti uz borilišta zamoljeni su za profesionalno i uredno odijevanje. WTF
27. 4. 2011.

Novi natjecateljski format

Tijekom svečanog otvaranja Prvenstva peteročlani timovi Koreje i Rusije će 1. svibnja predstaviti novi akcijski format taekwondo natjecanja: ogled će trajati dva poluvremena po
pet minuta, s minutom odmora. Nastupit će borci u težinskim kategorijama do 68kg i do 74kg. U prvom poluvremenu protivnici će se boriti po jednu minutu prema unaprijed dostavljenom popisu. Tijekom drugog poluvremena, nakon razmjene najmanje dviju tehnika, sportaše je moguće slobodno mijenjati u svakom trenutku, bez ograničenja.
27. 4. 2011.

Odaziv


WTF očekuje kako će na ovogodišnje Svjetsko prvenstvo u korejski Gyeongju stići oko 1.700 sudionika iz rekordnih 149 zemalja - prijavljeno je 1.040 sportaša i 715 dužnosnika.
Prije dvije godine Konpenhagen je privukao 928 sportaša iz 142 zemlje, a prije četiri godine u Pekingu bijaše 865 sportaša iz 116 zemalja.
  20. Svjetsko prvenstvo za seniore i 13 za seniorke tek je šesto SP koje ugošćuje domovina taekwondoa: posljednje iz toga niza ugostio je Jeju 2001.
  Sportaši će se boriti u 8 muških i 8 ženskih standardnih kategorija. Koristit će se elektronski zaštitni i bodovni sustav (PSS) te instant video replay. Prvi put na SP sportaši će dobivati po 4 boda za kružne udarce u glavu, a mečevi će biti prekidani kod 12 bodova razlike. Polufinalne i finalne borbe održavat će se dan poslije kvalifikacijskih i četvrtfinalnih borbi u svim kategorijama osim u konkurenciji teškaša, koje su u cijelosti na rasporedu zadnjeg dana Prvenstva.
  Borbe će suditi ukupno 80 međunarodnih sudaca, od kojih je njih 60 izabrano između sudionika s tri WTF-ova selekcijska sudačka trening kampa za Olimpijske igre 2012. Među probranima je i naša Renata Crkvenac.
  Prava na televizijske prijenose ima korejska KBS TV, koja će uživo prenositi sve polufinalne i finalne borbe. Prijenose uživo najavljuju i RAI Italy, ESPN 360 USA, PC TV Mexico, Globosat Brazil, CCTVB China, NTV Russia...
30. 4. 2011.

950 sportaša


Iako je konačan broj sudionika za 90 imena manji od broja najavljenog u prijavama, Svjetsko prvenstvo 2011. po broju natjecatelja ostaje rekordno. Iščitali smo to iz ždrijebnih lista,
u kojima je poimence navedeno 950 sportaša, a koji su po kategorijama raspoređeni ovako:
seniorke seniori
SF-46kg (46)
SF-49kg (54)
SF-53kg (51)
SF-57kg (59)
SF-62kg (53)
SF-67kg (45)
SF-73kg (35)
SF+73kg (33)
SM-54kg (60)
SM-58kg (81)
SM-63kg (80)
SM-68kg (97)
SM-74kg (74)
SM-80kg (75)
SM-87kg (58)
SM+87kg (49)
ukupno: 376 ukupno: 574

sveukupno: 950

30. 4. 2011.

Snaga taekwondoa

sportaša države
16
(14 država)
Azerbajdžan, Francuska, Grčka, Kanada, Kina, Kineski Tajpeh, Kolumbija, Koreja, Meksiko, Rusija, SAD, Španjolska, Turska, Venezuela
15
(3 države)
Australija, Brazil, Kazahstan
14
(3 države)
Egipat, Kenija, Njemačka
13
(4 države)
Dominikanska Republika,
Hong Kong, Indonezija, Uzbekistan
12
(6 država)
Iran, Italija, DR Kongo,
Maroko, Portoriko, Tajland
11
(6 država)
Filipini, Indija, Mozambik,
Nizozemska, Ukrajina, Vijetnam
10
(5 država)
Britanija, Cipar, Hrvatska, Jordan, Mongolija
9
(4 države)
Bjelorusija, Čile, Kamerun, Švedska
8
(5 država)
Gruzija, Japan, Srbija, Sudan, Novi Zeland
7
(7 država)
BIH, Gvatemala, Kongo, Mali,
Poljska, Senegal, Tadžikistan
6
(9 država)
Alžir, Argentina, Austrija, Ekvador, Honduras, Izrael, Katar, Libanon, Norveška
5
(11 država)
Afganistan, Bugarska, Haiti, Irak, Libija, Mađarska, Nigerija, Singapur, Slovenija,
Trinidad & Tobago, Ujedinjeni Arapski Emirati
4
(5 država)
Armenija, Češka, Danska, Gana, Makao, Mianmar, Portugal, Švicarska, Tonga, Tunis
3
(16 država)
Albanija, Aruba, El Salvador, Etiopija,
Finska, Gabon, Island, Južna Afrika, Kirgistan,
Kostarika, Makedonija, Nizozemski Antili, Pakistan, Palestina, Rumunjska, Surinam
2
(35 država)
Bahrein, Bangladeš, Benin, Bolivija, Butan, Centralnoaafrička Republika, Crna Gora,
Istočni Timor, Kambodža, Kuba, Grenada, Gvajana, Irska, Djevičanski Otoci, Jamajka, Jemen, Kiribati, Laos, Latvija, Lesoto, Litva, Madagaskar, Malezija, Moldova, Nepal, Niger, Obala Bjelokosti, Paragvaj, Panama, Samoa, Saint Kitts & Nevis, Sao Tome & Principe, Slovačka, Vanuatu, Zimbabve
1
(6 država)
Gvineja, Mauricius, Nova Kaledonija,
Peru, Papua Nova Gvineja, Sirija
27. 4. 2011.

Popratna događanja


Neposredno pred početak Svjetskog prvenstva 30. travnja će se održati Glavna skupština WTF-a. Sudionici će odlučivati o prijemu u članstvo 5 novih zemalja (Cook Islands, Ruanda, Tuvalu, Guadalupe, Martinik), poslije čega će se broj članica najvjerojatnije popeti na 197, a WTF će brojčano postati 7. sportska federacija svijeta.
  Sukladno WTF-ovom sloganu za 2011. "Svjetski mir kroz taekwondo", članstvo Glavne skupštine će odslušati četiri prezentacije o taekwondo programima za djecu bez roditelja i za one s poteškoćama. Prezenteri dolaze iz Gvatemale, Kanade, Sjedinjenih Država i Tajlanda.
  Prema pisanju HTS-a, Izvršni odbor WTF-a će sutra odlučiti o domaćinu Svjetskog prvenstva 2013., za koje se navodno kandidirao i Hrvatski taekwondo savez.
  29. i 30. travnja održat će se i Međunarodni simpozij za taekwondo studije na temu "Realizacija olimpizma kroz taekwondo obrazovanje". Očekuje se okupljanje oko 200 akademika i uglednika iz preko 20 zemalja.
25. 4. 2011.

Najuspješniji na dosadašnjim SP


1. Koreja 197 (149+22+26)
2. Španjolska 97 (21+22+54)
3. SAD 78 (13+19+47)
4. Kineski Tajpeh 70 (12+22+36)
5. Turska 52 (9+17+26)
6. Kina 23 (9+6+8)
7. Iran 36 (7+13+16)
8. Njemačka 44 (4+12+28)
9. Nizozemska 24 (4+5+15)
10. Meksiko 56 (3+23+30)
11. Francuska 24 (3+10+11)
(?) Hrvatska 13 (1+3+9)

25. 4. 2011.

Hrvatska na dosadašnjim SP


Hrvatska je u članstvu WTF-a od 1992. godine, a od 1993.  smo sudjelovali na svih 9 Svjetskih prvenstava.
  Od naših 13 svjetskih medalja (1+3+9) seniorke su osvojile 10 (0+3+7), a seniori 3 (1+0+2).
  Jedinu titulu svjetskog prvaka priskrbio nam je Filip Grgić (Peking 2007), a Mići Kuzmanović ima dvije bronce.
   Najuspješnije seniorke su Sandra Šarić (0+1+3) i Nataša Vezmar (0+1+2). Miet Filipović ima dvije svjetske bronce, a Ana Zaninović srebro.
  Ana Zaninović je osvojila dosad jedinu svjetsku medalju za TK Marjan, što će ove godine biti ispravljeno jer daju skoro pola repke, a svi ostali slavodobitnici dolaze iz TK Metalac.
27. 4. 2011.

Naša sutkinja na SP

 
Renata Crkvenac (TK Susedgrad-sokol) spada među najbolje suce Hrvatskog taekwondo saveza. Na uspješno završenom seminaru u Bakuu (Azerbajdžan) ona je okončala prvi krug sudačkih kvalifikacija za Olimpijske igre 2012, te je upravo otputovala na Svjetsko prvenstvo u Koreju.
  Uz Svjetsko prvenstvo, već joj je stigao poziv i za Svjetske olimpijske kvalifikacije koje u Bakuu počinju krajem lipnja. Zatim će uslijedit suđenje na dva kontinentalna kvalifikacijska turnira, gdje će se nastojati plasirati u najuži krug sudaca koji će suditi na Olimpijskim igrama. Bit će to još jedno priznanje hrvatskom taekwondou.
  Ovakve prestižne seminare završili su i suci za Olimpijske igre Peking 2008. - Anđelko Vučenik, Momir Jakšić i Svetlana Gvozdić. Susedgrad Sokol
 

Hrvatska reprezentacija

seniori SM-58kg Stipe Jarloni, CroNT/Knin
SM-68kg Filip Grgić, CroNT/Metalac
SM-87kg Nikola Bojo, CroNT/Zadar
SM+87kg Vedran Golec, CroNT/Jastreb
seniorke SF-46kg Marina Usanović, CroNT/Marjan
SF-49kg Lucija Zaninović, CroNT/Marjan
SF-53kg Ana Zaninović, CroNT/Marjan
SF-62kg Marina Sumić, CroNT/Metalac
SF-67kg Petra Matijašević, CroNT/Marjan
SF+73kg Ivana Žagar, CroNT/Likos
logistika trener seniora: Branimir Blečić
trener seniorki: Toni Tomas
  Vrijednost naše repke uoči SP

vrijednost naše
repke uoči SP
TaekwondoDATA WTF
RH EU svijet bod kat. mjesto
 Filip Grgić 1989 5. 149. 319. 197 -68 24/25.
 Ana Zaninović 1987 6. 152. 326. 194 -53 29/30.
 Stipe Jarloni 1991 10. 219. 452. 160 -58 21.
 Lucija Zaninović 1987 13. 245. 511. 148 -49 10.
 Petra Matijašević 1988 14. 257. 530. 145 -68 11.
 Marina Sumić 1991 16. 283. 575. 139 -62 41/43.
 Ivana Žagar 1985 21. 407. 845. 106 +73 85/96.
 Vedran Golec 1989 28. 598. 1311. 74 +87 76.
 Marina Usanović 1994 32. 679. 1451. 67 -46 --
 Nikola Bojo 1989 215 5230 12123 6 -87 94/103

Poredak klubova
Seniorsko PH 2011
ukupno reprezentacija medalja
1. 2. 3. + SF SM + SF SM
1. Marjan 4 1 2 7 4   4 1+0+0  
2. Metalac 3 2 1 6 1 1 2 0+1+0  
3. Dubrava 3 1 3 7          
4. Osvit 1 2 4 7          
5. Jastreb 1 2 1 4   1 1    
6. Forteca 1   2 3          
7/9. Galeb 1   1 2          
7/9. Knin 1   1 2   1 1    
7/9. Zadar 1   1 2   1 1    
10. Susedgrad Sokol   3 2 5          
11/13. Likos   1 1 2 1   1    
11/13. Novi Zagreb   1 1 2          
11/13. Omega   1 1 2          
14/15. Dugo Selo   1   1          
14/15. Neryo   1   1          
16/17. Karlovac     2 2          
16/17. M.T.A.     2 2          
18/24. Čigra     1 1          
18/24. Fox     1 1          
18/24. Kneževi Vinogradi     1 1          
18/24. Pantera     1 1          
18/24. Sajnami     1 1          
18/24. Senj     1 1          
18/24. Škorpion     1 1          
  ukupno 16 16 32 64 6 4 10    

 

prvi dan - 1. 5. 2011.

SF-49kg Lucija Zaninović, CroNT/Marjan - slobodna
Lucija Zaninović, CroNT/Marjan-Deireanne Morales,USA 4:0
Lucija Zaninović, CroNT/Marjan - Erika Kasahara, JPN 4:1
Lucija Zaninović, CroNT/Marjan - Wu Jingyu,CHN 1:10
završnica 2. 5. Wu Jingyu, CHN - Brigitte Yague, ESP 5:4
Shu Chun Yang, TPE
- Sanaa Atabrour, MAR 10:1
zlato Wu Jingyu, CHN - Shu Chun Yang, TPE 6:2
SM-58kg Stipe Jarloni, CroNT/Knin - slobodan
Stipe Jarloni, CroNT/Knin - Gabriele Crisafulli, ITA 10:0
Stipe Jarloni, CroNT/Knin - Mahmood Haidari, AFG 10:15
Mahmood Haidari, AFG - Marcio Ferreira, BRA 7:2
Mahmood Haidari, AFG - Rui Braganca, POR 3:4
završnica 2. 5. Rui Braganca, POR - Gabriel Mercedes, DOM 2:1
Joel Gonzales, ESP
- Chen Yang Wei, TPE 3:1
zlato Joel Gonzales, ESP - Rui Braganca, POR 4:1
 

drugi dan - 2. 5. 2011.

SF-53kg Ana Zaninović, CroNT/Marjan - slobodna
Ana Zaninović, CroNT/Marjan - Hung Shih Han, TPE 12:3
Ana Zaninović, CroNT/Marjan - Laura Urriola, ESP 13:1
Ana Zaninović, CroNT- Samaneh Sheshpari, IRI 16:5
završnica 3. 5. Ana Zaninović, CroNT/Marjan - Lee Hye Young, KOR 13:3
Hatice Kubra Yangin, TUR - Lamyaa Bekkali, MAR 0:3
zlato Ana Zaninović, CroNT - Lamyaa Bekkali, MAR 14:8
SF-67kg Petra Matijašević, CroNT/Marjan - slobodna
Petra Matijašević, CroNT - Elisavet Mystakidou, GRE 8:1
Petra Matijašević, CroNT - Guo Yunfei, CHN 5:9
Guo Yunfei, CHN - Paige McPherson, USA 2:1
završnica 3. 5. Guo Yunfei, CHN - Helena Fromm, GER 3:2
Hwang Kyung Seon, KOR - Sarah Stevenson, GBR 5:8
Guo Yunfei, CHN - Sarah Stevenson, GBR 3:3 sup zlato
 

treći dan - 3. 5. 2011.

SF-62kg

Marina Sumić, CroNT/Metalac - Carolina Acosta, MEX 5:2
Marina Sumić, CroNT/Metalac
- Verina Wihongi, NZL 5:0
Marina Sumić, CroNT/Metalac
- Marina Cheshuina, RUS 12:1
Marina Sumić, CroNT
- Carmen Marton, AUS 15:3

završnica 4. 5.

Marina Sumić, CroNT/Metalac - Karine Sergerie, CAN b.b.
Durdane Altunel, TUR - Rangsiya Nisaisom, THA 1:4
Marina Sumić, CroNT - Rangsiya Nisaisom, THA 1:3 zlato

SM-68kg

Filip Grgić, CroNT/Metalac - slobodan
Filip Grgić, CroNT/Metalac - Kazuki Sawada, JPN 11:8
Filip Grgić, CroNT/Metalac
- Claudio Treviso, ITA 3:2
Filip Grgić, CroNT - Mohammad Bagheri Motamed, IRI 3:6
Mohammad Bagheri, IRI - Vasily Nikitin, RUS 11:4

završnica 4. 5.

Mohammad Bagheri, IRI - Rohullah Nikpai, AFG 12:5
Servet Tazegul, TUR
- Martin Stamper, GBR 15:2
 zlato Servet Tazegul, TUR - Mohammad Bagheri, IRI

 

četvrti dan - 4. 5. 2011.

SF-46kg Marina Usanović,CroNT-Yanjinlkham Samdansuren,MGL 14:6
Marina Usanović, CroNT - Buttree Puedpong, THA 0:13
Buttree Puedpong, THA - Sumeyye Manz, GER 4:8
završnica 5. 5. Sumeyye Manz, GER - LI Zhaoyi (CHN)
So Hui Kim, KOR - Rukiye Yildirim, Turkey
 zlato So Hui Kim, KOR - LI Zhaoyi, CHN
 

peti dan - 5. 5. 2011.

SM-87kg

Nikola Bojo, CroNT/Zadar - Djordje Marcetic, SRB 12:9
Nikola Bojo, CroNT/Zadar - Bahri Tanrikulu, TUR 2:11
Bahri Tanrikulu, TUR - Alberto Celestrin, GER 5:6
Alberto Celestrin, GER - Jon Garcia, ESP 3:8

završnica 6. 5.

Jon Garcia, ESP - Yousef Karami, IRI 1:7
Carlo Molfetta, ITA - Cha Dong Min, KOR 4:5
zlato Yousef Karami, IRI - Cha Dong Min, KOR 8:6

 

šesti dan - 6. 5. 2011.

SF+73kg Ivana Žagar, CroNT/Likos - Bianca Walkden, GBR 6:7
Bianca Walkden, GBR - Briseida Acosta, MEX 3:4
Briseida Acosta, MEX - Anne Caroline Graffe, FRA 3:4
završnica 6. 5. Anne Caroline Graffe, FRA - Olga Ivanova, RUS 4:3
Rosana Simon, ESP - An Sae Bom, KOR 0:8
zlato Anne Caroline Graffe, FRA - An Sae Bom, KOR 1:0
SM+87kg Vedran Golec, CroNT/Jastreb - Sandeep Kundu, IND 6:5
Vedran Golec, CroNT/Jastreb
- Kristopher Moitland, CRC 5:3
Vedran Golec, CroNT/Jastreb - Andreas Stylianou, CYP 7:8
Andreas Stylianou, CYP - Michael Kitchke, CAN 4:3
završnica 6. 5. Andreas Stylianou, CYP - Akmal Irgashev, UZB 4:10
Jo Chol Ho KOR - Kourosh Rajoly, IRI 6:5
zlato Jo Chol Ho KOR - Akmal Irgashev, UZB 4:0

 

svjetske prvakinje 2011.

SF-46kg (46) Kim So Hui, Korea
Kim So Hui, KOR - slobodna
Kim So Hui, KOR - Mayelin Zoila Reyes Rivera, DOM 15:5
Kim So Hui, KOR
- Lee Wan Chen, TPE 12:4
Kim So Hui, KOR
- Elaia Torrontegui, ESP 8:1
Kim So Hui, KOR
- Rukiye Yildirim, TUR 2:1
Kim So Hui, KOR
- Li Zhaoyi, CHN 13:6

SF-49kg (54)

Wu Jingyu, China

Wu Jingyu, CHN - slobodna
Wu Jingyu, CHN - Aischal J A Linde, ARU 8:0
Wu Jingyu, CHN
- Galina Khan, UZB 8:1
Wu Jingyu, CHN
- Lucija Zaninovic, CRO 10:1
Wu Jingyu, CHN
- Brigida Yague, ESP 5:4
Wu Jingyu, CHN
- Yang Shu Chun, TPE 6:2
SF-53kg (51) Ana Zaninovic, Croatia
Ana Zaninović, CroNT/Marjan - slobodna
Ana Zaninović, CroNT/Marjan - Hung Shih Han, TPE 12:3
Ana Zaninović, CroNT/Marjan - Laura Urriola, ESP 13:1
Ana Zaninović, CroNT/Marjan- Samaneh Sheshpari,IRI 16:5
Ana Zaninović, CroNT/Marjan
- Lee Hye Young, KOR 13:3
Ana Zaninović, CroNTMarjan - Lamyaa Bekkali, MAR 14:8
SF-57kg (59) Hou Yuzhuo, China
Hou Yuzhuo, CHN - slobodna
Hou Yuzhuo, CHN - Danielle Holmquist, USA 3:0
Hou Yuzhuo, CHN
- Iuliia Podolian, UKR 3:0
Hou Yuzhuo, CHN
- Sousan Hajipourgoli, IRI 7:6
Hou Yuzhuo, CHN
- Lim Su Jeong, KOR 5:1
Hou Yuzhuo, CHN
- Jade Louise Jones 6:5
SF-62kg (53) Rangsiya Nisaisom, Thailand
Rangsiya Nisaisom, THA - Kamuanya Gradi Mpoyi, COD dsq
Rangsiya Nisaisom, THA
- Shaden Thweib, JOR 6:4
Rangsiya Nisaisom, THA
- Nina Klaey, SUI 6:1
Rangsiya Nisaisom, THA
- Lin Jo Wei, TPE 4:1
Rangsiya Nisaisom, THA
- Durdane Altunel, TUR 4:1
Rangsiya Nisaisom, THA
- Marina Sumic, CRO 3:1
SF-68kg (45) Sarah Stevenson, Great Britain
Sarah Stevenson, GBR - slobodna
Sarah Stevenson, GBR - Natalya Mamatova, UZB 8:0
Sarah Stevenson, GBR
- Raquel Menendez, ESP 12:0
Sarah Stevenson, GBR
- Viktoryia Belanouskaya, BLR 12:1
Sarah Stevenson, GBR
- Hwang Kyung Seon, KOR 8:5
Sarah Stevenson, GBR
- Guo Yunfei, CHN 3:3 sup
SF-73kg (35) Gwladys Epangue, France
Gwladys Epangue, FRA - Aminata Doumbia, MLI 5:0
Gwladys Epangue, FRA
- Raphaella Pereira, BRA 5:4
Gwladys Epangue, FRA
- Asena Aydin Furkan, TUR 3:1
Gwladys Epangue, FRA
- Anastasia Baryshnikova, RUS 5:0
Gwladys Epangue, FRA
- Oh Hye Ri, KOR 2:2 sup
SF+73kg (33) Anne Caroline Graffe, France
Anne Caroline Graffe, FRA - Edines Kurtovic, AUT 4:0
Anne Caroline Graffe, FRA
- Wang Jun Nan, MAC 1:0 wdr
Anne Caroline Graffe, FRA
- Briseida Acosta, MEX 7:5
Anne Caroline Graffe, FRA
- Olga Ivanova, RUS 4:3
Anne Caroline Graffe, FRA
- An Sae Bom, KOR 1:0
 

svjetski prvaci 2011.

SM-54kg (60) Chutchawal Khawlaor, Thailand
Chutchawal Khawlaor, THA - slobodan
Chutchawal Khawlaor, THA - Nguyen Huu Nhan, VIE 4:4 sup
Chutchawal Khawlaor, THA
- Zhao Shuai, CHN 4:2
Chutchawal Khawlaor,THA
- Abdul Wahab Zazai,AFG 8:8 sup
Chutchawal Khawlaor, THA
- Seyfula Magomedov, RUS 7:5
Chutchawal Khawlaor, THA
- Park Ji Woong, KOR 1:0

SM-58kg (81)

Joel Gonzalez, Spain
Joel Gonzalez, ESP - slobodan
Joel Gonzalez, ESP - Mohamed Ali Melghagh, MAR 8:0
Joel Gonzalez, ESP
-Jhonnatan Josue Mejia Alvarez,GUA 12:0
Joel Gonzalez, ESP
- Nasikhidin Vorisov, TJK 10:3
Joel Gonzalez, ESP
- Xu Yongzeng, CHN 8:2
Joel Gonzalez, ESP
- Wei Chen Yang, TPE 8:1
Joel Gonzalez, ESP
- Rui Braganca, POR 4:1

SM-63kg (80)

Lee Dae Hoon, Korea
Lee Dae Hoon, KOR - Wu Yao Cheng, TPE 8:3
Lee Dae Hoon, KOR
- Robert Viorel Amzoiu, ROU 9:0
Lee Dae Hoon, KOR
- Xia Xiaocun, CHN 14:2 rsc
Lee Dae Hoon, KOR
- Reza Naderian, IRI 7:1
Lee Dae Hoon, KOR
- Nacha Punthong, THA 0:0 wd
Lee Dae Hoon, KOR
- Michael Harvey, GBR 5:2

SM-68kg (97)

Servet Tazegul, Turkey
Servet Tazegul, TUR - slobodan
Servet Tazegul, TUR - Staphane Moundounga, GAB 4:2
Servet Tazegul, TUR
- Georgios Michailidis, GRE 25:8
Servet Tazegul, TUR
- Farkhod Negmatov, TJK 13:3
Servet Tazegul, TUR
- Jhohanny Jean Bartermi, DOM 15:1
Servet Tazegul, TUR
- Martin Stamper, GBR 15:2
Servet Tazegul, TUR
- Mohammad Bagheri Motamed,IRI 9:8

SM-74kg (74)

Alireza Nassrazadany, Iran
Alireza Nassrazadany, IRI - slobodan
Alireza Nassrazadany, IRI - Maitner Eugen Micu, ROU 4:1
Alireza Nassrazadany, IRI
- Shakhriyor Karimov, TJK 9:1
Alireza Nassrazadany, IRI
- Christos Pilavakis, CYP 8:2
Alireza Nassrazadany, IRI
- Mark Lopez, USA 7:1
Alireza Nassrazadany, IRI
- Ismael Coulibaly, MLI 9:7
Alireza Nassrazadany, IRI
- Patiwat Thongsalup, THA 9:3

SM-80kg (75)

Farzad Abdollahi, Iran
Farzad Abdollahi, IRI - slobodan
Farzad Abdollahi, IRI - David Koney Adjetey, GHA 11:2
Farzad Abdollahi, IRI
- Maksym Dominishyn, UKR 14:2
Farzad Abdollahi, IRI
- Sebastian Crismanich, ARG 5:4
Farzad Abdollahi, IRI
- Mauro Sarmiento, ITA 7:6
Farzad Abdollahi, IRI
- Ramin Azizov, AZE 1:0
Farzad Abdollahi, IRI
- Yunus Sari, TUR 5:1

SM-87kg (58)

Yousef Karami, Iran
Yousef Karami, IRI - slobodan
Yousef Karami, IRI - Kenneth Edwards, JAM 8:3
Yousef Karami, IRI
- Zheng Yi, CHN 7:1
Yousef Karami, IRI
- Ivan Nikitin, RUS 6:2
Yousef Karami, IRI
- Jon Garcia, ESP 7:1
Yousef Karami, IRI
- Cha Dong Min, KOR 8:6

SM+87kg (49)

Jo Chol Ho, Korea
Jo Chol Ho, KOR - Oleksandr Cherkun, UKR 8:7
Jo Chol Ho, KOR
- Stephen Lambdin, USA 4:0
Jo Chol Ho, KOR
- Mohammad Imar, JOR 5:3
Jo Chol Ho, KOR
- Kourosh Rajoly, IRI 6:5
Jo Chol Ho, KOR
- Akmal Irgashev, UZB 4:0

vijesti za svibanj 2011

 
prvenstva svijeta

> seniorska

ekipna

juniorska studentska
kadetska vojna
seniorska prvenstva svijeta
SVJETSKO PRVENSTVO 2011
Ana Zaninovic, svjetska prvakinja 2011
sve hrvatske medalje
 1. Ana Zaninovic, CroNT/Marjan (-53kg)
 2. Marina Sumic, CroNT/Metalac (-62kg)
Marina Sumic, viceprvakinja svijeta 2011.
pojedinačni poredak
seniorke
SF-46kg (46)
1. So Hui Kim, Korea
2. Li Zhaoyi, China
3. Rukiye Yildirim, Turkey
3. Sumeyye Manz, Germany
SF-49kg (54)
1. Wu Jingyu, China
2. Yang Shu Chun, Chinese Taipei
3. Brigida Yague, Spain
3. Sanaa Atabrour, Morocco
SF-53kg (51)
1. Ana Zaninovic, Croatia
2. Lamyaa Bekkali, Morroco
3. Lee Hye Young, Korea
3. Hatice Kubra Yangin, Turkey
SF-57kg (59)
1. Hou Yuzhuo, China
2. Jade Louise Jones, Great Britain
3. Marlene Harnois, France
3. Su Jeong Lim, Korea
SF-62kg (53)
1. Rangsiya Nisaisom, Thailand
2. Marina Sumic, Croatia
3. Karine Sergerie, Canada
3. Durdane Altunel, Turkey
SF-67kg (45)
1. Sarah Stevenson, Great Britain
2. Guo Yunfei, China
3. Hwang Kyung Seon, Korea
3. Helena Fromm, Germany
SF-73kg
1. Gwladys Epangue, France
2. Hye Ri Oh, Korea
3. Anastasia Baryshnikova, Russia
3. Milica Mandic, Serbia
SF+73kg
1. Anne Caroline Graffe, France
2. Sae Bom An, Korea
3. Rosana Simon, Spain
3. Olga Ivanova, Russia
seniori
SM-54kg (60)
1. Chutchawal Khawlaor, Thailand
2. Ji Woong Park, Korea
3. Meisam Bagheri Dehcheshmeh, Iran
3. Seyfula Magmedov, Russia
SM-58kg (81)
1. Joel Gonzalez, Spain
2. Rui Braganca, Portugal
3. Wei Chen Yang, Chinese Taipei
3. Gabriel Mercedes, Dominican Republic
SM-63kg (80)
1. Dae Hoon Lee, Korea
2. Michael Paul Harvey, Great Britain
3. Nacha Punthong, Thailand
3. Chau Le Huynh, Vietnam
SM-68kg (97)
1. Servet Tazegul, Turkey
2. Mohammad Bagheri Motamed, Iran
3. Rohullah Nikpai, Afghanistan
3. Martin Stamper, Great Britain
SM-74kg (74)
1. Alireza Nassrazadany, Iran
2. Patiwat Thongsalup, Thailand
3. Ridvan Baygut, Turkey
3. Ismael Coulibaly, Mali
SM-80kg (75)
1. Farzad Abdollahi, Iran
2. Yunus Sari, Turkey
3. Ramin Azizov, Azerbaijan
3. Issam Chernoubi, Morroco
SM-87kg
1. Yousef Karami, Iran
2. Dong Min Cha, Korea
3. Jon Garcia, Spain
3. Carlo Molfetta, Italy
SM+87kg
1. Chol Ho Jo, Korea
2. Akmal Irgashev, Uzbekistan
3. Kourosh Rajoly, Iran
3. Andreas Stylianou, Cyprus
službeni poredak po bodovima
seniorke (83 zemlje) seniori (118 zemalja)
1. KOREA 58
2. CHINA 55
3. FRANCE 45
4. CROATIA 35
5. TURKEY 31
6. RUSSIA 31
7. MOROCCO 30
8. GREAT BRITAIN 29
9. THAILAND 29
10. SPAIN 29
1. IRAN 74
2. KOREA 61
3. TURKEY 48
4. THAILAND 37
5. SPAIN 36
6. CHINA 31
7. GREAT BRITAIN 28
8. UZBEKISTAN 28
9. RUSSIA 28
10. ITALY 27
ekipni poredak (po medaljama)
seniorke seniori
1. China 4 (2+2+0)
2. France 3 (2+0+1)
3. Korea 6 (1+2+3)
4. Croatia 2 (1+1+0)
4. GB 2 (1+1+0)
6. Thailand 1 (1+0+0)
7. Morocco 2 (0+1+1)
8. C.Taipei 1 (0+1+0)
9. Turkey 3 (0+0+3)
10.Germany 2 (0+0+2)
10. Russia 2 (0+0+2)
10. Spain 2 (0+0+2)
13. Canada 1 (0+0+1)
13. Serbia 1 (0+0+1)
1. Iran 6 (3+1+2)
2. Korea 4 (2+2+0)
3. Thailand 3 (1+1+1)
3. Turkey 3 (1+1+1)
5. Spain 2 (1+0+1)
6. GB 2 (0+1+1)
7. Portugal 1 (0+1+0)
7. Uzbekistan 1 (0+1+0)
9. Afganistan 1 (0+0+1)
Azerbaijan 1 (0+0+1)
C.Taipei 1 (0+0+1)
Cyprus 1 (0+0+1)
Dominican R 1 (0+0+1)
Italy 1 (0+0+1)
Mali 1 (0+0+1)
Morroco 1 (0+0+1)
Russia 1 (0+0+1)
Vietnam 1 (0+0+1)
ukupno (seniorke + seniori)
1. Korea 10 (3+4+3)
2. Iran 6 (3+1+2)
3. China 4 (2+2+0)
4.Thailand 4 (2+1+1)
5. France 3 (2+0+1)
6. GB 4 (1+2+1)
7. Turkey 6 (1+1+4)
8. Croatia 2 (1+1+0)
9. Spain 4 (1+0+3)
10.Morroco 3 (0+1+2)
11.C.Taipei 2 (0+1+1)
12.Portugal 1 (0+1+0)
12.Uzbekistan 1 (0+1+0)
14. Russia 3 (0+0+3)
15. Germany 2 (0+0+2)
16.Afghanistan 1 (0+0+1)
Azerbaijan 1 (0+0+1)
Canada 1 (0+0+1)
Cyprus 1 (0+0+1)
Dominican R 1 (0+0+1)
Italy 1 (0+0+1)
Mali 1 (0+0+1)
Serbia 1 (0+0+1)
Vietnam 1 (0+0+1)
uspješnost kontinentalnih unija

Azija 29 (10+10+9) - osam zemalja
Europa 29 (6+5+18) - 12 zemalja
Afrika 4 (0+1+3) - dvije zemlje
Amerika 2 (0+0+2) - dvije zemlje
Oceanija 0 (0+0+0)

nagrade i priznanja WTF-a

Female MVP of the Championships:
Ana Zaninovic, Croatia

Male MVP of the Championships:
Servet Tazegul, Turkey

Best Referee Awards:
Jose Luis Gonzalo Morales, Spain
Neydis Tavarez, Puerto Rico
Abubakn Kordi, Saudi Arabia
Young Hwan Choi, Korea
Stephen Liu, New Zealand
Best coaches of the Championships:
Maeng Gon Kim, Korea (female)
Iran’s Reza Mehmandoust, Iran (male)
Active Participation Prizes:
Kazakhstan & Puerto Rico

Good Fighting Spirit Prizes:
Greece & Gabon

ZLATNA ANA ZANINOVIĆ
SREBRNA MARINA SUMIĆ
EKIPNI POBJEDNICI
Priče i fotografije sa Svjetskog prvenstva
donosimo i
ovdje
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt