TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2015
2014
2013
2012
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

 
 

  21. Svjetsko WTF taekwondo prvenstvo

Puebla, Meksiko, 15.-21. 7. 2013.

   

promotor: World Taekwondo Federation
organizator: Federacion Mexicana de Taekwondo
rok za prijave: 15. 6. 2013. po lokalnom vremenu u Puebli
(registracija je moguća isključivo online)
kotizacija: US$50 po natjecatelju
(gotovinom, organizatoru, pri akreditiranju)
broj sudionika: najviše 8 seniorki i 8 seniora
(po jedan u svakoj kategoriji; rezerve nisu moguće)
natjecatelji moraju biti:
- državljani zemlje iz koje dolazi tim za koji nastupaju;
- nominirani od nacionalnog saveza priznatog od WTF-a;
- nositelji Poom ili Dan zvanja Kukkiwona;
- stari najmanje 17 godina (rođeni 1996. ili prije);
- vlasnici natjecateljske licence (WTF Global Athlete License)

bodovanje sportaša: svi koji se probiju među 16 najboljih zaradit će odgovarajuću količinu bodova za ranking WTF-a;
ekipne nagrade za: pet naj-timova u muškoj i u ženskoj konkurenciji, prema slijedećim kriterijima:

za svakog sportaša koji prođe službeno vaganje: 1 bod

za svaku pobjedu: 1 bod

za svaku zlatnu medalju: 7 bodova

za svaku srebrnu medalju: 3 boda
za svaku brončanu medalju: 1 bod.

11. 7. 2013.

 

Puebla je spremna za Svjetsko

    Meksička Puebla spremna je za Svjetsko taekwondo prvenstvo WTF-a, 21. za seniore i 14. za seniorke, koje se u Izložbenom centru Pueble (Centro Expositor Puebla) održava od 15. do 21. srpnja. Bienalno prvenstvo ove je godine pobudilo izuzetno zanimanje i publike i globalnih medija, naročito televizijskih kuća. Za nastup je prijavljeno 872 sportaša iz 134 zemlje, pa nije srušen rekord sa prošlog prvenstva, koje je 2011. u korejski Gyeongju dovuklo 950 sportaša iz 149 zemalja.
  Natjecanja će se održati u osam muških i ženskih standardnih kategorija, a ako se stvari budu odvijale po planu, imat će G- 12 status, pa će titule prvaka sportašima donijeti po 120 bodova za ranking WTF-a. Dnevni nastupi za publiku će biti podijeljeni u tri sesije - uvodne borbe od 9 do 12 sati bit će besplatne, a po dvije ulaznice za svaki dan moraju nabaviti oni koji uživo žele pratiti popodnevne borbe (do četvrtfinala, od 2 do 5 sati) te polufinala i finala (od 19 do 20:30 kada su na rasporedu dvije kategorije, odnosno do 21:15 kada su na rasporedu tri kategorije). Slično je bilo i u Londonu 2012.
  Polufinala i finala bit će održana na centralnome borilištu, a ostale borbe odvijati će se na pet borilišta. Po pozivu WTF-a prvenstvo se sprema suditi 100 međunarodnih sudaca, među kojima je iz Hrvatske prisutna Renata Crkvenac. U provedbi poštenog suđenja pomagat će im Daedo zaštitni i bodovni sustavi (PSS) te instant video replay.
  Među sportašima "koje treba vidjeti" WTF posebno spominje aktualne olimpijske pobjednike, Britanku Jade Jones (F-57kg), Talijana Carla Molfettu (M+80kg) i Turčina Serveta Tazegula (M-68kg), ali podsjeća da su tu i Amerikanac Steven Lopez i Britanac Aaron Cook koji nastupa za Isle of Man.
  13. srpnja, dva dana pred početak prvenstva, bit će održan sastanak vođa timova i ždrijeb. U jutarnjim satima Vijeće WTF- a će održati svoju sjednicu, a 90-minutni nastup navečer će odraditi korejska grupa TAL.
  14. srpnja Glavna skupština WTF-a će birati predsjednika i novo vodstvo. Uslijedit će press konferencija te prijem dobrodošlice i svečano otvaranje prvenstva, na kojemu će između ostalih nastupiti i Demonstracijski tim WTF-a.
  16. i 17. srpnja bit će održan četvrti Međunarodni simpozij o taekwondo studijima (International Symposium on Taekwondo Studies), za koji je prijavljeno više od 30 govornika. WTF

3. 7. 2013.

 

SP 2013: sudionici po kategorijama

   
Za nastup na 21. Svjetskom prvenstvu prijavljeno je ukupno 872 sportaša, 537 seniora i 335 seniorki, iz 134 nacionalnih saveza WTF-a. Najveća gužva kod seniorki će biti u kategoriji do 57kg, sa 54 prijavljene sportašice, a kod seniora do 68kg sa 87 sportaša. Po kategorijama, prijave izgledaju ovako:
SF-46kg (42)
SF-49kg (49)
SF-53kg (49)
SF-57kg (54)
SF-62kg (43)
SF-67kg (34)
SF-73kg (33)
SF+73kg (31)
SM-54kg (60)
SM-58kg (74)
SM-63kg (73)
SM-68kg (87)
SM-74kg (73)
SM-80kg (63)
SM-87kg (56)
SM+87kg (51)
seniorki: 335 seniora: 537

15. 7. 2013.

 

SP 2013: najstariji prijavljeni sportaši

SF-57kg

 

Sherelle de Bourgh, Trinidad Tobago, 24.9.1972

SM-74kg

 

Ruddy Mateo, Dominican Republic, 16.4.1965

15. 7. 2013.

 

SP 2013: najmlađi prijavljeni sportaši

SF-67kg

 

Anastasia Delidimitri, Greece, 7.12.1996

SM-63kg

 

Temataarii Tehahe, French Polynesia 8.10.1996

3. 7. 2013.

 

SP 2013: hrvatska delegacija (10 sportaša)

SF-46kg (42)
SF-49kg (49)
SF-53kg (49)
SF-57kg (54)
SF-62kg (43)
SF-67kg (34)
SM-54kg (60)
SM-58kg (74)
SM-63kg (73)
SM-68kg (87)

 

Mateja Kunović, 20.4.1996. CroNT/Banija
Lucija Zaninović, 26.6.1987. CroNT/Marjan 1. nositeljica
Ana Zaninović, 26.6.1987. CroNT/Marjan 3. nositeljica
Martina Zubčić, 3.6.1989. CroNT/Dubrava
Marina Sumić, 18.8.1991. CroNT/Metalac 2. nositeljica
Petra Matijašević, 11.10.1988. CroNT/Marjan 7. nositeljica
Lovre Brečić, 16.8.1996. CroNT/Marjan
Stipe Jarloni, 15.7.1991. CroNT/Knin 13. nositelj
Tomislav Karaula, 5.5.1991. CroNT/Dubrava 15. nositelj
Filip Grgić, 25.10.1989. CroNT/Metalac 8. nositelj

   

Franjo Prot (predsjednik HTS-a)
Mihaela Štrok (glavna tajnica HTS-a)
Petar Josipović (koordinator reprezentacija)
treneri: Toni Tomas, Branimir Blečić, Neven Trbojević
fizioterapeut: Hrvoje Mostarac
međunarodna sutkinja: Renata Crkvenac
medijsko praćenje: HTV (Lana Banely, Damir Lovrenčić)

3. 7. 2013.

 

SP 2013: kalendar natjecanja

15.7.2013.
SF-46kg Mateja Kunović SM-58kg Stipe Jarloni
16.7.2013.
SF-49kg Lucija Zaninović SM-74kg --
17.7.2013.  
SF-67kg Petra Matijašević SM-68kg Filip Grgić
18.7.2013.  
SF-53kg Ana Zaninović
SF+73kg --
SM-54kg Lovre Brečić
19.7.2013.  
SF-73kg -- SM-87kg --
SM+87kg --
20.7.2013.  
SF-57kg Martina Zubčić SM-63kg Tomislav Karaula
21.7.2013.  
SF-63kg Marina Sumić SM-80kg --

uspješnost klubova na
Seniorskom PH 2013
ukupno repka SO medalje SO
1. 2. 3. + f m + 1. 2. 3. +
1. Marjan 6     6 3 1 4   1 1 2
2. Metalac 3 1 1 5 1 1 2        
3. Susedgrad Sokol 2 1 2 5              
4. Jastreb 1 2 1 4              
5. Forteca 1 1   2              
6. Banija Pandas 1   1 2 1   1        
6. Zadar 1   1 2              
8. Knin 1     1   1 1        
9. Dubrava   3 5 8 1 1 2        
10. Osvit   2 3 5              
11. Sajnami   2 1 3              
12. Orion   2   2              
12. Pantera   2   2              
14. Casper     2 2              
15/29. Bjelovar     1 1              
15/29. Čigra     1 1              
15/29. Fox     1 1              
15/29. HBD Vodice     1 1              
15/29. Karlovac     1 1              
15/29. Likos     1 1              

15/29.

Motiv+     1 1              
15/29. MTA     1 1              
15/29. Novi Zagreb     1 1              
15/29. Omega     1 1              
15/29. Osijek     1 1              
15/29. Rugvica     1 1              
15/29. Salona     1 1              
15/29. Spiritus     1 1              
15/29. Škorpion     1 1              
    16 16 32 64 6 4 10   1 1 2

   

sve borbe naših

    Mateja Kunović, CroNT/Banija * SF-46kg (42)
Mateja Kunović, CroNT - Sidney Vicente, HON 7:4
Mateja Kunović, CroNT - Itzel Manjarrez, MEX 6:0
Mateja Kunović -za broncu- Anastasia Valueva, RUS 7:8 gp
Anastasia Valueva, RUS - Fadia Farhani, TUN 13:1
Anastasia Valueva, RUS -finale- Kim So-Hui, KOR 7:8
    Lucija Zaninović, CroNT/Marjan * SF-49kg (49)
Lucija Zaninović, CroNT - slobodna
Lucija Zaninović, CroNT - Cynthia Kragbe, CIV 9:1
Lucija Zaninović, CroNT
- Li Zhao Yi, CHN 5:2
bronca Lucija Zaninović, CroNT - Miyu Yamada, JPN 3:2
Lucija Zaninović, CroNT - Dana Touran, JOR 3:6
Dana Touran, JOR -finale- Chanatip Sonkham, THA 0:13
    Ana Zaninović, CroNT/Marjan * SF-53kg (49)
Ana Zaninović, CroNT - slobodna
Ana Zaninović, CroNT - Li Yao Yao, CHN 2:0
Ana Zaninović, CroNT - Aniat Oquendo, PUR 7:0
Ana Zaninović, CroNT
-za broncu- Diana Lara, MEX 4:3
srebro Ana Zaninović, CroNT - Floriane Liborio, FRA 7:2
Ana Zaninović, CroNT -finale- Kim Yu-Jin, KOR 6:7 gp
    Martina Zubčić, CroNT/Dubrava * SF-57kg (54)
Martina Zubčić, CroNT - slobodna
Martina Zubčić, CroNT - Amanda Sanchez, CRC 12:3
Martina Zubčić, CroNT - Jade Jones, GBR 2:12
Jade Jones, GBR - za broncu- Mayu Hamada, JPN 2:3 gp
Mayu Hamada, JPN - Eva Calvo, ESP 3:2
Mayu Hamada, JPN -finale- Kim So Hee, KOR 8:15
    Marina Sumić, CroNT/Metalac * SF-62kg (43)
Marina Sumić, CroNT - Kim Hwi-Lang, KOR 5:12
Kim Hwi-Lang - Juliyana Al-Sadeq, JOR 15:1
Kim Hwi-Lang, KOR
-za broncu- Hedaya Malak, EGY 11:8
Kim Hwi-Lang, KOR
- Nina Klaey, SUI 8:4
Kim Hwi-Lang, KOR -finale- Carmen Marton, AUS 3:7
    Petra Matijašević, CroNT/Marjan * SF-67kg (34)
Petra Matijašević, CroNT - Nadege N'dri, CIV 24:4
Petra Matijašević, CroNT
- Anastasia Delidimitri, GRE 11:6
Petra Matijašević, CroNT -za broncu- Haby Niare, FRA 0:2
Haby Niare, FRA - Franka Anić, SLO (Forteca/Cro) 2:0
Haby Niare, FRA
-finale- Chuang Chia-Chia, TPE 5:4
    Lovre Brečić, CroNT/Marjan * SM-54kg (60)
Lovre Brečić, CroNT - Cleiver Olaizola, VEN 10:6
Lovre Brečić, CroNT - Mikayl Aliyev, AZE 2:3 gp
Mikayl Aliyev, AZE - Chia Lin Hsu, TPE 7:5
Chia Lin Hsu, TPE -za broncu- Zhang Kun Huang, CHN 6:2
Chia Lin Hsu, TPE
- Hussein Sherif, EGY 5:3
Chia Lin Hsu, TPE -finale- Kim Tae Hun, KOR 0:7
    Stipe Jarloni, CroNT/Knin * SM-58kg (74)
Stipe Jarloni, CroNT - Mehdi Amhand, SUI 9:8 gp
Stipe Jarloni, CroNT - Haykaz Samvelyan, ARM 11:3
Stipe Jarloni, CroNT - Cheng Ching Huang, TPE 2:6
Cheng Ching Huang, TPE -za broncu- Damian Villa, MEX 5:6
Damian Villa, MEX - Cha Tae-Moon, KOR 3:10
Cha Tae-Moon, KOR -finale- Hadi Mostean Loron, IRI 9:8
    Tomislav Karaula, CroNT/Dubrava * SM-63kg (73)
Tomislav Karaula, CroNT - Andrew Macdonald, UGA dsq
Tomislav Karaula, CroNT - Nikola Vučković, SRB gp
Tomislav Karaula, CroNT - Abel Mendoza, MEX 1:7
Abel Mendoza, MEX -za broncu- Cem Ulugnuyan, TUR 14:5
Abel Mendoza, MEX - Stevens Barclais, FRA 4:3
Abel Mendoza, MEX -finale- Lee Dae Hoon, KOR 4:16
    Filip Grgić, CroNT/Metalac * SM-68kg (87)
Filip Grgić, CroNT - bez borbe, oba potencijalna suparnika diskvalificirana (Norman Florentin, PAR & Jose Rivera, ESA)
Filip Grgić, CroNT - Jorge Alvarez, ARG 4:5
Jorge Alvarez, ARG - Vasily Nikitin, RUS 3:3 sup
Vasily Nikitin, RUS -za broncu- Kim Hun, KOR 8:3
Kim Hun, KOR
- Balla Dieye, SEN 10:5
Kim Hun, KOR -finale-  Behnam Asbaghi, IRI 4:5

   

sve borbe svjetskih prvaka

    Kim So-Hui, Korea, SF-46kg (42/4. nositeljica)
Kim So-Hui, KOR - Miryam Soler, COL 11:1
Kim So-Hui, KOR - Francine Lahely, MTN 12:1
Kim So-Hui, KOR - Elaia Torrontegui, ESP 8:6
Kim So-Hui, KOR - Ren Dandan, CHN 8:1
Kim So-Hui, KOR -finale- Anastasia Valueva, RUS 8:7
    Chanatip Sonkham, Thailand, SF-49kg (49/2. nosit.)
Chanatip Sonkham, THA - slobodna
Chanatip Sonkham, THA - Zura Mushambokazi, RWA 16:4
Chanatip Sonkham, THA - Sun Huei Ning, TPE 11:9
Chanatip Sonkham, THA - Rukiye Yildirim, TUR 4:4 sup
Chanatip Sonkham, THA - Yania Agire, CUB 14:2
Chanatip Sonkham, THA -finale- Dana Touran, JOR 13:0
    Kim Yu-Jin, Korea, SF-53kg (49/5. nositeljica)
Kim Yu-Jin, KOR - slobodna
Kim Yu-Jin, KOR - Caroline Marton, AUS 6:7 sdp
Kim Yu-Jin, KOR - Cheyenne Lewis, USA 8:7
Kim Yu-Jin, KOR - Janike Lai, NOR 4:1
Kim Yu-Jin, KOR - Yamisel Nunez, CUB 4:1
Kim Yu-Jin, KOR -finale- Ana Zaninović, CRO 5:4 sdp
    Kim So Hee, Korea, SF-57kg (54)
Kim So Hee, KOR - Malika Zhandayeva, KAZ 15:2
Kim So Hee, KOR - Laura Vasquez, ESA dsq
Kim So Hee, KOR - Shahd Tarman, JOR 13:1
Kim So Hee, KOR - Gunay Aghakishieva, AZE 15:4
Kim So Hee, KOR - Anna Lena Froemming, GER 13:7
Kim So Hee, KOR -finale- Mayu Hamada, JPN 15:8
    Carmen Marton, Australia, SF-62kg (43)
Carmen Marton, AUS - Rekha Renee Gogoi, WTF 6:0
Carmen Marton, AUS - Zhang Hua, CHN 9:3
Carmen Marton, AUS - Lia Mansur, INA 7:1
Carmen Marton, AUS - Elin Johansson, SWE 3:2
Carmen Marton, AUS - Rabia Gulec, GER 7:2
Carmen Marton, AUS -finale- Kim Hwi-Lang, KOR 7:3
    Haby Niare, France, SF-67kg (34/2. nositeljica)
Haby Niare, FRA - Alexix Arnoldt, ARG 7:1
Haby Niare, FRA - Kim Jan-Di, KOR 4:3 sdp
Haby Niare, FRA - Petra Matijašević, CRO 2:0
Haby Niare, FRA - Franka Anić, SLO (Forteca, Cro) 2:0
Haby Niare, FRA -finale- Chuang Chia-Chia, TPE 5:4
    Glenhis Hernandez, Cuba, SF-73kg (33)
Glenhis Hernandez, CUB - Melda Akcan, GER 6:1
Glenhis Hernandez - Gulnafis Aitmukhambetova, AZE 17:8
Glenhis Hernandez, CUB - Milica Mandić, SRB 7:3
Glenhis Hernandez, CUB - Jasmine Vokey, CAN 7:1
Glenhis Hernandez, CUB -finale- Lee In-Jong, KOR 5:1
    Olga Ivanova, Russia, SF+73kg (31/5. nositeljica)
Olga Ivanova, RUS - Flore Crystelle Naami Yang, CMR 14:2
Olga Ivanova, RUS - Hadja Djabate, CIV 17:2
Olga Ivanova, RUS - Maryna Koni9eva, UKR 4:1
Olga Ivanova, RUS - Anne Caroline Graffe, FRA 13:12
Olga Ivanova, RUS -finale- Briseida Acosta, MEX 8:3
    Kim Tae Hun, Korea, SM-54kg (60)
Kim Tae Hun, KOR - Adrian Cifuentes, ESP 12:0
Kim Tae Hun, KOR - Jorge Ramos, CHI  11:4
Kim Tae Hun, KOR - Sergej Kolb, GER 12:2
Kim Tae Hun, KOR - Cesar Rodriguez, MEX 6:5
Kim Tae Hun, KOR - Jerranat Nakaviroj, THA 10:4
Kim Tae Hun, KOR -finale- Chia Lin Hsu, TPE 7:0
    Cha Tae-Moon, Korea, SM-58kg (74/17. nositelj)
Cha Tae-Moon, KOR - Usman Sulaiman, NGR 4:0
Cha Tae-Moon, KOR - Duong Quang Hui, VIE 19:4
Cha Tae-Moon, KOR - Pen-Ek Karaket, THA 8:3
Cha Tae-Moon, KOR - Ruslan Poiseev, RUS 25:15
Cha Tae-Moon, KOR - Damian Villa, MEX 10:3
Cha Tae-Moon, KOR -finale- Hadi Mostean Loron, IRI 9:8
    Lee Dae Hoon, Korea, SM-63kg (73/4. nositelj)
Lee Dae Hoon, KOR - Andres Zelaya, GUA 16:3
Lee Dae Hoon, KOR - Shen Yu, CHN 13:1
Lee Dae Hoon, KOR - Mohammad Khamsehkoli, IRI 15:3
Lee Dae Hoon, KOR - Joel Gonzalez, ESP 20:7
Lee Dae Hoon, KOR - Wei Chen Yang, TPE 9:7
Lee Dae Hoon, KOR -finale- Abel Mendoza, MEX 16:4
    Behnam Asbaghikhanghah, Iran, SM-68kg (87)
Behnam Asbaghi, IRI - Stuardo Solorzano, GUA 5:1
Behnam Asbaghi, IRI - Angel Mora, CUB 15:5
Behnam Asbaghi, IRI - Elvin Mammadov, AZE 4:0
Behnam Asbaghi, IRI - Idulio Islas, MEX 3:2
Behnam Asbaghi, IRI - Vladislav Arventii, MDA 2:1
Behnam Asbaghi, IRI - Jose Antonio Rosillo, ESP 8:3
Behnam Asbaghi, IRI -finale- Kim Hun, KOR 5:4
    Uriel Adriano, Mexico, SM-74kg (73/8. nositelj)
Uriel Adriano, MEX - Raja Zulfadli Raja Mahmod, SIN 6:1
Uriel Adriano, MEX - Naobi Singh Aheibam, WTF 17:5
Uriel Adriano, MEX - Raul Martinez, ESP 3:2 sdp
Uriel Adriano, MEX - Ruebyn Richards, GBR 4:0
Uriel Adriano, MEX - Kim Yoo-Jin, KOR 7:2
Uriel Adriano, MEX -finale- Albert Gaun, RUS 3:2
    Tahir Guelec, Germany, SM-80kg (63/8. nositelj)
Tahir Guelec, GER - Farhod Negmatov, TJK dsq
Tahir Guelec, GER - Ynousa Sawadogo, FRA 6:2
Tahir Guelec, GER - Hypolite Lenn, TRI 5:3
Tahir Guelec, GER - Ramin Azizov, AZE 3:2 sdp
Tahir Guelec, GER - Anton Kotkov, RUS 3:2 sdp
Tahir Guelec, GER -finale- Rene Lizarraga, MEX 8:7
    Rafael Castillo, Cuba, SM-87kg (56)
Rafael Castillo, CUB - Angel Roman, PUR 4:1
Rafael Castillo, CUB - Christian Alvarado, MEX 11:0
Rafael Castillo, CUB - Lutalo Muhammad, GBR 10:3
Rafael Castillo, CUB - Marc Andre Bergeron, CAN 9:3
Rafael Castillo, CUB - Yassine Trabelsi, AZE 9:3
Rafael Castillo, CUB -finale- Ma Zhao Yong, CHN 4:2
    Anthony Obame, Gabon, SM+87kg (51/1. nositelj)
Anthony Obame, GAB - slobodan
Anthony Obame, GAB - Teemu Heino, FIN 1:0
Anthony Obame, GAB - Abel Valdivia, USA 6:2
Anthony Obame, GAB - Firmin Zokou, CIV 10:9
Anthony Obame, GAB - Ivan Trajkovič, SLO wdr
Anthony Obame, GAB -finale- Sajjad Mardani, IRI 10:2

ostale vijesti za srpanj 2013

 
prvenstva svijeta

> seniorska

ekipna

juniorska studentska
kadetska vojna
seniorska prvenstva svijeta
SVJETSKO PRVENSTVO 2013
sve hrvatske medalje
2. Ana Zaninović, CroNT/Marjan (SF-53kg)
3. Lucija Zaninović, CroNT/Marjan (SF-49kg)
pojedinačni poredak - seniorke
SF-46kg (42)
1. Kim So-Hui, KOR
2. Anastasia Valueva, RUS
3. Dandan Ren, CHN
3. Fadia Farhani, TUN
SF-49kg (49)
1. Chanatip Sonkham, THA
2. Dana Touran, JOR
3. Yania Agire, CUB
3. Lucija Zaninović, CRO
SF-53kg (49)

1. Kim Yu-Jin, KOR
2. Ana Zaninović, CRO
3. Yamisel Nunez, CUB
3. Floriane Liborio, FRA
SF-57kg (54)
1. Kim So Hee, KOR
2. Mayu Hamada, JPN
3. Anna-Lena Froemming, GER
3. Eva Calvo, ESP
SF-62kg (43)
1. Carmen Marton, AUS
2. Kim Hwi-Lang, KOR
3. Rabia Gulec, GER
3. Nina Klaey, SUI
SF-67kg (34)

1. Haby Niare, FRA
2. Chuang Chia-Chia, TPE
3. Franka Anić, SLO
3. Farida Azizova, AZE
SF-73kg (33)
1. Glenhis Hernandez, CUB
2. Lee In-Jong, KOR
3. Jasmine Vokey, CAN
3. Casandra Ikonen, SWE
SF+73kg (31)
1. Olga Ivanova, RUS
2. Briseida Acosta, MEX
3. Anne Caroline Graffe, FRA
3. Ana Bajić, SRB
pojedinačni poredak - seniori
SM-54kg (60)
1. Kim Tae Hun, KOR
2. Chia Lin Hsu, TPE
3. Jerranat Nakaviroj, THA
3. Hussein Sherif, EGY
SM-58kg (74)

1. Cha Tae-Moon, KOR
2. Hadi Mostean Loron, IRI
3. Damian Villa, MEX
3. Guilherme Alves, BRA
SM-63kg (73)
1. Lee Dae Hoon, KOR
2. Abel Mendoza, MEX
3. Wei Chen Yang, TPE
3. Stevens Barclais, FRA
SM-68kg (87)

1. Behnam Asbaghi, IRI
2. Kim Hun, KOR
3. Jose Antonio Rosillo, ESP
3. Balla Dieye, SEN
SM-74kg (73)
1. Uriel Adriano, MEX
2. Albert Gaun, RUS
3. Kim Yoo-Jin, KOR
3. Saifeddine Trabelsi, TUN
SM-80kg (63)
1. Tahir Guelec, GER
2. Rene Lizarraga, MEX
3. Anton Kotkov, RUS
3. Nicolas Garcia, ESP
SM-87kg (56)
1. Rafael Castillo, CUB
2. Ma Zhao Yong, CHN
3. Radik Isaev, AZE
3. Yassine Trabelsi, TUN
SM+87kg (51)
1. Anthony Obame, GAB
2. Sajjad Mardani, IRI
3. Ivan Trajkovič, SLO
3. Robelis Despaigne, CUB
ukupan ekipni poredak (medalje)
1. Korea 10 (6+3+1)
2. Cuba 5 (2+0+3)
3. Mexico 5 (1+3+1

11. C. Taipei (0+2+1)
12. China (0+1+1)
4. Russia 4 (1+2+1)
5. Iran 3 (1+2+0)
6. France 4 (1+0+3)
7. Germany 3 (1+0+2)
8. Thailand 2 (1+0+1)
9. Australia 1 (1+0+0)
9. Gabon 1 (1+0+0)
12. Croatia (0+1+1)
14. Jordan (0+1+0)
14. Japan (0+1+0)
16. Tunisia (0+0+3)
16. Spain (0+0+3)
18.Azerbaijan (0+0+2)
18. Slovenia (0+0+2)
20/26.:
Brazil (0+0+1)
Canada (0+0+1)
Egypt (0+0+1)
Senegal (0+0+1)
Serbia (0+0+1)
Sweden (0+0+1)
Switzerland (0+0+1)
ekipni poredak (medalje) seniorke
1. Korea (3+2+0)
2. Russia (1+1+0)
3. Cuba (1+0+2)

7. Croatia (0+1+1)
8. Jordan (0+1+0)
3. France (1+0+2)
5. Australia (1+0+0)
5. Thailand (1+0+0)
8. Japan (0+1+0)
8. Mexico (0+1+0)
8. C. Taipei (0+1+0)
12. Germany (0+0+2)
13/21.:
Azerbaijan (0+0+1)
Canada (0+0+1)
China (0+0+1)
Spain (0+0+1)
Slovenia (0+0+1)
Serbia (0+0+1)

Switzerland (0+0+1)
Sweden (0+0+1)
Tunisia (0+0+1)
ekipni poredak (medalje) seniori
1. Korea (3+1+1)
2. Mexico (1+2+1)
3. Iran (1+2+0)

7. Russia (0+1+1)
7. C. Taipei (0+1+1)
4. Cuba (1+0+1)
5. Gabon (1+0+0)
5. Germany (1+0+0)
9. China (0+1+0)
10. Spain (0+0+2)
10. Tunisia (0+0+2)
12/18.:
Azerbaijan (0+0+1)
Brazil (0+0+1)
Egypt (0+0+1)
France (0+0+1)
Senegal (0+0+1)
Slovenia (0+0+1)
Thailand (0+0+1)
uspješnost kontinentalnih unija


Asian Taekwondo Union - 22 (8+10+4)
European Taekwondo Union - 23 (3+3+17)
Pan-American Taekwondo Union - 12 (3+3+6)
African Taekwondo Union - 6 (1+0+5)
Oceanian Taekwondo Union - 1 (1+0+0)
 

uspješnost europskih zemalja
1. Russia 4 (1+2+1)
2. France 4 (1+0+3)
3.Germany 3 (1+0+2)

4. Croatia 2 (0+1+1)
5. Spain 3 (0+0+3)

 
6.Azerbaijan 2 (0+0+2)
7. Slovenia 2 (0+0+2)
8/10.:
Serbia 1 (0+0+1)
Sweden 1 (0+0+1)
Switzerland 1 (0+0+1)
nagrade i priznanja WTF-a

Female Most Valuable Player (MVP):
Olga Ivanova, Russia

Male Most Valuable Player (MVP):
Dae-hoon Lee, Korea

Best Referee Awards:
Shahram Arbadi, Iran
Roland Gayo Campos, Philippines
Nubia E. Segundo, Mexico
Abdelhak Chbibi, Belgium
Christopher Codling, Great Britain
best male team coach: Young-in Bang, Mexico
best female team coach: Myriam Baverel, France
Active Participation Prize: Colombia
Good Fighting Spirit Prize: Cote d'Ivoire

Fair Play Awards:
Ana Zaninović, Croatia
Leonardo Basile, Italy

BEST TEAM WOMEN

1. Korea (3+1+1) points 60
2. Russia (1+1+0) points 32
3. France (1+0+2) points 29
4. Cuba (1+0+2) points 27
5. Australia (1+0+0) points 22

BEST TEAM MEN

1. Korea (3+2+0) points 61
2. Iran (1+2+0) points 48
3. Mexico (1+2+1) points 47
4. Russia (0+1+1) points 31
5. China (0+1+0) points 30

službeni poredak po bodovima
seniorke seniori
1 Korea 61 points (3+2+0)
2 Russia 32 points (1+1+0)
3 France 29 points (1+0+2)
4 Cuba 27 points (1+0+2)
5 Australia 22 pts (1+0+0)
1 Korea 60 points (3+1+1)
2 Iran 48 points (1+2+0)
3 Mexico 47 points (1+2+1)
4 Russia 31 points (0+1+1)
5 China 30 points (0+1+0)
6 Croatia 22 (0+1+1)
7 Spain 22 (0+0+1)
8 China 21 (0+0+1)
9 Mexico 20 (0+1+0)
10 Canada 20 (0+0+1)
11 Azerbaijan 20 (0+0+1)
12 Thailand 19 (1+0+0)
13 C. Taipei 19 (0+1+0)
14 Germany 18 (0+0+2)
15 USA 18 (-)
16 Turkey 17 (-)
17 Venezuela 16 (-)
18 Serbia 15 (0+0+1)
19 Greece 14 (-)
20 Jordan 13 (0+1+0)
21 Brazil 13 (-)
22 Japan 12 (0+1+0)
23 Colombia 12 (-)
24 Sweden 10 (0+0+1)
25 Philippines 10 (-)
26 Puerto Rico 10 (-)
27 Cote dIvoire 9 (-)
28 Costa Rica 9 (-)
29 Slovenia 8 (0+0+1)
30 Kazakhstan 8 (-)
31 Vietnam 8 (-)
32 Ukraine 8 (-)
33 Italy 8 (-)
34 Iran 8 (-)
35 Egypt 8 (-)
36 Switzerland 7 (0+0+1)
37 Dominican Rep. 7 (-)
38 Argentina 7 (-)
39 Tunisia 6 (0+0+1)
40 Macao 6 (-)
6 C. Taipei 26 (0+1+1)
7 Germany 24 (1+0+0)
8 Cuba 23 (1+0+1)
9 Spain 22 (0+0+2)
10 Azerbaijan 22 (0+0+1)
11 Egypt 21 (0+0+1)
12 France 20 (0+0+1)
13 Tunisia 19 (0+0+2)
14 Turkey 18 (-)
15 Gabon 17 (1+0+0)
16 Thailand 17 (0+0+1)
17 USA 17 (-)
18 Brazil 16 (0+0+1)
19 Canada 16 (-)
20 Greece 15 (-)
21 GB 15 (-)
22 Colombia 14 (-)
23 Italy 14 (-)
24 Armenia 13 (-)
25 Cote dIvoire 12 (-)
26 Kuwait 12 (-)
27 Serbia 12 (-)
28 Australia 12 (-)
29 Chile 11 (-)
30 Poland 11 (-)
31 Senegal 10 (0+0+1)
32 Philippines 10 (-)
33 Costa Rica 10 (-)
34 Jordan 10 (-)
35 Honduras 10 (-)
36 Puerto Rico 10 (-)
37 Croatia 10 (-)
38 Slovenia 9 (0+0+1)

39 Cyprus 9 (-)
40 Venezuela 9 (-)
---> 87 zemalja ---> 127 zemalja

naše medalje na Svjetskim prvenstvima
(24. 7. 2013)

  SP zlato srebro bronca ukupno
1. 2007. 1 1 1 3
2. 2011. 1 1 - 2
3. 2003. - 2 1 3
4. 2013. - 1 1 2
5/6. 1995. - - 2 2
5/6. 1997. - - 2 2
7/9. 2001. - - 1 1
7/9. 2005. - - 1 1
7/9. 2009. - - 1 1
  ukupno 2 5 10 17
Priče i fotografije sa Svjetskog prvenstva
donosimo i
ovdje
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt