TAEKWONDO.HRBAT.COM

Naslovnica | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt

 

rezultati
olimpijske igre
europske igre
svjetska prvenstva
europska prvenstva
višesportske igre
prvenstva hrvatske
para-taekwondo
grand slam
grand prix
poomsae
vijesti
natječaji
2017
2016
2015
2014
zaštita sportaša
arbitražni sud za sport
olimpijski pokret
hoo
World Taekwondo Federation
 

 
 

Europsko WTF taekwondo poomsae prvenstvo 2011.

Genova, Italija, 21-22. 5. 2011.

7. 4. 2011.

najava


Promotor: European Taekwondo Union
Organizator: Italian Taekwondo Federation
Datum: 21. i 22. 5. 2011.
Mjesto: 105 Stadium, Genova, Italy
Rok za prijave: 4. 5. 2011.
Kotizacija: 400 € po reprezentaciji;
za muški tim 200 €, za ženski tim 200 €.
Pravila:ovdje * Registracija: TaekoPLAN
Pozivi i dokumentacija: službeni web
Sudionici: samo nacionalni timovi zemalja učlanjenih u ETU
Pojedinačna konkurencija
(po repki: 1 muškarac i 1 žena u svakoj grupi);
- Junior (14-18 godina)
- 1. Senior (19-30 godina)
- 2. Senior (31-40 godina)
- 1. Master (41-50 godina)
- 2. Master (51-60 godina)
- 3. Master (stariji od 60)
Parovi i timovi
(po repki: jedan miješani par te jedan muški i ženski tim)
- konkurencija od 14 do 35 godina
- konkurencija starijih od 36 godina.

20. 5. 2011.

zemlje na Tehničkom EP (sportaša)

Austria (8)
Belgium (2)
Bulgaria (3)
Croatia (10)
Czech (4)
Denmark (9)
Finland (10)
France (10)
Germany (19)
GB (13)

Hungary (3)
Israel (2)
Italy (19)
Luxembourg (3)
Malta (1)
Montenegro (1)
Netherlands (14)
Norway (3)
Poland (4)
 
Portugal (3)
Romania (3)
Russia (5)
Serbia (14)
Slovenia (3)
Spain (23)
Sweden (3)
Switzerland (2)
Turkey (22)
Ukraine (9)

20. 5. 2011.

225 sportaša iz 29 zemalja




Talijanska Genoa ovog vikenda ugošćuje Tehničko prvenstvo Europe, natjecanje koje će nagraditi najbolje taekwondaše kontinenta specijalizirane za forme. Talijanski taekwondo
savez je organizaciju povjerio svom regionalnom ogranku,
koji se više od tri mjeseca intenzivno priprema s oko 150 volontera. Važnu potporu organizatori su dobili od gradske i regionalne uprave za sport.
  Događanje je u grad dovelo više od 200 sportaša iz 29 zemalja. Ulaz u dvoranu je za publiku besplatan, a natjecanja počinju u subotu ujutro. Svečano otvaranje planirano je za 17 sati i bit će prigoda za kulturno uzdizanje na najvišem nivou: između ostalih, dirigent Janos Acs sa Simfonijskim orkestrom Carlo Coccia smjera izvesti skladbe znane kao "Nessun Dorma". Janos Acs je svojevremeno dirigirao na koncertima trojice tenora, a prigodu će iskoristiti i za obilježavanje 150. obljetnice ujedinjenja Italije. U svečanosti će sudjelovati i Korejski taekwondo demo tim, koji je diljem svijeta poznat po spektakularnim demonstracijama vrhunske tehničke razine.
  Talijani naglašavaju kako će u publici biti Mauro Sarmiento (osvajač njihove prve olimpijske medalje - srebra iz Pekinga 2008) i Carlo Molfetta (brončani sa SP u Koreji). Na prvenstvu pak posebno računaju na svjetske prvakinje u paru Andreu Notaro i Mariellu Chiappelli. Računaju i na ženski tim u kom su dvije sportašice iz grada domaćina, Ivana Caneddu i Simona Frigerio, te Margherita Foreste. Clara Cecchetti (prvakinja Europe i srebrna sa Svjetskog prvenstva), ove godine ne nastupa zbog ozljede, ali je aktivno uključena u organizaciju.
  O hrvatskom timu nemamo puno za reći zbog poslovično slabe upućenosti u natjecanja tehničara: sastavljen je od 6 sportaša (svi iz TK Maksimir) i 4 sportašice (po jedna iz TK Dubrava i TK Jastreb, dvije iz TK Dan Gun), koji će nastupiti u 8 kategorija - pet kao pojedinci, kao muški i ženski tim te kao miješani par. Držimo im fige, s nadom kako će ubuduće činiti jezgru još brojnijeg tima koji će redovito putovati na velika međunarodna natjecanja i s vremenom iz svijeta početi donositi medalje.
 

Hrvatska na tehničkom EP

Junior Male - Tomislav Horvath (Maksimir)
Junior Female - Valentina Tomašević (Jastreb)
Senior 1st Male - Ivan Kaić (Maksimir)
Senior 1st Female - Stella Cerovac (Dan Gun)
Master 1st Male - Nikola Maričić (Maksimir)
Pair 1st
Valentina Tomašević, Andrija Pavlinic (Jastreb/Maksimir)
Team 1st Female
Jelena Marot, Stella Cerovac, Lucia Roglić
(Dubrava/Dan Gun/Dan Gun)
Team 1st Male
Borna Paulik, Igor Zovko, Ivan Kaić (Maksimir)

  poredak po kategorijama
Junior 14-18
Female
1 Elif Aybuke Yilmaz, TUR
2 Elena Blundo, ITA
3 Berthold Kim, GER
4 Caroline Le, FRA
5 Doncel Barcenilla, Leire ESP
6 Sarang Meybosch, BEL
7 Sydney Craven, GBR
8 Hana Vu, CZE
Junior 14-18
Male
1 Triumf Beha, GER
2 Habip Okcu, TUR
3 Nizar Hmessi, FRA
4 Arturo Alioshkin Cheneguin, ESP
5 Jessy Berghout, NED
6 Umberto Pastore, ITA
7 Jack Chatterton, GBR
8 Frans Salmi, FIN
1st Senior
Female
1 Laura Kim Kim, ESP
2 Claudia Beaujean, GER
3 Rabia Kim, TUR
4 Denise Dantoni, ITA
5 Katia Parroche, FRA
6 Louise Van Der Vhee, NED
7 Tatiana Costal, POR
8 Sanne Bruun Jensen, DEN
1st Senior
Male
1 Julien Le, FRA
2 Thomas Sommer, GER
3 Alejandro Jose Marin Borras, ESP
4 Fazli Karisik, TUR
5 Hyeon Wook Kang, ITA
6 Olli Siltanen, FIN
7 Romario Soekandar, NED
8 Jonas Bryde, DEN
2nd Senior
Female
1 Celia Calderon Martinez, ESP
2 Nicole Ketteniss, GER
3 Paola Pinga, ITA
4 Nicole Halfdan Nielsen, DEN
5 Nezahat Islam, TUR
6 Erika Zimmermann, AUT
7 Armanda Hilario, POR
8 Riitta Hurmerinta, FIN
2nd Senior
Male
1 Mevlut Pekcan, TUR
2 Alberto Jo Lee, ESP
3 Massimiliano Partino, ITA
4 Marcus Ketteniss, GER
5 Suheng Ngo, FRA
6 David Jansson, SWE
7 Rob Janssen, NED
8 Jan Åge Ostby, NOR
1st Master
Female
1 Yolanda Ubero Alcaniz, ESP
2 Maria Giovanna Chiappelli, ITA
3 Imke Turner, GER
4 Sylvie Rouquie, FRA
5 Cigdem Topcuoglu, TUR
6 Angela Bailey, GBR
7 Adina Anghelescu-Hakala, FIN
8 Khalida Vafina, RUS
1st Master
Male

1 Mustafa Yilmaz, TUR
2 Andrea Notaro, ITA
3 Ky Tu Dinh Dang, DEN
4 Ata Alavi, NED
5 Diego Carrillo Carrasco, ESP
6 Martin Paust, GER
7 Mohammad Yousuf Dildar, GBR
8 Richard Zinkl, AUT

2nd Master
Female

1 Vera Moens, BEL
2 Natalia Volkova, RUS
3 Maria Angeles Urmeneta Torres, ESP
4 Susan Parkins, GBR
5 Leni Niedermayr, AUT
6 Sevgican Yalcin, TUR
7 Varpu Jarvinen, FIN

2nd Master
Male

1 Jose Manuel Marin Fernandez, ESP
2 Pietro Cosimo Pinga, ITA
3 Selahaddin Sahin, TUR
4 Jean Marie Bour, FRA
5 Ali Pourtaheri, GBR
6 Martin Smit, NED
7 Rudolf Schwaiger, AUT
8 Oleksandr Pyrozhenko, UKR

3rd Master
Female

1 Valentina Kontorina, RUS

3rd Master
Male

1 Galip Ziya Yalcinkaya, TUR
2 Piet Wolffs, NED
3 Tong Wan Shin, GBR
4 Pedro Gonzalez Blanco, ESP
5 Cosimo Spinelli, ITA

1st Pair

1 Spain (Juan Miguel Gomez, Laura Kim Kim)
2 Germany (Cyra De Rama, Thomas Sommer)
3 Italy (Denise Dantoni, Hyeon Wook Kang)
4 Turkey (Fazli Karisik, Rabia Kim)
5 France (Nizar Hmessi, Van Phan Thanh Hoang)
6 Denmark (Sanne Bruun Jensen, Emil Broedsgard Knudsen)
7 Netherlands (Davy Bierlee, Gabrielle Coffa)
8 Portugal (Tatiana Costal, Sergio Ramos)

2nd Pair

1 Spain (Alberto Francisco Delgado, Yolanda Ubero Alcaniz)
2 Turkey (Nesime Altun, Zeynel Celik)
3 Italy (Maria Giovanna Chiappelli, Andrea Notaro)
4 Germany (Michael Bussmann, Elvira Fuhrmann)
5 Austria (Erika Zimmermann, Richard Zinkl)
6 Finland (Adina Anghelescu-Hakala, Ilja Patrikainen)
7 France (Jean Marie Bour, Sylvie Rouquie)

1st Team
Female

1 Spain (Patricia Camino Ortega, Emma Camino Ortega,
Maria Teresa Camino Ortega)
2 France (Caroline Le, Katia Parroche, Van Phan Thanh )
3 Germany (Claudia Beaujean, Isabel Dormann,
Nicole Ketteniss)
4 Italy (Elena Blundo, Claudia Bruzzi, Denise Dantoni)
5 Turkey (Serim Olgun Bektasoglu, Nurcan Mazili,
Ozlem Tumay)
6 Netherlands (Angelique Schoenmakers, Louise Van Der Vhee, Rachel Van Der Vhee)
7 Great Britain (Sophie Chatel, Sydney Craven,
Taylor Parkins)
8 Serbia (Natasa Bajic, Melisa Dzemali, Nina Petkovic)

1st Team
Male

1 Turkey (Mevlut Pekcan, Adil Tekin, Ibrahim Ucan)
2 Germany (Patrick Bogusch, Roger Kesternich,
Adrian Wassmuth)
3 Spain (Jose Luis Estudillo Vela, Alberto Jo Lee,
Miguel Angel Lujan Gonzalez)
4 Italy (Dario Giglio, Hyeon Wook Kang, Andrea Preziosi)
5 Denmark (Tobias Jessen, Emil Broedsgaard Knudsen,
Kim Nedergaard)
6 France (David Sicot, Nizar Hmessi, Julien Le)
7 Netherlands (Jessy Berghout, Davy Bierlee,
Thom Van De Klundert)
8 Serbia (Aleksandar Bogatinovski, Miladin Dakic,
Branislav Kuruca)

2nd Team
Female

1 Germany (Elvira Fuhrmann, Kirsten Teren, Imke Turner)
2 Spain (Maria Isabel Alonso Munoz, Caridad Cristina
Chueca Sayas, Arantzazu Rita Estabolite Unzue)
3 Turkey (Nesime Altun, Gamze Sari, Nafia Unkaracalar)
4 Russia (Tatiana Parfenenko, Kalida Vafina, Natalia Volkova)
5 Italy (Ivana Caneddu, Margherita Foreste, Simona Frigerio)
6 Great Britain (Angela Bailey, Susan Parkins,
Odette Stringwell)

2nd Team
Male

1 Turkey (Hayri Temel Alper, Mustafa Yilmaz, Kemal Yilmaz)
2 Germany (Tim Glenewinkel, Joannis Malliaros,
Werner Unland)
3 Spain (Diego Carrillo Carrasco, Bernardo Fidalgo Perez,
Juan Antonio Santiago Bueno)
4 Italy (Roberto Boghi, Nadir Giunchi, Giovanni Sotgiu)
5 Great Britain (Mohammad Yousuf Dildar, Simon Negus,
Ali Pourtaheri)
6 Serbia (Aleksandar Golovic, Ivica Petrovic,
Bojan Todorovic)

2011 | 2010 | 2009

 
tehnička prvenstva

svijet

> europa

wc*beach

ec*beach

tehnička prvenstva Europe
EUROPSKO PRVENSTVO 2011.
prvaci Europe 2011.
Junior 14-18 Female - Elif Aybuke Yilmaz, TUR
Junior 14-18 Male - Triumf Beha, GER
1st Senior Female - Laura Kim Kim, ESP
1st Senior Male - Julien Le, FRA
2nd Senior Female - Celia Calderon, ESP
2nd Senior Male - Mevlut Pekcan, TUR
1st Master Female - Yolanda Ubero Alcaniz, ESP
1st Master Male - Mustafa Yilmaz, TUR
2nd Master Female - Vera Moens, BEL
2nd Master Male - Jose Manuel Marin, ESP
3rd Master Female - Valentina Kontorina, RUS
3rd Master Male - Galip Ziya Yalcinkaya, TUR
1st Pair - Spain
(Juan Miguel Gomez, Laura Kim Kim)
2nd Pair - Spain
(Alberto Francisco Delgado Vazquez,
Yolanda Ubero Alcaniz)
1st Team Female - Spain
(Patricia Camino Ortega, Emma Camino Ortega,
Maria Teresa Camino Ortega)
1st Team Male - Turkey
(Mevlut Pekcan, Adil Tekin, Ibrahim Ucan)
2nd Team Female - Germany
(Elvira Fuhrmann, Kirsten Teren, Imke Turner)
2nd Team Male - Turkey
(Hayri Temel Alper,Mustafa Yilmaz,Kemal Yilmaz)
medalje po državama (1.+2.+3.+4.)
1. Španjolska - 15 (7+2+4+2)
2. Turska - 13 (6+2+3+2)
3. Njemačka - 13 (2+6+3+2)
4. Francuska - 6 (1+1+1+3)
5. Rusija - 3 (1+1+0+1)
6. Belgija - 1 (1+0+0+0)
7. Italija - 12 (0+4+4+4)
8. Nizozemska - 2 (0+1+0+1)
9. Danska - 2 (0+0+1+1)
10. Velika Britanija - 2 (0+0+1+1)
nagrade i priznanja

Best Male Athlete
 

Best Female Athlete
 
Best Referee Awards:
 
Active Participation Prizes:
 
Good Fighting Spirit Prizes:
 
najuspješniji tim tehničara: Španjolska
svi reprezentativci

kategorija

poredak
 Leire Doncel
  Arturo Alioshkin
Laura Kim Kim
 Alejandro Marin
Celia Calderon
Alberto Jo Lee
Yolanda Ubero Alcaniz
Diego Carrillo
Mª Angeles Urmeneta Torres
Jose Manuel Marin
Pedro Gonzalez
JF
JM
S1 F
S1 M
S2 F
S2 M
M1 F
M1 M
M2 F
M2 M
M 3 M
(5.)
4.
1.
3.
1.
2.
1.
(5.)
3.
1.
4.
 Juan Miguel Gomez
Laura Kim Kim
Par 1 1.
 Alberto Delgado
Yolanda Ubero
Par 2 1.
Maria Teresa Camino Ortega
Patricia Camino Ortega
Emma Camino Ortega
Trío 1F 1.
Alberto Jo Lee
Miguel Angel Lujan
Jose Luis Estudillo Vela
Trío 1M 3.
Isabel Alonso
Caridad Chueca
Arantzazu Estabolite
Trío 2F 2.
Bernardo Fidalgo Perez
Diego Carrillo Carrasco
Juan Antonio Santiago Bueno
Trío 2M 3.
stručni tim:

 

Francisco Torralba - vođa tima
Jose Santiago - tehnički direktor
Kim Jeong Cheol - trener
hrvatska reprezentacija

Valentina Tomašević - Jastreb - Juniorka

Tomislav Horvath - Maksimir - Junior

Stella Cerovac - Dan Gun - Seniorka 1.

Ivan Kaić - Maksimir - Senior 1.

Nikola Maričić - Maksimir - Master 1.

Valentina Tomašević, Andrija Pavlinic
 Jastreb / Maksimir - Par 1.

Jelena Marot, Stella Cerovac, Lucia Roglić
Dubrava / Dan Gun / Dan Gun - Tim 1. žene

Borna Paulik, Igor Zovko, Ivan Kaić
Maksimir - Tim 1. muškarci
Vrh-Top
© Taekwondo.HRBAT.com

 

Vijesti | Kuća slavnih | Taekwondo | Kalendar | Kontakt